Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  MHD Slaný
Strana:   1  2

MHD Slaný

donaldice
Počet příspěvků: 40
Hlavně pro: Všechny
15.9.2019 - 17:26
a dneska jsem náhodou zahlídla další výhodu integrovaný dopravy...v 11:39 ve směru do města 609ka zastávkou u Billy jenom prosvištěla,aniž by zastavila,čekali tam nějaký postarší lidi a jenom zírali...asi taky holt nějaká novinka...jen tak dál..
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
donaldice
Počet příspěvků: 40
Hlavně pro: jirka46
14.9.2019 - 16:59
Ona ta integrovaná doprava má těch výhod víc...např.už po 3 týdnech fungování linka 609 zrušila zastávku Modelářské středisko(má to logiku,jede z Váhy na autobusák a pak k Fanťáku),jenže návrhy jízdních řádů se dělaly už v dubnu..to ten ichtyl,co je vymejšlel todle nevěděl ?!?Další perlička-linka 388 čsad slaný do Prahy...přijede bus jinýho dopravce,nad řidičem běží na tabuli Čsad Slaný:trasa....a originál platební karta čsad slaný tam nefunguje...takže když má někdo kartu čsad slaný nabitou třeba za 2000,- a v kapse ani korunu a chce jet  ze Slanýho linkou čsad slaný,tak má asi teda smůlu a nejede,nebo čeká na další a doufá,že přijede ten správnej modrobílej.?...skvělý...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
jirka46
opravář
Počet příspěvků: 5
Hlavně pro: pana starostu
2.9.2019 - 21:52
Tak ve Slaném máme pražskou integrovanou dopravu se všemi výhodami. Doteď cestující v rozmezí 60-65 let platili za zlevněnou průkazku MHD 80 Kč. Nyní si mohou koupit měsíční za 300 Kč. To takový pražský cestující v této věkové kategorii si může koupit měsíční za 130Kč pro cestování po Praze. Tak mockrát děkujeme zástupcům města za férovou dohodu s provozovatelem.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Alfonz
Počet příspěvků: 551
Hlavně pro: inspektor
1.3.2018 - 10:50

V jízdním řádu, který jste přiložil je u tohoto spoje poznámka, že jede pouze 2.1.2018, takže po zbytek roku na něj asi budete čekat zbytečně.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
inspektor
Počet příspěvků: 17
Hlavně pro: Anatomik
28.2.2018 - 14:36

Dobrý den, jde o stanici Petra Hrubého odejzd 6,26 hodin. Součástí je i jizdní řád, kde není prezentováno že tento spoj nejede. Přesto velice děkuji za reakci.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anatomik
Počet příspěvků: 9
Hlavně pro: inspektor
28.2.2018 - 12:18

Mohu vedet kde cekate na autobus? 26.2. jsem uplne normalne jel dle platneho jozdniho radu, tedy odjezd v 6:05 od zimniho stadionu. Mimochodem po cely minuly tyden jsem informoval  cestujici, ze nemam zadne informace ootomuv ze by se pres prazdniny mel jizdni rad menit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
inspektor
Počet příspěvků: 17
Hlavně pro: všechny
26.2.2018 - 18:53

Dobrý den, jsem nucen tento příspěvek zveřejnit a podělit se o zkušenosti s naší MHD ve Slaném. Již po několikáté nejela MHD, tj. dnes 26.2.2018 v 6,11 hodin. Bohužel nevím, proč jsou tedy jízdní řády, které se nedodržují. Při dotazu u řidiče MHD Slaný 23.2.18, zda v pondělí pojede podle přiloženého jízdního řádu? Byla odpověď, jsou jarní prázdniny nepojede, nikdo mi nic neřekl. Zde je tedy otázka, proč je tady jízdní řád, který asi neplatí. Když se podívám na datum je platný od 1.1. 2018 do 31.12.2018. Může tedy s tím někdo, něco udělat??? Tento příspěvek, budu směřovat i na fórum města, který přispívá částkou na tuto dopravu. Není to první případ, kdy MHD má jet a nejede a při dotazu na dispečink, co se děje že MHD nejede?????

 

Odpověď, jak to mám vědět!!!

Někde je asi něco špatně o chování řidiče, který je ze Slaného raději nebudu hovořit, protože tak jak se chová je opravdu na tečku a to velkou, mezi oči. Také bude jednou starý a možná i využije služeb MHD. Mohu tedy požádat pány zastupitele o zřízení nápravy a informovat o závěru jednání s provozovatelem ČSAD Kladno. Občani budou určitě rádi, když budou čekat na MHD a někdy se dočkají.

 

Děkuji za informace od zastupitelů našeho městaPřílohy:
mhd-2018.pdf - Jízdní řád platný od 1.1.2018
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
17.2.2018 - 16:27
Podle počtu zde diskutujících se zdá, že o půjčování kol (bikesharing)  ve Slaném velký zájem není. Pokud se mýlím a měl byste  někdo zájem se k věci vyjádřit prostředníctvím stručného dotazníku, najdete jej zde:

Průzkum zájmu o půjčování jízdních kol ve Slaném


Vratislav Renner
Naposledy upraveno 17.02.2018 - 20:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
nikdoněkdo
Počet příspěvků: 67
Hlavně pro: Všechny
3.9.2017 - 20:51
Bikesharing je hodně rozšířený i v cizině.
Jak chcete ale omezit krádeže kol ve městě (Slaném), kde je cca 1/3 cikánů, fetek a pochybných individuí?
Samotná činnost MP je na další kapitolu...... :(

Já osobně bych vítal bikesharing, ALE s výše uvedeným to nepůjde!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: RK007
25.8.2017 - 18:11

Když jsem se s návrhem na Lepším místě seznámil, také jsem také nevěděl o co jde. Proto jsem se podíval na odkaz (www.rekola.cz), který vložil autor návrhu a "požádal strýce Googla", aby mě navedl dál. K tomu jsem zde uvedl odkaz na systém  "sdílení kol"  (bikesharing).

Vidím to jako trend dnešní doby. Dříve se sdílely jen manželky, dnes auta, nářadí, sportovní vybavení a také kola :-))

Nenašel jsem, že by systém fungoval ve městě velkém (malém)  jako Slaný, naopak, dočetl jsem se, že systémy fungujíjen  ve městech násobně větších. Nakonec i na Kladně jde o zkušební akci a teprve po jejím vyhodnocení se bude rozhodovat, zda se systém ujal.

K Vašim otázkám - ano v tom je základ systému, že si kolo někde půjčím a jinde odevzdám a víc se nestarám. A právě musí být dostatek  zájemců a atraktivních míst k půjčení a odevzdání kola, aby systém fungoval.

Před delším časem byly po městě osazeny stojany na kola, např. na úpatí Slánské hory, před MěÚ i jinde, nedávno na Londě. Nikdy jsem na nich kolo neviděl. To nepotvrzuje, že by měl kolo skoro každý a pokud ano, že by ho používal.

V terénu bych problém neviděl. Byl jsem několik let zaměstnán ve Zlonicích a nikde jinde nejezdilo tolik lidí na kolech v létě, v zimě, za každého počasí. Šlo však převážně o hodně starší lidi, než jsem tehdy byl já, Tak možná již nežijí :-(

Děkuji za názor.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: R r
25.8.2017 - 14:13

Absolutně jsem nepochopil co je tím myšleno... To jako přijedu do Slanýho třeba na autobusák, tam si půjčím kolo, pojedu s ním domů a co pak? Někdo si ho tam přijde vyzvednout? Kolo má snad 90% lidí. Pokud by někdo toužil se s ním přiblížit k autobusu, stačí mu k tomu jediné. Nějaká bezpečná a levná úschovna. Určitě ne půjčovna ... Ta se hodí v turisticky atraktivních lokalitách.  Navíc systém hromadné dopravy je vylepšený, ve většině časů můžeme využít víc zastávek napříč městem a to jak na Prahu, tak na Kladno. I vlak má 2 lokality kde je do něj možné nastoupit.   Máte pravdu. Také jsem k tomu skeptický. Rozhodně to není nic co by bylo přínosné. Dost dlouho jsem na kole jezdil a můžu říct že Slaný zas není taková rovina jak by se mohlo zdát. Od kasáren po Autobusák je to téměř celou cestu z  kopce, byť chvíli z mírného, opačným směrem je to celou cestu do kopce. Snad z výjimkou Žižkovky a krátkého klesání za závorama.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
25.8.2017 - 13:47
Na Lepším místě byl vložen tip https://www.lepsimisto.cz/tip/rekola.

Jedná se o moderní způsob alternativní dopravy po městě na jízdních kolech zřizovaný jako "sdílení kol"  (bikesharing).

Jsem k takovému návrhu skeptický a myslím, že nic takového ve Slaném nevznikne. Rád bych se mýlil.

Máte někdo jiný názor?


Vratislav Renner


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bmx
Počet příspěvků: 39
Hlavně pro: Všechny
25.1.2015 - 12:11
Naposledy upraveno 25.01.2015 - 12:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bmx
Počet příspěvků: 39
Hlavně pro: kvicek
16.1.2015 - 20:15

Když pošlete na městský úřad žádost podloženou jízdními doklady, tak vám město proplatí rozdíl mezi cenou slánské mandelinky a spoji linkové dopravy (např. kladenská 9).
http://www.meuslany.cz/cs/mestsky-urad-a-odbory/doprava/


Docela by mne zajímalo, jestli tuto možnost už někdo zkoušel.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kvicek
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
16.1.2015 - 13:32

hlavně ta doprava z kvíčku na Smečenské je z MHD kladna na znamení a platí se jinak než místní mandelinka......

take si nedovedu představit že pošlu deti na zastávku a budu doufat ze nejakým spojem dojedou až k 3. zš......

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
xEvelinax
Počet příspěvků: 16
Hlavně pro: Bmx
16.1.2015 - 10:18

No hurá. Konečně se lidi dostanou do nemocnice aniž by se museli plahočit do kopce.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bmx
Počet příspěvků: 39
Hlavně pro: Všechny
15.1.2015 - 21:41
Dodám ještě, že by měl vzniknout nový závlek do zastávky Nejtkova pro zlepšení obsluhy nemocnice, polikliniky a škol. Jen se zas doprava zpomalí. Měl by tam jezdit každý druhý spoj mezi 7. a 16. hodinou.
Jaký máte na toto opatření názor?


Přílohy:
nejtkova.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Frantisek D
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Robin
15.1.2015 - 16:21

Chmelnice - příklad na svém místě, už vidím přecházet malé 7-8 leté dítě rušnou Smečenskou po 7hod ráno na příslušnou zasávku na druhé straně ...... bezva představa.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 596
Hlavně pro: ladenice
15.1.2015 - 16:04

Ta Chmelnice není moc dobrý příklad. Stačí dojít do Smečenaké na autobusovou zastávku a tam toho pak jezdí hromada. A pro cestu pěšky tam byl vybudován semafor. Tak by ho místní měli využívat, když po něm tak toužili.
Mnohé vesnice jsou na tom mnohem hůř. Tady z jednoho konce města dojdete na druhý max. za 3/4 hodiny.
Navrhněte co ze schváleného rozpočtu škrtnout a můžeme se o rozšíření MHD bavit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Martičko
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: Všechny
14.1.2015 - 13:31
6) Mizerná obsluha nového sídliště Na háji, Kvíčku, V Ráji
7) Špatná obsluha průmyslové zóny-sever (Mitsubishi, atd.). Sem jezdí pouze neveřejné svozové autobusy na začátky/konce směn. Při "zveřejnění" těchto spojů by se daly využít například pro dopravu do již zmíněné nemocnice, polikliniky. Jiná možnost dopravy do průmyslové zóny není. Např. na pohovory se člověk dostane jen pěšky, nebo autem.
8. Dodala bych ještě: naše děti ( 7 a 8 let) ale i starší deti,  navštěvují zš na Háji, ráno autobus ich odveze, ale spátky musí pěšky na Arbesovou, Gagarinovou, nebo musí čekat  45 min. na linku č. 1.


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.