Obsah  >>  Kultura, volný čas a sport  >>  Via Ferrata Slánská hora
Strana:   1  2  3  4

Via Ferrata Slánská hora

R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
17.6.2015 - 11:04


Přílohy:
obr-8.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
16.6.2015 - 22:47
Vandalové nespíPřílohy:
p1110670.jpg

p1110671.jpg

p1110643.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
semtele
obyvatel Slaného
Počet příspěvků: 71
Hlavně pro: R r
15.6.2015 - 19:51

To je divné, že na radě města bylo i mnoho jiných darmožroutů. Zdálo se mi, že radu města tvoří 9 lidí a jednání rady jsou neveřejná. :-)
Naposledy upraveno 16.06.2015 - 12:41Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
15.6.2015 - 09:39

Z Á P I S   Z JEDNÁNÍ RADY MĚSTA SLANÉHO ze dne 03. 6. 2015 mimo jiné obsahuje:

"28. zasedání Rady města bylo zahájeno, při příležitosti otevření zajištěné cesty VIA FERRATA v lokalitě Slánské hory, pokračovalo na Městském úřadě ve Slaném. ..."

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: R r
13.6.2015 - 13:39

Ráno jsem se probudil zpocený. Ve snu jsem viděl podobné cedulky...  :-)


Přílohy:
00001.jpg

00002.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
12.6.2015 - 18:29
Via ferrata na Slánské hoře je uzavřená? Při respektování pásky kolem celého nástupního místa a výstražných značek (viz foto) asi ano. Nebo je to jen zvýšená ochrana provozovatele?Přílohy:
p1110447.jpg

p1110448.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Matty
12.6.2015 - 00:18

http://ferraty.unas.cz/ferraty_cesko.htm

Nultá česká via ferrata - Šilinkův důl.
Jako úplně první ferratou v ČR bývá někdy spíše z legrace označována lokalita Šilinkův důl.

První česká via ferrata v Táboře.
Krátká cvičná ferrata pro začátečníky, vysoká cca 30 m., zhruba B/C
http://www.stochejle.cz/1689-via-ferrata-v-taborePřílohy:
ferraty-u-nas.jpgMapa ferrat

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4051
Hlavně pro: L.Šmehlík
11.6.2015 - 20:32

Skutečně zajímavé.

Je-li tedy právní stav o té věci na takové bázi, mohu tedy vztyčit na Slandu velký billboard

"HOLYWOOD  ZDE " ?

Rozumím tomu tak dobře a správně, že o tom tedy nebude nikdo rozhodovat a tedy se nikdo o stav té lokality nebude dopředu zajímat? Prostě, je to jen na mojí vůli, co na Slandě chci a žádat nikoho dopředu nebudu o svolení?

Děkuji za odpověď.

Naposledy upraveno 12.06.2015 - 11:32Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Michar
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Matty
11.6.2015 - 12:12

Pane Matty ( podnikateli), musím vás opět zklamat, ale zase ( ostatně jako prozatím ve všem)  se mýlíte. Nick Michaela Richtrová by byl moc dlouhý, tak jsem zvolila úspornější verzi ( ostatně asi jako vy).
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 383
Hlavně pro: Matty
11.6.2015 - 11:16
Zdravím Martine,
Jsi zbytečně zahořklý, prostě jste neměli v kauze VF v ničem pravdu. Je zcela legální - nemusela být vydána žádná vyjímka - tudíž je postavena zcela v souladu s právním řádem a pořádky ČR. Ničemu nevadí, nikdo nic "nepostříkal", jenom slánská veřejnost získala další možnost kam o volnu vyrazit a to je dobře. Celému místu by prospělo zřídit další 3-5 tras. Jedna jediná bude časem monotóní. Hezký den L.Š.
p.s. v životě ještě mockrát nebudeš mít pravdu - ber to jako chlap
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 718
Hlavně pro: Všechny
11.6.2015 - 08:42
Zarážející na celé věci je skutečnost, že celou věc inicioval člověk, zastupitel s PRÁVNICKÝM vzděláním, tedy dobře informovaný občan, který úmyslně celou věc naplánuje tak, aby obešel zákon a to pro  svůj prospěch, protože celá akce je jeho zájem.
To je tedy úžasný zastupitel a máme  se do budoucna čeho obávat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Michar
11.6.2015 - 08:18

Pane Richtře, není vám hloupé se schovávat za nick a vydávat se za ženu? :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Michar
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: oms
10.6.2015 - 15:16

Myslím, že pan Matoušek, vlastními slovy, srdcem a duší horolezec, samozvaný odborník na ferraty nám již na jednom z minulých zasedání zastupitelstva (konkrétně 23.4. 2015) více než názorně názorně předvedl, že nemá o feratách ani nejmenší ponětí. A to když velmi emotivně hovořil o tom, že Slaný by se svojí ferratou, stalo vůbec prvním městem, kde by se taková zajištěná cesta budovala na přírodní památce, potažmo ještě na čediči. Takže bych ho velmi ráda poučila.

 

Primárně bych tedy uvedla, že vůbec první, zároveň nejdelší a troufnu si říct, jedna z nejznámnějších ferrat v České Republice, via ferrata Vodní brána u Semil, je vybudována právě na čedičovém povrchu. Ten který pan Matoušek označil pro ferratu jako ,,naprosto nevhodný” ,, a ze zásady se po něm neleze”. Ano, pane Matoušku, leze a podle nadšených reakcí všech, co si ji mohly za těch pár let, co zde stojí vyzkoušet, myslím, že více než dobře.

 

Druhá připomínka, ohledně přírodní památky. Nemusíme chodit daleko, opět si můžeme vzít za příklad uvedenou Vodní bránu. Via ferrata Vodní brána leží na unikátním území, kde se rozprostírá přírodní rezervace Údolí Jizery a lokalita Natura 2000 Údolí Jizery a Kamenice, kde se vyskytují chráněné druhy rostlin a živočichů. Čili území, které je z pohledu ochrany životního prostředí mnohonásobně přísněji posuzované než přírodní památka, kterou je v našem případě i Slánská hora, která je v kategorii chráněných území oblast s vůbec nejnižší úrovní ochrany.


https://www.facebook.com/FerataUSemil

 

A přesto v takto chráněné oblasti ferrata vybudována byla a funguje zde, bez toho, aby byla tato přírodní rezervace poničována, a je více než skvělou ukázkou soužití horolezců s přírodou.

 

A jenom taková řečnická otázka. Jaký význam a motiv by měla zmíněná ,,likvidace květeny" po vydání kladného stanoviska odboru životního prostředí k provozování činnosti na Slánské hoře? Jinými slovy, úřad se vyslovil, že budování v dané lokalitě je v souladu s právem ( což je fakt), čili její minimální výskyt v daném místě k vybudování nebrání ( neboť se vyskytuje v naprosté většině na druhé strany hory, neboť je tam slunečno), a budovatelé na to zareagovali že i ty minimální a osaměle se vyskytující květiny následně zněškodnili herbicidy? Chápu to správně? Pro pochopení si dovolím si příměr. To je asi jako kdybyste si zažádal o stavební povolení, ono vám bylo uděleno a vy byste dům následně spálil.

 

 

Čímž se dostávám k druhému otevřenému dopisu, jakéhosi pana Záborce ( bohužel o něm, ani o předchozím autorovi otevřeného dopisu jsem žádné zmínky o zářné a významné horolezecké kariéře a přínosu nenašla). Což se tedy nedá říct právě o kritizovaném Karlu Bělinovi, autoru řady vynikajích ferrat nejen u nás, ale i ve světě, který je naprostá kapacita a jeho spolupráce s takovými předními českým horolezci jako je např. Jindřich Hudy Hudeček ( snad jste o něm slyšeli), který  je zároveň spoluautorem, ,,železné prolézačky" v podobě dečínské ferraty, z něj dělá extra třídu ve svém oboru. Pro mě jsou tedy tihle dva pánové dostatečnou zárukou kvality, celoživotní úctou, láskou a pokorou k přírodě, jakož i podporou a rozvojem horolezeckých aktivit. A proto se ptám, jakým způsobem se daný pisatel zasloužil o rozvoj horolezectví, kromě navrhovaného odstranění ferraty, která navíc  vybudována se všemi povoleními, konzultacemi a vyjádřeními ze strany dotčených orgánů?

A jenom pro inspiraci:


http://www.horosvaz.cz/osobnosti/160-belina-karel/

 

 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Jindřich_Hudeček

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Všechny
9.6.2015 - 20:18
Otevřený dopis kamarádům lezcům (Martin Matoušek)

http://www.oms-slany.cz/2015/06/otevreny-dopis-kamaradum-lezcum-martin.html

 

Naposledy upraveno 09.06.2015 - 20:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenáři
9.6.2015 - 10:13

Tak poslouchejte vy Švejku. Příspěvek níže jsem napsal samozřejmě s nadsázkou a vaší reakci jsem skutečně předpokládal takovou, jaká je. Protože vy prostě tak reagovat musíte, je to váš druh exhibicionismu. Reagujete na vše, vkládáte svoje pravdy, citáty a prosazujete sám sebe a svoje názory. Názory ostatních komentujete jak jen to jde. Pan Peška, váš úhlavní nepřítel,  pochválil v DF Slaný TV zpracovanou reportáž z dětského dne a světe div se, kdo reaguje na jeho pochvalu rýpnutím? Zase VY !!! Čekáte, co on vám na to odpoví a s pocitem sebeuspokojení budete na něj dále reagovat.
Nejsem obhájce Via ferraty, jak jste mne označil, hlavně způsob jakým vznikla mi vadí. Proslov Loskutáka mi úplně nadzvedl. Ale on se zase umyje v kašně a  před další volební komedií bude zpívat jinak. Slavnej Parkhaus taky otvíral velkohubě a jak potom otočil a jak se k němu stavěl před volbama, předvedl ve svém prvním dílu volebních zpívánek. Ostatně vy jste velkým bojovníkem a obhájcem rubikovy kostky. Pravděpodobně byste dnes bojoval i za ten horolezeckej zázrak  na Slandě, kdyby vznikl řekněme za "vašich dobrejch časů".  Ale protože v tom má prsty radnice, na který vy už prostě nejste, je to v tuto chvíli  voda na váš mlejn. Jenže vy byste kvičel, i kdyby se nynějšímu "velení"  povedlo cokoliv, třeba i naplnit "váš" parkhaus. Dolehla na vás deprese pane, protože jste tak nějak mimo hru. Vím, že mi označíte, že melu peškoviny apod. Je mi to fuk.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3871
Hlavně pro: XXL
8.6.2015 - 23:23

Nu, nedá se nic jiného, než konstatovat, že jste opravový - "Think tank" -  současné koalice.
V Haškově románu by to okomentoval jistý - závodčí - směrem k panu "vachtmajstrovi" svým osobitým způsobem, že?
L.Sch.
P.S.- Autorovi tématu se omlouvám - toto je skutečně mimo téma - ale, je to reakce na trošku nesmyslné reakce obhájců Via ferraty (což se týká i Yettyho)!
XXL neprodukuje ani tak "Peškoviny", jako spíš klasické hlouposti!!!
Naposledy upraveno 09.06.2015 - 12:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenáři
8.6.2015 - 20:04

Já bych ho nerozebíral, pustil bych tam sběrače kovů, do týdne je vnitřek vykydanej, trochu šotolíny na podlahu a je hotová sportovní hala.  Nebo ta skalní rostinka by se tam dala pěstovat, co teď chřadne na Slandě.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Yetty
chemik
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: OMS
8.6.2015 - 17:40
Dobře, tak tedy ještě jinak. Do ornitologie nedělám, na to má Slaný jiné borce, což zde dokumentuje jejich guru Schneider. Co se týká tařice, tak té je všude plno, stačí se projet vlakem třeba mezi Berounem a Rakovníkem, je to nádhera, tisíce a tisíce. Že by to byl slánský endemit, to ani náhodou. Proč to píši - protože to dávat do rovnováhy se sportem slánských dětí je fakt malomyslné.
Co se týká organické chemie, tak bych možná doporučil studium biotechnologií. Jinak pane Miloslave  Niči nic proti vašim názorům v DF, hlavně co se týká fundusu rady zastupitelstva a jeho nemohoucnosti jednání v jejich začátcích, to byly  fakt zajímavé merendy ty jejich sedánky, dobrá zábava. Souhlasím s vámi, že vše má mít svůj řád, jinak se kupí rozpory. Zvláště jsou zábavní oba Láďové, jeden neúnavný diskutér (krom 4 hodin v hospodě) je na DF, druhý  Láďa pokračovatel komunismu, všech těch a jejich praktik, na to já ale nemám žaludek. Měla by Katka Husárová ve svých vyvážených článcích zase něco napsat, i více odborného dát do novin, aby to mělo vetší lauf. Zvláště vyzdvihnout důležitost města dodržování zákonů viz. stavba via-ferrata, jde o děti a jejich bezpečnost.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: R r
8.6.2015 - 14:28

OK. To byli ti vrabci. :) MN
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
8.6.2015 - 14:11
Asi tím, že jsem zareagoval na vrabce a chrousty jsem přispěl k tomu, že se téma Via ferrata mění na obecnou diskuzi o přírodě. To jsem nechtěl. Proto prosím zejm. p. Niče a další diskutéry o přírodě obecně, aby si k tomu založili vlastní téma. Děkuji.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.