Obsah  >>  Úřady, policie  >>  Bezohlední kuřáci na veřejných akcích
Strana:   1  2  3  4  5

Bezohlední kuřáci na veřejných akcích

Shark
Počet příspěvků: 3074
Hlavně pro: Jerry
11.8.2011 - 16:49

To je tedy diskuze , jak rozprávka. Stále jste nepochopil, že elementárním diskutovaným problémem nejsou náklady nějakých nemocí, ale skutečnost, že  kouření způsobuje i NEMOCI TĚM DRUHÝM !
To za A.
Za B platí, že to lze snadno omezit a ty ostatní chránit,  zákazem kouření v restauracích.
Všude jinde mohou jít do KTERÉKOLI restaurace celé rodiny i s malými dětmi, naprosto běžně uvidíte například v Itálii celé rodiny s i dtěmi po 22.. hodině.  Restauratérům to zvyšuje obraty, je známou věcí, po omezení se návštěvnost  zvedla, nikde nedošlo k žádné krizi v pohostinství !.Tady musíte přemýšlet nad tím, že i v takzvaně nekuřácké restauraci ( CO TO JE TADY? - v jedné místnosti , která ani nebývá stavebně oddělena, nejsou popelníky, o tom, že by byly ostatní prostory restaurací zcela odděleny, o tom se nedá vůbec mluvit)  se můžete setkat s čmoudiky, které proudí  z vedlejší místnosti.
Naposledy upraveno 11.08.2011 - 16:50Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3097
Hlavně pro: Jerry
11.8.2011 - 09:12

Jenže tloustnutí není mnohdy jen následkem přejídání. Je to z velké části dědičná dispozice. Znám lidi, kteří se mohou nafutrovat, třeba knedlíky, k prasknutí a přesto mají postavu, že by se za bičem mohli převlékat (jak praví jedno pořekadlo). Jiný se zase musí neustále hlídat - dá si dva knedlíčky navíc a ejhle, na váze najednou naskočí pět kilo navíc. Jo, vono nic není na tom světě jednoznačné a jednoduché, jak by si to mnozí rádi malovali.
Nicméně, životní prostředí ovlivnitelné je.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 694
Hlavně pro: Jerry
11.8.2011 - 08:48

I jiné nemoci , které si lidé přivolají sam,i mohou být nákladné na léčení.
Ale to není tohle téma, kde JINÝ člověk otravuje životní prostředí ostatním a lze to snadno omezit  a všude v Evropě to funguje, teď nově i v Maďarsku. !!!
Člověče jste jinak chápavej?  Pobyt v kterémkoli regionu lze omezovat jen těžko, ale zamoření restaurací lze zakázat snadno, ze dne na den.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Počet příspěvků: 42
Hlavně pro: Shark
11.8.2011 - 08:18

Máte pravdu, ale léčba nemocí z obezity je stejně, nebo možná i více drahá, než léčba kuřáků.
Není to jen rakovina(jako u kouření), ale i cukrovka, infarkty, poškození jater atd.... 
Ano, nevadí to nám ostatním, ale stojí nás to dost.
Jen se divím, že na Ostravsku nezakážou dýchat, kvůli velmi vysokému znečištění vzduchu..a není to kouřením :-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3074
Hlavně pro: Jerry
10.8.2011 - 17:33

Tam jsou velmi problematická tvrzení, dokládaná výpočty.  Například to o obezitě.
Jenomže autor si jaksi neuvědomuje ten BAZÁLNÍ problém, a to že obezita neohrožuje ty druhé. Nechť se tedy každý prožere třeba až do západního Německa, to je jejich svoboda a tou nikoho neohrožují, jen sebe.   Zatímco zplodinami kouření poškozují zdraví druhých a to je problém, ANO !. A je zcela lhostejné, jaké k tomu budou výpočty .
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Počet příspěvků: 42
Hlavně pro: Všechny
10.8.2011 - 14:46
Shark
Počet příspěvků: 3074
Hlavně pro: Jerry
31.7.2011 - 21:13

Pokud nám zregulujou kouření v restauracích, tak máte skutečně větší nadějí, že se toho důchodu dožijete. Proto to taky udělali, protože zjistili, že kuřáci jsou sobci a nehledí na svobodu a zdraví druhých.
A výsledky tam JSOU !
K těm stříkačkám:  jedna stojí desetníky, zatímco léčení žloutenek a AIDS miliony. Je to ekonomické.Nic jiného v tom není.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Počet příspěvků: 42
Hlavně pro: Robin
30.7.2011 - 18:41

Máte pravdu, nejde jen CO2, ale právě to je údaj, který vlády předepisují automobilkám. Proto velké firmy, aby vyrovnaly průměr emisí svých vyrobených vozidel, vyrábějí takový sra*ky, jako jsou 3válcové motory s malým objemem a nižší spotřebou(ale ne tak nízkou) a emisemi. Zajímalo by mě, jak toto splní BMW a Audi se svými 6válci..... :-)
Nejde o to, co si myslím....ale věřím, že jako se nyní k nám dováží zbytky ze Západu, tak se do Afriky vozily horší auta ve všech ohledech. Ale na druhou stranu, před 15 lety tu nebyl žádný humbuk s oteplováním, takže ve Švédsku nejspíš řešili v té době bezpečnost lidí v autě, než emise.
V Egyptě jsem nyní viděl novější vozový park než tady. A to je tam daleko větší chudoba, než tady. Ale Škodovku jsem tam viděl jedinou. Samý japonec a korejec...asi vědí, jak prodávat.
Ale mám pocit, že tam vůbec neřeší spotřebu. 1l tam stojí 1,5LE=4,20Kč :-) O elektřině škoda mluvit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 574
Hlavně pro: Jerry
30.7.2011 - 16:58

Spotřebu 5,3 Vám věřím, ale vazba spotřeby na emise je o hodně složitější, neplatí totiž, že nižší spotřeba = nižší emise. Možná, že se to týká CO2, ale máte také i CO a NOxy, případně různé vyšší aromatické uhlovodíky. Když snížíte CO2, tak Vám vylezou NOxy. Souvisí to s režimem spalování (tlaky ve válci, prohořívání směsi, vyplachování atd.).  Před časem jsem viděl technické údaje k od Ford Escortu cca 15 let staré. Spotřeba při stejné kubatuře byla u modelu pro severní Afriku o necelý litr nižší než pro Švédsko. Opravdu si myslíte, že auťák pro Švédsko byl méně ekologický než pro Afriku?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Počet příspěvků: 42
Hlavně pro: Brutus
30.7.2011 - 16:06

V Americe dávno zjistili, že když se při jízdě kouří, je to jako když telefonujete. Dělíte pozornost mezi cigaretu a řízení a to není OK. Ale hlavně(je to stejné jako s malými pravými zrcátky u Škodovek) - zapalovač i popelníčky něco stojí, takže kdo je chce, ať si je zaplatí. Se zdravím to nemá nic(nebo jen málo) společného. Je to čistě ekonomický počin automobilek. U nás to už je taky - říká se tomu "kuřácký paket".
Nemusíte spotřebě mé stařičké feldy věřit, ale je to tak. Stačí nemít cihlu na plynu a jezdit předvídavě.
Na poslední tankování 8.7. za 1100,- při ceně 33,10 jsem najel 621 km = 1,77Kč/km = 5,35l/100km.
Průměr za poslední rok a půl celkem mám 5,66l/100km.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 538
Hlavně pro: Jerry
30.7.2011 - 09:58

Když čtu Vaše články,vidím,že vlastně máte z části podobný názor jako já nebo ostatní diskutující.Jen Vám uniká trošku postata problému.Společnost v naší zemi se poslední dvě desetiletí změnila.Nesoudím zda k lepšímu či horšímu,je prostě jiná.Lidé mají dnes úplně odlišné nároky a potřeby a je to přirozené.Ještě před 20 lety nebylo spoustu zákonů,které platí dnes.Zákony se vytváří souvisle s rostoucí společností a jejích potřeb a mě to připadá normální.Některé zákony vypadají sice absurdně ale svůj význam mají vždy.Například některá města v USA zavedla vyhlášku,dle které ve dnech se sudým datem mohou po městě jezdit pouze vozy se sudým posledním číslem na SPZ.Nebo i tak komickou vyhlášku,dle které ve městě nesmí jet v autě(až na výjimky)jen jeden člověk ale minimálně dva!Důvodem bylo ulehčení silničnímu kolapsu a hlavně snížení městského smogu.Píšete,že vše je o lidech.S tím souhlasím.Jenže to je právě jádro problému!Jací jsou lidé??Kdosi níže tu psal,že co není zakázáno,je povoleno.To je pravda a přesně tak uvažuje typický Čech!Souhlasím s Vámi i v tom,že slušnost a morálka je pryč.Jenže to je přesně ten důvod,proč vznikají zákony a pravidla.Všude tam,kde se lidé nedohodnou,platí nějaké pravidlo,kterým se všichni musí řídit.Komu to nevoní,může odejít-v tom spočívá princip demokracie a ne v anarchii,která je neohleduplnými primitivy označována jako "osobní svoboda"!Sám pamatuji doby,kdy například neplatil zákaz kouření na pracovišti.Pracoval jsem ve firmě s 30 zaměstnanci,z nichž 25 kouřilo!V šest hodin ráno už se na dílně nedalo dýchat!Dokážete si představit,jak je nekuřákovi,který nemá jedinou možnost se bránit a nemá jinou práci?Nejslušnější věta,kterou jsem slyšel byla:"Když ti to vadí,najdi si jinou práci"!Píšu Vám to proto,že lidé zkrátka nejsou ohleduplní!Nepomůže ani zdražení a jediná možnost je zákaz a to i na veřejnosti!!To je totiž úplně stejná situace!Já prostě tyto zákazy neberu jako buzeraci ale jako dar pro obyčené lidi,kteří jen chtějí bez obtěžování normálně žít!Víte o tom,že automobilky v USA dávno vyrábějí auta bez zapalovačů a popelníků?Taky to neodnaučí nikoho kouřit ale je to aspon krok!Tyto zákony jsou dle mě vývoj dobrým směrem a já je vždy budu podporovat!

P.S:A nic ve zlém ale o Vaší 16leté felicii,která údajně jezdí za 5,3 litru si myslím..........víte co?:-)))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Počet příspěvků: 42
Hlavně pro: Brutus
29.7.2011 - 23:03

K motorům: když porovnám Fabii 3hrnek 1,2 se spotřebou 5,9-7,2. To je na malý objem v dnešní době dost vysoké. Já mám 16 let starou feldu 1,6 a jezdím za 5,3. A jsou motory s vyšším objemem a nižší spotřebou, tedy i emisemi. Takže o objemu motoru to není! To je dávné rozdělení pojišťoven, ještě z doby, kdy jediná ekologie bylo hnutí Brontosaurus :-)
Takže já mám nižší emise než fungl nová Fabka, ale platím daň při převodu - to je ale super zákon :-)
Navíc, stačí porovnat evropské normy určování spotřeby s třeba normami v USA. Když máte auto s papírovou spotřebou podle EU norem 6,0 l/100km, na 90% bude skutečná spotřeba o 1 litr vyšší(stačí sledovat moto magazíny). Ale hlavně, že podle norem to je OK. V USA se motory netestují v simulovaném provozu na "stolici", ale ve skutečném autě a v reálném provozu. Prostě díky EU normám si lžeme do kapes. Ale hlavně, že normu plníme...
Teprve nyní se zavádějí emisní normy a takový zhovadilosti, že nebudete vůbec moci vjet do centra měst(nebo za těžký prachy), ale pokud si všímáte dění kolem sebe, s tím oteplováním to nebude až tak horký. Vezměte si poslední 2 zimy. Přesně takové byly cca před 35 lety-spousta sněhu a mráz. A léta tehdy byly dlouhý a horký. Kdy bylo takové léto naposledy?
Takže jedinou faktickou věcí je ozonová díra, nic jiného. Jen spousta zfalšovaných dat a šéf této platformy na nucené dovolené a ve vyšetřování. Cha.
Jasně, že nikdo nemá právo obtěžovat druhého. Ale to žádný zákon o X paragrafech nezaručí. To je jako s pejskařema - zákon(vyhláška) je kdo kdy dostal pokutu za nesebrání hovínka?
Takže když Vám někdo vědomě a sprostě zahulí pod nos, tak se o "spravedlnost" musíte postarat sám. Pochybuji, že budete volat policii, aby zasáhla dle zákona :-)
Uvědomte si, že VŠECHNO je o lidech, i kdyby byly zákony jakkoliv perfektní. O ničem jiném to není.
Kdysi stačila lidem morálka a nejhorší věci postihovalo "desatero". Pak přišel Chamurapiho zákoník-daleko rozsáhlejší, ale ještě stále přehledný.
Nyní je situace taková, že na každý prd je zákon, ale slušnost a morálka je ta tam. A bohužel, vše stojí na těchto věcech.
Naposledy upraveno 29.07.2011 - 23:13Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 538
Hlavně pro: Jerry
29.7.2011 - 20:05

Že jste nekuřák,to vím.Svůj příspěvek pro Vás jsem psal jako příklad(něco jako malému dítěti)aby jste pochopil(což se očividně ani po jednoduchém příkladu nestalo).Zkuste si ho přečíst ještě jednou a pozorněji.Každý má nějaký zlozvyk-to máte pravdu.Ale obtěžovat svým zlozvykem druhého,na to nemá právo nikdo!!!Píšete,že nikdo(ani stát) nemá právo určovat,jak se máme chovat?Snad ani nevíte,jak moc se mýlíte!!!Pravidla a zákony jsou na světě v různých podobách už od té doby,co je na světě člověk.Jsou tu od toho,aby civilizovaný člověk mohl fungovat ve společnosti druhých!Kdyby zákony nebyly,byla by ANARCHIE!Víte co to je?Musíte pochopit,že se musí najít určitá rovnováha mezi pojmy jako "svoboda","demokracie","zákon"atd.Proto jsou tu zákony,kterými stát ovládá naše chování,takže vážně nemáte pravdu.Stát má mnohem větší právo určovat Vaše chování,než jste ochoten si připustit!!Občan demokratické země má právo na osobní svobodu,na svobodu slova a názoru atd.Ale nemá právo jakkoliv obtěžovat druhého,aťuž to považuje za jakkoliv svobodné právo!!!A i když žije v demokratické zemi tak je povinen dodržovat zákony té země.S tím se musíte smířit i s Vaší "ignorací".O těch nezdravých potravinách se rozepisovat nebudu,pač Vašemu "selskému rozumu" to stejně nic neřekne.Jen se zmíním o tom,že na tyto potraviny se už v několika zemích EU vyšší daň vztahuje(Dánsko,Maďarsko) a jiné země je dříve nebo později budou následovat,aˇse Vám to líbí nebo ne.Idealista nejsem,lidé budou stejně jíst nezdravě i po vyšší dani,stejně tak jako budou dál stále kouřit.Stát dobře ví,že na tom vydělá,o tom nepochybujte.Je to jen otázka času.O motorech nemáte pravdu už vůbec.Na jednu stranu sice jde o zdůvodnění zisku pro pojišťovny ale proč myslíte,že jsou motorové kubatury rozděleny do několika kategorií,a je tu přímá souvislost,že čím vyšší obsah,tím dražší?A proč se vytvořili emisní normy,které jsou automobilky při výrobě povinny dodržet?A proč se při převodu auta na jiného majitele platí vyšší daň u starého vozu,který neplní emisní normy?Proč se třeba v chladničkách přestal používat freon?Zčásti to je kvůli zisku ale jinak je jediný důvod životní prostředí!Řídíte se heslem "CO SÁM NERAD NEČIN DRUHÝM"(jak píšete).Jenže to heslo je špatné!Co Vy nemáte rád,může totiž druhý mít rád a naopak.Spíše by jste se měl řídit heslem:NEBUDE JINÉMU VADIT,TO CO MÁM RÁD?"
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Počet příspěvků: 42
Hlavně pro: Nobody
29.7.2011 - 18:27

Že jsou v Evropě ovce, které se bez povolení a zákona ne....... vím.
Ano, Evropa jde směrem represí a zákazů. Tak mi řekněte, nebyla by lepší špičková prevence na školách, zákaz jakékoliv reklamy(už vidím formuli 1 :-))) atd, než rovnou zákaz kouření všech a všude?
Srovnejte s přístupem států k drogám(aby zase nevznikla mýlka-NEPODPORUJI JE) - represe - a kde jsou výsledky? Na rovinu si přiznejme, že výsledky nejsou. A ještě si chudáky narkomany hýčkáme rozdáváním čistých jehel.
No, hlavně když se bude tolerovat nízká hladina alkoholu za volantem.
Ale až nás všechny zregulujou a navlečou do stejných hadrů, možná se pak dožijeme důchodu....ve kterým budeme litovat, že jsme se toho dožili :-(
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 694
Hlavně pro: Jerry
29.7.2011 - 16:26

Nikomu v Evrope to nevadi. Vam ano?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Počet příspěvků: 42
Hlavně pro: Nobody
28.7.2011 - 18:57

Takže zákon na vše? Myslím, že tohle řešení tu jakýsi pan Orwel již popsal....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Počet příspěvků: 42
Hlavně pro: Brutus
28.7.2011 - 18:56

Když projdete mé předchozí příspěvky, zjistíte, že jsem psal, že NEKOUŘÍM! Takže Vám do obličeje kouřit nebudu a to by si měl uvědomit každý kuřák, jinak je na místě sankce. Snad už pochopíte, že se nezastávám kuřáků, kteří tohle dělají, ale obecně lidí, kteří mají svůj nějaký zlozvyk, libůstku, jedno jak to nazvete. Každý máme něco. Ale nikdo(a to ani stát) nemůže určovat, jak se máme chovat, co dělat a co ne! Může to v rámci "zdravého rozumu" regulovat, ale ovce z lidí nemá právo nikdo dělat. Snad jen tam, kde to lidi svým ovčím přístupem dovolí. Už to chápete? Nevím, jak Vy, ale NWO bych nerad zažil. Něco podobného tu už bylo celých 40 let.
A ano zákazy a příkazy, pokud jsou proti selskému rozumu ignoruji-ale k ostatním se chovám ohleduplně v rámci hesla "Co sám nerad, nečiň druhým"..
To, že se někdo cpe humusem a má obezitu, diabetes, a další nemoci se Vás také týká...a víte jak? Léčba těchto nemocí stojí majlant a ten platíme všichni. Když nebude Mekáč a podobné hnusy, ti, co bez toho nemůžou být, si budou dělat hranolky atd... doma. A že by lidi přestali jíst bůček, tlačenku, buřty atd-jste idealista. Vyšší daň státu moc na léčbu nepřispěje. Hádejte, co se stalo po zvýšení daně na palivo? A co se v okrajových částech republiky stane po zvýšení daně na potraviny? Za rok si to povíme :-)
Že je vyšší pojistné za vyšší objem motoru vůbec nesouvisí s životním prostředím, ale bylo tady od té doby, co je povinné ručení - a to už je pár desetiletí. A také již některé pojišťovny berou v úvahu zcela jiné parametry-region, věk řidiče, atd...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 694
Hlavně pro: Marie R.
26.7.2011 - 16:39

Problem je v tom, ze cela Evropa prisla na to, ze bez regulace to nefunguje. Co neni zakazano, je dovoleno a proto je dosud u nas takovy bordel
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Kulíšek
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Marie R.
26.7.2011 - 12:20

Máš naprostou pravdu, nelze než souhlasit, jsi inteligentní člověk. Tím spíš nechápu, proč kouříš ? Že ti to chutná, ale jistě víš, jak si ničíš zdraví (rakovina plic, infarkt, další choroby srdce a cév atd.) a vyhazuješ nemalé peníze. To nedokážu pochopit, to kouření a nadměrné pití alkoholu, co vás k tomu vede, sice mi to třeba chutná ale vím, že mi to neprospívá, tak se ovládnu a nechám toho a raději si dám něco dobrého k snědku, to mi taky přece chutná. Inteligentní lidi a takto blbnou.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marie R.
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
26.7.2011 - 09:46
Dobrý den, nekuřáci i kuřáci. Nemůžeme přece všechno řešit zákazy a tresty, kam bysme to potom došli? Já jsem kuřák a kouřím, jelikož mi to prostě chutná. Cigaretu si však nezapaluji nikdy, když jsou v okolí děti nebo těhotné ženy, důchodci apod., nezapálím si ani ve frontě, ani jinde, kde se hromadí lidé, a když je v mém okolí člověk, tak se buď zeptám jestli mu to nevadí, nebo prostě jdu dál.
Není mi příjemné, když mi někdo kouří do jídla, ale ještě se mi nestalo, že by někdo svou cigaretu netípnul, když jsem ho o to normálně požádala. Když já, kuřák, dokážu být ohleduplná a nikoho svým zlozvykem neomezuji, proč by to nezvládli i ostatní kuřáci a nekuřáci? Nezapomínejte, že tu nejste sami.


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.