Obsah  >>  Úřady, policie  >>  Ho..o kam se podívám
Strana:   1  2  3  4

Ho..o kam se podívám

koma
Počet příspěvků: 18
Hlavně pro: Všechny
14.2.2011 - 20:15
Přeji hezký večer,všichni máte nějakou pravdu ale at si každý páníček sáhne do svědomí a uklízí si  výkaly svého miláčka.Nikoho netěší do TOHO šlápnout .Já jsem pejskařka ,platím plnou sazbu ve Slaném a seberu si každé hovínko po svém miláčkovi.děkuji
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: Brutus
12.2.2011 - 21:20

Očividně si nerozumíme.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Čtenář
12.2.2011 - 20:52

A moje gusto zas není slepé dodržování úplně všeho,bez předchozí rozvahy!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: Brutus
12.2.2011 - 20:23

Anarchie není prostě moje gusto!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Čtenář
12.2.2011 - 15:04

To co píšete o daních,je nutno brát s velkou rezervou:-)Taky daně nemám rád,ovšem( i když to není vidět) tak alespoň částečné jistoty za to mám.Ono je vše v lidech,víte?Vždy budou existovat čistotní lidé,kteří po psovi uklidí a naopak dobytci,kteří ne.Proto jsou tu poplatky,které by měly být určeny na nápravu (úklid) po těch dobytcích,kteří jsou bohužel neodhalitelní!A pokud jako slušný a čistotný občan bych měl platit drahý poplatek a přitom chodit v odpadcích po těch neslušných a vidět,že město pro nápravu za mé peníze nedělá nic,tak mi to bude vadit!Vám možná ne,neboť jste asi zvyklý platit,mlčet a držet krok ale existují lidé,kteří se ozvou a pokud to není nic platné tak zkrátka zákon obejdou!A já to zkrátka neodsuzuji!Vy preferujete dodržování zákonů a vyhlášek.To je hezké,ovšem chce si to uvědomit jestli je zákon vytvořen pro dobro občana nebo zisk města na bůhví co!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: majite hafanů
12.2.2011 - 14:38
Prostě a jednoduše. Čoklaři sbírejte po svejch hafanech bobky, tak jako sami sobě po té utíráte zadky. Nebo to snad neděláte?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: Brutus
12.2.2011 - 12:27

Máte pravdu, platit např. daně také nepřináší lidem nic dobrého - něco by se s tím mělo udělat!
Nějak mi to připomíná anarchii, Vám ne?
S tím úklidem v Plzni to není tak růžové, jak to tu malujete. Není to zas tolik využíváno, jak Vy píšete. I ve Slaném je to možné, ale využití je téměř nulové.
Já preferuji dodržování zákonů i místních vyhlášek (mnozí nezaměstnaní však nikoliv - to zas nebudeme tak naivní, že, abychom to nevnímali).
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Čtenář
12.2.2011 - 08:58

Vážený "ČTENÁŘI":-)Kdyby jste pozorně četl všechny příspěvky(což jste nejspíš neudělal) tak by jste věděl,že ze Slaného nejsem(psal jsem to tu) a že po svém psovi vždy uklízím(rovněž jsem psal).Můj poslední příspěvek byl odpovědí pro Robina.Přečtěte si znovu,na co se Robin ptal a co jsem mu odpověděl a snad pochopíte.A tvrdím pouze to,že Veronika neporušila žádný zákon,pouze využila jeho slabosti ve svůj prospěch.Není to trestný čin,je to odpověď na špatný zákon,který lidem nepřináší nic dobrého!Takto se obchází spousta jiných zákonů i v jiných oblastech života a já to neodsuzuji,protože když je zákon špatný,musí počítat s následky.Smiřte se s tím,že tak to prostě chodí:-)Proč je pro Slaný tak složité obstarat uklízecí četu jako to dělá stále více jich měst a obcí??Například Plzeň vydala vyhlášku pro dlouhodobě nezaměstnané a "nepřizpůsobivé občany",že pokud chtějí "své" sociální dávky,tak musí odpracovat určitý počet hodin.Od té doby nemají problémy s odklízením sněhu a exkrementů a občané si to nemohou vynachválit!Představte si(i když je to nemožné),že neplatíte za psa nic,ale vám účtován poplatek za úklid:-)Uklízel by každý a bylo by to zdarma.Jenže ono je holt lepší ty peníze vybírat,víte?:-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: Brutus
11.2.2011 - 23:10

Brutus, teda fakt úžasný!
Vy sem (do Slaného) jezdíte se psem, podle Vašeho vyjádření, hlavně za účelem deexkrementizace a přitom  mluvíte o odpuštění ročního poplatku za psa, proti vyúčtování každého úklidu po Vašem psovi!!!
To si z nás děláte legraci???
Jste tedy ze Slaného nebo nejste?
Asi ne! Jinak byste musel vědět,  že třeba za ohňostroj, který s potěšením sleduje - jenom na náměstí - asi 5000 tis. nadšenýcch občanů, platí  město pouze něco přes 100tis. Kč,-(po výpomoci sponzora) - což je zlomek proti nákladům jiných měst.
Město se snaží být vstřícné ke svým občanům (nedodržování zákonů a vyhlášek je ovšem opakem vstřícnosti), např. i s úklidem exkrementů, ale mnozí občané mu neoplácejí stejnou mincí - viz. Vy a Veronika.
Plně souhlasím s Robinem (mám také pejska), že svoboda je pojem všeobecný - tudíž svoboda jednoho
končí tam, kde začíná omezovat svobodu jiného !!!
Jakékoliv obcházení zákona, je nedobrým nacházením skulin v zákonech a doufám, že se jednou filutům, kteří se toho dopouštějí - nevyplatí!
Jde samozřejmě o to, jedná-li se o "skulinku" nebo je-li to čistokrevný podvod - ale to už ponechám Vašemu a Verončinu svědomí!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Robin
11.2.2011 - 19:56

Vážený pane,takový nápad bych vřele uvítal.Kdyby mi úřad odpustil roční poplatek za psa,s podmínkou,že mi bude vyúčtován každý úklid,který město po mém psovi učiní,hned bych takový návrh přijal.Měl bych to toiž zdarma,jelikož(viz níže)po svém psovi vždy a všude uklízím a nebylo by mi tudíž co účtovat:-)A pokud mluvíte o těch odchytech a útulcích-nevím kolik je ve Slaném registrovaných psů ale jistě jde o počet pár tisíc a vybrané peníze se pohybují možná i kolem nějakého toho milionu!Kolik by to asi muselo být odchytů??Nehledě na fakt,že pokud Vám uteče pes a nějakým způsobem se dostane do útulku,tak si jeho vyzvednutí stejně zaplatíte!!A o regulační funkci nemůže být řeč,neboť kdo vážně chce psa tak si ho vždy pořídí a poplatek ho neodradí!Je přirozené,že když člověk něco platí,tak za své peníze něco požaduje!Když zaplatím popelnici tak mi ji taky vyvezou!!Když zaplatím za psa tak co??Chodím po městě,které je poseto výkaly,žvýkačkami,vajgly atd.Slaný si hrdě říká "Královské město",pořádá na Nový rok ohňostroje za statisíce,realizuje miliové projekty za parkovací domy atd.atd.Ale nemá zlomek peněz na to,aby obtaralo alespoň částečný úklid!Taky nemám rád argumenty typu"platím tak neuklízím" ale je vždy nutné vidět problém i z druhé strany.A pokud nějaký filuta najde skulinu v zákoně a přihlásí psa na vesnici tak se mu nedivím.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 581
Hlavně pro: All
11.2.2011 - 18:28
Poznámka pro ty, kteří říkají "zaplatil jsem, tak co bych uklízel". Co byste řekli tomu, kdyby město najalo orgnizaci, která by po vašich pejscích okamžitě uklidila a náklady na tuto službu vám město rozpočítalo a vyfakturovalo? Myslíte, že by těch 8 stovek stačilo?
Ten poplatek není na/za úklid. Je na úhradu nákladů spojených s tím, že se ve městě psi vyskytují (odchyt, útulek) a dále má i regulační funkci. Města jsou určena především pro lidi. A zvířata sem primárně nepatří, ta patří do přírody. Je pravda, že pes člověka doprovází desetitisíce let, ale městský intravilán není psům přizpůsoben, tak ti, kteří bez psa nemohou být, se musí postarat, aby jejich miláčci ostatní obyvatele města neobtěžovali. A je úplně jedno jestli exkrementy, štěkáním nebo jen nevinným očucháváním.
Vážení, vaše svoboda končí tam, kde začíná svoboda moje.
Naposledy upraveno 11.02.2011 - 18:29Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 581
Hlavně pro: Veronika
11.2.2011 - 18:07

O peníze jste připravila městský rozpočet, nikoli státní, ale to je nakonec jedno. Někoho jste o ten jinde zaplacený poplatek ošidila. Myslím, že byste se hodila do socialistické ČSSR. Tam platilo "Kdo neokrádá stát, okrádá rodinu". Dneska jsme snad trochu někde jinde. Argument, že Vás stát obírá není relevantní. Nebo jiné daně a poplatky také neplatíte? Pak byste byla ovšem zásadová a já bych před Vámi smekl.
Hezký večer.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: matahari
11.2.2011 - 14:37

Souhlasím, nejsme  v žádném rozporu ohledně úklidu po pejscích.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Markéta
Počet příspěvků: 26
Hlavně pro: Čtenář
11.2.2011 - 13:52

Tak já Veroniku chápu, a má pravdu v tom, že pokud budou lidé po psech uklízet, tak mně je jedno jestli a kolik platí... protože spousta lidí se mylně domnívá, že to, že zaplatí ročně 8 stovek, znamená, že jejich pes se vykadí a pět minut nato to pracovník městského úřadu sebere a hodí do odpadkáče... Na argument "Platím, tak co bych sbíral" jsem alergická.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: Brutus
11.2.2011 - 10:28

Zkuste někdy, při návštěvě Slaného, vystoupit se svým pejskem na čedičovou vyvřelinu zvanou Slánská hora a uvidíte (když z té výšky nejsou hromádky po Vašem pejskovi vidět), že to město vypadá docela pěkně, čistě a upraveně. Doporučuji i všem Slaňákům - za tu námahu to opravdu stojí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: Veronika
11.2.2011 - 00:33

No, Veroniko trochu si protiřečíte. Brutus Vám mluví z duše, že za nepořádek mohou ti, kdo momentánně sedí na radnici, ale přitom uznáváte, že nepořádek způsobují neukáznění pejskaři, kteří nejsou schopni po svých miláčcích uklízet, tak jako my,  jak to tedy je? To, že obcházíte zákony či vyhlášky budiž Vám dopřáno (sama na to jednou možná doplatíte), ale důležité je, že pro řád či pořádek máte přecejenom nějaký smysl, tak věřím, že nakonec se sejdeme na stejné straně a nebudeme těmi, kdo toho - co jim  důvěřuje - budou bodat do prsou. Možná s mými slovy nesouhlasíte hned napoprvé, ale nechte si to projít hlavou než rozzlobeně odpovíte.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Veronika
Počet příspěvků: 104
Hlavně pro: Všechny
10.2.2011 - 21:17

Brutusi, díky :) mluvíš mi z duše.. Pro všechny ostatní rejpaly - pejska očipovaného mám, řádně očkovaného a myslím, že se chovám i líp než ti, kteří platí vysoké poplatky za vedení psa ve městě, řádně po něm totiž uklízím. To se o většině z vás říct nedá. Kde kdo si myslí, že zaplatí poplatek a to h..vno za něj pak uklidí město. To, že jsem obešla to, co se dá, jen závidíte. Zlodějka? Možná.. ale Vám Robine, jsem peníze neukradla. To jen státu, který stále obírá mě.. hezký večer, V.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: Brutus
10.2.2011 - 20:13

A kdo sedí v Brně, Bratislavě, Kladně, Praze nebo v Londýně či Paříži - tam jsem také viděl spoustu psích exkrementů ?
Ve Slaném jsem viděl v práci i vysavač pro tyto účely pořízený, který funguje docela dobře. Samozřejmě, pokud vysavač vysaje a za chvíli po jeho odjezdu, je tam lejno ještě větší - je to těžké milý pane. Jsme totiž v Čechách, kde už jsou zase mnohé restaurační záchodky, které po 1989. roce "ZDÁLO SE, ŽE SE CHYTÍ ..., ALE CO UŽ SE STALO STALO SE - bohužel stalo se, že Češi si opět libují ve svém bordelu a ani VLASTNÍCI restaurací, jako U Rybiček či Hamburk - tradičních slánských hospod, kde by člověk očekával, že majitel projeví trochu zájmu, aby jeho podnik vypadal kulturně, tak ani tito vlastníci nedbají na kulturnost WC a člověk kdyby tam přišel vyvenčit pejska, ani by se to nepoznalo!
Tak pořád si myslíte že za kulturnost národa mohou darmožrouti na radnicích? .....Jo, ale teď teprve jsem si všiml, že píšete - "Zatím tam BOHUŽEL sedí ... a td. a td. ..."  - tak to pardon - já myslel, že Vám jde o věc a pán je zatím politický odpůrce současného vedení města, tak to do boje ...
Přesto si dovolím apelovat na pejskaře (také mám pejska) - sbírejme po svých miláčcích exkrementy; a ještě zkusím apelovat na kuřáky - neodhazujte po ulicích nedopalky. Nevím, asi ten můj apel právě ti, kteří by měli, číst nebudou, ale i kdyby četli - nevím bylo-li to co platné, ono je to především o výchově a to hlavně v rodině. Tak zkuste k tomu vést i své ratolesti a věřím, že jednou třeba ... no uvidíme.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 581
Hlavně pro: Brutus
10.2.2011 - 19:33

Nevím, jestli Veronika porušila/neporušila zákon, ale pokud ve Slaném bydlí spolu se svým psem, pak by tady za něj měla platit. Tohle je v duchu zákona. Pokud činí něco jiného, zákon obchází, a pro mě je obyčejná zlodějka.

Zastupitelstvo, které je na radnici, jsme si sami demokraticky zvolili.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: XXL
10.2.2011 - 18:39

Ano,tak nějak to je-bohužel:-)Až bude mít Slaný na radnici představenstvo,kterému půjde o město tak to město bude hezčí a čistější.Zatím tam bohužel sedí darmožrouti,kteří vybírají velké peníze opravdu za "nic":-(
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.