Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  Městské tržiště
Strana:   1

Městské tržiště

Bartoníček
Počet příspěvků: 121
Hlavně pro: Všechny
10.9.2020 - 09:17

Již teď je všem vnímavým občanům města Slaného zřejmé, že vymizení tzv. „omladiny“ (přestože s jasným vymezením tohoto pojmu si vedení města hlavu nedělalo) z centra města pomocí odstranění funkčních stánků z městské tržnice, se „překvapivě“ nedosáhlo. Zkušenost se způsobem řešení společenských jevů pod taktovkou současného vedení města jasně říká, že nastal čas pro bourací kladiva, úhlové brusky, demoliční práce a ostnatý drát. Schody je třeba ubourat, zábradlí a lavičky uřezat, sokly odsekat a vstup do centra města tzv. „omladině“ rázně omezit.

V jiných městech by strážníci městské policie, úkolovaní starostou, zintenzivnili pochůzky a problém řešili. Jsme ale ve Slaném. Tady fungujeme jinak J

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „ASI JSME TO TAK CHTĚLI (?) “.Přílohy:
asi-jsme-to-tak-chteli.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 1155
Hlavně pro: Všechny
3.8.2020 - 21:05
Letos veřejnost volí ze 7 projektů. Hlasovat o ten nej projekt je možné až do 31. července 2020. Hlasuje se on-line nebo papírovými anketními lístky do sběrných boxů.A jakpak to dopadlo? 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 121
Hlavně pro: Všechny
27.7.2020 - 09:16

Oblíbenou taškařicí na voliče se ve Slaném v posledních letech stala snaha ukázat, že na jejich názoru záleží a že právě oni mohou rozhodnout. Tedy pouze v případech, kdy se o nic nejedná, nebo vedení města neví, co podniknout.

Když jde o zdražení poplatku za odpad, ceny vody či vstupného na plovárnu, instalaci mlžítka či autokino na náměstí, nikdo se neptá. Když jde o tržnici, se kterou si evidentně vedení města neví rady, FB Slaný cukruje. Podívejme se tedy, co vlastně informace říká.

„Tržnice ve Slaném prošla rekonstrukcí a nyní se uvažuje o jejím budoucím vzhledu a provozu.“ To znamená, že počátkem roku se s velkou slávou odvezli funkční stánky. Pak se dlouho nic nedělo. A po mnoha měsících se konečně uvažuje „o jejím budoucím vzhledu a provozu“? No to je opravdu prvotřídní manažerský přístup J

Obdivovatelé vedení města, kterým se nelíbí konstruktivní kritika jejich oblíbenců, se domnívají, že „práce na městském úřadě je daleko komplexnější a odvezení stánků z tržiště je opravdu pouze jeden z milionu věci, které musí řešit“. Není-li však někdo schopen zajistit bezproblémově ani takovou „maličkost“ jako koncepčně a smysluplně připravená rekonstrukce městského tržiště, kde je jistota, že zvládne náročnější úkoly?

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „TRŽIŠTĚ ANEB KDYŽ NEVÍŠ, JAK DÁL, UDĚLEJ ANKETU“.Přílohy:
vseobecne-referendum.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 121
Hlavně pro: Všechny
22.7.2020 - 20:49

V reakci na článek „TRŽIŠTĚ STÁLE NEFUNKČNÍ“ se mezi zajímavými a souhlasnými reakcemi objevila celá řada smyšlenek a pokusů o odvedení pozornosti osobními útoky na zastupitele Bartoníčka. Jejich protagonista, neúspěšný kandidát za ANO do městského zastupitelstva, mimo jiné tvrdil, že Bartoníček v pozici radního odsouhlasil jakousi nevýhodnou smlouvu na tržiště. A ejhle, ukázalo se, že v té době Bartoníček radním nebyl. Ale plivnutá slina pomluvy už ve veřejném prostoru zůstala.

Klíčová je ale jiná věc. Důvod, proč bylo městské tržiště takto paralyzováno odvozem funkčních stánků, aby se nyní prodávalo na zemi či z přistavených vozidel. A tím je shlukování mládeže a „divných partiček“. A nepořádek na místě. Člověk by se domníval, že takové věci řeší městská policie, ve Slaném však raději zlikvidujeme tržiště.

Pardon, jen zlikvidujeme funkční stánky, a prodej uděláme „kulturnější“ na zemi. Opravdu královské město, jen s návratem do středověku.

A co se stane, když se bude omladina scházet v prostoru městského tržiště (jestli vůbec zůstane tržištěm) i nadále? A znečišťovat veřejný prostor. Znovu tržiště zlikvidujeme?

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „TRŽIŠTĚ - PŘÍKLAD NEKONCEPČNÍ PRÁCE A NÁSLEDNÉHO MLŽENÍ“.Přílohy:
koncepcni-prace-ve-slanem.jpgKoncepční práce ve Slaném

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 121
Hlavně pro: Všechny
22.7.2020 - 10:16

Když se slánští všeumělci Pat & Mat na jaře letošního roku chlubili, že zlikvidovali funkční stánky na městském tržišti, zdálo se, že oba (ba)ví, co dělají. Ale chyba.

Pat & Mat svojí neschopností zlikvidovali městské tržiště. Na co dalšího se zaměří příště? Jak chtějí řídit město, až se podle jejich plánů (a plánů developerských přátel) rozroste, když to nedovedou ani v současném měřítku? Pokusí se nás opět oblbnout nějakým Mlžítkem? Nechme se překvapit.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „TRŽIŠTĚ STÁLE NEFUNKČNÍ“.Přílohy:
hrabos-a-vondracek-u-stanku.jpg

trziste-mesta.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.