Obsah  >>  Školství, zdravotnictví  >>  Prasečí chřipka
Strana:   1  2  3

Prasečí chřipka

Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Anonym
8.2.2010 - 11:17

A ty šíříš hovězí chřipku
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
4.2.2010 - 12:41
Kamil Šupka šíří po Slanym prasečí chřipku tak pozor na něj lidi.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Láďa
1.2.2010 - 18:11

Láďo běž se vycpat. Respektive vyspi se z toho blábolení.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Láďa
1.2.2010 - 11:53

Mně nevadí,když budu očipoavanej (i když je to nesmysl, proč by to dělali), ale i kdyby, nemám s tím problém. Teď argumentuj (jen né žádné tleskání, zpívání a tančení kolem jakýchsi mimozemštanů, andělů, vedoucích sekt- úchyláků a jiných nadpřirozených a pohádkových postav, o kterých víme, že reálně neexistují.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Láďa
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
31.1.2010 - 21:33
Dnes TV NOVA: Povinné očkování=OČIPOVÁNÍ 200 000 lidí? UŽ JE TO TADY.
NENECHTE SE OČIPOVAT!

http://www.youtube.com/watc…


http://www.youtube.com/watc…

Zapněte si titulky.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
31.12.2009 - 00:5926.11.2009

Očkovat proti prasečí chřipce, byl by to hazard se životy. Tak silné prohlášení dnes vyšlo z úst ředitele středočeské záchranky Martina Houdka.

Jde o kraj, jehož hejtmanem je nejsilnější kritik očkování David Rath.

Lékaři tvrdí, že mu vadí dvě věci. Obě jsou podle něj zásadní a ohrožují bezpečnost lidí.

"První věc je ta, že jsme dostali zásilku vakcín, u kterých nesouhlasí šarže. Znamená to, že by se mělo začít očkovat naprosto neznámou vakcínou. Lékař vpíchne někomu látku s nějakým číslem a do zdravotnické dokumentace pak nalepí štítek z ampulky s úplně jiným číslem. To je bezprecedentní a já jako doktor s pětadvacetiletou praxí to nikdy neudělám," řekl deníku Aktuálně.cz Houdka.

Štítek s číslem na vakcíně je totiž klíčový v případě, že nastanou u pacienta po vakcinaci vážné zdravotní potíže. Podle čísla na štítku se totiž zjišťuje, co pacient dostal. Pokud se látka ohodnotí jako vadná, výrobce může celou šarži stáhnout. Tak, aby se problémy neobjevily i u dalších lidí.

Nesoulad čísel zjistili záchranáři podle Houdka u celé dodávky vakcíny Pandemrix proti prasečí chřipce.

Houdek k tomu přidává argument svého nadřízeného Ratha. Kraje prý očkovat nemohou. "Celé je to na vodě legislativně. Vláda nebo stát nemůže krajům něco přikazovat, pokud není vyhlášen krizový stav," vysvětlil Houdek.

Středočeská záchranka proto očkování proti prasečí chřipce zastavila. Nebude prý očkovat, dokud se všechny problémy nevyjasní. "Na tom trváme. Já bych své matce takovou vakcínu nikdy nedoporučil, i kdyby měla leukémii," řekl Houdek.

Odpovědnost na lékaři

Problémy nenastaly jen ve středních Čechách, hlásí je i další města. Se zpožděním začala očkovat Jihlava, vůbec prozatím neočkuje Zlín

"Tady také nastaly potíže s rozdílnými čísly na dodacím listě a na ampulích vakcíny. Zásilku jsem proto odmítl převzít. Kdybych to neudělal a očkoval, nesl bych odpovědnost za případné poškození pacientů já," vysvětlil primář infekčního oddělení jihlavské nemocnice Josef Škárek.

Stalo to podle něj v pondělí. Dodavatel ale hned druhý den doručil ampule se správnými čísly, takže jihlavští lékaři bez problému očkují.

Ve Zlíně ale prozatím zůstávají očkovací látky nečinně ležet v lednici. A to kvůli administrativní chybě: ministerstvo zdravotnictví zapomnělo uvést centrum ve svém nařízení o mimořádném opatření.

Ministerstvo: Stačila by trocha snahy

Podle ministerstva zdravotnictví jsou to ale problémy drobné, které lze jednoduše vyřešit.

Pokud jde o čísla na štítcích, naprosto stejný systém číslování užívá podle mluvčího úřadu Vlastimila Sršně celá Evropská unie. "A problémy ze žádné země hlášené nejsou," řekl Sršeň.

To potvrzuje i společnost Pharmos. Očkovací látka je dvousložková - kromě samotné vakcíny je třeba také takzvaný adjuvans, to znamená přídatná látka. Tím se vakcína rozředí a očkovací látku je možné aplikovat.

"Adjuvans a vakcína jsou dvě různé látky, které se vyrábějí ve dvou různých zařízeních v různém čase a zákonitě musí mít různou šarži. Pandemrix není jediným léčivým přípravkem, který je dvousložkový," vysvětlil Jiří Sova ze společnosti Pharmos.

Původní balení vakcíny je navíc balené po pěti stech. K lékařům se ale vakcíny dodávají po deseti. "V okamžiku, kdy narušíte originální balení, šarže, která byla na originálním kartónu, tak není vidět. Uvádí se ale na těch samolepících štítcích, které jsou součástí toho balení," pokračoval Sova.

Lékaři tak dostanou jednu lahvičku vakcíny, jednu lahvičku adjuvans a deset štítků pro nalepení do samotné dokumentace. Na každé části je jiná šarže.

Zlínský problém mohl podle Sršně vyřešit jeden rychlý telefonát. „Jedná se o ojedinělou situaci a všechny subjekty se měly snažit hledat její řešení. Stačil například jeden telefon," řekl.Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
xD
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Anonym
2.10.2009 - 23:22

Ach, prosím, pověz

... jak kanadští odborníci vysvětlují, že se stane člověk odolným vůči například Tamiflu, když je jeho imunitní systém oslaben?
A jak člověku jeho odolnost k Tamiflu komplikuje léčbu chřipky?
Nenaznačila snad WHO, že tito kanadští odborníci jsou pod vlivem GSK?

Možná byste se měli sebrat i s tím hňupem nad tebou a odebrat se do Konga - no tam by teda měli radost - a vzít ssebou bezvěrce. Tam byste si mohli pracovně štěpit chřipku technologicky dokonalými variacemi gymnazijního salátu bez mozarelly nebo tak....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ateista
2.10.2009 - 15:38

Ses nějak špatně vyspal?
Byl jsem tam na pracovním obědě, nechodím tam na pravidelné , abych řekl pravdu, když už, mám radši jiné restaurace, třeba Kogo. A mám pocit, že jsem ten problém lokalizoval správně, že? Ty jsi četl někde nějaké urážky?
Příležitostně se ten výdaj snese.
Velkou chybu děláš, chlapče, že nevěříš. Současné přístroje jsou technologicky na daleko vyšším stupni odbornosti , než skutečně jednoduchá, štěpná reakce, tu se učí gymnazisté, alespoň za mě tomu tak bylo. Stačí se zeptat. Dřív, za komunistů, se ještě učila na fakultách komplet válečná medicína, účinky a nemoci ZHN, teď to asi nestudujou.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ateista
2.10.2009 - 13:26

Světová zdravotnická organizace WHO zveřejnila zprávu o studii, která upozorňuje na problémy s léčením prasečí chřipky u pacientů, kteří jsou očkovaní proti běžné chřipce.

Podle výzkumu kanadských vědců se totiž může člověk, který užívá antivirotika například jako oseltamivir, stát vůči jejich účinku odolný. A to by mohlo komplikovat léčbu chřipky H1N1.

Podle zprávy WHO jsou k vytvoření rezistence k lékům proti chřipce nejvíce náchylní lidé, kteří mají oslabený imunitní systém a také ti, kteří už prošli léčbou oseltamivirem.

Světová zdravotnická organizace však upozorňuje, že studie není ověřená. Ředitelka iniciativy WHO pro výzkum očkování Marie-Paule Kienyová řekla, že žádní jiní vědci s podobnými výsledky nepřišli.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ateista
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: Všechny
2.10.2009 - 04:59
Jinak, ty reci o detailni znalosti jaderne fyziky, ti samozrejme nezeru. Reci, "priblizim ti to tvym podminkam", si odpust. Na to nejsem opravdu zvedavej. Pokud se chces zacit urazet, staci rict a muzeme se do toho pustit. Tak trochu nechapu, o co se tu vlastne snazis a proc ta krec. Vsechno vis, vsechno znas....akorat tu machrujes. Rozumis medicine, jaderne fyzice, chodis do Allegra, znas byvaleho i soucasneho sefkuchare....vsechny tyhle informace od A do Z, jtere jsi tady nadatloval, se daji hrave vygooglovat. Podle me, jsi obycejnej frajirek, ktery se tu snazi zapusobit, ANONYME;-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ateista
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: Anonym
1.10.2009 - 18:04

V nemocnici jsem samozrejme byl nekolikrat. Hospitalizovany pouze dvakrat (diky bohu). Ted me ale zajima uplne jina vec: odkud znas Mollicu a Accordiho? Jsi gurman a chodis se do Allegra stravovat? Ne ze bych ti to nepral, ale i kdyz jsi asi lekar, nezatezuje to tvuj financni rozpocet? Ceny na Allegru se pohybuji o nekolik radu vys, nez ve Slanem. "Obycejna" vecere te prijde cca na 3500kc. i vic. Nemusim dodavat, ze pro jednoho.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ateista
1.10.2009 - 13:57

Nejenom, že musejí znát takovej bazál jako je níže uvedený problém, ale musejí umět popsat všechny druhy záření , jejich biologické a fyzikální vlastnosti, musejí umět popsat na jakém principu fungují zdroje tohoto záření a musejí aplikovat jejich použití v praxi.
Totéž se to týká radioizotopů a jejich praktickému využití.
Tys asi nikdy nebyl v nemocnici, že?
Abychom si rozuměli,je to asi tak, předpokládám že tomu budeš rozumět, přiblížil jsem to tvým podmínkám
Kdyby nějaký host přišel do Allegra poručil si ( jen teoreticky, nepamatuji si, že by ho tam měli, ale nějaká variace salátu s mozzarelou kdysi byla na menu ) salát Caprese a pak začal host personál , kdysi pana Molicu a dnes pana Accordiho mistrovat, že na Caprese patří Eidam, jak by to asi dopadlo? Přišlo by vysvětlení , že na Caprese patří mozzarella nejlépa z buffala, v levnějším podniku si vystačej s kravskýho mléka.
O tom je ta odbornost, veřejnost nechť si může pindat co chce, teoreticky lze s Eidamem pánovi vyhovět, ale jen v gastronomii, protože to nikoho nezabije, i když Itala asi jo. V medicíně to nejde, protože tam jsou efekty jiný.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ateista
1.10.2009 - 13:31

Samozřejmě, jak jinak by mohli pracovat se zářiči, kdyby neznali takové základy lékařské fyziky. Současné zobrazovací metody jsou na studium složitější než poměrně jednoduchá štěpná rekace....:)))


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ateista
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: Anonym
1.10.2009 - 10:17

Nechces mi snad ted tvrdit, ze stepeni atomu a dalsi reakce, probihajici dejme tomu v jedernem reaktoru, musi detilne znat kazdy lekar. To je jaderna fyzika, pokud se nemylim. To bys me pobavil zase ty, Vseznalku:-D
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ateista
29.9.2009 - 23:53

"Rizena reakce .Odbornejsi, nez pras. chripka."

Tak to jsi docela pobavil. Zřejmě odborník na molekulární genetiku, že?
Řízená reakce je komplet popsaný jev, každý medik to musí znát, protože lékaři pracují se zářiči, mladý muži.
Nic nebrání popeláři k vyjadřování, ale musí počítat s reakcí, když píše blbosti.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ateista
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: Anonym
29.9.2009 - 05:02

I kdyz vy budete asi nejchytrejsi a nejznalejsi. Ale vlastne jste se vyhul odpovedi: Vyjadrujete se pouze k vecem, ve kterych jste vzdelany? Odpovidat nemusite, protoze by to byl jen dalsi prazdny blabol, takze odpovim za vas: NE!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ateista
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: Anonym
29.9.2009 - 04:56

Rizena reakce probihajici v at. reaktoru je vec hodne odborna. Odbornejsi, nez pras. chripka. Jeste jednou vam opakuji, ze kazdy ma pravo se vyjadrit k cemukoliv. A je jedno, jestli mate zrovna vy neco proti. To je totiz kazdemu taky putna. Uvedomte si, ze jste na slanske diskuzi, tudiz na volne pristupnem serveru. Bud se smirte s tim, ze se tu napr. popelar vyjadri k pravu, nebo sem nechodte. Kupujte si pouze odborny lekarsky tisk a budete v pohode. Nikdu tu neni zvedavy na vase arogantni a nafoukane odpovedi, ktere stejne nereknou nic konkretniho. Chvilemi mam pocit, se si tu pisu s Rathem.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ateista
28.9.2009 - 23:34

A propos , zapomněl jsem. Zvláštní to není vůbec, nemohu přece přispívat k něčemu, k čemu nemám vzdělání. Nebo se taky tak "odborně" vyjadřujete k řízené reakci v atomovém reaktoru? Já tedy ne.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ateista
28.9.2009 - 23:31

Vyjadřovat se můžete fundovaně jen k tomu, k čemu máte vzdělání. Jinak je to čtení z Blesku, povrchní plácání o tom, co si kdo myslí. Ale možná vám to stačí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ateista
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: Anonym
28.9.2009 - 22:35

Komu jsou nazory prispevatelu putna? Mozna vam. Pokud tomu tak je, nemusite je cist. Nikdo vas nenuti. Z vaseho posledniho prispevku jsem vytusil, ze podle vas nema verejnost, ktera nema doktorsky titul, pravo se vyjadrovat k praseci chripce. Mozna jsem to spatne pochopil, ale kazdy ma pravo vyjadrit se k cemukoliv. Vystudoval jste vy medicinu? Fajn. Kdybych premyslel jako vy, tak nebudete mit pravo se vyjadrovat o jinych odbornych vecech. Zvlastni, ze?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.