Obsah  >>  www.Slansko.Cz  >>  Nová diskuze slansko.cz
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

Nová diskuze slansko.cz

Rr
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Jan Chyský
19.10.2008 - 13:18

Děkuji za odpověď. Myslím, že výměna obrázku za reklamní banner stránku nevylepší. Původní stránce vévodilo logo, nyní se stránka v reklamě doslova utopí.
Více, než jsem uvedl v minulém a tomto příspěvku, ke stránkám nemám.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
(Administrátor)
Počet příspěvků: 108
Hlavně pro: Rr
18.10.2008 - 17:15

Dobrý den,

horní obrázek není součást grafiky, ale místo pro reklamní banner.

Co se týče šířky stránky, pochopitelně bylo myšleno na 1024 šířku, ale jelikož se měnily formáty všech bannerů (na běžně uznávané standardy) a nemáme ještě od všech inzerentů nové bannery, šířka je teď  (díky starým bannerům) o něco větší. Jakmile dostaneme všechny bannery přeformátované, stránka se na šířku 1024 vejde.

J.Chyský
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Rr
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
18.10.2008 - 11:14

Zkuste měnit velikost písma přidržením klávesy CTRL a klávesou + (plus na číselné klávesnici) zvětšovat; klávesou - (mínus) zmenšovat
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Rr
Anonymní uživatel
Hlavně pro: tvůrce webu
18.10.2008 - 11:00
Souhlasím, že vzhled stránky je věc vkusu a že nelze vyhovět všem a vítám, že tvůrci nového Slánska stojí o názory veřejnosti. Jak to vidím:

Stránka na první pohled na mne nepůsobí hezky, jeví se mi nevyvážená, neucelená až chaotická. Příčinu vidím již v hlavičce - obrázek a logo mi spolu neladí, obrázek je kratší než logo, logo proti obrázku je nevýrazné. Když "uberu" obrázek, který mi nic neříká, opět to není ono, logo zaniká, stránka nemá hlavičku (úvod).

Stránku, i kdyby byla lepší ve výše uvedeném, stejně rozbijí reklamy (a zejména ty animované), které jsou nyní i v levém sloupci nahoře a vpravo ve dvou sloupích; o málo níž jsou obě strany prázdné, proti horní části doslova holé (vím, že weby žijí z reklamy). Původní stránky se z reklamou tolik netloukly, reklama byla (myslím) jen v pravém sloupci a obsah webu se barevně od reklam tolik nelišil - již nevím proč, snad proto, že stránky měly víc červené, která v agresivních reklamách převládá. Inzerenty by mohlo utěšit, že reklamy mě nelákají, vadí mi, ruší obsah, za kterým jdu, a tak první má podvědomá snaha je reklamy nevidět (a také je nečtu). Inzerenti by z mého pohledu neutrpěli, kdybych jejich reklamy byly v těch prázdných místech níže. Možná bych se pak podíval i na jejich obsah.

Stránka má mít šířku 1024px, ale má asi o 25px víc a tím pádem vodorovný posuvník. Pak již by mohla mít víc o šířku pravého sloupce s reklamou a posuvník by byl výhodou.

Na druhou stranu dávám přednost obsahu. Web Slánsko mě nemusí lákat na svůj vzhled a tak situaci nevidím nijak tragicky a nebýt zde tři témata k němu, nic bych o něm nepsal.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AP
Aktivní Pasiv
Počet příspěvků: 541
Hlavně pro: BE+ACh
15.10.2008 - 19:50
No jestli mé oblíbené HTML/CSS v sobě skutečně obsahuje takovou pitomost, že tag sám o sobě uzavřený a prázdný ovlivňuje zobrazení tagu nadřazeného nebo dokonce jen předcházejícího, tak se tím burčákem radši jenom ožerem, jo? Ztráta ideálů, však to znáte.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3296
Hlavně pro: Moderátor
14.10.2008 - 14:12

Web se vám povedl, když otevřu vedle sebe slavnej Seznam a Slánsko, líbí se mi víc Slánsko.
Písmo mi  nevadí, ale je to přesně tak, jak píšete, monitor, notebook atd to ovliňuje. Takže možná bych měl námět nebo naivní dotaz, některé aplikace umožňují si písmo zvětšit či změnšit, např. na stránkách IDnes, neznám technické aspekty, možná by to vám pomohlo, aby si individuálně čtenář pomohl ale třeba to vůbec není technicky proveditelné?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Moderátor
(Moderátor)
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Míša
14.10.2008 - 00:16

Tentokrat začnu od konce.
To s tím šťouralem neylo na Vás, svou kritikou jste nikoho neurážela, ani neurazila. Pište dál, bez zpětné vazby od čtenářů, Slánsko lepší nebude.
Pokud se týká ostatních připomínek, tak je stejně jako všechny ostatní vezmeme v úvahu. Potíž je v tom, že "Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem". Klasický příklad s písmem (mám 3,5 dioptrie). Když se na text dívám na mininotebooku, tak je písmo malé, na 21" monitoru by mohlo být klidně menší a přečetl bych ho. Co zvolit jako standard?  Podobně je to i s ostatními připomínkami, řešení je většinou kompromisem a nakonec není spokojen nikdo.
S heslem na inzeráty máte samozřejmě pravdu, zvolený způsob však odpovídá zvolené koncepci nového Slánska. Inzerce je zdarma, tak nekamenujte provozovatele za způsob zadávání, který se Vám zdá zbytečně složitý, ale jemu vyhovuje. Podle inzerátů, které se už objevily, to nebude asi tak strašné.
Hezký den.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bůh Entony
8tisicovy prispevnik
Počet příspěvků: 606
Hlavně pro: Všechny
13.10.2008 - 23:31
AP + ACH: no tak, klucí, jste jak malí klucí, nehádejte se, pomáhejte si, vždyť máte toliko věcí společnýho... oba děláte do <div>ů a stylů a oba (both) se snažíte, aby vaše kódy byli clear a jako jediní tu píšete své příspěvky s hexadecimálním kódováním... a ještě něco máte společnýho... oboum začíná jméno/nick na písmenko A... Už a jen i pro to navrhuji, abychom dali spicha všichni tři nad skleničkou dobrého zkysaného burčáku, kde byste urovnali všechny neduhy a probrali vzájemnou spolupráci do budoucna :D
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Míša
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Moderátor
13.10.2008 - 23:25
Píšete, že se změnila barevnost designu a některých polí dále pak, že je to věc vkusu. S tím s Vámi opravdu souhlasím, protože co člověk, to jiný názor. Víte moc dobře, že stránka by měla barevně upoutat, ale nebýt přehnaně pestrá. Barvy by měly být dány tak, aby jejich vzhled byl příjemný. Jinak vynikne a zaujme stránka, která bude například mít oranžový podklad, jinak ta, která bude mít bílý.
Písmo máte velice dobrné. Lidi, kteří nosí brýle mají problémy, aby písmo přečetli.
Ve starých stránkách nebyla nutná žádná registrace na to, abych tam mohla cokoli vkládat, tak proč takováhle změna? Už jste mi na to napsal toto:"Jak byste jinak zařídila, aby bylo možné text inzerátu editovat i po vložení?"
Jak mi vysvětlíte, že bylo možné na starých stránkách text inzerátu editovat i po vložení, přestože nebylo nutné se přihlašovat do systému? Tam stačilo pouze zadat heslo a šlo to i bez registrace, pokud si vzpomínáte.
K tématu ohledně kultury asi nemá cenu se již vyjadřovat.
S vyjádřením "většího rozlišení" jsem se vyjádřila poněkud neprofesionálně. Měla jsem namysli především větší písmo. Minulé stránky byly daleko přehlednější. Nebylo vše namrskané u sebe a písmo bylo, jak jsem se již zmínila, větší.
Stránky dle Vás navrhoval profesionál.Někteří jiní profesionálové, kteří mají za sebou desítky větších i menších webových stránek nenašli moc kladných slov při hodnocení těch nových.

A ještě něco na konece. Nesnažím se být šťouralem, ale chci Vám spíše pomoci, alespoň v tom, že Vám sdělím svůj názor. Víte, ne každý člověk, který se živí webem s ním umí pracovat. Rozhodně nechci pána, který tyto stránky vytvářel urážet, vím, že na nich strávil hodiny práce, ale změnit vzhled těchto stránek by ještě stálo za to. Pokud se alespoň trošku barevně změní udělá to také své.
Nejsem zastánce toho, aby bylo všechno barevné, ale pokud jsou stránky jednolité, jsou nezajímavé, špatně se v nich lidé orientují a jsou opravdu nudné.
Omlouvám se za kritiku, ale nyní je na místě. Až bude možnost chválit, pod mým jménem chválu určitě naleznete.

Přeji hodně štěstí a sil do další práce s těmito stránkymi.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Administrátor
(Administrátor)
Počet příspěvků: 126
Hlavně pro: AP
13.10.2008 - 22:51

<div style="clear: both"></div>... CSS vlastnost clear: both ukončuje aktivní obtékání dvou předchozích divů, bez toho by výpis z diskuze nebyl pravidelně a nechoval by se jako tabulka, takže zbytečně to tam skutečně není.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AP
Aktivní Pasiv
Počet příspěvků: 541
Hlavně pro: Moderátor
13.10.2008 - 22:19
Tak s poslední větou souhlasím, přesto je mi za to spíláno: Na délce kódu opravdu záleží. Proto nechápu, proč má mít něco 500 stránek, když to může mít 200 stránek.
<div ... style="color: #CC0000">
<div style="clear: both"></div>
<div ... style="color: #CC0000">
<div style="clear: both"></div>
<div ... style="color: #CC0000">
<div style="clear: both"></div>
<div ... style="color: #CC0000">
<div style="clear: both"></div>
<div ... style="color: #CC0000">
<div style="clear: both">Proč někam složitě psát, že tam nic není?</div>

A " Na této stránce se usilovně pracuje, objeví se zde během několika dnů." K čemu tedy je tato stránka, když vlastně není? A nedopadne stejně jako tahle?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Moderátor
(Moderátor)
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Míša
13.10.2008 - 18:43

Začnu od prostředka.
Proč máte pocit, že stránky jsou nepřehledné a zmatené? Rozvržení zůstalo zhruba stejné jako dřív, změnila se barevnost a design některých polí. To je ale věc vkusu.
Co Vám připadá složitého na tom, že se musíte napřed zaregistrovat, a pak můžete podat inzerát? Jak byste jinak zařídila, aby bylo možné text inzerátu editovat i po vložení?
Proč bylo nutné stránky změnit, jsem vysvětlil už dřív. Stručně řečeno, důvod byl technicko-organizační. 
Je pravdou a je naší chybou, že odkaz na Kulturní akce skutečně nefunguje ale také je také pravdou, že se na zprovoznění intenzivně pracuje.
Čemu říkáte větší rozlišení? 1024/768 se Vám zdá málo?
Co se týká Vašich pocitů - stránky navrhoval profesionální výtvarník, který se WEB designem živí, takže žádný amatér.
Vlastní programový kód stránek, který má cca 500 stránek , také není dílem někoho, kdo se programovat teprve učí. Pokud pomineme to, že se člověk učí celý život a v tomhle oboru to platí tuplovaně.
Pro šťouraly kteří nikdy nic vlastního nenapsali - argument, že délka zdrojového kódu nic neznamená, neberu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Míša
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
13.10.2008 - 15:36
Ráda bych se vyjádřila k novým stránkám. Chápu, že staré věci občas potřebují inovaci, ale tahle změna je dost nepovedená. Celá stránka na mě půosobí dojmem zmatenosti a nepřehlednosti.

Tohle se nedá vůbec srozvnat se stránkama jaké tu byly dříve.Může mi autor nebo přímo někdo, kdo stránky provozuje vysvětlit, proč je tady tak zbytečně složitý systém? Proč se musím neprve zaregistrovat, abych mohla vložit inzerát? Stránky jsou zatím syrový polotovat, nejsou zdaleka hotové a pokud se chce člověk na něco podívat, tak nemá možnost,protože se na stránkách intenzivně pracuje a zatím probíhá příprava. Co tohle je? Mají se spustit nové v okamžiku, kdy jsou hotové, ne?

Kdybyste sem dali radši ty staré , udělali byste lépe.

Mám jen takový pocit nebo to je to pravda, že tyhle stránky dělal někdo pravdu málo zkušený či člověk, který se to na nich teprve učí?
Tohle je opravdu příšerný! Udělejte alespoň větší rozlišení a nějak to víc zpřehledněte. Prosím! Kdysi to byly dobré stránky, tak tomu vraťte tu kvalitu!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
uživatel
Anonymní uživatel
Hlavně pro: tvůrce nových stránek
13.10.2008 - 14:31
Odpovíte mi na dotaz? Jak se dostanu na weby - dříve stačilo kliknout na pavučinku. Jde to nějak nebo jste tuto službu zrušili? To bych ovšem nepovažoval za dobré!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
občan
Anonymní uživatel
Hlavně pro: tvůrce stránek
13.10.2008 - 12:59
Nevím zda toto poslední vylepšení stránek je to pravé ořechové,ale porovnám-li např.ztvárnění jídelních listků restaurací proti těm před úpravou,docházím k názoru že pokaždé se vše nepovede a ne každá inovace je zdařilá.V tomto případě se jedná spíš o řešení nevydařené a nešťastné.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
uživatel
Anonymní uživatel
Hlavně pro: tvůrce nových stránek
8.10.2008 - 08:14
Jak se dostanu na weby? Dříve stačilo jen kliknout na pavučinku!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
J.Suchý
Anonymní uživatel
Hlavně pro: všechny
8.10.2008 - 03:03
Vše nové ve slánských sránkách je zbytečně zmatečné... Nejsem sice žádným myslitelem, ale už to , že komunikuji prostřednictvím počítače značí, že zároveň nejsem žádnej debil... Znovu, tentokrát z jiné strany Vás žádám o sport, fotbal, přípravku, žáky, rozpisy, výsledky, tabulky... Tak jak dřív, děkuji...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Agent
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Tvůrce nových stránek
6.10.2008 - 15:26
Dobrý den,

jen bych chtěl vyjádřit svůj názor ohledně nových stránek. Nové stránky jsou ošklivé designově.

A.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Moderátor
(Moderátor)
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Anonym
30.9.2008 - 19:15

Nebyla smazána ja tady: http://diskuze.slansko.cz/infrastruktura-ekologie/f-x-meiller. Svým obsahem nepatřila do tohoto tématu
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
30.9.2008 - 18:41
chtěl bych se zeptat, proč byla smazána diskuze o FX meiller Slaný. Díky :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.