Obsah  >>  Úřady, policie  >>  Trestní stíhání studentů gymnázia za petici
Strana:   1  2

Trestní stíhání studentů gymnázia za petici

Cibulitis
Počet příspěvků: 102
Hlavně pro: R r
6.9.2014 - 14:00

Doufám, že jste si důkladně prověřil u bývalých žáků i charakter starosty Hrabánka.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1473
Hlavně pro: oms
6.9.2014 - 11:07

Nevím, nemám svědectví, co se týká obsahu a podání obsahu výuky, ale mám svědectví, co se týká charakteru učitele Pešky. To by si rozhodně za klobouk nedal.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: RK007 a Cibulitis
6.9.2014 - 09:10

Vím, že pan Peška na gymnáziu řadu let učil, podle svědectví jeho tehdejších studentů byl velmi dobrý kantor, v roce 1989 důrazně doporučoval studentům nezapojovat se do žádných aktivit, nedovedu posoudit, zda motivací byla snaha ochránit studenty před velmi pravděpodobnými represemi, ochránit totalitní režim nebo kombinace obojího. A znovu opakuji, žádnou petici jsem nepodepsal,  aktivně jsem se do případu zapojil až poté, kdy jsem se už nemohl smířit s tím, že jsou studenti půl roku šikanováni policií za sepsání petice.  Pan Doběš se zapojil několik měsíců po mně.

Umlčovat kritiku policejním vyšetřováním je společným rysem levicových i pravicových totalitních států.

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 06.09.2014 - 09:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Cibulitis
Počet příspěvků: 102
Hlavně pro: oms
5.9.2014 - 11:59

Souhlasím s RK007.

Vám asi hodně leží v žaludku, že byl Peška na straně Dundra, co? Komunista Peška podporuje pravičáka Dundra. Hrůza hrůzoucí, kam ten svět spěje!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: oms
5.9.2014 - 11:49

Pan Peška na té škole 10 let učil, takže asi těžko bude úplně nestranný. Zrovnatak tam učí manželka zesnulého starosty Rubíka. Já vážně netuším proč se nějaká petice z venku zabývá vztahem ředitel - učitel. Jestliže jsou na té školy problémy s hygienou, pak je potřeba se především obrátit na státní organizace které se tím zabývají ze zákona. Pochopitelně tam nějaké problémy budou, fakt je ale nutné je řšit tímto způsobem? Nenapadlo vás, že tím spíš zesměšníte samy sebe? A to že se k vám přidal i Dobeš, to už je jen poslední hřebíček do rakve.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: tonton
5.9.2014 - 09:12

Tato diskuze se vynořila na diskuzní skupině o čističce odpadních vod a proto jsem ji nakonec převedl sem a je logické, že se v diskuzi o petici a trestním stíhání nevěnuji volbám a volební kampani.

Zpětně jsem přivítal, že se toto téma objevilo a umožnilo mi poskytnou i okruhu lidí mimo skupinu zastánců studentů svůj pohled na věc.

Jelikož se pan Peška náhle snažil tvářit jako  nestranný a umírněný posuzovatel, ačkoliv o zasedání zastupitelstva, na kterém byli v hledišti zastoupeny rovnoměrně příznivci obou táborů (a skoro bych odhadoval, že našich příznivců tam bylo víc) a vím podle soukromých rozhovorů, že i mezi zastupiteli napříč politickým spektrem to bylo obdobné napsal, tento velmi neutrální článek : http://www.slanske-noviny.cz/clanek/kritici-slanskeho-gymnazia-neuspeli , který začíná: "V jejím závěru bylo většině přítomných jasné, že se jedná o účelovou kampaň několika osob proti osobě ředitele této školy." a jeho práci s fakty svědčí i to, že v první verzi článku se objevila zkomolená jména jak mne tak paní učitelky Záborcové. " tak mi to řekněme trošku zvýšilo hladinu adrenalinu v krvi.
============
Primárním místem, kde publikujeme naše názory na chod města je blog OMS: http://www.oms-slany.cz/

a když se podíváte např. na tag Rešerže: tak zjistíte, že problematikou, která trápí Slaný, se zabývám dlouhodobě a důkladně.

Nicméně přenést diskusi k programu i  na slansko.cz je podnětné a budu o tom uvažovat.

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 05.09.2014 - 09:22Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tonton
Počet příspěvků: 131
Hlavně pro: oms
5.9.2014 - 08:54
Víte, já bych ale očekával, že v předvolební kampani budete spíš prezentovat svoje představy o rozvoji města, vyjadrovat se ke stávajícím problémům, navrhovat jejich racionální řešení s výhledem do budoucna. A teď nemám na mysli jen parkovací dům či čističku. Oblastí k řešení je mnoho (třeba bezpečnost ve městě, projekt nulové tolerance atd.). Ono vytahovat staré kauzy opravdu není dobré a hlavně to zajímá už jen velmi malou část obyvatelstva. Lidi trápí úplně jiné problémy každodenního života a ty jste zatím k řešení nenabídli.Stačí se trochu rozhlížet kolem sebe. Pak pochopíte.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: tonton
5.9.2014 - 07:39

A pokud tedy mám uvést nějaký argument na svoji práci se studenty, tak jsem založil níže zmíněnou laboratoř i oba studijní obory a do svého odchodu z VŠCHT i vedl. Takže řekněme jsem něco udělal pro docela značný počet studentů (i když ne slánského gymnázia, ačkoliv i tam jsem někde kolem roku 2010 nabízel své služby, protože jsem měl jistou představu o možné spolupráci mezi mou laboratoří a gymnáziem)

========
http://www.vscht.cz/homepage/soucasti/ustavy/143

Laboratoř informatiky a chemie garantuje bakalářský obor "Informatika a chemie" a magisterský obor "Aplikovaná informatika v chemii".

Absolventi těchto oborů získají vzdělání v oblastech jak chemických, tak informatických. Chemická část je plně kompatibilní s ostatními obory na VŠCHT, tzn. pokrývá celé spektrum chemické odbornosti mezi něž patří obecná, anorganická, organická, analytická a fyzikální chemie, biochemie a chemické inženýrství. V rámci informatické části pak studenti zvládnou aplikační a webovské programování a v pozdějších ročnících i multidisciolinární obory kmobinující přírodní vědy s informatikou, jako jsou např. chemoinformatika, bioinformatika či teoretická chemie.
==============

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 05.09.2014 - 08:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: PavelM
5.9.2014 - 07:36

Já osobně jsem z té petice pochopil, že učitelé na gymplu jsou nesvéprávní blbci, kteří si nedokáží doplňovat potřebné vzdělání a nechají se šikanovat krutým ředitelem, který dokonce ani nechodí na plesy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: tonton
5.9.2014 - 07:23

S osobními názory nepodloženými žádnými argumenty samozřejmě nelze polemizovat. Ale protože poznámka o přiznání k zneužtí studentů ke kampani je zavádějící, tak jen zde zopakuji vzkaz, kterého se to týká:

Pozn.: Později jsem byl upozorněn RNDr. Peškou na to, že titul RSDr. nemá (byl chybně uveden na stránkách představující kandidátyKSČM do krajských voleb před 4 lety, odkud jsem ho převzal)

oms (3.9.2014 - 20:54 ) :
´===============
A až teď mi došlo, co jste myslel poznámkou: Vaše současná role v této kauze v této době je mi tedy trochu záhadou. Jelikož se domníváte, že toto je začátek mé volební kampaně, tak tedy budiž, ať je po Vašem, a připomínám vaší nestrannou roli v celém případu z doby sporů, kdy jsem reagoval na článek ve Slánských novinách následovně (z původních stránek: http://www.ujma-za-petici.cz/petice.html )

======
Komunisté tvrdí: Kritici slánského gymnázia neuspěli ... jedná se o účelovou kampaň několika osob, takže se hrdě hlásím k tomu, že vedu kampaň za účelem odvolání ředitele, protože výchovu k občanským ctnostem považuji za stejně důležitou jako odborné znalosti. Ředitel podávající trestní oznámení na studenty nemůže vychovávat k občanským ctnostem.

A znovu odpovídám zastupiteli za KSČM, RSDr. Ladislavu Peškovi, který se ptal, kde jsem se schovával 17. listopadu 1989: prohlížel jsem si obrněné transportéry na Národní třídě, zkoušel si sprint a experimentálně ověřil, že je skvělé, když je venku pořádná zima, takže člověk dostává obuškem přes zimní bundu.
============

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 05.09.2014 - 07:25Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tonton
Počet příspěvků: 131
Hlavně pro: PavelM
5.9.2014 - 06:55
Jsem přesvědčen, že studenti gymnázia jsou dost inteligentní na to, aby si jisté spory ve svém životě dokázali řešit sami. Není třeba pánů Ničů, Dobešu a jiných. Vám nevadí, že nyní pan Nič vlastně zneužívá tento Váš případ ke své volební kampani? A ještě to přizná. Mně by to tedy vadilo velmi. Pan Nič se rád plete do věcí ,kterým nerozumí. Aspoň takto to na mě působí. Až udělá pro studenty totéž, co pan Dundr za ta léta ve funkci, možná pak může kritizovat. Zatím však na to nemá.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PavelM
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
5.9.2014 - 04:44
Dobry den, jmenuji se Pavel Martinik a me jmeno je v trestnim oznameni pana reditele zmineno asi nejcasteji.
Predne bych chtel podekovat panu doktoru Peskovi za mila slova tykajici se moji osoby a poprat mu hezky den :).
Kdyz jsem byl maly, tak jsem mel oblibenou pohadku: Cisarovy nove saty. Bohuzel mi ji nektere prispevky docela silne evokuji. Jejich pisatele se totiz nevyjadruji k urovni gymnazia, ale k tomu, jak kritika ublizila jeho povesti. K tomu bych chtel rict, ze cisarovy saty vypadaly z vypraveni vetsiny "zamestnancu" onoho vladare taky super a ze se da touto frazi "odstrelit" celkem jakykoliv, ne uplne pozitivni, nazor. 
Chapu ale, ze s onou kritikou muze/mohl leckdo nesouhlasit. To je naprosto legitimni postoj. Co uz uplne ok neni, je podavani trestnich oznameni za jiny nahled na vec. Cert vem moznou trestni sazbu, ale chtel bych upozornit ctenare, ze "tercem" trestneho cinu pomluvy muze byt pouze fyzicka osoba. Tedy v zadnem pripade gymnazium. Zduvodnovani podani trestniho oznameni potrebou ochrany dobre povesti nejake instituce (gymnazia) je tedy smesne. Takovou skutkovou podstatu tenhle trestny cin proste nema.
Na zaver bych chtel rict, ze si velmi vazim podpory manzelu Dobesovych, Nicovych a dalsich zainteresovanych lidi. Zaznamenal jsem nazory, ze pry to delali jenom pro sve zviditelneni. V podstate na 100% jsem si jisty, ze to neni pravda a zajimalo by me, jaky pro to maji lide, co to tvrdi, dukaz. Podle toho, co pisi, si skoro myslim, ze pouze naplnuji rceni "podle sebe soudim tebe". :)
Mejte se fajn a nekdy ve Slanem na videnou. 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 736
Hlavně pro: Všechny
4.9.2014 - 20:02
Koukám, že o stolici se tu dokážete dohadovat do nekonečna. Člověk si aspoň udělá obrázek, koho nevolit...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: petr
4.9.2014 - 19:55

Nevidím do hlavy pana Dobeše, z jakých pohnutek se k nám přidal, ale podezírám ho z toho, že pohnutka politické viditelnosti nebyla ta hlavní. Nicméně mohu se mýlit.

Pan ředitel neměl problém podat trestní oznámení na studenty. Přivítal bych, kdyby na mne  podal žalobu u občanského soudu. Celý případ považuji za velmi zásadní vzhledem k tomu, že se dotýká základních principů svobody slova. Na rozdíl od trestního práva, kde oznámení může učinit kdokoliv, tak občanskou žalobu může podat pouze ředitel Dundr.

Miloslav Nič
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
petr
Počet příspěvků: 154
Hlavně pro: oms
4.9.2014 - 19:32

Velice dobře jste panu Dobešovi posloužili v období, kdy ještě pomýšlel na vrcholnou politiku. Teď už toto téma nechte spát. Nikdo tu pomluvy nešířil, tedy pokud za pomluvu nebudeme považovat Vaši kritiku ředitele gymnázia.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: levape
4.9.2014 - 17:15

Odložení trestního stíhání není pro mne podstatné (tedy ve smyslu argumentace, je skvělé, že už to mají studenti za sebou, i když z abstraktního hlediska bych byl radši, kdyby se k případu mohl vyjádřit soud). Ačkoliv se domnívám, že studenti měli v něčem, a dnes tuším, že ve většině věcí pravdu, tak v tom není jádro mé argumentace.

Jsou dva důvody, proč bych ředitele okamžitě odvolal:

a) podal trestní oznámení za kritiku svých manažerských schopností na  studenty a na velmi korektní diskusi na Facebooku, výroky, které jsem považoval za potenciálně urážlivé jsem vypsal zde: https://docs.google.com/document/d/12q983LTSjDih1hAF9ZuNWwnnf2YSprpxGH8H41bsn0M/pub ,

větu: Nenechte gympl ztrouchnivět v komunistických kolejích. Ať žije SSSR (slánská studentská sametová revoluce),  jsem nezahrnul, protož mne ani ve snu nenapadlo, že něco takového, včetně plného jména studentky, by mohlo být součástí trestního oznámení podaného dospělým ředitelem gymnázia

b)  o podaném trestním ozámení na přímé otázky v aule ( http://goo.gl/lefY4X ) i mnohokrát později opakovaně tvrdil, že se vůbec netýká konkrétních studentů a že naopak zváží aktivity, kterými by jim pomohl. Opak byl pravdou.

V bodě a) vidím nezvládnutí postavení veřejného činitele (jímž podle nálezů ústavního soudu ředitel gymnázia je) jakož i naprosté selhání role vychovatele 

V bodě b) si pomůžu analogií s dobře známým případem amerického presidenta Clintona a Moniky Lewinské. Zatímco původní příčina je sice mravně pochybná, ale snad na hraně odvolání,  tak bod b) tedy zcela jasné a vědomé obelhávání veřejnosti,  je u ředitele vzdělávací instituce zcela nepřípustné.

--------------

Doufám, že se alespoň shodneme na tom, že velmi podivnou roli zde sehrála státní zástupkyně.
Opět cituji právní stanovisko: http://www.ujma-za-petici.cz/vyjadreni_chv.pdf

Dovolujeme si v tomto ohledu upozornit, že nám ze soudní praxe není znám případ, kdy by 
se soudy zabývaly problematikou kritiky vedení instituce jakožto trestným činem pomluvy, 
natožpak že by shledaly, že se v takovém případě o trestný čin jedná. Dostupná judikatura spíše 
svědčí o tom, že k tomu, aby byla vážnost jedince narušena takovým způsobem, že jednání 
narušitele musí být řešeno trestním postihem, je nutné, aby obsahem nepravdivého vyjádření bylo 
například označení jednotlivce za duševně vážně nemocného či obvinění ze silně patologického 
a zavrženíhodného jednání. ....  Mezi veřejným prohlášením, že osoba má pedofilní sklony a uvedením, že osoba neplní své manažerské povinnosti, je významný rozdíl. 
-------------------------
Miloslav Nič

Naposledy upraveno 04.09.2014 - 17:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 309
Hlavně pro: oms
4.9.2014 - 16:03

Zdá se mi jako byste odložení trestního stíhání chápal tak, že ve všem měli pravdu studenti a padouch je pan ředitel. Opravdu kauzu takto chápete ?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Čtenáři
4.9.2014 - 14:53

Dovolím si naši mezirozpravu uzavřít následujícím: možná opravdu netušíte, že svoji větou veřejně potvrzujete již dva roky pokoutně šířené pomluvy, které se neustále vynořují, a velké množství obyvatel města ví přesně, kdo je touto pomluvou míněn.  Osobně bych vám radil, abyste v takovém velmi závažném případě buď vůbec takový argument nepoužíval, nebo alespoň abyste vaše zdánlivé kostatování faktu, uvedl tak, aby bylo poznat, jak jej myslíte, tedy: na zastupitelstvu tehdy někdo říkal, že je zmanipulovala učitelka (nevím, nepamatuji se, ale v tehdejší vypjaté atmosféře se to klidně stát mohlo).

O zasedání zastupitelstva a jeho tématu jsme televizi informovali my,  je evidentní, že je naše informace zaujala. Toto my ale nezahrnuje manžele Dobešovi, možná jsme jim před zastupitelstvem řekli, že přijede televize, ale to už opravdu nevím.

Miloslav Nič
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3090
Hlavně pro: oms
4.9.2014 - 14:39

"Kolik učí prosím v gymnáziu učitelek"? - víte to?

a) já nemluvím o nikom - jméno bylo myslím řečeno i na onom zastupitelstvu, ale neutkvělo mi v paměti - píši jen ... svou učitelkou. Víte-li o této věci, proč o tom nemluvíte otevřeně. Nečetl jsem ani onu studentskou petici - ale je prý velmi "výživná"
b) je zajímavé, jak posuzujete obranné reakce strany napadené, jako pomluvy (i komentáře k tomu), ale zřejmě vše co v Petici psáno jest, je pro Vás pravdou nejpravdovatější (to nejsou pomluvy???) a nepřipouštíte ani v nejmenším žádné ovlivnění.
S "trachtacemi" s pozváním TV na ono zastupitelstvo nechce mít nikdo nic společného - zkratka TV nikdo nepozval. Ale možná, že známost Slaného a jeho gymnázia přes LABORKY v TV, uskutečňované právě často ve spolupráci se slánským gymnáziem, přvedla TV k tomu, aby se zajímala o kontrast na jedné straně úspěšné střední školy a na druhé straně pomluv na ředitele té samé školy.
L.Sch.
Naposledy upraveno 04.09.2014 - 14:42Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: jump
4.9.2014 - 13:46

Jak jsem již uvedl níže, debata se vynořila při diskusi o ČOV Blahotice, a protože nepřestávala, přenesl jsem ji sem, aby bylo možné obnovit zaměření původní blahotické skupiny.

"jen pan Nič nás tady zasypává různými odkazy na všechno možné."

u nás tomu říkáme podpořit své argumenty konkrétními zdroji a fakty, ale již jsem si všiml, že v těchto diskuzích to není zvykem. Nicméně, moje vědecká výchova mne nutí v tom pokračovat.

Co se vyšetřovaných studentů týká, Pavel Martiník, který je nejčastěji jmenován v trestním oznámení, je na naší kandidátce a v této chvíli v zahraničí,  Honza Kopecký na ní není proto, že momentálně tráví většinu času v zahraničí, mj. pomocí v nemocnici v Africe, když tedy mám vykreslit mravní profil pachatele.
Pachatelka už nechce mít nic splečného s veřejným životem, nicméně mi snad můžete věřit, že to není pro naše zapojení do případu a že byla za naši pomoc velmi vděčná.

Pana Dobeše se musím zastat, s příjezdem kamer neměl nic společného a dnes už si ani nepamatuju, jestli o jejich příjezdu dopředu věděl, ale možné to je, to opravdu nevím.

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 04.09.2014 - 13:47Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.