Obsah  >>  Úřady, policie  >>  POLICIE ČR OOP SLANÝ
Strana:   1  2

POLICIE ČR OOP SLANÝ

R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Čtenáři
25.11.2014 - 01:30

Napsal jsem, že o tomto případu nemá cenu diskutovat. Byl popsán podrobně a úplně. Jenže chceš mít pravdu (známe se, proč si vykat?). Tak tedy v okamžiku zákroku policistů byl občan označen za násilníka. Policista v daný okamžik nemůže vědět, zda pravdivě. Svůj úkol splnil nasazením pout. Pak (za předpokladu, že článek je pravdivý) se stal pachatelem sám a pravděpodobně závažnějším činem než domnělý pachatel, který se v tu chvíli stal obětí.

Je-li někým porušen zákon, jde o činnost nepřípustnou a nelze ji ničím ospravedlnit. To by potom násilník mohl argumentovat, že ke svému měl činu měl právo. Zpacifikováním podezřelého úkol policisty končí. Nic ho neopravňuje k tomu aby domnělého pachatele trestal. Označený pachatel může být skutečný lump, ale nemusí. Mohl se třeba provinit tím, že přebral policajtovi ženskou. Tak proč si do něho nekopnout, že?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4303
Hlavně pro: R r
24.11.2014 - 23:57

Hodnocení z poza  monitoru PC je velmi snadné a jednoduché (jak z mé, tak Vaší strany) - proč došlo k takovému počínání při zásahu proti násilníkovi, lze těžko posuzovat tímto způsobem - o tom, je fakt diskuse zbytečná.
Při zásahu proti násilníkům, nelze snad přece, počítat s přístupem policie ve smyslu - "óóó, promiňte, ale nejste to, prosím, náhodou Vy, co jste zmlátil či pořezal, popřípadě zavraždil Vaši přítelkyni???" - Ono to takto nestojí za moc a Vy byste chtěl, aby to bylo ještě horší, ba směšnější??? To, snad ne? Každý násilník a zločinec ať počítá s tím nejhorším co se mu může stát - to, nechť je riziko zločinců !!!
Naposledy upraveno 25.11.2014 - 11:20Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Čtenáři
24.11.2014 - 23:15

Z článku je zřejmé, že zásah byl nepřiměřený. Že to dobře věděli i zasahující policisté, dokazuje jejich následné počínání. O tom je diskuze zbytečná.

Není to ojedinělý případ. Je proto dobře, že podobné události jsou zveřejňovány. Jen pozor na zevšeobecňování. Týká se to těch, kteří porušili zákon, ne celé policie.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4303
Hlavně pro: esenbak
24.11.2014 - 22:34

Tak, to už snad je neuvěřitelné - jde o násilníka, který pořezal ženskou (prý přítelkyni) a zásah proti němu je hodnocen někým, jako nepřiměřený??? To snad ne - od toho tu policie přece je, aby zasahovala v takových případech. Přiměřenost zásahu, je v tomto případě, asi,  docela velmi přiměřená!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
esenbak
esenbak
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Všechny
24.11.2014 - 21:43
http://tn.nova.cz/clanek/policejni-brutalita-v-cechach-kopy-rany-pesti-a-spousta-nadavek.html

Policisté ze OOP Slaný  Při jednom ze zásahů surově bili muže, který ležel spoutaný na zemi. Mobilní telefon mu rozdupali a pak s ním ještě pro jistotu mrštili o zem. Vše zachytily bezpečnostní kamery.

Často se na internetu objevují videa zachycující policejní brutalitu. Ovšem v drtivé většině případů bývají ze zahraničí. Jenže tentokrát se redakci TN.cz podařilo získat video z vesničky nedaleko Slaného ve středních Čechách.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.