Obsah  >>  www.Slansko.Cz  >>  Nová diskuze slansko.cz
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

Nová diskuze slansko.cz

Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: AP
5.9.2008 - 20:09

Ty jsi to nepochopil? Odpovídá ti admin, jako jediný má to právo :-) No a ještě, neodpouští chyby ani vulgární slova, to co napsal je návod na to jak je psát. Tak se hezky učte vážení diskutující.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AP
Aktivní Pasiv
Počet příspěvků: 541
Hlavně pro: anouš 0019
5.9.2008 - 08:34
Jestli mi potřebuješ říct blbe, tak to napiš celý a neschovávej se za tečky. Já bych tě taky nešetřil. ;)
Uznávám, že při psaní v delších souvětích mám s čárkama potíže. Ale skloňování? To mi budeš muset   vypíchnout kde. Snad nám tady admin dočasnou diskuzi OT na chvilku promine. Stejně se tu teď nic neděje a drobná lekce bude prospěšná pro nás všechny, ne snad?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: AP
5.9.2008 - 00:19

Bl.e, nauč se česky a pak reaguj. Skloňování, čárky ve větách - říká ti to něco?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
4.9.2008 - 18:52
<?php
echo "Ahoj jen zkousim jestli ste nezapomely na tento tag :-D";
?>
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Berooshka
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Jan Chyský, AP
30.8.2008 - 09:52

Pánové, oběma děkuji za vysvětlení :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AP
Aktivní Pasiv
Počet příspěvků: 541
Hlavně pro: berooshka
30.8.2008 - 00:02
Pan Chyský zrovna nezdůraznil, že IP adresa je administrátorům známa celá a tady se zobrazuje částečná jen, aby se neprozrazovaly osobní údaje (no, chápete). Takže v momentě, kdy bude potřeba, mohou zasáhnout - například informovat poskytovatele adresy, že z jeho serveru se "něco děje" a ten může hledat dál... Průser je, že zatím nikdo nikoho nezažaloval za porušení zákona, takže policie nikoho nepostihla, takže se nikdo necítí ohrožen nějakým trestem, takže se zákony vesele porušují dál, takže, takže, takže... Myslím to celorepublikově. Prostě až někomu přistřihnou perka, začne to nějaký význam mít, zatím to jen působí psychologicky: "Bububu, kdybysme chtěli, tak bysme mohli." ;) Zatím tak maximálně bloknout.
Odpověď na první otázku zní, že si jen tak někdo nemůže najít někoho podle IP. Maximálně podat trestní oznámení a IP si zjistí policie. Nevím o žádném takovém případu. Důvod je snad vysvětlen prvním odstavcem. Nejsem v tomhle směru odborník, jde jen o dohady, ale nějak takhle to bude. :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
(Administrátor)
Počet příspěvků: 108
Hlavně pro: berooshka
29.8.2008 - 15:09

Dobrý den,

velice rád Vám to vysvětlím, docela jsem chtěl již reagovat např. v tématu Fitness ve Slaném.

Podle prvních tří čísel IP adresy nelze zjistit identitu. To bychom museli zobrazovat IP adresu celou a i tak je zjištění totožnosti velice složité. IP adresa, kterou zobrazujeme je tedy k vypátrání diskutujícího k ničemu.

Zobrazujeme ji, ze tří důvodů.
1) Jednak chceme motivovat diskutující, aby si udělali registraci a psali jako registrovaní uživatelé (což je stejně anonymní, protože řada diskutujících vyplní do registrace fiktivní údaje). U registrovaných uživatelů se IP adresa nezobrazuje.
2) Alespoň trochu se dá podle IP adresy identifikovat diskutující, který si např. píše sám sobě apod. Takových diskutujícíh je celá řada, kdy si na něco stěžují a v zápětí se podpoří jako někdo jiný. Přiznám se, že pro nás administrátory (kteří vidí ještě trochu více) je toto velice úsměvné.
3) Třetí důvod je psychologický - aby si diskutující uvědomili, že zde nějaká IP adresa je.

Např. v tématu Fitness ve Slaném píše jistý policehacker, že zjistil identitu Alice. To je pochopitelně nesmysl. Policehacker nezná celou IP adresu (ani nás o ní nikdo nežádal). A pokud by se nejednalo o soudní příkaz, tak bychom ji ani nikomu nedali.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
berooshka
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
29.8.2008 - 12:51
Dobrý den pane Chyský/pane moderátore,
asi nejsem sama, kdo si všiml, že po zavedení zveřejnění prvních čísel IP adres pisatelů se všechny diskuze zvrhly k tomu že: "já si tě najdu podle IP ty šmejde" nebo "už tě vyšetřujou policajti ty krávo" či "pane XY už víme že jste to vy".
Upřímně, je mi na zvracení.
Ráda bych Vám položila dvě otázky, které na sebe navazují:

1. pokud máte čas a chuť, chtěla bych Vás poprosit o vysvětlení, jak to tedy se zjištěním té IP adresy je, kdo k tomu má oprávnění,jak je to moc složité zjistit, jestli anonomyní upozornění Policie ČR na nějaký vulgární příspěvek může být bráno jako trestní oznámení apod., upřímně, v tuto chvíli se mi nechce diskutovat nikde, protože mě toto vyhrožování za jakýkoliv názor na cokoliv doopravdy nebaví

2. související otázka je, z jakého důvodu jste se rozhodli k zveřejňování začátků IP adres.

K bodu 1 jste myslím dostatečně jako provozovatelé tohoto diskuzního serveru oprávněni odpovědět a nejenom já bych si to ráda přečetla, jak to tedy vůbec je.

Předem Vám děkuji!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
čtenář
Anonymní uživatel
Hlavně pro: moderátor
27.8.2008 - 23:09

Teď jsem právě zareagoval v diskusi MVDr. Fiedler. Unesete neunesete, v každém případě se jedná o dvojí přístup. V některé z reakcí jste uvedl, že diskusi MUDr.Heřman jste uzavřeli z vlastní vůle, aniž by Dr. Heřman o to žádal. Proč tedy totéž neuděláte v tomto případě?
PS. : Docela by mě zajímalo, proč si myslíte, že příspěvky ve zrušeném tématu byly za hranicí únosnosti a v tomto tomu tak není.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Moderátor
(Moderátor)
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Anonym
27.8.2008 - 17:00

Myslím, že to obvinění ze zaujatosti unesu. Ono se říká, že kdo chce psa bít, ten si hůl vždycky najde. A každé rozhodnutí tohoto druhu v sobě nese prvek subjektivity. To bychom museli všechny diskuze, kde se objeví kritika na nějakou konkrétní osobu, okamžitě zablokovat. Takže jestli se Vám diskuze k MVDr. Fiedlerovi nelíbí, informujte ho a on nás může požádat, abychom diskuzi zamkli, případně se může ke kritice vyjádřit. Jinudy cesta nevede.
PS.: Docela by mne zajímalo, které příspěvky v případě MVDr. F. jsou podle Vás za hranicí únosnosti.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: moderátor
27.8.2008 - 14:42

Psal jste, že MUDr. Heřman o zablokování nepožádal, přesto jste tu diskuzi zrušili. Je to tedy velmi nerovnoměrné posuzování. Souhlasím se čtenářem, že byste měli reagovat stejně i v případě MVDr. Fiedlera, jinak se vystavujete nebezpečí nařčení z podjatosti. Zájem poskytovatele služeb by tu jistě byl v případě, že by diskusní téma sám založil. Tady, to ale vypadá na úplně jiného "otce zakladatele" a jiný zájem.
Dáte-li 'A priorní příklad, vězte, že ten pak slouží k tomu aby se podle něj postupovalo i následně - takové věci se mají důkladně rozmýšlet. Teď není jiné rady, než že je nutné jednat v obou případech stejně.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Moderátor
(Moderátor)
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Anonym
27.8.2008 - 13:57

Ono je to těžké najít tu správnou míru, kdy příspěvek smazat, téma zamknout nebo ponechat. U moderované diskuze o Slánsku, která se nás osobně týká, je rozhodování jednoduché. Co tam nepatří jde pryč, na ostatní příspěvky se snažíme podle priorit reagovat. A priority jsou v tuto chvíli jinde, než ve fungující diskuzi. Ostatní zakladatelem nemoderované diskuze mají poněkud volnější režim, a pokud se osoba, jejíž cti se diskuze dotýká sama neozve, nebudeme zasahovat. Samozřejmě, pokud příspěvky budou v rámci pravidel. Uvědomte si prosím, že na jedné straně je zájem poskytovatele služeb, na straně druhé možnost zveřejnit nekvalitní práci. Je tedy na diskutujícím, aby také zvolil vhodnou formu. Postavení anonymně kritizovaného je velmi nerovnoprávné, tak nám nechte tuto možnost, jak ho alespoň částečně kompenzovat. Pokud byste měl nějaký jiný nápad, jak problém řešit napište ho sem. Ten určitě nesmažem.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Jan Chyský
27.8.2008 - 10:48

Poněkud Vám nerozumím. Tady dostáváte jasnou informaci. Podíval jsem se do toho tématu (MVDr.Fiedler) a musím říci, že tam opravdu dochází k poškozování dobrého jména, stejně jako v případě MUDr.Heřmana. Pokud byla zablokována diskuze o MUDr. Heřmanovi, měli byste totéž učinit i v případě tomto.
Mažete kdejaký příspěvek, který nepatří do Vaší diskuze, ale opravdu podivná témata, která jsou asi zakládána už s tím úmyslem - poškodit - necháváte bez povšimnutí.
Račte nahlédnout a posuďte!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
(Administrátor)
Počet příspěvků: 108
Hlavně pro: čtenář
25.8.2008 - 22:37

Problém je asi v tom, že nestačíme sledovat všechna témata.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
čtenář
Anonymní uživatel
Hlavně pro: administrátory
25.8.2008 - 22:14

Celkem schvaluji uzavření debaty o MUDr. Heřmanovi. Administrátor prohlašuje, že nikoli na žádost víceméně - občas zřejmě úmyslně - poškozovaného Dr.Heřmana.
Zaznamenal jsem obdobné téma o MVDr. Fiedlerovi. Nebylo by vhodné zasáhnout stejným způsobem, jako v případě diskuse o Dr. Heřmanovi?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
čtenář
Anonymní uživatel
Hlavně pro: AP
24.8.2008 - 15:01

Myslím, že odborné věci byste měl přenechat administrátorům. Pokud se s nimi chcete odborně dohadovat skočte za panem Chyským osobně nebo si vyměňte mailové adresy a tam se dohadujte. Vaše diskuse sem totiž patří, jestli jste to nepochopil, ještě mnohem méně než moje pokusy vysvětlit moderátorovi, že původní název tématu nově příchozímu nic neříká o tématu. Za Vaši poznámku k názvu tématu Vám ovšem děkuji, tlačil jsem k tomuto sdělení p. moderátora, ale byl k tomu stále inertní. Snad dá tedy na Vaši radu.
Odborně vedené debaty by se Vám mělo (jak doufám) dostat na Vaší e-mailové adrese či osobně.
Jinak samozřejmě poukázání na něco, co se uživatelům nelíbí nebo by chtěli, aby to vypadalo lépe - je myslím to, co by tu chtěli administrátoři mít především, ale samotné provedení bych nechal na nich. Chcete-li jim radit, tak prosím někde mimo.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AP
Aktivní Pasiv
Počet příspěvků: 541
Hlavně pro: Všechny
24.8.2008 - 01:05
Čtenář: Tato diskuse slouží k tomu, aby jeden cvok moh autorům nových úprav sdělit, kde udělali chybu. Ti se bohužel věnují pitomé debatě o mazání.
Moderátor: Čtenář  je sice natvrdlý (nebo provokatér), ovšem aby měl každý šanci pochopit, mělo by tam být napsáno: "<span>Máte nějaký dotaz či připomínku k NOVÉMU VZHLEDU DISKUZÍ?"
Můžeme se teda zase vrátit k původnímu tématu? Napsal jsem spoustu otázek a odpovědí se mi nedostalo.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Moderátor
(Moderátor)
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: čtenář
23.8.2008 - 23:39

Myslím, že pochopit nechcete, ale ještě to s Vámi zkusíme. Téma se týká technických a organizačních připomínek a námětů souvisejících s novou úpravou diskuze na Slánsku. Připomínky, pokud mají smysl se snažíme řešit, příspěvky off topic mažeme. Důvod je prostý, proč by se přispěvatelé, kteří se snaží svými náměty zlepšit funkčnost diskuze, měli probírat tunami balastu, který k ničemu není? Někteří autoři si myslí, že jsou svými replikami vtipní, ale jsou hlavně trapní.
Jestli chcete psát o tom, že kytky voní a ptáci zpívají, založte si své vlastní fórum nejlépe v guláši a tam, pokud to bude v souladu s pravidly diskuze,  si můžete psát co chcete. Pokud tato pravidla dodržovat nechcete, nic Vám nebrání v tom, zaregistrovat si vlastní doménu, zaplatit hosting a tam se seberealizovat podle vlastních pravidel. 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
čtenář
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Jan Chyský
23.8.2008 - 22:57

Děkuji za odkaz, kliknutím na něj jsem získal tuto informaci:

Nová diskuse slansko.cz
Máte nějaký dotaz či připomínku k nové diskusi?(moderované téma)

Takže, dozvěděl jsem se, že téma je "moderované" - ale, čeho že se má týkat nikoli. Můj dotaz k nové diskusi tedy zní - na jaké téma se tu diskutuje?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
(Administrátor)
Počet příspěvků: 108
Hlavně pro: čtenář
23.8.2008 - 18:01

Odpověď na Vaši otázku získáte kliknutím na odkaz http://diskuze.slansko.cz/www-slansko-cz

Pod názvem tématu je jeho popis. Popis tématu časem přiděláme do všech diskuzí, aby byl vidět na první pohled.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.