Obsah  >>  Úřady, policie  >>  POLICIE ČR OOP SLANÝ
Strana:   1  2

POLICIE ČR OOP SLANÝ

RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: XXL
29.11.2014 - 08:24

O to nejde vůbec. Absolutně nezpochybňuji nasazení pout. Nebyl jsem tam a nevím jak se choval. To ani ze záběrů není poznat. Problém je jen v tom co následovalo po spoutání.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: XXL
29.11.2014 - 07:49

Zákrok na ulici je rozhodně neadekvátní.Postih policistů - Odměna 1 000,-Kč za zákrok proti brutálnímu jedinci.Postih za hrubé násilí při výkonu služby 200,-Kč.A je vyřešeno,ne?...:D
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: RK007
28.11.2014 - 22:26

Jde o to, proč se ta pouta musela nasadit. Jedná se o jeden z donucovacích prostředků, jejich použití upravuje zákon o policii.

§ 52


Donucovacími prostředky jsou

a) hmaty, chvaty, údery a kopy,

b) slzotvorný, elektrický nebo jiný obdobně dočasně zneschopňující prostředek,

c) obušek a jiný úderný prostředek,

d) vrhací prostředek mající povahu střelné zbraně podle jiného právního předpisu s dočasně zneschopňujícími účinky,

e) vrhací prostředek, který nemá povahu zbraně podle § 56 odst. 5,

f) zastavovací pás, zahrazení cesty vozidlem a jiný prostředek k násilnému zastavení vozidla nebo zabránění odjezdu vozidla,

g) vytlačování vozidlem,

h) vytlačování štítem,

i) vytlačování koněm,

j) služební pes,

k) vodní stříkač,

l) zásahová výbuška,

m) úder střelnou zbraní,

n) hrozba namířenou střelnou zbraní,

o) varovný výstřel,

p) pouta,

q) prostředek k zamezení prostorové orientace.

§ 53

(2) Před použitím donucovacího prostředku je policista povinen vyzvat osobu, proti které zakročuje, aby upustila od protiprávního jednání, s výstrahou, že bude použito donucovacích prostředků. To neplatí v případě použití prostředku k zabránění odjezdu vozidla. Od výzvy s výstrahou lze upustit v případě, že je ohrožen život nebo zdraví osoby a zákrok nesnese odkladu.

 

Pokud by se choval jako normální člověk, pouta se použít pravděpodobně nemusela. Jenže normální člověk nemlátí ženskou. To, co následovalo potom, taky oduzuju, ale to už jsem psal.

 

Naposledy upraveno 28.11.2014 - 22:33Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: XXL
28.11.2014 - 20:03

Tak fyzický odpor se s klepety klade blbě a jestli verbálně napadal policisty, tak to není důvod k tomu ho povalit a kopat do něj. To že jim bezpečnostní kamera vadila jen dokazuje že věděli velmi dobře že dělají něco co nesmějí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Brutus
28.11.2014 - 17:20

Já s Vámi  naprosto souhlasim. Když už ležel na zemi, neměli do něj kopat atd.
Ale otázkou je proč musely být použity donucovací prostředky. Nemáme zvukový záznam, nevíme co předcházelo nasazení pout a následnému povalení na zem. Nevíme  jestli došlo k verbálnímu napadání policistů, nebo kladl fyzický odpor. Snad si s tim inspekce poradí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: XXL
27.11.2014 - 19:35

Ano,zatím známe jen jeho verzi a další záleží na vyšetřování.Ale nesouhlasím s tím,že nevíme k čemu při zatýkání došlo.My to díky záznamu víme!!Jasně vidíme člověka spoutaného,ležícího na břiše v blátě a neschopného klást odpor!!A vidíme policisty jak ho bijí pěstí,jak do něj kopou a skáčou po něm,jak mu rozbíjí telefon a jak si až potom všímají kamery a okamžitě se stahují mimo záběr a ukončují akci!!Je pravda,že emoce dokáží hodně.Věřím,že člověk díky emocím dokáže i to o čem si myslí,že by toho nebyl schopen.To si ale může dovolit civilista.Policista má profesi,kde si to dovolit "PROSTĚ NESMÍ".Jak by to asi dopadlo,nebýt kamery??Jak by se proti nim asi svědčilo?To by ho díky emocím mohli taky rozstřílet jak řešeto.Otázka,je-li ho někomu líto je něco úplně jiného.Mě není líto žádného šmejda i kdyby přišel o život.Ale vždy to musí být v reakci profeionálně odvedené práce policie.Policista má za úkol jen zpacifikovat a zadržet pachatele a použít k tomu jen ty prostředky,které jsou nutné.Někdy stačí pouta,někdy je nutné ho zastřelit-podle závažnosti situace a chování pachatele.To co vidím na videu je ubohost a policajti by měli čelit následkům!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Čtenáři
27.11.2014 - 16:10

Tak mlč a nic se ti nestane.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Všechny
27.11.2014 - 13:51
Nechal bych policejní inspekci, ať celou věc vyšetří.
Cajtí to přehnali, ale zatím známe jen  z tv Nova verzi toho hrdiny, co napadá ženský s kudlou v ruce, ale nevíme k čemu při zatýkání došlo. (mohl klást odpor, napadat policajty slovně, nebo fyzicky a zřejmě to některej z četniků neunesl psychicky)
Každopádně já bejt brácha, nebo táta tý napadený, tak mu rozkopu vaječniky.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Post
27.11.2014 - 10:37

Tak, to máte jistě pravdu - Vy jste skutečně radikál (o IQ bych ve Vašem případě raději pomlčel - již několikrát jste ho odhalil v plné jeho nahotě), na rozdíl od těch, kteří se snaží uvažovat racionálně a Rr až analyticky. Já rozumím zcela úvaze Rr, že zásah má být profesionální a bez emocí. Jistě - takový v tomto případě nebyl. Ale naznačil jsem jen, že to co on udělal přítelkyni stalo se nyní jemu a nemohu říci (i když dám Rr za pravdu), že by mi ho bylo líto - to ani trochu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Čtenáři
27.11.2014 - 07:04

Myslel jsem,že když diskutujute  na foru o politice,o tom kdo by měl sedět v radě města,o tom kam investovat...tak že máte IQ trochu jinde.Tady bohužel jste totálně odhalil svojí charakterní nahotu.Pokud jste na videu ve článku neshledal žádný nepřiměřený zásah,tak je mi vás líto.Ovšem do budoucna nemá smysl s vámi vést diskuze,protože nejste schopný radikálního myšlení.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Všechny
25.11.2014 - 20:38
Každý policista je povinen dodržovat zákon a pravidla při zatýkání a zásahu.Vycházím-li z toho,že informace o videu jsou pravdivé,musí každý rozumný člověk vidět,že policisté se při zatýkání chovali jako tlupa emoce nezvládajících hovad!Policista by měl být pro svoji práci psychicky vyrovnaný člověk,který ovládá emoce a zvládá stresové situace patřící k jeho profesi.Měl by to zkrátka být profesionál!!Spoutat pachatele,pak do něj ležícího v blátě kopat,bít ho pěstí,rozšlapat mu telefon a pak ho odvést po 40 minutách dokáže jen zamindrákovaný ubožák s osobními problémy,lečící si jakési komplexy a s profesionální prací nemající nic společného.Když něco podobného udělá jakýkoliv civilista,bude po zásluze potrestán.Ti policisté by měli být stíháni také!Bez ohledu na to,jaký to byl grázl.Naprosto nesouhlasím se stupidními a nepochopitenými komentáři,schvalující tak špatně odvedenou práci policie!!Když si ale uvědomím,že ty komentáře píše někdo jako "Čtenáři" tak je přejdu mávnutím rukou,neboť diskuze s těmito individui je k ničemu:-)Dá se souhlasit s tím,že kdo vědomě páchá trestný čin,musí počítat s tvrdými následky.Ale je nutné si uvědomit,že ty následky budou v podobě zpacifikování způsobem adekvátním situaci,předání orgánům vyšetřování a soudního řízení.A poté by měl přijít tvdý trest.V naší zemi je to bohužel stále opačně.Pachatele zpacifikuje tlupa dementů,kteří si na něm vylijí svůj vztek,poruší vše co můžou,pak se starají o kamery("kdo nás asi viděl a jak to smažeme,že?) a nakonec ho soudy místo trestu stejně hned pustí.Nemá to být obráceně?Představoval bych si profesionální zákrok policie,která použije jen takové techniky a prostředky,které odpovídají situaci(na základě oznámení),posléze zadrženého předá jiným orgánům a je-li mu dokázán trestný čin,uložit mu tak tvrdý trest,že už si to do budoucna rozmyslí!!!Obhajovat to,co je vidět na videu může jen trotl.Tam jsou policisté na stejné úrovni jako pachatel,možná i na horší!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
esenbak
esenbak
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: esenbak
25.11.2014 - 19:23

. Donucovací prostředky (hmaty, chvaty, údery, kopy atd.) mohli policisté použít pouze při ochraně proti bezprostředně hrozícímu nebezpečí, pokud je to nezbytné a po předchozí výstraze. Nesmí tím navíc způsobit nepřiměřenou újmu. Pokud policisty muž nenapadal po nasazení pout, porušili jakýmikoli dalšími donucovacími prostředky zákon. V žádném případě nesmí policisté se zadrženou osobou zacházet krutě, nelidsky anebo ponižujícím způsobem anebo způsobem, který nerespektuje lidskou důstojnost. Naprosto bez ohledu na to, co předtím měl spáchat,"
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
esenbak
esenbak
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: R r
25.11.2014 - 19:16

Mám stejny nazor na vec jako vy , a doufam ze nas je vetsina ! Overená nová informace pro vas CTENARE A PODOBNÉ FÍZLÁKY  vyse zminovaná razie nezkoncila eskortovaním pachatele do cely predbezneho zadrzení  !!! policiste  po te co v kancelari  nepresvedcili pachatele aby prozradil pristupove kody k ulozenemu video zaznamu   umyslně vytrhali datove kabely zdroje napajeni   odemkli pouta  pachateli  a z  mista odjeli   !!!!!!!!!!!  tak o co tady slo  ??? POMÁHAT A CHRÁNIT VELKÝ HOVNO  GAUNER JEDEN JAK DRUHEJ
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: XXL
25.11.2014 - 13:21

On z něj někdo dělá národního hrdinu?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Všechny
25.11.2014 - 13:15
Policajti to přehnali, ovšem ze smrada, kterej napadne ženskou, bych národního hrdinu nedělal...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Čtenáři
25.11.2014 - 13:09

Nerozumíme si. Podstata našeho nedorozumnění je v tom, že posuzuji jednání policistů od okamžiku, kdy podezřelý byl zpacifikován, zatímco Ty o tom, co bylo předtím. Neodpovídáš mi na to, co jsem napsal.

Neoponoval jsem tomu, co píšeš Ty, jen jsem opakoval své. Ani po tom jsi nepochopil a navíc svádíš diskuzi úplně jinam: 1) O události, o které vedeme diskuzi, nick přispěvatele nevypovídá vůbec nic. 2) Zevšeobecňuješ konkrétní událost na zásahy policie. Opět z něčeho, o čem jsem nepsal, tedy o zásahu policie. Situace, kdy občal má pouta, leží na zemi a policista do něho kope, není zásah proti pachateli, ale trestný čin. Pokud bys chtěl tuto situaci použít tak, jak argumentuješ, pak by z toho vyšlo, že policie zneužívá moc, je brutální a porušuje zákon. To je samozřejmě hloupost, týká se to pouze těch, o kterých je zde řeč. 

Svůj názor k věci jsem napsal, snad i vysvětlil. Víc nemám co dodat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: Čtenáři
25.11.2014 - 12:54

Je to možný že mezi námi existuje takovej vůl? Ten chlap měl už dávno na rukách klepeta. I kdyby měl za opaskem střelu s polchou dráhou letu, tak jí nemůže použít i kdyby se pos......  Policajt není soudce. On není ten kdo trestá. Donucovacích prostředků musí užít jen v nezbytně nutných případech a rozhodně ne na spoutaném člověku, i kdyby byl podezřelý z masové vraždy. Jaký zločin páchal ve chvíli kdy vyšel ven? Žádný.  Tohle by neprošlo policajtům v žádné civilizované zemi.    Pěkně předvedeného na zemi zkopat  a pak se tvářit že se nic nestalo. Deset policajtů si dosvědčí že si to vymyslel.. Ten záznam hovoří za vše. Jen soudruzi nepočítali s kamerou. Taky kdo by jí tam hledal.
Naposledy upraveno 26.11.2014 - 07:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
25.11.2014 - 11:56
I zvolený nick dost vypovídá.
Vždyť ten člověk je přece docela slušný a svou přítelkyni nepořezal, ale jenom zmlátil do modra, že? Těch pár zhmožděnin ani nesojí za řeč, že?

K výkladu Rr - zánlivě nepřiměřeného zásahu proti násilníkovi:
Bylo by asi dobře slyšet i zvukový záznam. Při takovémto zásahu policie (když neví není-li pachatel ozbrojen a nepoužije-li zbraň) nelze počítat se zacházením v rukavičkách. Nelze přece, prosímtě, omlouvat se : "Ó, pardon - nezkroutil jsem Vám tu ruku dozadu příliš, neškrtí Vás ta pouta moc?" Neříkám, že se jedná o práci, která by mně imponovala, ale každý, kdo se prohřeší proti zákonům (někdo třeba i omylem) nemůže počítat s vlídným zacházením ze strany policie. Ono, bohužel, v ČR to je stále ještě o tom, že policie se spíše obává zashovat razantně proti zločinu (tak, jak je tomu zvykem v zahraničí), aby právě nebyla obviňována z nepřiměřeného zásahu. Pak, ovšem, se nedivme, že mnoho policistů - uvědomujících si, že je to boj s větrnými mlýny, nakonec službu opouští předčasně.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: Čtenáři
25.11.2014 - 11:25

Co to je za žvást? Kdyby došlo ke smrtelnému zranění pachatele při přestřelce tak neřeknu. Tady ale člověk o kterém ani nevěděli co udělal dobrovolně na jejich výzvu vyšel ven a byl spoután. Tak ho povalili na zem a zbili. Copak to je normální?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
esenbak
esenbak
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Čtenáři
25.11.2014 - 10:59

Vazeny ctenari  policie  udajneho nasilnika neobvinila z zadneho tr cinu . Duvod byl takovy  pritelkyne ktera vola na linku155. Uvadi napadeni a pobodani v oblasti bricha a ramene !  Linka 155 posila na misto rychlou pomoc ktera pritelkyni odvezla do slanske nemocnice . A soucasne linka 155 uvedomi policii s informacemi ktere ji byly oznameny. V nemocnici je pritelkyne osetrena s pohmozdeninami a odreninami v lekar neosetroval zadna rezna ani bodna zraneni!!!V tu dobu nebylo a do teto doby neni podano zadne tr oznameni a nikdo nebyl obvinen. Ovsem na misto oznameneho utoku vyjeli dva vozy policie cr oop slany a jedno vozidlo skvp pcr. V tu dobu policie mela infornace pouze z linky 155 o udajnem utoku... Zadna skutkova podstata zadne oznameni zadny dotaz na pritelkyni nic co by opravnovaloPolicii rano v pul treti prijed a delat razii nebo nekoho vyzyvat a jednat tak jak jsme videli z videa. ( to co vy uznavate to co se vam libi co schalujete) policie svym jednanim  naplnila skutkovou podstatu tr.cinu hned nekolikrat!!!  Zneuziti sveho postaveni ve sluzebnim pomeru, nasili proti jedinci ,omezovani osobni svobody,ublizeni na zdravi(pokud poskozeny bude v prac. nes.) Porusovani domovni svobody , zvlast nebezpecne vyhrozovani za pouziti nasili, a neposledni rade poskozovani cizi veci . A zaverem vyse uvedene skutky spachane ve spolupachatelstvi jako organizovana skupina.   
Slibuji na svou čest a svědomí, že při výkonu služby budu nestranný a budu důsledně dodržovat právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a nikdy nezneužiji svého služebního postavení. Budu se vždy a všude chovat tak, abych svým jednáním neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní živo
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.