Obsah  >>  Úřady, policie  >>  ZMÉNY na záchrance - Slaný
Strana:   1  2

ZMÉNY na záchrance - Slaný

Jana21
poradce
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Tomasek15
19.7.2014 - 17:29
Dobrý den, měla jsem tu čest s paní, rádobydoktorkou se seznámit.. Její jediný zájem je, aby pacienti nevyhledávali RZ, ale taxi. Vyšetření od ní, žádné, vše provádí sestřička v sanitě, ještě než dojede. Na sanitu má , dle jejího názoru, jen ten, který přežil infarkt, či mrtvici. Zřejmě má ráda mediální zázemí, což jsou autonehody..
V žádném případě se nejedná o profesionála, ale o člověka, který vyhledává mediální zázemí.Domnívám se, že tento člověk, nemá co dělat ve zdravotnictví. Chybí zcela lidský přístup. a člověku, kterému je zle, se může jen přitížit. Z jejích ....řečí.
Ptám se? kam zmizela slušnost  a profesionalitu.
Jedná se o lékařku, blondýnu z RZ. Máte někdo stejný názor?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
sinuhet
Počet příspěvků: 15
Hlavně pro: XXL
15.1.2013 - 08:23

Jinak doktory si fakt vybírám, dětskou mám v Roztokách u Prahy, zubařku na Mělníku, svojí obvodní ve Veltrusích, na operaci se synem jsme byli v Domažlicích, rodila jsem v Neratovicích, když nám něco je tak podle druhu Motol nebo Bulovka, dneska to fakt jinak nejde, ještě, že jsme oba s manželem mobilní....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
sinuhet
Počet příspěvků: 15
Hlavně pro: XXL
15.1.2013 - 08:21

Nepoznal, mám od něj zprávu a pak necelou hodinu po něm i z Kladna, stále nevím jestli mám na něho upozornit nebo ne....tady šlo o neštovice, to by poznat fakt měl..... Stále mi leží v hlavě co kdyby šlo o život dítěte? Když není schopen poznat neštovice :-(
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 742
Hlavně pro: sinuhet
14.1.2013 - 14:16

To si děláš srandu  né??? To jako ten felčar nepoznal neštovice?

Musíš si  hold zaplatit špičkovýho doktora, dneska už to jde. A jak ho poznáš mezi těma všema bílokabátníkama?    Chodí po špičkách.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
sinuhet
Počet příspěvků: 15
Hlavně pro: jitus
14.1.2013 - 06:32

Ano, je to děs, já musela navštívit se synem pohotovost ve Slaným neb se mi po horečkách osypal, "pan doktor" mi oznámil, že je poštípán od blech, na čistotu si potrpím a nezdálo se mi to, tak jsme ihned ze Slanýho vyrazili na Kladno kde byla diagnoza jasná a to neštovice, to jsem si myslela i já, naprostý laik. Že by blecha nejdřív pokousala na hlavě a pak skákala dolů a dělala puchýře, mi tak nějak nešlo na rozum :-) do Slanýho už fakt nikdy!!!! ještě, že jsme nepoužili mastičku co nám pan doktor napsal, kluk mohl mít památku na celý život :-(
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 538
Hlavně pro: jirka46
13.1.2013 - 18:33

Takový zážitek je určitě velmi nepříjemný.Myslím ale,že taková doktorka by si měla vyslechnout kritiku na svoji neprofesionalitu.Bylo by vhodné to někde (na kompetetním místě) zveřejnit,zjistit si její jméno a podat stížnost.Vím,že je to nepříjemné ale bylo by to vhodné.Každý z nás si přece v zaměstnání odnáší postih za své chyby.Arogantní doktorka by neměla být výjimkou!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
jitus
Počet příspěvků: 15
Hlavně pro: Všechny
13.1.2013 - 14:39
jj je to fakt děsný co se děje nechaly by  člověka radši pojít tak at tu práci nedělaj když se pak takle chovaj mě taky zrovna moje práce nabaví ale musím se chovat slušně.To co se děje v naší Slanský nemocnici pslední dobou je děs arogance prostě nás berou kus za kus
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
jirka46
opravář
Počet příspěvků: 5
Hlavně pro: Všechny
13.1.2013 - 13:44
Ve čtvrtek 10.1., po tel. konzultaci s obvodní lékařkou a na její doporučení, si zavolala máma pro svoji dceru sanitu s podezřením na zánět slepého střeva. Sama se bála dceru při jejích velkých bolestech nutit sejít 3 patra do auta, prasklé slepé střevo už je potom docela slušný průšvih. Paní doktorka po příjezdu, aniž by se představila, matce sdělila, že tento výjezd by si mohla také zaplatit, pokud  si dcera bolesti vymýšlí. Matka ji ubezpečila, že určitě ne, protože v pátek 11.1. má dcera maturitní ples, na který se těší a jenom půjčení šatů stálo několik tisíc. Lékařka bez vyšetření dceru vyzvala aby sešla do sanity a odvezli ji do nemocnice. Tam opět musela dojít sama na odd. chirurgie kde jí předala do péče lékařů a odešla se slovy - tak si ten ples hezky užij. 
Kam se proboha poděla profesionalita a slušnost RZ před 5-6 roky, kdy jsem několikrát volal záchranku mé mamince v posledním roce jejího života. To tam ale ještě pracovali doktoři a sestry Slánské nemocnice z odd. ARO. Asi je  načase vyhradit v nemocnici 1 sanitu, která by jezdila pro pacienty, kteří nejsou v bezvědomí nebo z nich nestříká krev, což je stav, kdy je možné volat RZ podle této lékařky. Platit by se mohla z peněz toho Samaritána na Ruzyni co odebral RZ nemocnici. 
U slečny byl diagnostikován akutní zánět slepého střeva a ještě ve čtvrtek podstoupila operaci. Ples bohužel nestihla. 
P.S. Paní doktorce, kterou vůbec neznám, bych chtěl říct, že mizerný den může mít každý, ale musí se chovat slušně. Matka nemocné dívky se i po setkání s Vámi musela vydat do banky, kde pracuje, a věnovat se nasmlouvaným klientům. Jak jí znám, tak si na ní nikdo nebude stěžovat, je totiž profesionál.
Naposledy upraveno 13.01.2013 - 13:47Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3074
Hlavně pro: donaldice+Jan99
3.12.2012 - 17:46

Vážení, to není v kilometrovném.
Vysvětlení najdete ve slovech nového hejtmana, pana MVDr. Josefa Řiháka, který v týdnu pravil, že , cituji :" bývalé vedení kraje se ve zdravotnictví příliš rozkročilo." Česky to znamená, že se do zdravotnických zařízení nacpaly nepřiměřené velké prostředky, s jejichž splácením budou problémy a vytvořily se kapacity, s jejichž naplněním byly , jsou a boudou problémy. Toho Ratha si budeme v kraji ještě dloooooouho užívat. Kladenskej špitál je tak blízko Slaného a má nyní tak mnoho nových operačních sálů, že slimákům chybí kapustička.  A tu je potřeba sehnat. Vím  o tom, že od Ratha měli pokyn !!!v celém kraji!!!  pokrývat co možná nejlépe kapacitu KRAJSKÝCH zařízení, v naší oblasti tedy Nemocnice Kladno. Jde tedy o výkony a rodná čísla provedená ve vybraných zařízeních
Zajímavý je i tento dnešní článek, který ilustruje vazby na kraji

http://www.lidovky.cz/penize-od-kotta-byly-kamaradske-pujcky-tvrdi-sef-zachranky-po3-/zpravy-domov.aspx?c=A121203_104029_ln_domov_ogo

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan99
Anonymní uživatel
Hlavně pro: donaldice
3.12.2012 - 12:08

ANO - máme 2 sanity a 1 auto s lékařem

viz.info zde:

Adresa stanoviště: Lacinova 1366, Slaný

Na tomto stanovišti v nepřetržitém provozu vyjíždí  vůz Rychlé lékařské pomoci s posádkou ve složení lékař, řidič záchranář (RLP), a 2 vůzy Rychlé zdravotnické pomoci s posádkou ve složení zdravotnický záchranář - řidič záchranář (RZP) v tzv. setkávacím systému.  Posádky slánského stanoviště úzce spolupracují s posádkami okolních záchranných služeb a vzájemně si pomáhají vykrýt svěřená území tak, aby vždy byli u pacienta do 15 minut od nahlášení.

 

ANo, Záchrannou službu provozuje ASČR, podobně jako třeba stanoviště záchranky v Kralupech nad Vltavou.

 

Doufám, že ze zlomenou nohou nebudou nikoho vést do Mělníka, když je ve Slaném nemocnice. Jak jsou placeni, to opravdu nevím, alenení problém se někde zeptat v diskuzi, ale klidně to možné je, že jsou placeni dle počtu ujetých km.

 

Přeji hezký den

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
donaldice
Počet příspěvků: 33
Hlavně pro: jan99,shark
2.12.2012 - 21:39
Děkuji za upřesnění,takže tady máme 2 sanity a 1 auto s doktorem a základnu mají v čsad.Rozhoduje kraj a momentálně provozují samaritáni?A dotace mají dle počtu najetých km?Někdo si zlomí nohu před školkou u labutí a odvezou ho do Mělníka,aby něco najeli?Možná se ptám nedobře...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3074
Hlavně pro: Jan99
2.12.2012 - 19:01

Tu subordinaci tedy musím upřesnit:

Záchranná služba Střd. kraje je příspěvkou organizací Středočeského kraje , cituji ...
"Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje (ÚSZS SK) vzniklo jako příspěvková organizace 1. října 2002. Na základě usnesení zastupitelstva Středočeského kraje bylo 1. dubna 2003 sloučeno dvanáct okresních záchranných služeb v jednu organizaci.
Ta tedy řídí celou síť.

Takže o rozsahu, vybavení a personáliíích Územního střediska zdravotnické záchranné služby rozhoduje vedení kraje, je to jeho příspěvková organizace.

Na obsazení některých ( zdůrazňuji, jen některých) výjezdových středisek, například toho slánského, bylo vypsáno výběrové řízení pro privátní subjekty, které provozují činnost přednemocniční péče ( v podstatě záchranku) a toto řízení vyhrála ( ještě za řízení doktora Ratha)
Asociace samaritánů České republiky. Domnívám se oprávněně , že ne náhodou, doktor Rath tam sloužíval a vím, že má na tuto firmu vazby. To si nestěžujeme, nicménně vidíme, co vidíme.

Asi taky není náhoda, že se stanoviště ve Slaném následně stěhovalo z nemocnice, nejprve na náměstí ( občané si ťukali povážlivě na čelo) a pak do areálu ČSAD.  Prostě co nejdál od slánského špitálu, tím asi líp.  Myslím, že by měl někdo tyhle souvislosti objasnit, údajně byl důvodem vysoký nájem za stání a pronájem v nemocnici . My ovšem taky víme o nenávisti doktora Ratha směrem ke slánskému špitálu a víme, že se v minulosti stávaly případy, kdy sanita vyvezla pacienta do vzdálenější nemocnice ( Mělník a jiné) ačkoli nebyla kontraindikace k hospitalizaci ve Slaném.  Taky dobrá otázka k zodpovězení.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan99
Anonymní uživatel
Hlavně pro: donaldice
2.12.2012 - 16:17

Dobrý den,
musím okamžitě regovat, abych napsal jak je to ve skutečnosti.

Jak jistě vítě ve Slaném slouží Záchranná služba ASČR, která má výjezdové stanoviště v areálu ČSAD Slaný. Zde vyjíždí 1x posádka RZ (octávka s lékařem) a 2x velké sanity tzv. Rychlá zdravotnická pomoc.

Ve Slaném je dokonce o jednu posádku RZP více, než třeba v Kralupech nad Vltavou.

V inkriminovaný čas dopravní nehody byla slánský lékař RV a 1 posádky RZP u jiného případu a tak bohužel musela vyrazit na místo něštěstí - dopravní nehody pouze samotná posádka RZP ze Slaného.
Řidič a sestra nezvládnou být u těžké nehody a tak si na místo musely přivolat pomoc ze sousedních stanovišť. Bylo třaba lékaře a  tak vyjel RV posádka-lékař z Kladna a RV lékař z Hostivic. Jako posila vyjela posádka RZP z Hostivic, neboť jiná kladenská asi nebyla k dispozici a slánská již byla na místě.

Bohužel někdy se tato situaci stane.

Jak jistě víte z fotek jiných nehod u Slaného, tak skoro vždy je na místě slánský lékař - RV a 2 posádky RZP. Bohužel byl v daný čas s jednou posádkou RZP na výjezdu.

Myslím si, že současná kapacita 3 slánských vozů (1x RV, 2xRZP) je dostatečná, nebot když jdu okolo areálu čsad Slaný, tak tam dost často je vidět aspoň 1x RZP a lékař RV.

Jinak za počet posádek neodpovídá kraj, ani souč.slánský provozovatel ASČR, ale vždy Záchranná služba Středočeského kraje.

Toto je vysvětlení a současně odpověď na dotaz.

Mejte se hezky.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
donaldice
Počet příspěvků: 33
Hlavně pro: Všechny
2.12.2012 - 13:11
zaslechla jsem,že k nedávné nehodě na Čubě musely přijet sanity z Kladna a Hostivic?!Prý ve Slaném je klasická sanitka jenom jedna a ta každou chvíli někoho někam převáží ...To jsme v podstatě mimo okamžitý dosah RZ ?!To přece kraj nemůže myslet vážně ?!?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3097
Hlavně pro: Všechny
29.6.2011 - 14:38
Zkrátka a dobře - rozdíl mezi Záchrannou službou dříve a ASČR dnes, je značný (k horšímu) a patrný i laikům.
Hejtman Rath by býval ve Slaném nejraději ZS zrušil úplně (ve svém zaujetí proti nemocnici, která je mu trnem v oku), ale jelikož to možné nebylo (značná spádovost z širokého okolí do slánské nemocnice), přistoupil alespoň k této změně - nedobré pro slánskou nemocnici. Je otázkou je-li jednání ASČR otázkou horší vybavenosti sanit (což je prý skutečnost), nižší profesionalitou (zdlouhavost a převozy do vzdálených nemocnic patřících spádově jinam) či záměrem? To poslední bychom jistě rádi všichni vyloučili - o to se ale musí především přičinit hlavně ASČR.
Naposledy upraveno 30.06.2011 - 10:09Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan99
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Knihomol
29.6.2011 - 08:44
cituji: Transport  akutních pacientů je nesmírně zdlouhavý, není vyjímkou, že pacient s akutním infarktem čeká na příjezd záchranky až 2 hodiny,než  je  tranportován k život zachranující  srdeční katetrizaci do pražského kardiocentra, tato prodleva vždy vyustí  v horší prognozu pacienta - každá minuta rozhoduje.

Toto je velice závažné, mělo by se to zdokumentovat a urychleně přes ředitele Nemocnice Slaný ihned řešit, jelikož jde v takových případech opravdu o minuty a navíc úplně zbytečně. Klidně třeba i přes starostu města, v krajním případě Ministerstvo zdravotnictví.

Chci se zeptat, jaká je kvalita lékařů u ASČR?
Jsou tam někteří lékaři z Nemocnice Slaný?   Tuším, že snad Mudr. Hejduk, ale nevím? 

Díky za odpověď.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Knihomol
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Jan99
28.6.2011 - 23:00

Máme ve slánské nemocnici  dennodenní kontakt s  nově provozovanou záchrankou.  Prostým srovnáním docházíme zatím všichni k názoru, že  si pacienti a ani personál  slánské nemocnice nijak nepomohl, naopak.
Transport  akutních pacientů je nesmírně zdlouhavý, není vyjímkou, že pacient s akutním infarktem čeká na příjezd záchranky až 2 hodiny,než  je  tranportován k život zachranující  srdeční katetrizaci do pražského kardiocentra, tato prodleva vždy vyustí  v horší prognozu pacienta - každá minuta rozhoduje. Stejně tak jsou někteří pacienti , u kterých záchranka zasahovala doma, následně   rozváženi do okolních či pražských nemocnic, aby  ve finále skončili tam, kam spádově patří, tj. u nás. Jsme opakovaně  atakováni jak pacienty , tak jejich příbuznými, proč se tak děje, byť  v dané věci nemůžeme nic  ovlivnit.   Stížnosti vedení nemocnice  se zatím zcela míni učinkem.        

Naposledy upraveno 28.06.2011 - 23:02Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan99
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
25.6.2011 - 14:48
Rád bych se vyjádřil k tématu:

K záchrance ve Slaném chci říci, že zavedení setkávacího systému je dobrá věc, neboť se účelně využívá lékař v terénu.
Dříve ( v případě nedostupnosti posádky RZP) vyjela posádka RLP třeba vyvrknutí kotníku a lékař byl kvůli banálnímu případu zbytečně blokován v sanitě.

Dnes je situace taková, že lékař vyjíždí v osobním autě  a dále jsou v nepřetržitém provozu 2 posádky RZP ve složení řidič a záchranář. Kapacita posádek záchranné služby ASČR ve Slaném je plně dostatečná.
Když porovnám třeba Kralupy nad Vltavou, tak tam je o jednu posdáku RZP méně a poměrně často musí slánská RZP vypomoci Kralupům nad Vltavou (případně RZP Zdiby).

Co se týká stanoviště, tak věřím, že se najdou v dohledné době nějaké vhodnější prostory. Zatím to musíme vydržet. Má někdo informace ohledně přípravy v areálu Technických služeb u hřbitova?

Nevím jaké je personální obsazení, ale určitě muselo být posíleno, neboť řada sester a lékařů nechtěla u ASČR pracovat. Navíc díky zavedení setkávacího systému RLP musely přijmout další řidiče.
Nevím jaké je personální obsazení a kvalita zdravotních sester-záchranářů ve srovnání dřívějším stavem, kdy byla zajištěna z ARO Nemocnice Slaný.
Neví někdo kolik slouží ve Slaném lékařů a kolik jich je z Nemocnice Slaný a kolik kmenových z ASČR?

Pokud se zbytečně protahují vyjezdy k pacientovi( s pacientem) objížkami, tak je to velice závažné a chtělo by to zdokumentovat. Věřím, že k tomu ve většině případů nedochází.
Pokud máte nějaké postřehy, tak napiště.


Jaké jsou obecně vaše zkušenosti se Záchrannou službou ASČR?

Hezký den
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 694
Hlavně pro: Knihomol
7.6.2011 - 10:00

Nedá souhlasit, s tím, že by privátní firmy zaostávaly.  Máte k tomu nějaké důkazy? Krom toho, že žádná státní ZS ani neexistuje.Kilometrovné je základní kalkulační nástroj. Spíš jde o to, aby nestalo to, co se děje ve StK, kde tuto službu provozují kamarádi doktora Ratha s motivací zavážet bezdůvodně vzdálenější zdravotnická zařízení a najíždět kilometry. Tak se stává , že jsou pacienti transportování ze slánské oblasti například do Mělníka. A to bezdůvodně.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Knihomol
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Jan 99
6.6.2011 - 20:08
Dobrý  večer,
      jako odborník , který má možnost  dennodenně porovnávat kvalitu provozovatele místní  záchranky a  posuzovat odbornou úroveň   poskytovaných služeb, musím  příkře nesouhlasit s názorem, že se změnou provozovatele  kvalita a dojezd zachranné služby zlepšila.  Opak je  pravdou. Jen se mi  opět potvrdily  dvě skutečnosti:

- soukromé záchranné služby  u nás vždy  silně zaostávají  za  státními, resp. krajskými
- trh do  záchranných služeb nepatří, resp. dalo by se o něm uvažovat za předpokladu, kdy záchranka dostane zaplaceno za případ, případne diagnosu- stejně jako v nemocnici-  a ne za kilometrovné, tj. kolik s pacientem najede

Jako exemplární zcela pravdivý příklad může sloužit  další  článek z Neviditelného psa,  kdopak asi uhádne, kde je město Beta? 

http://neviditelnypes.lidovky.cz/zdravotnictvi-priteli-chvatej-sos-dty-/p_politika.asp?c=A110331_162543_p_politika_wag
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.