Obsah  >>  Školství, zdravotnictví  >>  Dětská pohotovost zrušena
Strana:   1

Dětská pohotovost zrušena

Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: AlBert
30.6.2011 - 10:27

Peníze pro slánskou nemocnici jsou dotací od EU. Peníze jsou posílány na místo určení přes regiony (kraje) a tak se dostaly do spárů Ratha, který je naprosto neoprávněně zadržuje. Všechno kolem dotace je vyřízeno, chybí jen podpis hejtmana, kterým je bohužel - pro tuto funkci neschopný (nebo schopný všeho?) právě MUDr. Rath.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bert
Počet příspěvků: 7
Hlavně pro: matysek1
30.6.2011 - 01:31

Martine Fiško, někde se musí najít, někde se musí zaplatit, někde se musí připlatit, jen to co chci já, pžestože k volbám chodíme a vás nevolíme, vy stále vládnete. Martine Fiško, nemyslíte si že jste úchyl co požaduje od samosprávy města práci a peníze která má přijít ze zdrojů k tomu určených? Já mám taky málé tříleté dítě, ale určitě nechci aby čtvrt rozpočtu města šlo na zajištění péče kterou má obstarat kraj či stát, jen kvůli tomu že doctor dRáth prosazuje svoje socialistické myšlenky trochu rázněji a chce pravicovým radám v městech jen škodit. Socialisti a komunisti jsou ti největší šmejdi, tím si buďte jist. Kladenská pohotovost i kladenská oblastní nemocnice funguje tak v pohodě a že je vzálena deset minut, tak pro vás už je to problém? Není pro vás i problém že vám někdo z vlády nepřijde okopat okurky a zrýt zahrádku? Martine Fiško ZAMYSLI se!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Obyvatelka
Počet příspěvků: 51
Hlavně pro: Veronika
9.6.2011 - 07:48

Informace z titulní strany slánského webu.

Od 1.6.2011 se z personálních důvodů mění zajištění lékařské služby první pomoci pro děti. Toto opatření se přijímá na následující 3 měsíce tzn. 6 – 8 měsíc roku 2011 včetně. Při zlepšení personální situace Vás budeme neprodleně informovat.

Od 1.6.2011 z personálních důvodů bude zajištěna lékařská služba první pomoci pro děti takto:

1. V pracovní době od 7:30 (8:00 hod.) – 14:00 hod. bude péče pro děti poskytována beze změn tzn. v rámci svého pediatra (praktického lékaře pro děti a dorost).

2. Nemocnice Slaný v rámci své ambulantní a lůžkové pediatrické péče také beze změn. Od 14:00 – 17:00 hod. ve všední dny budou poskytovat odpolední LSPP praktičtí lékaři pro děti a dorost podle přiloženého rozpisu.

3. Od 17:00 hod až do 22:00 hod.ve všední dny + so, ne a svátky (od 7:00 – 22:00 hod.) poskytuje ošetření dětská pohotovost v Oblastní nemocnici Kladno tel. číslo 312 606 412. Akutní případy vyžadující hospitalizaci (po telefonické konzultaci s dětským oddělením ve Slaném, tel. 312 575 159) budou ošetřeny a hospitalizovány v Nemocnici Slaný stejně jako doposud v rámci nepřetržité pediatrické péče dětského oddělení Nemocnice Slaný. Dětské úrazy budou ošetřovány beze změn v rámci chirurgie Slaný nepřetržitě, stejně jako ostatní chirurgická onemocnění (bolesti břicha, zánětlivá onemocnění kůže apod.).

Toto opatření se přijímá na následující 3 měsíce tzn. 6 – 8 měsíc roku 2011 včetně. Při zlepšení personální situace Vás budeme neprodleně informovat.

Slaný dne 1.6.2011
MUDr. Jiří Šimák
ředitel Nemocnice Slaný

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Veronika
Počet příspěvků: 104
Hlavně pro: matysek1
8.6.2011 - 11:27

Milý pane Fiško, ve slánské nemocnici funguje "pohotovost" a myslím, že je pro malé i velké. Nemějte tudíž strach obrátit se tam. To jsou přesně Češi, když se něco změní, hned se jim to nelíbí.. Možná by chtělo své dítě více hlídat a např. oblékat, protože dle vašich příspěvků mi přijde, že jste na pohotovosti jako doma :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Boban
Počet příspěvků: 35
Hlavně pro: Všechny
6.6.2011 - 13:21
Za chvíli bude zrušena celá nemocnice

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-rath-utoci-048-/p_politika.asp?c=A110602_145944_p_politika_wag
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 628
Hlavně pro: matysek1
6.6.2011 - 10:38

Tak to se pěkně mýlíte. Poplatek sice zavedli politici, kdo jiný je součást exekutivy, ale o poplatky usilovali lékaři !  A připomenu , že to bylo zejména ústy tehdejšího prezidenta České lékařské komory, doktora Ratha !  A samozřejmě i po jeho odchodu do politiky, kde on sice ztratil na příkaz socanů paměť, ale lékaři ne. Jednak z důvodů zneužívání právě pohotovostí a také proto,že bez spoluúčasti to prostě nejde nikde v na světě a to bez spoluúčasti pořádný ! Byste se pěkně prohnul a to i  v takzvaných sociálních severských systémemch.
Třeba vám to osvěží paměť

Rath požaduje vysokou spoluúčast pacientů
Okamžité zavedení vysoké spoluúčasti pacientů na léčebných výlohách požaduje prezident České lékařské komory David Rath. Má se tím zlepšit financování zdravotnictví. Ministryně zdravotnictví Marie Součková to ale odmítá. Komora také uvažuje, že pošle do konkurzu Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, která včas neplatí lékařům.

7. března 2006  17:46BRUSEL/PRAHA - Česká lékařská komora by uvítala zvýšení spoluúčasti pacientů. Trvá také na tom, aby sedm miliard, jež letos dostanou pojišťovny ze zvýšených plateb státu za děti, důchodce a nezaměstnané, šlo do zdravotnických zařízení.
Naposledy upraveno 06.06.2011 - 10:51Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Obyvatelka
Počet příspěvků: 51
Hlavně pro: matysek1
6.6.2011 - 08:07

Do rušení oddělení hodně mluví zdravotní pojiš´tovny. Stanovují pro jednotlivá oddělení počty personálu ve všech kategoriích,  jejich kvalifikaci, počty provedených výkonů a tudíž vykázaných bodů k proplacení. 

Bohužel dnes zdravotní pojišťovny mají hodně velké slovo.  A když zdravotní pojišťovna na dětskou pohotovost neuzavře smlouvu, budou si pacienti vše platit v plné výši a zase se dohadovat na pojišťovně a čekat na peníze, až se je uráčí poslat.

Tohle mi osvěžilo problém, starý tak cca 5 let, kdy starosta bojoval všemi dostupnými prostředky  za záchranu gynekologického odd. a vedl lítý boj s pojišťovnami. Nakonec se mu po dlouhých tahanicích podařilo gyndu zachovat.

Ačkoliv sama malé dítě již nemám, také by mi nebylo příjemné jezdit kdovíkam. 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: matysek1
6.6.2011 - 00:43

Založte si prosím diskusní téma politické. S Vašich příspěvků zatím jednoznačně vyplývá, že Vám vlastně nejde o nic jiného.
Mnoho věcí Vám není, ale vůbec, jasných a to je zřejmě také příčinou Vašeho, zcela nevhodného, vyjadřování.
Pokuste se ještě pochopit text sdělení v Sl.radnici, pak si přečtěte své texty a ZAMYSLETE SE !!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matysek1
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Shark
5.6.2011 - 23:42

Můj slovník určitě není o moc horší, než ten Váš, zato Vaší inteligenci projevujete tím, že se vyjadřujete k tématu, ke kterému se vlastně v jeho podstatě ani nevyjádříte, vlastně jen prudíte. Budiž, každý má svou úchylku.

Nikdy jsem netvrdil, že lékaři jsou zloději, naopak, musím zde podotknout, že při každé návštěvě dětské pohotovosti ( pokaždé měl službu jiný lékař ) jsme byli maximálně spokojeni s přístupem a ošetřením od sloužícího lékaře a za to díky . A tak mě mrzí, že vedení dopustilo zrušení této služby.

Poplatek nevymysleli lékaři, ale naši bývalí a současní politici a to podle mě z velké části zloději jsou . Proto píši " zlodějský poplatek "

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2806
Hlavně pro: matysek1
5.6.2011 - 20:55

Vy máte vůbec divnej slovník
Já se vůbec divím, že byste se nechal svoje dítě ošetřit od zlodějů.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: matysek1
5.6.2011 - 17:19

Jsem dalek toho, podobnou diskusi politizovat - to bohužel čiší z prvního Vašeho příspěvku (a nakonec i druhého). Důležité je brát v potaz fakta. Z toho důvodu by bylo asi lépe obrátit se na p. primáře MUDr. Oldřicha Doubravského z jehož informace ovšem jasně vyplývá, že hospitalizací dětí se to netýká. Pohotovost je prozatím zrušena z PERSONÁLNÍCH důvodů - to je vcelku jasně řečeno. Platí i to, co jsem již napsal.
Další informace Vám může podat i ředitel nemocnice MUDr. Šimák.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matysek1
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Čtenář
5.6.2011 - 00:25

Díky za příspěvek, nevidím do vysoké politiky, pochybuji že by MUDr. Rath chtěl opravdu zlikvidovat Slánskou nemocnici ( to je jen boj ideí ODS versus ČSSD, kdyby náš starosta byl z ČSSD, tak by se to určitě neřešilo ), přijde mi to spíše jako strašení, že náš stát dopadne jako Řecko, nebo pozor na komunisty atd. Vše je to jen politická rétorika, někdo jí uvěří, někdo ne. Řecku jsou blíže Portugalsko, Německo, Španělsko, VB, atd. a komunisté také nejsou co bývali. Ale to je můj názor a je to od věci.

I kdyby Rath zrušil Slánskou nemocnici tak na pohotovost s dítětem pojedu stejně tak na Kladno. Takže  jsem na tom co se týče dítěte teď stejně. Myslím, že když se podle Vás vedení města a nemocnice tak pralo za zachování Slánské nemocnice a povedlo se jim to ( díky za to ), tak proč nezvládnou zorganizovat " takovou maličkost " , jako je jeden lékař na odpoledne a noc na dětské pohotovosti !!! ( nevím, ale myslím, že na dětském oddělení stejně nějaký lékař přece musí sloužit ???).

Když jsme byli s malou u Vítání občánků, tak p. starosta upřímně děkoval za nového občánka Slaného, a říkal že děti jsou pro nás to nejdůležitější. Já se v životě podle toho chovám. Vy také ???

Martin FiškaNaposledy upraveno 05.06.2011 - 01:25Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: matysek1
4.6.2011 - 23:49

Pane Fiško,
bez současného vedení města (starosty zejména) a vední nemocnice byste tu možná neměl už dávno co řešit. Nemocnice by ve Slaném prostě nebyla!
Je-li stav skutečně vážný (vysoké teploty a pod.) přivezete děcko (na ambulanci či příjem) stejně - či zavoláte ve vážném případě záchranku a pacient bude do nemocnice přijat či obdrží léky (pravda, výjezd se platí).
Můžete samozřejmě také zkusit, jak by to vypadalo, kdyby se MUDr. Rathovi podařilo slánskou nemocnici zlikvidovat a jet na pohotovost do Kladna.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matysek1
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
4.6.2011 - 22:47
Dnes při listování v Slánské radnici jsem na předposlední stránce narazil na drobný článek, že od 1.6.2011 " do odvolání " je z personálních důvodů zrušena dětská pohotovost ve Slánské nemocnici. Jsem poměrně klidný člověk, který se dokáže nějakým způsobem přenést přes všechny problémy dnešní doby, snížení platu, zdražování téměř všeho, o trapné politické situaci, která u nás panuje ( můj osobní názor ) atd. Ale tato zpráva mne donutila se poprvé zaregistrovat na tomto fóru a doufat, že se můj názor dostane k lidem zodpovědným za zrušení dětské pohotovosti a že se nad tím zamyslí. Jsem otcem 3. letého dítěte, zdravého, bez nějakých problémů ( bohužel ne všichni z mého okolí mají to štěstí ) a přesto jsme s dítětem navštívili dětskou pohotovost asi šestkrát, každý zná, že se jako naschvál děcku přítíží v pátek odpoledne a nebo o víkend. Vůbec nekoukáme na zlodějský poplatek 100,- Kč a vždy když si myslíme že by to mohlo být něco vážnějšího, tak raději pohotovost navštívíme. Dnes v době meningokoků a jiných " potvor " prostě zodpovědný rodič raději nic nezanedbá. Teď je to všem rodičům značně ztíženo ( pohotovost přesunuta do Kladenské nemocnice ) a spousta se jich bude rozmýšlet zda pohotovost navštívit, či nikoliv a to může mít fatální důsledky. Nemocnice ve Slaném je městská a tak jednoznačně za tento problém může starosta, místostarostové, potažmo další lidé za to zodpovědní. Opravdu mě štve, že když se to týká našich dětí, tak nikdo z vedení města není schopen z vedením nemocnice tuto službu zajistit. To by měla být priorita a nějakým způsobem to zajistit " za každou cenu ". Raději se věnujete pořádání všemožných kulturních akcí, angažujete se na veletrhu cestovního ruchu, máme spřátelená města v zahraničí, pořádají se varhanní koncerty v Lidicích a  turnaje pétanque v Otrubech ( p. Bartoníček ) , a jiné. Jsou to jistě důležité věci ( pro mě  ne ), ale ne snad důležitější, než si poradit s dětskou pohotovostí. Pokud není personál, tak se prostě někde musí najít a když ne, tak se můsí zaplatit ( připlatit )  ten personál, který je k dispozici a z nějakých důvodů to dělat nechce. Nám také vše politici komplikují, zdražují a musíme si s tím umět  nějak poradit. Už hodně dlouho nesouhlasím, jak naše vedení města funguje ( k volbám chodíme, vás nevolíme ), ale toto už nejde překousnout. Pane starosto, místostarostové, ZAMYSLETE SE  !!!

Martin Fiška.
Naposledy upraveno 04.06.2011 - 22:48Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.