Obsah  >>  Školství, zdravotnictví  >>  Zdravotnictví
Strana:   1  2  3  4  5  6

Zdravotnictví

Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
21.11.2008 - 22:41

Medical Tribune není nezavislé a serozní periodikum. 0dborné články, které produkuje jsou plně poplatné inzerentům a články s obecnou tématikou jsou výhradně monotematicky zaměřeny souhlasně "projulinkovsky".
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Anonym
21.11.2008 - 21:57

To vám nikdo nebere, ale Medical Tribune nebyl zadavatelem té srovnávací studie.
Můžete ji najít klidně jinde, vyšla i ve Zdravötnických novinách. 
Zadavatelem byl britský stát, víte !
Takže očekávám ty závěry.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
21.11.2008 - 21:46

Medical Tribune je maximálně neseriozní plátek sponzorovaný farmaceutickými firmami a je distribuován zdarma všem lékařům. Překvapuje mě, že takový expert a znalec všehomíra jako je Shark, ho tady cituje!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Anonym
21.11.2008 - 21:17

Mohl byste popsat, proč "logicky"  Kaiser Permanente ztrácí pacienty?

Pak vás tedy žádám, abyste zveřejnil srovnávací studii kvality poskytované a hrazené péče mezi britským NHC ve srovnání s Kaiser Permanente , STAČÍ ZÁVĚRY, zdroj odborný časopis  Medical Tribune

Mimochodem, jak jste přišel na to že ,"zasvěcený " přišel na to, že " stát každý rok nasype 500 mil. Kč na vzdělávání lékařů  v soukromých nemocnicích "

Na to máte také zajisté vysvětlení, že?
Naposledy upraveno 21.11.2008 - 21:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Anonym
21.11.2008 - 21:04

To děláte schválně, nebo jste tak tupej?!

O P A K U J I,    R E G U L A Č Í   P O P L A T E K   C E N U  LÉ K U   NE Z VY Š U JE   
N E NÍ     P Ř Í J M E M         LÉ K Á R N Y

 pro tupce to mohu pravidelně denně opakovat!

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
21.11.2008 - 20:57
Zdá se, že jde o názor jednoho ze zasvěcených :
Kaiser Permanente logicky ztrácí americké klienty (pokles z 8,5 mil na 6,9 mil. za posledních 6 let), a proto hledá jiný zdravotnický trh. ČR se zdá jako ideální - levná pracovní síla, legislativa o řízené péči nachystaná na objednávku, v případě žalob ze strany pacienta: pomalé soudy a velmi, velmi směšná odškodnění. Navíc stát každý rok nasype 500 mil. Kč na vzdělávání lékařů v soukromých nemocnicích. Julínek usilovně prosazuje zvýšení týdenní pracovní doby u zdravotníků. Prostě se pracuje na každém detailu tak, aby americká strana byla spokojená. Takže stačí, aby si Kaiser Permanente ,,plácnul" s Hroboněm, Julínkem, Macháčkem a Chrenkem, předal jim miliardy dolarů za české zdravotnictví a obchod století bude uzavřen!!!

Pokud k tomu pomyslnému ,,plácnutí" dojde, bude se jednat o nevratné změny. ČR bude ještě ve větším průšvihu než Slovensko, protože miliardové arbitráže v dolarech už nikdy občané ČR nezaplatí!!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
21.11.2008 - 17:59

Ale peněženka ten vliv 30ti Kč za položku na receptu pocítí. A stav zdravotnictví to určitě neovlivní. Jenom stav lékárníkova konta.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Anonym
21.11.2008 - 15:45

Taktéž platí konstatování, že to není regulačními poplatky, pokud se cena u vašich léků zvýšila.
Regulační poplatky cenu léku nezvyšují. Ta může být vyšší, nebo event. nižší  dle VÝŠE PŘÍSPĚVKU VAŠÍ pojišťovny na vaše léky v tom kterém období. Obvykle platí, že za modernější a lepší se doplácí o něco víc.

Nebo ještě jinak - ani v případě, že by nebyl žádný regulační poplatek, nezměnilo by to cenu vašeho léku a výši jeho doplatku. Se začátkem nového roku se toto opět změní, bude nová vyhláška, a může se stát, že vaše doplatky budou vyšší, anebo nižší. Ale v žádném případě na to nemá vliv regulační poplatek 30 Kč za položku. Také se cenově nic nezmění,pokud se regulační poplatek bude platit za celý recept a nikoli za položku, tak, jak se objevilo v nějakém návrhu. 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
21.11.2008 - 13:58

Já jsem si před zavedením poplatků chodil pravidelně pro léky,které brát musím.Teď je mám dražší o oba poplatky.Jak u lékaře,kterej si kontrolu tlaku zdůvodní.Tak za recept.Léky mám tři a na recept se píšou dva.Cenu léků mám pořád stejnou.Toto je konstatování,ne stížnost.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Anonym
19.11.2008 - 20:22

Určitě máte pravdu a ten Čunkův nápad je toho dokladem.
Ale :

1. jsem taky pacient, léky pořizujeme pro své rodiče a víme  tak, že se celkové doplatky  po zavedení regulace a poplatků   spíš snížily, logicky uvažuji, že regulační doplatek cenu nezvyšuje, na to nemusím být žádnej lumen
2. když to vím já a nejsem lékárník , řekl bych, že ostatní mají stejnou šanci, na internetu ty informace jsou
3. je pravda, že některé průvodní jevy a účinky  reformy by mohlo ministerstvo zdravotnictví průběžně
opakovat, ale žádný vliv by to stejně nemělo, viz bod 4
4. vsaďte se, že se podobný názor tady za nedlouho zopakuje, lidi pozitivní jevy vůbec nevnímaj, na ušima jim zůstávají jen zprávy z Blesku, zejména ty negativní, těma se totiž lépe argumentuje, dobrou zprávou nikoho neohromíte.

P.S. napadlo mě, že máte jednu možnost, dát do pokladního dokladu upozornění, tak nějak že :"regulační poplatek byl započítán ve váš prospěch" nebo něco podobného, ale víte co, dopadne to stejně jako v bodě 4

Jsem rád , že jste se vyjádřil
Naposledy upraveno 19.11.2008 - 20:34Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
19.11.2008 - 18:21

Jako lékárník mohu sdělit, že situace je nepochopitelná nejen pro běžné občany. I ostatní s tím mají problémy.
Cituji jednoho doktora z Ministersta zdravotnictví, který přednášel na školení pro lékaře a lékárníky: "Neustále vysvětluji poslancům, a to nejenom opozičním, že v lékárnách, na rozdíl od ostatních zdravotnických zařízení, poplatky nezůstávají."
Názor si rozumní udělají sami. Lidem jsou tyto věci málo vysvětlovány, ale kdo by jim to měl vysvětlit???
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Anonym
19.11.2008 - 17:58

Samozřejmě, že je rozumný.  Za nerozum lze považovat skutečnost, žy by se znovu otevřela možnost financovat klientům nákup Paralenu, nebo Ibalginu  z prostředků veřejného zdravotního pojištění.
Proto ten poplatek je nastaven na 30 Kč. 
 Proto po snížení doplatku by se ceny léků nesnižovaly, TO JE OMYL,  ale rozšířil by se seznam léků, které by se  /   možná/  vyplatily přes recept.  Lékárníci na regulačních poplatcích neprofitují, prtože cena léku je snížena právě o poplatek !

http://www.lekarnici.cz/module.php?module=29&article=7304

"  V souvislosti se zavedením regulačních poplatků se začaly objevovat nepravdivé informace o zvýšeném příjmu lékáren. Skutečnost je taková, že z vybraného poplatku je lékárnou odvedeno 9% DPH a podle stanoveného vzorce je snížena cena léku pro pacienta a pojišťovnu. „U dražších léků a větších počtů balení může dojít k paradoxní situaci, kdy pacient zaplatí po Novém roce v součtu regulačního poplatku a doplatku za lék nižší částku než letos pouze za doplatek“, "


Bóže to je úroveň tady, je vidět, že to chápete, to je tedy  diskuze, když předvádíte takový znalosti.

P.S.  Jenom pro vás a úplně polopatě:

Když jdete v současnosti do lékarny s receptem, neproděláváte oproti loňskému stavu ani korunu, spíš vyděláte. A výše regulačního doplatku cenu nezvyšuje  !  !  !  
Doplatek  iniciuje a motivuje  klienta ke KOUPI ZA HOTOVÉ u vybraných typů volně prodejných léků, od Aspirnu přes Paralen k Ibalginu a podobným preparátům, to je jeho funkce.
Naposledy upraveno 20.11.2008 - 00:14Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
19.11.2008 - 17:34

Tvrdit, že poplatet v lékárnách je rozumný může jen člověk nerozumný. Ale i on to zrušení, případně snížení na 20.-Kč za l recept přijme s povděkem. Lékárník nepojede k moři 4x do roka, ale jen 2x.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Anonym
19.11.2008 - 15:07

To přece je veřejná věc a nikdo to neskrývá, veškeré příjmy, které vzejdou z poplatků mají regulační a motivační funkci a je tomu tak všude v Evropě, kde se ve zdravotnických zařízeních doplácí, všude jsou to zároveň příjmy zařízení. Co má být na tomhle za záhadu, děláme to ze stejných důvodů a že se akcentuje zejména ta regulační funkce, je dáno historií plýtvání a skutečností , v jakém stavu je myšlení veřejnosti v České republice. Doplatky ve zdravotnictví existují ve vyspělých ekonomikách 40 - 50 let a tamní občané jsou zvyklí, jak to vypadá u nás je vidět na tomto webu. Někteří jsou schopni se divit, že lékaři účtují za své služby.

Cikrt v odpovědi Čunkovi jasně odpověděl, že poplatky jsou příjmem zdravotnických zařízení a že je nehodlají rušit, jelikož tak jako ostatní stávají se příjmy zařízení a ty je použijí stejným způsobem  jako příjmy od pojišťoven. Je úplně lhostejné, zda ty peníze přijdou dveřmi, nebo je pošle pojišťovna, skončí přece tamtéž.
Co je tohle, prokrista,  za záhadu?

V lékárnách je poplatek stejně tak srozumitelný, Motivuje ¨konzumenta, aby šetřil. / VIZ ODKAZ/ Anebo si lék koupil, protože bez receptu je levnější. Takže zároveň reguluje  systém - na tomhle opatření, kde se spotřebovávaly  zejména analgetika na bolest hlavy a jiný hlouposti, které jinak dřívě šly z prostředků pojišťoven,  ušetřil sytém již miliardy. Na bólení hlavy vám nikdo recept z veřejnejch prostředků nikde v Evropě taky nedá, musíte za svý.

tady to máte černý na bílym:

http://www.penize.cz/42726-poplatky-razantne-snizuji-v-cesku-spotrebu-leku
Naposledy upraveno 19.11.2008 - 15:33Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
19.11.2008 - 08:45

Vy byste dobře poradil, jak odepsat ODS - před volbami vyjít s tím, že poplatek u lékaře platíme proto, abychom lékaře motivovali. A koho motivujeme v lékárnách?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Anonym
18.11.2008 - 21:21

Ten příklad  není strava za paušál, to je zadarmo   /  prostřednictvím  zaplacené daně/.

Nic mi  nechybí, anonym se ptá proč má připlácet a dokonce se ptá konkrétně na Švédsko Dokumentuji, že doplácejí v bohatších ekonomikách. Protože se tady donekonečná omílá, kde a kam a jak přijdou poplatky.

Ještě bych prosil o systém zdravotnictví Švédska. To je prý nejdokonalejší. Nejbližší pacientům

Neví někdo co, kam se podějí všechny ty peníze co v nemocnici vyberouna poplatcích, když z toho sestry, sanitářky, uklízečky a ostatní persomál nevidí ani halíř a ani nikde jinde ty penízky znát nejsou.

Nejedná se tedy o litanie, ale ucelenou informaci, tak jak je dostupná

Rozhodně není úlet, že by se zhoršilo postavení pacientů a zvětšily čekací doby, poplatky  podporují praktické  lékaře, kterých je velký nedostatek, za tím si rozhodně stojím.


Motivovat k práci je třeba každého, zdravotnictví není vůbec žádnou výjímkou, ačkoli právě takové názory zaznívají. A vy jste toho dokladem. Vystudovali by klidně i za peníze,  jsou pro takovou možnost. Tipuju, že vy právě patříte k těm, kdo takovou možnost odmítá, aby mohl vyčítat. Je to každopádně dobrá volba, než se pak setkat s vyděrači vašeho typu.

Do Rumunska  rozhodně nejezděte, anebo ano. ANO Tam jsou doplatky na zdravotnictví  vyšší , než v  ČR při citelně nižší životní úrovni. 
To je taky demontrace toho, co znáte, jaký máte představy.
Naposledy upraveno 18.11.2008 - 23:56Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
18.11.2008 - 09:38
Dokazujte, jak je nutná regulace a motivace a argumentujete, jak by nešlo nabízet stravu za paušál a přitom takové podniky existují i v těch zemích s nezbytnou regulací a motivací. To určitě víte. S tím příkladem v Grandu tedy nasazujete na Čechy?
Čtu tady ty vaše okopírované litanie a vůbec vaše argumenty a ptám se sám sebe, co vám chybí. Vypadá to, jako by vám někdo stál na kuřím oku. Anebo zakrývate ten úlet s frontami u lékaře, kdyby poplatky šly pojišťovnám? Škubete se, že tu všichni chtějí něco zadarmo, hoďte sem nějaký odkaz, na který vlastně odpovídáte.
Mne by fakt zajímalo, proč zrovna a jen doktory je nutné motivovat k práci. Zadarmo vystudovali, složili přísahu, berou plat nebo jsou podnikatelé s jistou klientelou, ale potřebují další motivaci. Když dám něco kdekoliv minde, je to korupce, j lékařů státem nařízená motivace.
Kdybyste chtěl reagovat, zůstaňte doma, nejezdíme k lékaři do ciziny -možná po reformě do Rumunska.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
18.11.2008 - 08:42

Sharku, nechapu, jak s takovymi znalostmi se placáš po takových diskuzních forech. Tebe je škoda i na ministra zdravotnictví. Viděl bych to minimálně na ministerského premiéra. Jinak se ti podařilo odstřelit svojí neúnavností další forum, ty řediteli zeměkoule.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Plátce daní a soc. zab.
17.11.2008 - 00:14

V tom se od vás občané jiných evropských zemí neliší. Také platí zdravotní pojištění, a téměř ve všech státech ještě další připojištění, které u nás zatím není zavedeno, většinou si připojišťují zubní péči, optika  tak podobně. Jejich spoluúčast je daleko vyšší, než v ČR, mám tím na mysli samozřejmě procentuální vyjádření.
Důvod je prostý: nárůst výdajů za zdravotní péči prakticky nezná strop, protože možnosti vědy a možnosti financování se čím dál víc rozcházejí a regulace na straně jedné je nutná a na straně druhé motivace potřebná.
Jak by to asi vypadalo, kdyby byl v Grandu bufet zadarmo a vy byste si platil na něj nějakou daň? Stál byste ve frontě  na zbytky a hledal  místo k sezení.

švédský model:

Švédský zdravotní systém je organizován na třech úrovních: národní, okresní a místní. V rámci tohoto systému leží odpovědnost za zdravotní péči na 21 okresních radách. Každá rada spravuje několik oblastí a má odpovědnost za poskytování veškerých služeb zdravotní péče. Okresní rady zároveň regulují trh poskytovatelů zdravotní péče, protože každý poskytovatel, který poskytuje hrazenou zdravotní péči, musí mít smlouvu s okresní radou. V případě, že ji nemá, platí pacient u takového poskytovatele zdravotní péči v plné výši.

Financování zdravotní péče je zajištěno daněmi s následnými přímými platbami státu do systému, zdravotním pojištěním, spoluúčastí pacienta a soukromým pojištěním. Zdravotní pojištění získává největší podíl peněz od zaměstnavatelů, kteří odvádí 8,5 % z výše platu zaměstnance. Výše spoluúčasti pacienta se liší v jednotlivých okresech podle rozhodnutí okresní rady. Při konzultaci u lékaře primární péče byl v roce 2000 požadován doplatek ve výši od 11 do 15 eur, návštěva specialisty stála pacienta od 17 do 27 eur. Poplatek v nemocnici činil 8 eur za den. Pro výši spoluúčasti je ale zákonem stanovena maximální roční hranice. Schéma doplatků je stanoveno u dentální péče. Určité skupiny obyvatel neplatí buď žádnou spoluúčast (děti do 18 let), nebo sníženou (důchodci, sociální skupiny a podobně). Výjimečné postavení ve švédském zdravotním systému má Národní společnost švédských lékáren. Je totiž monopolním vlastníkem všech lékáren ve Švédsku. Spoluúčast u léčiv je proto jednotná a je rozdělena do několika kategorií. V první (0 - 99 eur) činí spoluúčast pacienta 100 %, ve druhé (100 - 189 eur) se pacient podílí 50 procenty, ve třetí (190 - 367 eur) hradí pacient 25 % z ceny léku a ve čtvrté (368 - 478 eur) je doplatek pacienta ve výši 10 % z ceny. Lék v ceně nad 479 eur pacient nehradí. Maximální roční spoluúčast u léků byla v roce 2000 198 eur.

Zdravotní péče je bezplatná pro všechny osoby s trvalým pobytem ve Švédsku. Primární zdravotní péči zajišťují zdravotní střediska nebo nemocnice. Pacient si může zvolit poskytovatele primární zdravotní péče, ale pouze ve svém okrese. Na zdravotní péči v jiném okrese potřebuje doporučení od svého lékaře. Zajímavostí je, že v případě čekání na konzultaci více jak 30 minut (v některých okresech 45 minut) pacient neplatí žádnou spoluúčast. Švédsko má málo zdravotních středisek (asi 1 200), protože téměř polovina výkonů primární zdravotní péče se provádí v ambulancích nemocnic. Sekundární a terciární zdravotní péči zajišťuje 79 nemocnic. Dobrovolné zdravotní připojištění kryje většinou náklady na spoluúčast, ale je drahé. (V roce 2001 činilo roční připojištění například u pojišťovny Skandia pro osoby ve věku 20 - 39 let 11 - 188 eur, pro věkové rozmezí od 40 do 64 let to bylo 212 - 287 eur a pro věk nad 65 let se platilo 754 - 1 500 eur.)
................

Abych vám to přeložil polopaticky:   Léky si Švéd hradí sám, protože většina jich leží v pásmu do 100 Euro a čeká na vyčerpání limitu, kdy mu začnou vracet.
Připojištění v kategorii nad 65 let může být  přibližně tak velké jako  důchod !
Pokud je  vám toto nejblížší, tak vám gratuluji, máte pěkný vkus a co v popisu není vystihnuto, je skutečnost, že čekací doby na operační výkony. ve Švédsku jsou nejvyšší v Evropě. Plán je prostě plán.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Plátce daní a soc. zab.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
16.11.2008 - 23:33

Ještě bych prosil o systém zdravotnictví Švédska. To je prý nejdokonalejší. Nejbližší pacientům.

Platím zdravotní pojištění, platím sociální zabezpečení, doktora celé dlouhé roky nepotřebuji. Proč při náhodné návštěvě doktora mám najednou platit navíc nějaký poplatek? NECHÁPU TO, odvedl jsem již přemíru těchto poplatků.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.