Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  Doprava do Prahy
Strana:   1  ...  13  14  15  16  17  ...  21

Doprava do Prahy

Sherlock Holmes
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Portos
6.10.2007 - 08:51
Když už, tak onen mušketýr, po kterém jsi si dal nick, se píše Porthos a ne Portos. A jen tak mimochodem, jsem někdo naprosto jiný. ČD FOREVER!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Portos
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Sherlock Holmes
6.10.2007 - 08:03
Už zase Albatros? Ten už si sem dal někdy vloni. Ovšem pod svým původním nickem.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Sherlock Holmes
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Pepa
6.10.2007 - 07:24
Jezděte vlakem, je to ten nejlepší způsob přepravy a taky nejpohodlnější. Já jako fanda železnice jezdím vlakem všude kam vedou koleje. Holt od prosince asi budu mít utrum s vlakovou dopravou z Chomutova do Vejprt, protože tuto lokálku chtějí zrušit a nahradit jí těmi pro mně odpornými autobusy. Stejně tak má dopadnout i lokálka z Mostu do Moldavy. Asi už se bohužel díky tomu do Krušných hor nikdy nepodívám.


Přílohy:
6088.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Pepa
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Stanislav
3.10.2007 - 17:16
Matně si vzpomínám, kdy byly dopravní společnosti ze Severních Čech levnější než ČSAD Slaný. Onehdá jsem jel Chomutovákem za 38 Kč. Alespoň jsem jel "AUTOBUSEM" a né tim tureckym dobytčákem. Třeba za loketní opěrky by někdo zasloužil pověsit za koule. Takový sračky ať si vozejí někam do Bangladéše a né sem. Také mi není jasné proč by změna jízdních řádů musele být nutně od prosince. Pokud vím, ke změnám dochází běžně během celého roku. Nepočítám že o spoje po 20 hodině o víkendu bude extra velký zájem. Těch lidí bylo třeba 5, někdy 8. Jenomže co oni mají dělat? Kraj se na ně vykašle.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Josef J.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: *
3.10.2007 - 16:38
>To sami od sebe, nebo je o to někdo požádal?<
Když DPCHJ obnovoval licenci, musel dostal zdejší kraj jeho žádost o novou licenci k vyjádření. Mám matný pocit, že možnost stanovení takovýchto podmínek a povinnost je respektovat při každém schvalování jízdního řádu upřesnila až relativně nedávná novela zákona o silniční dopravě, od které se tyto podmínky soustavněji uplatňují. A to, jestli úředníci dodržují povinnost hlídat souběh s dotovanou linkovou dopravou, jim hlídají nejen jiní úředníci, ale často se stává, že si stěžují oni dotovaní dopravci.

>Z minulosti: Už tu jednou byl podobný problém se zrušením Tuřanské zastávky u sloupu. Myslím, že jste tehdy také omlouval úředníky<
Nevzpomínám si, pokud jsem k tomu něco napsal, tak nejspíš něco v tom smyslu, že jsou ve dvou ohních od těch, co autobusy potřebují, i od těch, kteří je nechtějí.

>Zlobte se na mne, jak je vám libo.<
Není proč. Ale i když je hlas navenek ignorován a nic se neděje, oni si často pamatují, kdy se někdo ozval a kdy ne, a i pod tím dojmem se rozhodují příště.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Stanislav
Anonymní uživatel
Hlavně pro: cestující veřejnou d
3.10.2007 - 12:40
Vážení diskutující,
dovolte, abych se s Vámi, kteří se zajímáte o problematiku veřejné dopravy na Slánsku podělil některé informace, které jsem získal při návštěvě Středočeského krajského úřadu - odboru dopravy. Konkrétně jsem tedy 2.10.2007 navštívil pana Ing. Petr Felcmana tel. 257 280 403-vedoucí odboru soobní dopravy také paní Jitka Kýzlovou tel. 257 280 702, která má na starosti dopravní obslužnost okresu Kladno a Rakovník.
V úvodu bych velice rád poděkoval oběma za čas, který mě věnovali (ač jsem nebyl objednán) a také za poskytnutí cenných informací.

Teď k otázkám:
AUTOBUSY

1) Proč došlo k omezení spojů Dopravního podniku města Chomutova a Jirkova, které od 1.10.2007 nezastavují ve Slaném a tím k razantnímu úbytku spojů hlavně o víkendu, ale i v ranních hodinách

Na úvod se sluší říci, že Středočeský krajský úřad objednává tzv. základní dopravní obslužnost. To jsou spoje, které jsem určeny pro cesty do zaměstnání, k lékaři, školy atd.
Kraj se řídí § 12 odst.(3) písm. a) ( http://portal.gov.cz/zakon/111/1994/12 ) o nepřípustnosti souběhu s dotovanou veřejnou dopravou a zakazují tak vedení jiného autobusu brzy před nebo po takovém spoji.

Toto si nevymyslel kraj, toto je dané zákonem a určitě se ptáte proč? Jednoduché.
Krajský úřad hradí u objednaných spojů tzv. prokazatelnou ztrátu. Zjednodušeně řečeno- Náklady-tržby na jízdném = úhrada kraje
Kraj má asi od roku 2003 (nevím přesně) na dopravní obslužnost stejný objem finančních prostředků.
Pokud by jelo v 6.30 ČSAD Slaný do Prahy a následně v 6.35 soukromník či jiný dopravce př: Dopr. podnik Chomutova (kraj mu nehradí prokaz. ztrátu) za levnější jízdné, drtivá většina cestujících pojede radši tímto dopravcem, než s ČSAD Slaný. Potom nastane situace, že ČSAD Slaný bude mít pochopitelně menší tržby na jízdném a kraj bude mu muset uhradit větší ztrátu. Pokud má kraj roky omezené finanční prostředky, tak se nelze divit, že by na takovou dotaci nebylo kde peníze brát. Prostředky kraje jsou omezené.

Z tohoto důvodu SKÚ nepovolil Dopravnímu podniku města Chomutova a Jirkova zastavování ve Slaném. Pozor nepovolil platí, ale jen v pracovní dny ráno a odpoledne. V ostatních časech (víkendy, pozdě večer)mohl tady klidně zastavovat, ale on se rozhodl, že to dělat nebude. Důvody nejsou známy ,více se dozvíte právě na Dopr.podniku města Chomutova a Jirkova.

Z tohoto důvodu tak v praxi došlo k výpadku řadě spojů. Zvlášť znatelné je to o víkendu či v pracovní dny v ranní špičce.

Paní Kýzlová si dělá přehled spojů, které nejezdí od 1.10.07 a danou problematikou se bude s panem. Noskem s ČSAD Slaný v nejbližší době zabývat.

Konkrétně budou projednávány možnosti vzniku nových spojů na Prahu v těchto časech:

pracovní dny - posílení spoje v ranním čase
6-7 hod, kdy je největší frekvence cestujících.

víkendy - zajistit autobusové spojení jak v sobotu, tak i v neděli kolem 22-23 hod. z Prahy. Poslední spoj z Prahy jedoucí o víkendu ve 20 hod. je dle kraje určitě málo a neodpovídá to potřebám cestujících.
Kraj se bude zabývat posílením spojů o víkendu ráno. Třeba v neděli jede spoj v 5:45, 6:15 a pak až v 8:00-okružák.

p. Kýzlová (s panem Felcmanem) přislíbila, že se kraj bude danou situací zabývat a s. panem Noskem udělá rozbor obsazenosti autobusů po 1.10.07 a bude se snažit posílit spoje. Zároveň se bude jednat jak jsem psal o zavedení spoje po 20 hod. o víkendy. Je jen třeba, aby třeba ve 22.30 o víkendu, byl o takové spoje mezi cestujícími zájem. To už na kraji nezávisí.

2) VLAKY

Na úvod je třeba říci, že Ministerstvo dopravy ČR neobjednalo na naší trati 110 od GVD 2007/2008 žádný rychlík dálkové vlakové dopravy. Tudíž za zrušené spoje bude jen částečná náhrada v podobě spěšných vlaků, které má v kompetenci krajský úřad.
Osobní vlaky zůstávají ve stejném rozsahu. Jen je nutné říci, že drtivá většina vlaků končí v Lounech. To je způsobeno tzv. zrušením spojů v Ústeckém kraji.

Pro informaci:
Má být od GVD 2007/2008 (čas Slaný)
6:24 Slaný-Praha spěšný vlak (pondělí-sobota)
(jede jen z Loun)
17:58 Slaný-Praha (sobota, neděle)

OPAČNÝ SMĚR

17:26 Prahy-Slaný-Louny-spěšný vlak (pracovní dny a neděle)
7:58 Praha - Slaný-Most spěšný vlak (sobota, neděle)

Je požadováno, aby i z důvodů omezení spojů dopravního podniku města Chomutova a Jirkova jel ranní spěšný vlak do Prahy v 6.24 i v neděli. Spíše by bylo lepší zachovat současný systém, kdy ranní spěšný vlak jede v 6.30 a o víkendu rychlík v 7.33.

V opačném směru je spoj v 16.30 ideální. Bohužel nejede v sobotu, což bude cestující zbytečně zatěžovat. Ideální by bylo, aby to jelo každý den.

Nakonec je třeba říci, že s vlakovými spoji se již těžko něco udělá, protože jízdní řády jdou do tisku a tudíž nejbližší změna je možná od 1. změny v únoru 2008.
Naproti tomu u autobusů, tak se může případné úpravy projevit už od prosince 2007, kde je situace oproti vlaků pochopitelně jednodušší. (př. vlaky se nemusí křižovat)

VLAKY-Na tomto odkazu je konečný návrh jízdního řádku (bude platný od 9.12.2007)

http://gvd.kvalitne.cz/soubory/k110.pdf

Všem, kdo to přečetl děkuji.

UVÍTÁM ZDE NA FÓRU VĚCNÉ A SLUŠNÉ PŘIPOMÍNKY, NÁVRHY, KTERÉ BUDOU K VĚCI. NAOPAK VULGÁRNÍ ČI JINAK NEVHODNÉ PŘÍSPĚVKY BUDOU IGNOROVÁNY.

Těším se na diskusi. Mějte se hezky.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Hana
Anonymní uživatel
Hlavně pro: *
3.10.2007 - 11:44
Nebo jeho odpověď ohledně ceny na GJ. Přemrštěné ceny od RDK.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: *
2.10.2007 - 20:31
A neteče?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
*
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Josef J.
2.10.2007 - 19:26
Píšete, že KÚř Stř. kraje jsou normální lidé. Dobře, proč s vámi nesouhlasit, že? Ale otázka je: Proč povolili "vynechání" zastávky Slaný AN? To sami od sebe, nebo je o to někdo požádal?
Z minulosti:
Už tu jednou byl podobný problém se zrušením Tuřanské zastávky u sloupu. Myslím, že jste tehdy také omlouval úředníky, kteří reagovali na stížnosti týkající se průjezdu těžkých vozidel.
Na závěr:
Zlobte se na mne, jak je vám libo. Upozorňovat na něco, co se mi nelíbí ve Slaném považuji za zbytečné. Podívejte se, jak odpovídá tazatelům na podobném fóru pan strosta. Na vše má jasnou odpověď. Třeba, že ve Slaném teče bezvadná voda.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
2.10.2007 - 12:49
Ani už nepamatuji, kdy jel autobus v 6:30 do Prahy včas. Řidič je uvnitř, nic se neděje, lidí na nástupu přibývá a je jasný, že musí vědět, že nestihne naložit a jet včas. Ale proč by spěchal, on už v práci je. Dnes to bylo 5 minut, včera taky a pamatuju, jak místo v 6:30 jel v 6:43. Pak se do kopečka sere 50kou, protože ty starý bagry víc nejedou.
Proč sakra na nejvytíženější trase jezdí ty nejstarší autobusy?
To snad čekaj, až se něco stane a pak budou něco řešit?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
#&#
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Pavel V.
1.10.2007 - 10:35
A co kdybyste se přenesli na fórum kraje
http://www.kr-stredocesky.cz/diskuze/27398/vase-nazory-a-pripominky-k-praci-krajskeho-uradu-stredoceskeho-kraje, kde úředníci po čase většinou odpovídají?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubisek
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Pavel V.
29.9.2007 - 23:43
Již jsem zde psal, jezdí vlak s přestupem v Kralupech, odjezd 22:40 z Masaryčky, kdo potřebuje z Dejvic, tak může z Bubenče (2 zastávky autobusem z Hradčanský) ve 22:49. Letiště má holt smůlu. Je to sice tragédie, ale furt lepší než nic (hlavně ten přípoj v Kpech neujede :).

BTW chtěl bych vidět tu "většinu lidí", co jezdí do práce i ve svátek. Že existujou, to ano, ale většina to rozhodně nebude....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Pavel V.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: to ČSAD Slaný, pan s
29.9.2007 - 21:45
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda by nešlo zařídit pozdější dopravu z Prahy do Slaného než v 20 hodin ve státní svátky, soboty a neděle. V neděli jede poslední autobus v 20:45, o svátky, soboty v 20:00.
Spojení přes Kladno je naprosto nevyhovujicí, jelikož kladenský autobus z Dejvic přijíždy do Kladna v 22:46 a to zrovna odjíždí linka do Slaného, takže stihnete maximálně zamávat.
Jsem názoru, že v této oblasti je třeba změny. V Praze se na státní svátky už nehraje, většina lidí jezdí do práce pořád ať je svátek nebo ne....děkuji za odpověd a ostatním za podporu
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Josef J.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: *
29.9.2007 - 14:07
Zeptal jsem se u dopravce, důvodem "vynechání" zastávky Slaný AN je stanovisko KÚ Středočeského kraje k vydání nové licence s platností od 30.9.2007.
Že se nechcete ztrapňovat, tomu rozumím, ale když se neozve nikdo, koho se to týká (na úřadě sice toto fórum čtou, ale k příspěvku anonymního pisatele se dá těžko přihlížet tak, jako k názoru konkrétního člověka se jménem a zpětným kontaktem), bude hůř. Tlaky jsou ze všech stran, samotná skutečnost, že nějakým spojem cestovalo x lidí nevypovídá o tom, jak moc jej potřebovali, a když se nikdo neozve, vede to k závěru, že pro ně není problém jet zbylým spojem o dvě hodiny později, vlakem či po vlastní ose.
Podle toho, jak píšete, myslím nehrozí, že byste se právě Vy ozval způsobem, jako když si myslíte, že věci rozumíte lépe než adresát připomínky, že podezíráte jejího adresáta z toho, že Vás schválně poškozuje, což je to, co zejména může mít úředník rád. Vadí-li Vám změna, měl byste se přenést přes nechuť se ztrapnit a věcně, přesně a nekonfrontačním způsobem dát na vědomí, že Vám změna přinesla problém.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
*
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Josef J.
28.9.2007 - 17:26
Dík a s tím zrušeným spojením jste mne zaskočil. Rád bych věděl, co na to pan starosta, ale ten nejezdí za prací.
Víte, já jako většina lidí nepůjdu na úřad s nějakým „dobrým“ nápadem. Žádný úředník nemá rád chytrolíny. Bylo by to ztrapňování.
Uvítal bych, kdyby čas od času starosta vypsal anketu, kde by bylo možno napsat různá přání. Ale to tu nebylo, není a určitě nikdy nebude. Protože lidi otravují a jejich přání jsou v rozporu s potřebami města.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Josef J.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: *
27.9.2007 - 18:19
Dobrý den. Uvědomte si, že úředníci krajského úřadu jsou také normální lidé, kteří z valné části jimi organizovanou dopravu také používají a kteří čelí připomínkám sousedů, známých a příbuzných, jimž je známo, co dělají. Vysoce postaven je tak hejtman či vedoucí odborů.
Máte pravdu, že hlavním partnerem jsou starostové a radnice jednotlivých měst a vesnic v regionu, a rozhodně je lepší, když jde jednat jejich prostřednictvím, než když by se přímo na kraj obracely tisíce lidí. Jasné, stručné a srozumitelně formulované připomínky se v úvahu berou, což samozřejmě neznamená, že je občanu vyhověno ve všem, o co požádá. S návrhy, které nestojí peníze ani nejsou pracné a proti kterým není nikdo jiný, uspěje často i jednotlivec (mám vlastní zkušenost), jinak ale přispějete spíše k obsahu vět: "Nikdo se neozval", "Tohle chtělo pár lidí, ale zase deset dalších chce pravý opak" atd.
Když občan nedosáhne toho, že v nějaké věci jedná radnice (typicky u dopravy z Oranžové do Fialové Lhoty soudí starosta Oranžové Lhoty, že je to problém Lhoty Fialové a naopak, nebo u menších obcí bývá problém s tím, aby starosta správně pochopil a přetlumočil, o co jde), opravdu je kraj tou nejvhodnější instancí, kam se obrátit. A s lidmi, kteří srozumitelně napíší nebo přijdou v hodiny pro veřejnost a slušně řeknou, co chtějí, také hovoří a neodbývají je.
Mimochodem, jak jste si asi všimli, od neděle přestávají do Slaného zajíždět všechny autobusy DP Chomutova a Jirkova kromě večerního ve všední dny z Prahy a dvou dopoledních a večerního pátečně-nedělního do Prahy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
*
Anonymní uživatel
Hlavně pro: kubisek
25.9.2007 - 18:32
Souhlasím, že rozhodující slovo mají úředníci na kraji.
Právě proto, že jsou tak vysoce postavení, se s nějakým pěšákem nebudou bavit. Pro ně jsou partneři naši volení zástupci v obci.
Starosta a další volení městští zástupci by měli znát potřeby nás obyčejných lidí a měli by za nás jednat s krajskými úřadníky.
Pokud tuto povinnost nemají, pak bych chtěl jejich práci.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubisek
Anonymní uživatel
Hlavně pro: *
24.9.2007 - 22:18
Jenže potíž je v tom, že odpovědní úředníci jsou v tomto případě na Krajském úřadě. Město do toho nemá moc co mluvit. Viz vyjádření ústeckého krajského radního pro dopravu France: "Jestli se vám (obcím) základní dopravní obslužnost nelíbí, nikdo vás nenutí námi navrženou a placenou ZDO využívat." Jinými slovy "Neživíš, tak nepřepínej!"
Je to smutné, ale je to tak.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
*
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Josef J.
24.9.2007 - 17:01
Víte pane, mně se (ne)líbí to, jak odkazujete na krajský úřad. To si opravdu mylíte, že potřeby a názory obyčejného člověka budou brát v úvahu?

Já jsem přesvědčen, že toto forum (v předchozích příspěvcích) obsahuje mnoho námětů, které by mohli odpovědní úřadníci ve Slaném zužitkovat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Josef J.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: fatima
22.9.2007 - 20:24
Za základní dopravní obslužnost, kam doprava do zaměstnání patří, zodpovídá krajský úřad (na stránce http://www.kr-stredocesky.cz/doprava/osobni-doprava/41886/pracovnici-oddeleni-osobni-dopravy najdete příslušné osoby).
Můžete ještě zkusit dopis provozovateli spojů, které nově nejedou do Slaného, kde upozorníte na vzniklý problém a zdvořile se zeptáte, zda nechtěli původně zrušit zajíždění jen v pracovní dny a zda by v sobotu a neděli zase nejezdili přes Slaný. E-mail je dpchj@dpchj.cz
Ne že by byla velkou šanci uspět, ale alespoň tam nebudou mít dojem, že změna nikomu nevadí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  13  14  15  16  17  ...  21
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.