Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.
Strana:   1  ...  142  143  144  145  146  147

Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.

Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Robin
18.7.2013 - 09:28

Pokud budete číst pořádně a od počátku, tak tady rozsah diskuze zcela přesahuje Slaný a rozhodně s tím nezačal shark
"Vážený pane, řeknu vám tajemství, za svoje historicky nízké preference si může ODS sama svojí politikou a skandály.
Cibulitis
Počet příspěvků: 45
Hlavně pro: Čtenáři
1.7.2013 - 17:17

a pak pokračoval RK 007 a další na téma celostátní úrovně
Stačí?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Robin
9.7.2013 - 19:58

To víte,když píše brouk Pytlík,tak se to málokdy týká tématu.Musíte si holt zvyknout:-)Ale zase se dozvíte,kde všude byl,o HDP a životní úrovni od Portugalska až po Čínu a nakonec Vám bude slušně řečeno,že jste jen český primitiv,který neví,jak se má dobře:-))Čert vem zastupitelstvo ve Slaném,že?:-))

Jinak k té investici: 90milionů za 40 parkovacích míst navíc,zřejmě naše moudré hlavy považují na prioritu č.1.Ostatní holt počká.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 581
Hlavně pro: Shark
9.7.2013 - 17:47

Co má Kalouskovo hospodaření potažmo hospodaření Nečasovy vlády společného s tématem "Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali", to mi laskavě prozraďte. Myslím, že by moderátor diskuzí měl zasáhnout a příspěvky někam vhodně přesunout.
Nicméně, když tady dáváte příklad jak vláda skvěle hospodaří, pojďme se podívat z tohoto úhlu na hospodaření města. ČOV je evergreen posledních nejméně 25 let a v posledních letech je dokonce zařazena jako městská investiční priorita. Myslíte si, že investovat 90 milionů do APD z pohledu městských priorit byla rozumná investice? Parkování ve městě bylo třeba  řešit, ale je APD ta optimální investice do městské infrastruktury. Jste na cestách, kolik APD jste po světě potkal? Asi jste toho nacestoval víc než já, ale já také nelíhávám jen na peci a podobný systéme této velikosti jsem ještě neviděl. Maximálně v historické zástavbě se objeví takovýhle systém tak pro pět, šest aut v suterénu nějakého domu ale nikoli takováhle megalomanie.
Takže zpátky k zadlužení. Kdybychom nevyhodili 90 milionů za něco co neřeší problém parkování ve městě, mohli bychom si vzít úvěr o 90 mio nižší. Netuším, za kolik si město půjčuje, ale kdyby to byly jen 3%, tak to máme skoro 3 miliony, které mohly být rozumněji investovány nebo použity na splácení stávajícího dluhu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
xyz
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Shark
8.7.2013 - 22:20

Ano, odcházející ministr financí si pochválil svoji práci. Nic nového, doposud všichni končící ministři za posledních 23 let se chválili, jak dobře to dělali. Pokud se mýlím, můžete mne opravit.
Je docela úsměvné, když ministr vyhlásí 8. července , že do konce roku poklesne státní dluh  z plánovaných 230 mld o 140, tedy na 90 mld, když jenom za 1.Q se dluh zvýšil o48 mld.Tím spíš, že už u toho nebude. Počkejme na konec roku, jaké to bude číslo.
Od roku 2010/Nečasova vláda s ministrem financí- chemikem technologem/ se dluh v přepočtu na obyvatele zvýšil z 121 tis/viz Kalouskovi složenky/ na 163 tis, tedy o 42 tis, t.j. téměř 35% za tři roky. To je tempo!
Nelze ovšem upřít snahu na snižování zadluženosti, ovšem za cenu dušení investic a tím hospodářského růstu, a tak je ČR už druhým rokem v recesi /HDP klesl o2,2%/ na rozdíl od všech okolních států
Divím se vám, že jsa v cizině, jak píšete, se věnujete tomuto foru. Kdyby jste raději poznával tamní realitu, historii či přírodu, případně ochutnával místní kulinářské speciality. nebo se je naučil připravovat, ať nám je můžete udělat ve Slaném, rád přijdu ochutnat.
Vy jste fakt podivín
MUDRC
http://web.volny.cz/noviny/ekonomika-a-podnikani/clanek/~volny/IDC/245315/kalousek-statni-dluh-po-15-letech-klesne-na-urocich-usporime-miliardy-rocne.html

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: brada
8.7.2013 - 14:51

Rozumbrado jsem na cestach , vase vyroky si vyhledam ,venovat se vam budu po navratu

Jen pro zacatek. 

JE ROZDIL MIT K DISPOZICI TAKZVANY UVEROVY RAMEC V NEJAKE VYSI A NASLEDNE NEJAKOU CASTKU VE SKUTECNOSTI VYCERPAT.

jen tak polopate, jen pro vas, brado, kdyz mate k dispozici 300 mega a nic necerpate, tak zadny dluh nevznika

kdyz mate k dispozici 300 mega a vycerpate 120, tak jste neudelal , brado, dluh 300, JAK TADY NEUSTALE SE SNAZITE MAST, ale 120

A POKUD VIM; TAK CISTICKU UDELAT BUDE MUSET KAZDEJ, KDO BUDE SEDET NA RADNICI; TO NENI Z ROZMARILOSTI ZASTUPITELSTVA , ALE SOUCAST DIREKTIV EVROPSKE UNIE VZHLEDEM K CESKYM OBCIM. NEBO VY JSTE SNAD PROTI?

NEBO JE TO SNAD JINAK, BRADO ?
Naposledy upraveno 08.07.2013 - 15:00Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: xyz
8.7.2013 - 14:50

Tenhle moula se tady projevil:
Takže kdo přijde po Kalouskovi  bude mít těžký úkol napravit chyby, které způsobil.

pravil tady jakysi  MUDRC  xyz

odpoved DNES ve 12 hodin

http://www.novinky.cz/ekonomika/307173-stat-si-letos-pujci-az-o-140-miliard-korun-mene-rozhodl-kalousek.html
Tímto krokem dojde k úspoře nákladů na splácení úroků a státní dluh se poprvé za 15 let meziročně sníží.
S hrdostí odevzdávám veřejné rozpočty a důvěru finančních trhů v Českou republiku v neskonale lepším stavu, než jsme ji přebrali po Fischerově vládě. Deficit se podaří snížit na polovinu z 5,8 procenta HDP na 2,8 procenta v tomto roce. Zároveň průměrné náklady na obsluhu státního dluhu výrazně poklesly,“ sdělil Kalousek

zbytek o vyrazne nizsi potrebe vykryti statniho dluhu jste snad schopni si docist sami

Nejlepsi je diskutovat s temi, kdo tomu rozumi jako koza petrzeli
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
pohoda
důchodkyně
Počet příspěvků: 82
Hlavně pro: Všechny
7.7.2013 - 21:06
 


     Hodnocení inteligence - mluvíte mi z duše.Více nemám co dodat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
7.7.2013 - 19:56
Máme objektivní názor nebo jsme ovlivněni během událostí médii a skupinami ambiciózních nestydů???

Každý, samozřejmě, bude prohlašovat, že jeho názor je objektivní, leč v podvědomí jsme ovlivňováni stokrát opakovanými lžemi nebo polopravdami. Tento efekt znal a do do života uvedl již kdysi, jistý ministr propagandy. Jde jen o to, jak dokážeme účelové nepravdy vyhodnotit. A to věřím, že ve Slaném - zatím většina občanů - dokazovala a opět dokáže i přes velkou snahu a nasazení bývalých členů totalitní politické strany z let před r. 1989 a bývalých politruků k takové činnosti vyškolených.

K hodnocení inteligence:

Ona definice vysoké či nízké inteligence není závislá na vzdělání (např. MAT-FYZ či majetnictví cestovní kanceláře), ale na relaci aspirace a charakterových vlastností. Přítelem může přece být i člověk z druhé strany názorové barikády a není to jenom o tom, že mu zavolám z nemocničního lůžka, když je mi zle, ale také o tom, že mu dám přátelství najevo i v době, když je mně naopak mnohem lépe. Ale to platí samozřejmě jen o přátelích a slušných lidech, kteří byli slušní a věrní vždycky a nikoliv o těch, kteří hází přátelství za hlavu když myslí, že teď přišla jejich chvíle - ti mysleli vždycky jen na sebe - a taková inteligence je spíš vypočítavostí a odpornou charakterovou vlastností!

Glosátor.
Naposledy upraveno 08.07.2013 - 10:37Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Shark
7.7.2013 - 16:46

A nepletete si mne s někým?Ten odkaz nebo citaci, kterou mi přisuzujete bych tedy fakt rád viděl.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Shark
7.7.2013 - 16:40

A jen tak pro zajímavost: Jakou dotaci jsme dostali na parkovací dům? A kolik budeme v příštích letech splácet?
Naposledy upraveno 07.07.2013 - 16:42Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Shark
7.7.2013 - 16:40

Vykládat tady 300 mega dluh města jako nějaký zázrak hospodaření, to tedy máte o občanech města Slaný opravdu hodně nízké mínění. Oni už vám tyhle kecy nespolknout tak snoadno, jako dříve.Ale vím, že jste zdatný internetový surfař, tak si zkuste vygooglit jestli v Čechách existuje město s počtem obyvatel (a tedy i velikostí ročního rozpočtu) srovnatelné se Slaným, která má vyšší zadlužnost než Slaný.  Jsem zvědav, kolik jich najdete.Je pochopitelně pravda, že vás tento dluh bolet nemusí, protože za rok ta vaše parta končí a po vás POTOPA, jak by asi řekl klasik.A ty údajné lži prosím konkrétně. Jinak se dostáváte na úroveň pana čtenáře. A to se fakt nemáte čím chlubit, protože hlouběji se již inteligenčně klesnout nedá.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: Brutus
7.7.2013 - 15:26

Brada, ten zadnou otazku nepolozil.  Ten nepoklada otazky, on rovnou vymysli LZI.
Pamatujete jek denuncioval Rubika ke zverejneni jeho financi, bylo to 2011 pred Vanoci. A ten to v Grandu udelal.
Je to tady na webu, brada  to tady ma  jeste ho to ceka.

Na to se pak nedostavil , protoze to je proste lhar.

Ten jen mate takovy jako vy, kteri neznaji princip financovani a zajisteni dotaci. 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: brada
7.7.2013 - 15:17

Vy ze ridite nejakou firmu, Tak leda kolecko od malty, kdyz nechapete, co je revolvingovy uver, notabene otevreny k zajisteni  dotace. 
Ten system vymysleli vasi ideovi souputnici , levice v Bruselu. 

Chcete stavet za 300 milionu. Tak jo, my vam dame na to 60 procent, ale nejprve si sezenete tech 300 a teprve potom my vam tech 180 melounu dame. Takhle to funguje v Evrope. Takze vsechna ceska mesta, krom Teplic, jelikoz pan senator Kubera je principialnim odpurcem tohoto systemu,  nejprve shani uvery na PLNOU CASTKU ROZPOCTOVANE STAVBY a teprve potom mohou dostat tu dotaci, ACKOLI BY JIM VE SKUTECNOSTI STACILO 40 procent  

UMITE STALE TO SAME, JEN LHAT .


K posouzeni financni zdravi ceskych mest slouzi web ministerstva financi. Doporucuje pres vase pindy pockat na zverejneni zaverky za rok 2012 a PAK SE UVIDI.  Vase pindy BEZ ROZVAHY A VYSLEDOVKY jsou mozna zajimavy pro zeny v domacnosti, ale ja DAM NA OFICIALNI CISLA :
Naposledy upraveno 07.07.2013 - 15:30Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: RK007
7.7.2013 - 15:04

Pokud se jena o LiviI, tak ta sice ma jen jednu universitu, ale za to nemusi mastit Zemanovi na volebni kampan.
Principialne jde o to, ze kandidati na post velvyslancu USA dostavaji mista jako odmenu za jejich i FINANCNI podporu ve volebni kampani.  

Ostatne , kdyby tady nekdo vylozil, NEMAM NA TO CAS, jak funguje v USA lobink, tak by  Istvana odvezli rovnou do blazince, protoze tam se nosej penize v dane lobovane veci rovnou za vyvolenym kongresmanem, ovsem musi se ty prostredky papirove zverejnit a zaregistrovat. Proste chceme, abyste zaridil , aby do statu Texas vedla nova dalnice, budeme tam tezit ropu a tady je k dispozici fond x xxx xxx dolaru k zajisteni   vydaju  spojenych s  presvedceni obci a volicu. a JE TO 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
7.7.2013 - 10:44
Revolvingový úvěr má na určené období sjednaný finanční limit a v tomto období lze opakovaně čerpat prostředky až do výše limitu a přitom je splácet obdrženými dotacemi, které budou průběžně přicházet na účet města. Jelikož se zvýšil počet prioritních akcí (s dotacemi) - kromě nezbytné intenzifikace čističky odpadních vod jsou to nyní, po schválení zastupitelstvem, také modernizace výstavních prostor a technického zázemí muzea, modernizace gynekologicko-porodnického a pediatrického oddělení nemocnice, zateplení a celková oprava objektu ZŠ Rabasova ul., plus předchozí závazky města (po vratce DPH - 79,5 mil.). Jelikož původní revolvingový úvěr (120mil.) by na předfinancování akcí (bude třeba více než 200 mil.) nestačil, byl revokován a nově definovanou potřebu zajistí revolvingový úvěr (230-250 mil.), který zahrnuje drobnou rezervu. Ten bude po období čerpání (v r. 2015) převeden na běžný investiční úvěr ve výši 150 mil.
Výše úvěru je sice při horní hranici, ale při omezení jiných akcí mimo prioritních (a to pouze v období 2013-2015) skutečně finanční zdraví města nijak nanarušuje - ač by si to zřejmě někdo velmi přál. Splácení je rozloženo na delší dobu (asi 15 let) právě proto, aby nebylo hektické a proběhlo v klidu, při pohodovém finančním zdraví města. Veškeré (i velké) úvěry a dotace jsou možné jen díky předešlému skvělému finančnímu zdraví města s dluhovou službou ani ne 2%.
Glosátor.
Naposledy upraveno 09.07.2013 - 23:22Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Čtenáři
7.7.2013 - 08:14

Někde jste v tom výčtu zapomněl uvést  těch 100 milionů dluhů z předchozích let, které k žádným dotacím nejsou.A že na úhradu tzv. překlenovacího úvěru 40 mil z lonského roku si musíme vzít jiný, tzv. revolvingový. To je fakt důkaz mimořádného "ekonomického zdraví".A to vaše "nenásilné" splácení znamená, že město bude veškeré volné finance příštích 15 let odevzdávat bance.Bože, jak tihle mohou řídit město s 15 tisíci obyvatel?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
6.7.2013 - 23:24
Slaný je v čerpání dotací (zejména díky svému starostovi) poměrně úspěšné - s čímž jsou, pochopitelně, spojeny zvýšené nároky na profinancování podílů k jednotlivým poskytnutým dotacím a rovněž tedy na předfinancování realizovaných investičních projektů. Město po několik předcházejících let hospodařilo soběstačně a to buď s vyrovnaným, později schodkovým rozpočtem, kde je schodek financován přebytky financí z minulých let hospodaření. Vzhledem k tomu, že v této době nemá město finanční rezervy, je třeba částku na předfinancování investičních akcí (na které byla možnost - poslední rok - obdržet vyznamné dotace) a následné profinancování podílů na realizaci akcí řešit revolvingovým úvěrem (asi 230 mil.) s následným převodem (v r. 2015) na běžný investiční úvěr ve výši 150 mil. Výše předpokládaného úvěru je při horní hranici, kdy ještě nanarušuje finanční zdraví města. Jasné je, že po dobu čerpání revolvingových prostředků (do r. 2015) by měly být omezeny jiné než prioritní investice. Celková částka na investice je asi 251 mil., následná návratnost v dotacích asi 146,5 mil. Splatnost je rozložena na delší období pro klidné, nenásilné splácení - asi jako v rodině při splácení půjčky na automobil. Zvýšená nákladnost je způsobena požadavkem EU na přestavbu čističky odpadních vod, kterážto akce se tedy stává pro Slaný životně nezbytnou, neboť při jejím neuskutečnění by byla znemožněna veškerá výstavba ve městě.
Glosátor.
Naposledy upraveno 06.07.2013 - 23:26Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: brada
6.7.2013 - 20:43

Máte naprostou pravdu!Ovšem na tu souvislost jste se asi ptát neměl:-)Právě jste si vykoledoval sáhodlouhou,odbornou a celosvětově přijatelnou odpověď od brouka Pytlíka:-)))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Všechny
6.7.2013 - 17:08
Milerád si nechám vysvětlit, jak souvisí funkce a pravomoci amerického prezidenta s dluhem 300 milionů, který ve Slaném za poslední 2 roky vyrobil Rubík a jeho parta. O tom totiž bylo původně tohle diskusní forum. Ale nevěřím, že to čtenář či shark dokážou vysvětlit. Jeden je věčně ve válce proti všem a druhý poletuje někde mezi Austrálií a Marsem. Fakt odborníci. Taky se jejich inteligence na vedení tohoto města nepřehlédnutelně podepsala.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Shark
6.7.2013 - 16:51

Sharku, to máte marný; s Jamesem Bondem (Š.) či rozum-bradou (P.) a jejich satelity, kteří startují na povel vždy ve skupině - když se domnívají, že přišla jejich chvíle - tak s těmi vést normální diskusi, je zbytečné a marné! Snahou všech někdejších "pol. pracovníků" vždy bylo ovlivnit veřejné mínění a očernit politické odpůrce (slánská veřejnost však není globálně tak ovlivnitelná, jak oni doufali). Dostali se však již za hranu možného (SN). To poznají.
Glosátor.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  142  143  144  145  146  147
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.