Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.
Strana:   1  ...  142  143  144  145  146  147

Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.

Čtenáři
Počet příspěvků: 4593
Hlavně pro: Všechny
30.6.2013 - 23:24
Neslušnost pánů (zejména Cibulitise), přecházející do urážení protidiskutérů, je typicka pro komouše jejich ražení - nic nového pod Sluncem. Jsou nervózní právem, ani se jim nedivím.
Revolvingový úvěr 230 mil. je nutný k "předfinancování" projektů : čistírny odpadních vod (nezbytný projekt), modernizace prostor a tech. zázemí muzea, modernizace a dokončení gynekologie v slánské nemocnici, celková oprava a zateplení ZŠ (Rabasova ul.) Revolvingový úvěr se změní v období 2013 - 15 na běžný úvěr ve výši 150 mil. Při následném postupném čerpání dotací (např. čistička 95 mil.) se finanční kondice města opět velmi zlepší a zklidní.
Glosátor.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Všechny
30.6.2013 - 20:51
Ten článek v kladenském deníku je zajímavý.Nevypadá to,že by Slaný bylo finančně v dobré kondic!!
Půjčíme si 230 mega,vyškrtneme rekonstrukci Londy a je to.Ještě pár rákosníků na Londu navíc(ti mají prachy vždy) a jsme ok,nebo ne?Za ten superparkhaus nám to přece stojí,že?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Cibulitis
Počet příspěvků: 102
Hlavně pro: Čtenáři
30.6.2013 - 20:00

Víte co, vaše vlevo nebo vpravo je mi úplně, víte kde. Já se snažím řídit pouze zdravým rozumem. No a protože se tady setkávám s vaší nadutostí, zabedněností, arogancí a politickým fanatismem, je jasné, že se nemůžeme shodnout. Zajímalo by mě, s jakými se setkáváte lidmi, protože já neznám jediného člověka, který by proti celé nové koncepci parkování a parkovacímu domu neprotestoval. Buď je to důsledek těch 4 vlastností, kterými jsem vás specifikoval nebo se stýkáte jen s tou vaší "oslí" řadou v zastupitelstvu. Nevím co je horší. BTW, nebyl jste v pátek večer s Nobodym na pivu? Jinak mně byste byl úplně ukradený, kdybyste nebyl mým zastupitelem, ale to co jsem (nejen) v tuto středu viděl, mi bude ještě dlouho ležet v žaludku.

Odtajňovat se nehodlám, je docela zábavné, jak střílíte úplně vedle. A nejen pro mě, ale jistě i pro ty, za které mě považujete. Zatím si můžete připravovat seznam, komu všemu se budete jednou omlouvat. Vlastně, teď jsem si uvědomil, nadutost, zabedněnost a arogance nejde dohromady s omluvou, tak nic.

Budou tedy k dispozici všechny materiály k parkovacímu domu na internetu? Veřejnost si to žádá!
Naposledy upraveno 30.06.2013 - 20:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 929
Hlavně pro: Všechny
30.6.2013 - 16:36
Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.

V kladenském deníku se dočítám, že sem jsme to dopracovali :-(
http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/slanakum-dosly-penize-na-akce-mesta-si-musi-pujcit.html
Naposledy upraveno 30.06.2013 - 16:47Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4593
Hlavně pro: Všechny
30.6.2013 - 16:00
Také nejsem ten, za kterého mě označujete. Pokud vystoupíte pod svým jménem jistě se dočkáte také reakce od určité osoby. Pokud se dohadujete pod nickem a uvádíte tu jména, nemůžete se divit, že ke stejným dohadům (jste-li Peška nebo někdo jiný) dojde z druhé strany též..
V každém případě se zúčastňujete již déletrvajícího útoku z leva ať už pod nickem Cibulitis či ještě nějakým jiným. Nyní Vaše úsilí vrcholí, jasně, pod komunistickým vedením.
Glosátor.
Naposledy upraveno 30.06.2013 - 16:02Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Cibulitis
Počet příspěvků: 102
Hlavně pro: Čtenáři
30.6.2013 - 15:34

Aha, tak teď jsem Zlámal? Před půl rokem jsem byl zase někdo jiný, viz http://diskuze.slansko.cz/urady-policie/zmena-parkovani/zacatek-20. Nevím, kdo je ing. Zlámal, jen tuším, že je to ten řečník, co si trapně naběhnul, když tvrdil, že městu za posledních X let klesá majetek. Ne, tak to vážně nejsem já.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4593
Hlavně pro: Všechny
30.6.2013 - 14:51
Tak, pane Ing. Zlámale,
je třeba abychom si ujasnili, kdo je tady útočníkem a za jakým účelem. Že jste ješita od samého začátku, je zcela patrné, ale že se propůjčujete k tomu co předvádíte, Vás v mých očích velmi deklasuje.
Poznámka pana Ing. Hampla o tom, že na programu je Návrh závěrečného účtu města Slaného za rok 2012 byla zcela na místě - tam zkrátka problematika parkovacího domu neměla být a je chybou vedoucího schůze zastupitelstva, že k tomu nepřihlédl a tuto diskuzi připustil.
Glosátor - nikoliv Sch., ten Vás pozdravuje a vzkazuje, že ho nezajímáte.

P.S. - MUDr. Heřman je vynikajícím odborníkem ve svém oboru (ortopedie). Plácá-li se však na chodbě po ramenou a v dobrém rozmaru do stehen za mohutného smíchu s JUDr. Richtrem, zavdává to příčinu k jistým úvahám a dedukcím.
Naposledy upraveno 30.06.2013 - 15:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Cibulitis
Počet příspěvků: 102
Hlavně pro: Všechny
30.6.2013 - 13:27
Po útocích Čtenáře (Schneidera) v diskuzním fóru o parkovacím domě mi to nedá, abych krátce neokomentoval dění na slánském zastupitelstvu. Nevím, jak ostatním divákům, ale mně, jako voliči ODS, bylo dost smutno. Hodně moc smutno.

Hlasuje se totiž striktně podle politické příslušnosti, nikoli zdravého rozumu. První šok přišel ve chvíli, kdy opoziční zastupitel Peška přednesl výsledky jeho rozboru smluv k parkovacímu domu a následně nechal hlasovat, že zastupitelé berou na vědomí, že u smluv, jejich podpisů a financování k parkovacímu domu MOHLO být něco v nepořádku a z toho důvodu do prověření některých otázek navrhuje pozastavení plateb dodavateli parkovacího domu. Vzhledem k tomu, že další platba za parkovací dům má proběhnout až v březnu, byla by spousta času na vyvrácení těchto pochybností a nebyl tedy důvod návrh neodhlasovat.

Zajímavé, že zastupitelé byli z některých tvrzení, vyplývající z rozboru smluv, velice šokovaní:
1) Starosta neměl mandát od rady ani zastupitelstva k podpisu smluv k vybudování parkovacího domu (o tom by snad někteří zastupitelé něco mohli vědět, pokud by ho starostovi dali).
2) Byl podepsán například dodatek smlouvy, díky kterému měl dodavatel parkovacího domu nárok na zvýšení ceny o 1.2 miliónu kvůli zdržení stavby v důsledku archeologických průzkumů. Opět bez mandátu rady, či zastupitelstva.
3) Po dostavbě parkovacího domu bylo zjištěno, že nelze dodržet časy zaparkování a vyparkování vozidla, jak bylo nastaveno v zadávacích podmínkách a starosta podespal dodatek, kde se tento čas navýšil o trojnásobek.

Takže při zadání zakázky na stavbu parkovacího domu bylo jedno z hlavních kritérií cena a časy zaparkování/vyparkování. Obojí bylo v průběhu stavby navýšeno. Dle reakcí zastupitelů (i těch koaličních), o těchto skutečnostech nevěděli. Oni zřejmě vůbec smlouvy neviděli, protože po nepříjemné argumentaci zastupitele Pešky si odhlasovali, že jim budou veškeré smlouvy týjající se parkovacího domu dodány od odboru majetku MěÚ.

A i přes tyto skutečnosti koalice návrh, že berou tyto informace na vědomí a pozastavují další platby do vyřešení NEODHLASOVALA. Naprosto nepochopitelné! Buď by se tyto informace do března příštího roku nepotvrdily, nebo by se potvrdily a pak by k pozastavení důvod byl.

Ze zastupitelů ODS jsem vůbec měl pocit, že jsou to jen hlasovací stroje, konkrétně poslední řada Čapek, Schneider, Hampl a Vávra. Čapek naprosto nevýrazný, Schneider si celé zastupitelstvo ostentativně hrál s mobilním telefonem, Hampl byl podle svého krátkého vystoupení úplně mimo, zřejmě z pošilhávání do notebooku souseda Vávry. Trapnost nad trapnost.

Jediný zastupitel koalice, který na mě udělal dojem, byl doktor Heřman, evidentně hlasující a vystupující dle svého rozumu a svědomí. A bez dr. Pešky bychom ve Slaném neměli žádnou opozici. Mám dojem, že studování smluv a inteligentní vystupování je nad síly kohokoli z opozice.

To jsme to dopracovali!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  142  143  144  145  146  147
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.