Obsah  >>  Guláš  >>  Farmářské trhy
Strana:   1  2

Farmářské trhy

Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: čolek
11.6.2011 - 18:50

Musím s Vámi souhlasit.Já sice nejsem ze Slaného ale často tam jezdím a musím uznat,že pěkné farmářské trhy tam opravdu chybí.Sice se nějaké konají "občas" na náměstí ale v dlouhých intervalech.Také neznám důvod,proč nejsou trhy třeba jednou za týden,alespoň o sezoně.Trhy na tržišti se snad ani nedají nazývat trhy.Nebýt tam Tatíček s uzeninou tak tam není nic!Nechci tu chytračit,neznám důvod ale je to škoda.Město jako Slaný by si pěkné trhy určitě zasloužilo.S ostatními městy se bohužel zatím srovnávat nemůže:-(A je pravda,že chovatelů a pěstitelů je dost.Na každé vesnici v okolí!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4309
Hlavně pro: čolek
11.6.2011 - 11:39

Nevím jste-li ze Slaného - nevypadá to tak. Sice jste byl, podle Vašich poněkud nevkusných komentářů (zejména popisujících vzhled trhovců), na stálém tržišti mezi Soukenickou a Šultysovou ulicí, ale pokud byste byl Slaňák věděl byste, že "tzv." Farmářské trhy se tu také konají a to na Masarykově náměstí. Nejsou sice tak často (interval nevím, ale řek bych - jednou za měsíc). Pokud se pohoršujete nad cenami soukromých pěstitelů (tedy vlastně také farmářů, že?) na stálém tržišti, tak vězte, že "farmáři" mají ceny stejné a vyšší. Úroveň nabízeného zboží se ovšem vyšší nezdá, kromě snad širšího sortimentu.
Tak nashle na příštím Farmářském trhu na náměstí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čolek
Počet příspěvků: 16
Hlavně pro: Všechny
10.6.2011 - 22:30
Dobrý večer všem obyvatelům tohoto města a okolních obcí,

můj dotaz jest : proč tu ve Slaném nemáme na místním tržišti "FARMÁŘSKÉ TRHY" stejného nebo alespoň podobného ducha jako všude jinde ? Jestliže vezmeme, že se před časem s velikou slávou ve Slánských listech psalo, že už i naše město má Farmářské trhy, nechápu potom, proč tomu tak není?
Vždy když přijdu v sobotu na místní tržiště, je mi trochu divně. Jasně, že se tu opět najde nějakej ........, kterej napíše, "tak tam nelez", ale já si chci koupit ( i když za více peněz nežli v po..... Lidlu a spol. ) kvalitní zeleninu apod. od našich pěstitelů a jim podobných. Stánek "číslo 1" obývá zarudlý mužík, který více vypadá, že maličko přebral a s jeho cenama zeleniny také není něco v pořádku. Česnek za 220kč za kilo je docela dost, a za brambory ( u kterých se platí více za hlínu na nich a ne za samotné zemáky ) je to tam také přehnané - vše vzhledem k farmářským trhům např. v Praze.
Jo a zbytek celého trhu ? Za tímto "rudokožcem" ještě tak max. dva stánky s trochou zeleniny a potom "erotic city Tatíček" s vymazlenou uzeninou. Ten to tam tak celé kompenzuje, ale to nám nestačí.

Proto se (asi zbytečně) ptám, proč zde ve Slaném není kvalitní Farmářský trh jako je všude jinde? A to jsem jich zažil po republice ( i v malých obcích a městečkách ) řady a hlavně o několik "levelů" výše.
Když už máme každý rok ohňostroj, Husitské dny, Rožnění býka - proč nemáme kvalitní FARMÁŘSKÉ TRHY ?

P.S. Neříkejte hlavně, že je málo chovatelů a pěstitelů. Na Litoměřicku a severu samotném je toho tolik, že by to zaplnilo celé naše náměstí.

Tak a můžete mě i kamenovat, jak je tu ve Slaném zvykem :)))
Naposledy upraveno 13.06.2011 - 07:57Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
pohoda
důchodkyně
Počet příspěvků: 82
Hlavně pro: Všechny
26.3.2011 - 15:13
 

            Děkuji,již se zadařilo a našla jsem potřebné informace.Jen bych chtěla podotknout na svojí obranu.Jsem už staršího data a jsem ráda,že jsem se naučila trochu na počítači.Takže zcela určitě nejsem líná ,ale trochu déle mi to trvá,než se dostanu kam potřebuji.Důchodcem s pomalejším myšlením budete všichni.Přesto moc děkuji za pomoc.Přeji hezký den a hezké jaro.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
zkpsc
Počet příspěvků: 8
Hlavně pro: Všechny
25.3.2011 - 16:24
nechápu .... člověk nesmí být línej a rozkliknout si to a všechno mu vyjede
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
pohoda
důchodkyně
Počet příspěvků: 82
Hlavně pro: Všechny
25.3.2011 - 13:21


    Děkuji,ale nic se mi na těchto stránkách neobjevuje.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
zkpsc
Počet příspěvků: 8
Hlavně pro: Všechny
24.3.2011 - 21:47

 

http://mlekozfarmy.cz/cs/mleko-az-do-domu/

 

Naposledy upraveno 24.03.2011 - 21:48Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
pohoda
důchodkyně
Počet příspěvků: 82
Hlavně pro: Všechny
24.3.2011 - 19:52

Slyšela jsem,že do Slaného jezdí pojízdná prodejna s mlékem.
Ví někdo,kdy a kde se vyskytuje?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.