Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.
Strana:   1  ...  141  142  143  144  145  ...  147

Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.

xyz
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Nobody
5.9.2013 - 13:16

Niemande,
Hrubý domácí produkt (HDP, v mezinárodních pramenech GDP z anglického Gross Domestic Product) je celková peněžní hodnota statků a služeb vytvořená za dané období na určitém území. /Wikipedie/ A ty vytvořené statky a služby musí někdo SPOTŘEBOVAT, takže růst HDP zajišťuje růst spotřeby. To může zajistit i spotřeba v zahraničí, např. v Německu, což nám pomohlo ve 2.Q

Budete se divit, ale růstu HDP napomůže i např. vyplácení milionových odměn pravicovým premiérem pravicové sekretářce z peněz spravovaných pravicovým ministrem financí. Hlavně, když ta konkubína ty peníze utratí za zboží a služby českých výrobců.

Stát získává peníze z daní, jinak to neumí,nemá jiné možnosti, když se jich zbavil privatizací / něco málo ještě zůstalo-např. podíl v ČEZu, Lesy ČR, Budvar.... - a jak je státní pokladna ráda, když ČEZ vyplatí dividendy, nebo najde nějakou miliardu na účtu Lesů/

Portugalsko ať si daň snižuje, i tak jsou nad průměrem Evropy. /na počátku 2013 to bylo 25% + 5% lokální daň/. Výše korporátní daně nemá na rozvoj podniků žádný vliv. Snižování daně je nezachrání, pokud nezastaví propad HDP a s tím související 12,5% nezaměstnanost. A růst HDP zajistí růst SPOTŘEBY
Tak si kupte třeba portské, ať jim trochu pomůžete.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marek_Maly
Počet příspěvků: 175
Hlavně pro: Všechny
4.9.2013 - 15:18
Prosím vás - podívejte se na současné rozložení sil v radě města a nepodsouvejte sem názor, že levice to tady pokazila. Pokud vím, sedí tam pravice a ač nejsem levičák, musím jejich počínání kritizovat, protože tak krátkozraké projekty a vyhazování peněz nedokázali ani komunisti v dobách minulých, gratulujeme našemu zastupitelstvu, kteří pracují pod heslem: "Pracujeme za vaše daně, ale platíte málo, tak si pomůžeme jinak" - děkujeme, ale věřím, že volby do zastupitelstva ukážou nejen to, že toho máme dost, ale že už s tím konečně něco hodláme jako občané dělat.
Naposledy upraveno 04.09.2013 - 15:21Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: xyz
3.9.2013 - 11:59

Samozřejmě .Růst HDP se "kupuje" zejména prostřednictvím spotřeby. 
Zvedneme platy státních zaměstnanců (  proč, to ty úřady tak dobře fungují a platy jsou tam nízké?)
Zvedneme důchody. To je populární.
Zvedneme sociální dávky. ( narostou nám voličské preference, zejména u nemakačenků a Romů, ale  to nám přece vyhovuje)
A pak to přijde... Nějak to musíme zaplatit.  Takže naroste defcicit státního dluhu.  Půjčíme si,
Jak to dohnat?  No přece:
Zvedneme daně.
Že prý korporátní   ( to podvazuje samo o sobě růst ekonomiky, protože podniky nemají pak na rozvoj  a budou šetřit na mzdách a uvažovat o lepším místě pro podnikání a ty se už objevují, protože ekonomickou recesí zasažené státy SNIŽUJÍ kroporátní daně, například Portugalsko)  Ale to nevadí, musíme to přece někomu sebrat. a nebudeme dopředu říkat, že dojde i na fyzouše. 
Tak třeba jen bohatejm. Jenomže těm seberem prdlajz, protože tihle už uměj z toho utýct a když je budeme dostatečně ještě s rát, tak odejdou úplně do jinýho domicilu a zbyde nám co ? Slušně  NIC.
A kdo že jsme.?
No přece ...všemi milovaná LEVICE. 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5148
Hlavně pro: Všechny
16.8.2013 - 18:18
Každý má příležitost projevit se; usilovat o pravdu o slušnost a dobrou morálku. Vždy je inspirující a potěšující setkání s člověkem, který dokáže být věcný a vstřícný, ušlechtilý, který zbytečně neuráží, který dokáže držet dané slovo i třeba když to pro něj není zrovna výhodné. A naopak, setkání s člověkem vlastností opačných je tristní záležitostí. Nikomu nic nebrání ve snaze stát se člověkem vstřícným a slušným, pokud o to bude usilovat, místo házení bláta po druhých. Hájit pravdu je vždy konec konců dost dobrodružnou záležitostí. Dobrodružnější než plkání s úmyslem poškodit (či s bůhvíjakým pověřením).
Glosátor.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Čtenáři
16.8.2013 - 17:27

Jéé,pan Glosátor komunikuje,děkujeme:-))Velice jste mě rozesmál:-))Kdo si přečte všechny příspěvky v tématu "Parkovací dům" tak vidí,že nejznámější uživatel jste tam Vy.Vždy jste tam horoval horem dolem,citoval citáty,napadal své oponenty a označoval je za komunisty a Bůh ví co ještě.Božské téma je to na 100% pro Vás,nikoliv pro mě!Respektive to pro Vás božské bylo do té doby,než jsem Vám položil jednoduchou a jasnou otázku.Moje otázka se týká tématu,je snadná a navíc slušně položená tak nerozumím tomu,proč píšete,že nebudete reagovat na moje zhovadilosti a ještě víc nerozumím tomu,proč se tak bojíte odpovědět?Když se v tématu "Parkovací dům" zeptám největšího obhájce(Vás),jestli tu věc využívá tak mi to připadá logické a nevidím na tom nic,čím bych se Vás mohl dotknout.Jen jste napsal,že jste si parkování vyzkoušel a to mi za půl roku provozu PD na největšího obhájce připadá "trošku málo":-))Od té doby co jsem se zeptal jste přestal komunikovat(alespoň se mnou).Nedivte se potom,že tu máte tolik odpůrců,když jste napřed fanatický a nakonec zbabělý.

P.S.:A nebojte se,Vaši odpověď už nechci tak můžete být klidný.Vlastně ani komunikovat už s Vámi nechci.Ono to totiž vážně nemá cenu.Kdo si vše přečte,ten vidí:-)

Brutus
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5148
Hlavně pro: Brutus
16.8.2013 - 00:36

Vraťte se do Vašeho "božského" tématu (Entony), ten je pro Vás jako dělaný - tam se svou infantilností patříte. Tam si plkejte zase ty Vaše zhovadilosti. Já na ně reagovat nehodlám. Vše bylo řečeno , kdo umí číst se dočetl.
Glosátor.
Naposledy upraveno 17.08.2013 - 10:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Čtenáři
15.8.2013 - 21:20

Jestli roste nějaký dluh tak je to ten Váš:-))Tím myslím slánskou ODS i Vás osobně:-))V tématu parkovací dům mi stále dlužíte odpověď:-))Děláte to tak vždy,že když dojdou argumenty a bojíte se odpovědi tak se přesídlíte do jiného tématu a tam plkáte ty Vaše zhovadilosti??V naději,že se na Vás zapomene?Typický čecháček-v davu sobě rovných silný jak Rambo ale o samotě vlastně neexistujete:-)))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: Čtenáři
15.8.2013 - 16:44

Smetanu by především měla slíznout Angela. Rozhodně ne Nečas, ani Rusnok. Mimochodem Rusnok byl členem NERVu, takže pokud by vláda Nečase zaznamenala jakýkoliv ekonomický úspěch, byl by to úspěch i samotného Rusnoka. Nic takového nás ale nepotkalo, takže si klidně dál můžete trousit ta svá moudra.    Bilionový dluh, který každým dnem narůstá, vysoká nezaměstnost, nízká kupní síla obyvatelstva a tím nižší zájem o utrácení, realitní trh má obrovské problémy, důchodová reforma skončila fiaskem....   Ale tak hlavně že ČR vyšla z krize naprosto hladce a bez škrábanců.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5148
Hlavně pro: Všechny
15.8.2013 - 16:10
Nu, je to ale pašák ten Rusnok, že? Sotva to vezme do ruky - a je po recesi, že? Zapla'tpámbu, že tu Nečasovu vládu máme za sebou, že? - to říkají ovšem ti jednodušší, kterým hodně věcí nedochází - například to, že ČR vyšla z krize, kdy mnohé státy téměř krachovaly (některé doopravdy), naprosto hladce a bez škrábance. Nu, smetanu holt bude lízat pan Rusnok, že? On byl jedním z poradců vlády (v NERVu) a chudák si stěžoval, jak ta vláda na jeho rady nedávala -( 10.8., 10:23 )
P.S. - kterýpak dluh asi roste (díky úrokům) více - menší nebo ten bilionový, kterého dosáhly vlády ČSSD, když se za jedno volební období vystřídali tři jejich premiéři (to byl, ale ještě normální president). Nyní již je dluh přes 1,6 bil.

Glosátor.
Naposledy upraveno 02.09.2013 - 10:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
xyz
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Nobody
15.8.2013 - 11:55

Taková informace nemůže nikde zapadnout, je toho plná televize i tisk. Zdá se, že i vám to udělalo radost, ikdyž jste význam růstu HDP bagatelizoval, tak jen jestli to není "koupený růst HDP", protože ten vede do dluhové pasti /vaše slova/. Vidíte kolik radosti mají ekonomové, když za 2.Q 2013 rostlo HDP o 0,7. ovšem šest Q bylo v mínuse, meziročně -1,2. Ne všichni ekonomové jsou optimisti, že konečně nastal zlom/ viz včera Ševčík na CT24, nebo komentař Švejnara/
Navíc aktualní data říkají: meziroční pokles prům.výroby -5,3   stavebnictví -11,1 , tržby maloobchodu -2,7. Takže co nám pomáhá je ekonomika Německa, kde roste i spotřeba, protože spotřeba je pane Niemande vždy hlavní tahoun růstu HDP, i když i investice jsou důležité. Navíc chci ještě připomenout, že německá ekonomika/HDP/ rostla byť pomalu i v uplynulých 2 letech, stejně jako ekonomiky ostatních sousedních zemí na rozdíl od české . Podepsal se na tom i Kalous zvýšením snížené sazbyDPH z 10 na 14,resp 15%. Ale už tomáme za sebou, myslím Kalouskovu vládu, a snad i z té
recese vybředneme
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: xyz
14.8.2013 - 11:05

Jsou tu čerstvá čísla:
Hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostl o 0,7 procenta. Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/ceska-ekonomika-se-dostala-z-recese-hdp-vzrostl-o-0-7-procenta-1013609#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
Německá ekonomika, která je největší v Evropě, ve druhém čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 0,7 procenta;Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/ceska-ekonomika-se-dostala-z-recese-hdp-vzrostl-o-0-7-procenta-1013609#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylinkTahle čísla ilustrují, co stojí za poklesy či růsty HDP v ČR.  Nikoli vlády, ( ačkoli to bylo za vlády Nečas Kalousek) ale zahraniční obchod zejména s Německem, spojitost je nasnadě. Samozřejmě, dá se to ještě vylepšit. Půjčka a její rozpuštění v ekonomice ve výši zhruba 2% HDP vylepší HDP zhruba o 1%. Něco taky udělají povodně, tam cpe  peníze stát a jednak občanské investice do oprav.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: xyz
13.8.2013 - 10:34

V Řecku je nezaměstnanost proto, že vláda musela sáhnout k brutálním úsporným opatřením, která jsou vždy doprovázena poklesem HDP a růstem nezaměstnanosti. Když se platí účet, občas ta slza ukápne.A že netušíte, že se HDP dá "koupi" , to není můj problém, ale vaší vzdělanosti.  A není pravda, že rozhoduje NA CO. Pokud rozpustíte půjčky do sociálních programů, důchodů a růstu mezd, pak HDP potáhne nahoru SPOTŘEBA ,  odborníku ! Ale s tím poroste inflace, růst úrokových sazeb , který ovlivní výši hypotéčních splátek  a MAŠ tu odborníku problém - počet lidí, kteří nebudou schopni díky růstu základních úrokových mír splácet hypotéku, poroste 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5148
Hlavně pro: Všechny
10.8.2013 - 10:23
Je nesporná pravda, že čísla ukazují na konec recese a předpoklad je, že ve třetím kvartálu už ekonomika poroste. Sice nijak závratně, ale poroste. A ať už minulá vláda k tomu přispěla méně či více, faktem je, že úspěch si nyní bude přisvojovat někdo jiný!!! Které oko by nezvhlo při rozhovoru s premiérem (vlády bez důvěry) Rusnokem! Jeho ministři "se obětují" ..., ale někdo tuto zemi přece musí provést obtížným obdobím a dostat ji z toho nejhoršího, že? Oko ovšem nevlhne ministrům minulé vlády - ti mohou jen kroutit hlavami, ale mají holt smůlu - smetanu bude místo nich brzo lízat někdo jiný.
Více na odkazu  -  EKONOMIKA : Začíná jízda na cizím koni a chlubení cizím peřím ...
Glosátor.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
xyz
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Nobody
10.8.2013 - 08:21

A na to jste, Niemande, přišel sám? Taková blbost. Není tak důležité kolik si půjčíte, ale na co. Když si půjčíte, aby jste měl na odměny milenek premiérů a oblíbených spolustraníků, tak je to špatně i když to bude miliontina HDP. Pokud socani a SPOZ pozvednou naši ekonomiku na úroveň USA, pro mnohé už desetiletí náš vzor, tak to vítám. Pravda jen to sledování občanů v USA, jejich mailů.,telefonů  ..., to bychom zavádět nemuseli, ale Obama už slíbil, že na tajné služby dohlédne a zpřísní zákon.
Jo a v Řecku je nezaměstnanost právě proto, že ekonomika neroste, HDP je tam v mínusu už 5 let za sebou, HDP kleslo o 25 % , takže Kalousek / unás pokles HDP už 2. rokem/ vykročil právě řeckým směrem.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: xyz
6.8.2013 - 11:08

Jistě hospodářský růst se dá "koupit"  Půjčíte -li si 4 % HDP, zvedne se HDP zhruba o 2%, v USA to zrovna předvedli a totéž předvedou socani resp. SPOZ.  Kam takové kupování HDP vede? Do dluhové pasti. A jak vypadá život v dluhové pasti?  Tak jako v Řecku a Portugalsku.  25-50 % nezaměstanost podle regionů a žádná budoucnost
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Robin
6.8.2013 - 11:02

Komentář by byl. Není jsou to 3 mio. Odhadama se nelze dostat k reálným závěrům
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Cibulitis
6.8.2013 - 10:59

Schneidera neznám a jak lze snadno zjistit, začal jste vy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Nobody
18.7.2013 - 17:56

Kdyby jste Vy pořádně četl od začátku,tak by jste si všiml,že téma se od počátku snaží měnit Váš vzor "Glosátor".Není pravda,co jste napsal.Musíte poctivě číst všechny příspěvky a ne jen aktivně "přitakávat" Vašim "celebritám":-))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 594
Hlavně pro: Nobody
18.7.2013 - 13:33

Máte pravdu, mělo to být pro všechny, ale důležitější je ta druhá část, která je určena Sharkovi.
K té by komentář nebyl?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Cibulitis
Počet příspěvků: 102
Hlavně pro: Nobody
18.7.2013 - 11:05

A nezačal s tím tedy váš kámoš Schneider, na kterého jsem reagoval? Ten tady má neustálou snahu odvádět pozornost mimo Slaný a nejen tady, ale i ve fóru Parkovací dům ve Slaném. Nemá argumenty, stále mele o právním rozboru, tak honem od tématu co nejdál.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  141  142  143  144  145  ...  147
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.