Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  147

Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.

Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
12.5.2018 - 09:04
No, to jsem v jednom údivu - odkud takový Yetty, kterého nikdy nikdo neviděl má takové - údajně "zaručené zprávy" - ze slánské radnice? To fakt koukám, jako vejr!
L.Sch.
Naposledy upraveno 12.05.2018 - 09:07Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Yetty
chemik
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: Všechny
11.5.2018 - 15:34
Tak jsem koukal, že ve Slánské radnici je opět mediální masírka nerozlučné dvojice H+Z. Na prvních 4 stranách 7 fotek s Hrabánkem a 3 se Zálomem. Víte někdo, zda byl na otevření oranžového hříště i Bartoníček, nebo se jen nevešel na fotku? Slyšel jsem, že jim to tam nějak neladí, protože Bartoníček má vlastní hlavu a než pro něco zvedne ruku, zjišťuje si jak je to opravdu. A když se dívám do zápisů z rady, asi to tam nemá lehké. Vůbec je to teď ve Slaném mazec. Schneider bojuje proti Babišovi a ANO, a Hrabánek prý s Berkovcem a Zálomem domlouvá koalici ODS-ANO-ČSSD-Lidovci po podzimních volbách. Jsou mi to věci.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 226
Hlavně pro: Všechny
11.5.2018 - 08:37

Květnové jednání zastupitelstva - mj. ubytovna Mexiko, slánská plovárna a požár v Ouvalově ulici

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/kvetnove-jednani-zastupitelstva-mesta

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Všechny
5.5.2018 - 08:11
Pavel Bartoníček a Filip Kruncl
Obchod po mexicku aneb prodej, místo péče řádného hospodáře

http://oms.slany-2014.cz/2018/05/obchod-po-mexicku-aneb-prodej-misto.html

obsahuje odkazy na koncepční materiály
Naposledy upraveno 05.05.2018 - 08:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Lucije
25.3.2018 - 23:23

Dobrý pozdní večer paní Lucie (že by - hádám - Dobešová?),
tak jistě - jak píši - na ubytovnu "Mexiko" mohou být názory různé, prosím. Ale je přece jasné, pokud by šlo o prodej oné nemovitosti, předpokladem by, samozřejmě, bylo pokračování ve formě ubytovny, což by bylo i součástí smlouvy, jak píši v příspěvku. Legrační je vyjádření, že by město chtělo vše "hodit" na chudáka soukromníka a zbavit se odpovědnosti - asi jde o špatné vyjádření, že? Pokud je tu zájem soukromého kupce, jde samozřejmě o jeho vlastní vůli a zájem - to je, věřím, jasné, že? Nu - a pokud jde o město Kladno, není samozřejmě slané ani sladké - a město Slaný - pátým pádem voláme - ty jedno město Slaný a nebo jsou i tací, kteří volají v mužském rodě - ty jeden Slaný (což na tvaru nic nemění). A státní úředníci (?), snad opravdu někteří, kdysi v oněch dvou vysokých domech opravovaných v Ouvalové ulici, bydleli - nikoliv však v nynější ubytovně "Mexiko". Tam bývalo i kdysi soukromé i nájemní bydlení, ovšem tehdy v mnohem lepším pořádku než je tomu dnes.
Zdravím - L. Sch. (Schneider).
Naposledy upraveno 25.03.2018 - 23:30Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Čtenáři
25.3.2018 - 21:06

V dobách dosti dávných byla obec  odpovědná za své chudé. Díky tomu, že v socialismu se takové problémy řešit nemuseli, jaksi se na něco jako role obce v pomoci svým občanům zapomíná. Kupodivu i obyvatelé Mexika jsou plnoprávnými občany, i když si to leckdo nechce připustit. A hodit vše na soukromníka, ybavit se odpovědnosti za své občany, to je poněkud mimo součsnou situaci jak města, tak státu. Pokud jde o náklady, pak samozřejmě každý majetek je s náklady spojen. To je normální. Že město náklady oprav neamortizuje, tedy nestanoví běžné nájemné a neinkasuje je od státu ve formě příspěvku na bydlení je věc jiná, spíš neochota se o Mexiko jakkoli starat, tedy ze strany města. Pokud se vyplatí soukromníkovi investice, zcela jistě to nedělá z alturistickým záměrem, vyplatila by se i městu. Navíc by mělo město byty pro ty, kdo je potřebují a nedosáhnou na běžné nájemné, tedy oni by zřejmě i dosáhli, s těmi dávkami, jenže město kupodivu nechce víc peněz, ale ti lidé mají jiné důvody proč raději žijí na Mexiku. Opravy které byly provedeny před léty mnoho nezlepšili a objekty, které mexiko tvoří, potřebují rekonstrukci. Přímo naproti Mexiku jsou částečně revitalizované domy, kde tatáž osoba, která má zájem o koupi Mexika pronajímá byty. Relativně levně, ovšem ony ty byty až tak žádný zázrak nejsou. Bylo by velmi prosté přestěhovat současné uživatele Mexika naproti, místa je dost, provést solidní rekonstrukci a pro město mít zázemí pro sociálně slabé,nebo třeba z části startovací byty, nebo azylovou možnost a podobně. Mezilidské problémy jsou ve Slaném jako jinde a Kladno není Slané, aby se staralo o naše občany! Před vobami do komunální politiky by to byl docela dobrý způsob jak zjistit co občané preferují. Zda pár korun do městské pokladny, zcela nezajímavé, z pohledu veřejnosti, nebo vybudovat něco, co by mohlo mnohdy leckomu i pomoci. Ano, dotace by mohla být na vybudování třeba jen 5 sociálních bytů. Ale vedle mohou vzniknout startovací byty, azylové středisko nebo něco podobného. Obchvat města sklidní dopravu a mohlo by tam být i slušné bydlení. Vždyť kdysi to byly byty pro úředníky a vedoucí zaměstnance!Lucie
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
25.3.2018 - 20:00
K článku v SN - Prodat či neprodat ubytovnu Mexiko?

Můžeme mít na ubytovnu "Mexiko" názory různé; můžeme být třeba příznivnci sociální a ochranářské role města nebo naopak, řídit se heslem "každý svého štěstí strůjcem". Ať tak, či tak, je třeba vnímat realitu a fakta. Ubytovna je současně (jakpak dlouho po poslední velké opravě?) ve velmi špatném stavu a bude třeba (zůstane-li v majetku města) investovat do další opravy desítky milionů (což se může opakovat co 10 let) nebo čekat - až se časem rozpadne. V případě rekonstrukce, je jedinou otázkou, zda ji bude hradit město zcela, či jen částečně s přispěním dotace a nebo - v případě prodeje, půjde vše k tíži kupce.
Po přečtení příspěvků v článku o Mexiku mohu, tentokrát docela souhlasit s panem Nepilem a snad částečně i s Ing. Machálkem a panem Cílkem. Jako obvykle, skoro vůbec nerozumím panu Šmehlíkovi, který by snad rád, aby se město zapojilo do tzv. byznysu s chudobou. Jak jinak si vysvětlit - výtku(?!) - že město neuplatňuje příspěvek na bydlení? Ten mají přece uplatňovat snad občané a ne město. Zcela nesmyslná je kritika, že se město nezúčasňuje ani soutěží na dotace pro údržbu nebo rekonstrukci této své ubytovny. Evidentně obvyklá nepozornost pana zastupitele - ono totiž i na zastupitelstvu města zaznělo, že doposud byly dotace vypsány jen  - pro menší typy ubytoven do 8 bytových jednotek.
Docela komicky působí odpověď, ale spíše jde o absolutní neinformovanost (při které ho kolegové ponechali), pana Kasíka, který píše - "jestliže nájemník novou smlouvu podepíše, zhorší se podstatně jeho situace a on požádá o příspěvek na bydlení, jehož vyplácení, bude-li mu přiznán, dále zatíží mandatorní výdaje města". Zřejmě p. Kasík netuší, že vyplácení příspěvku na bydlení nejde z rozpočtu města.
Takže otázka na závěr - je opravdu výhodné investovat z rozpočtu města desítky milionů do úzké skupiny obyvatel nebo je lepší pokusit se ubytovnu prodat a ve smlouvě dohodnout určité garance (např. zachování stávajícího nájemního ubytování) a také sankce za případné nedodržení městem stanovených podmínek?
Dohled nad udržováním pořádku v opraveném zařízení a výběrem nájmu by pak byl, samozřejmě, již věcí nového majitele.
L.Sch.
Naposledy upraveno 25.03.2018 - 20:16Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 226
Hlavně pro: Všechny
25.3.2018 - 12:41

Názory zastupitelů a dalších slánských osobností na prodej ubytovny "Mexiko":

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/prodat-ci-neprodat--ubytovnu-mexiko

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Všechny
15.3.2018 - 09:11
35. zasedání zastupitelstva města - 14. březen 2018 - on-line zápis

http://oms.slany-2014.cz/2018/03/35-zasedani-zastupitelstva-mesta-14.html
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubis
občan
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Peška
5.1.2018 - 09:06

Koukám, že tady si pánové z radnice pěkně naběhli do vlastní pasti. A dobře jim tak!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Všechny
4.1.2018 - 08:05

O čem se občané města nesmí dozvědět:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/tri-otazky-pro

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2782
Hlavně pro: Všechny
21.12.2017 - 11:50

Pravda je však to, že každý si tu naši demokracii vysvětluje jinak. :-)

A lidé se dívají. Kdo umí vnímat nálady, jemné odchylky v názorech na internetových diskuzích nebo hospodách, tak ví, že přibývá lidí, pro které je Babiš sice třeba zločinec, ale v předčasných volbách by mu to hodili, už jen proto, aby vytrestali ty blahosklonné svatoušky, kteří odmítají respektovat realitu a osobují si právo vládnout, dané jim nějakým vyšším principem mravním, když už jim nebylo dáno ve svobodných volbách.

"Jejich kvičení jest rajskou hudbou pro moje xenofobní uši".

Zdroj: https://jurnecka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=634546

 Přílohy:
demokracie.jpg

Naposledy upraveno 21.12.2017 - 11:51Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kudrna
Počet příspěvků: 239
Hlavně pro: Yetty
21.12.2017 - 10:11

No, to jste asi nebyl včera na zastupitelstvu. Co si dovolil ten váš "bleskometač" na jednání vůči zastupitelům, to se jen tak nevidí. A vzhledem k tomu, že radní Bart je také známý  provokatér, tak se mi ta historka zase tak nepravděpodobná nezdá.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Yetty
chemik
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: Jan Chyský
21.12.2017 - 08:43

Také jsem byl informací o potyčce pánů na radnici velmi překvapen a čekal na reakci zmíněných. Nevěřil jsem tomu již proto, že mezi pány je nejen určitý výškový rozdíl, ale i rozdíl několik lévlů  intelektu. Včera večer jsem jel po městě přes neosvětlený přechod, kde přecházeli tři - čtyři osoby bez reflexních prvků a nebýt mezi nimi jeden skinhead, tak jinak jsem je málem smetl a tak ocenil tento jeho přirozený bezpečnostní prvek. Tak mě napadlo, že při rvačce by to mohla být výhoda a tím mohl i oslňovat. Ale jsem rád, že se to vysvětlilo ještě do konce roku a byl to jen žert.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2782
Hlavně pro: Všechny
19.12.2017 - 12:02

Všem "makačům" na těchto fórech přeji hezké vánoce a bohatého Ježíška. :-)

 Přílohy:
jezisek.jpg

Naposledy upraveno 19.12.2017 - 12:02Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
Počet příspěvků: 84
Hlavně pro: Všechny
18.12.2017 - 09:51
Dobrý den,

byl jsem požádán panem Bartoníčkem o vložení jeho reakce:

----------------------------------------------

Byl jsem upozorněn na bulvární "informaci" jednoho z anonymních přispěvovatelů, týkající  se mé osoby. Přestože p. Zálom nepatří mezi mé přátele, infomace o jakési mé potyčce, zveřejněná anonymem kubis a následně rozvíjená anonymy janek, ringo a hopes je naprosto nepravdivá a zcela absurdní. Jestli i ostatní příspěvky těchto "diskutérů" mají stejnou vypovídací hodnostu, je zcela jasné, proč píší pod přezdívkami. Slušný člověk by se pod něco takového styděl podepsat.

S přátelským pozdravem

Pavel Bartoníček

----------------------------------------------

J.Chyský
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
16.12.2017 - 15:20
Přeji hezké prožití doby adventní všem Slaňákům.
L.Sch.


Přílohy:
20161102-161654.jpg

20161029-154853-003.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: R r
15.12.2017 - 09:16

a vám připadá normální, že se dva přední představitelé města poperou přímo na jednání za účasti dalších osob?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Všechny
14.12.2017 - 21:13
Přesněěěěě !
Moje identita je taky známa a žádnej čtenář už se mnou nemá problém.
Franta Klika.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2782
Hlavně pro: ringo
14.12.2017 - 15:44

A máte to tady. :-)

 

 Přílohy:
651174-gallery1-d6xbu.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  147
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.