Obsah  >>  Politika, politici  >>  Krajské volby
Strana:   1

Krajské volby

Bartoníček
Počet příspěvků: 87
Hlavně pro: všechny čtenáře
5.7.2020 - 12:02

Když víte, že se chystáte kandidovat v krajských volbách, přemýšlíte, čím a jak zaujmout voliče. Občané města Slaného by ocenili kompletní úpravu povrchu frekventovaných chodníků, aby zde neklopýtali přes nerovnosti, některých ulic, aby zde neničily tlumiče svých vozidel, nebo opravy budov v majetku města. Na to ale vedení města chybí vůle a finance. Povrchy frekventovaných chodníků a ulic se neopraví, budovy se nechají chátrat ale na kraviny (nebo libůstky?) se v rozpočtu města peníze najdou vždy :-( Mají zřejmě „jiné priority“.

Jednou z takových lahůdek se stalo autokino na náměstí. I kdyby příjmy pokryly většinu nákladů, stejně by zůstal jen další otazník nad stylem hospodaření s penězi Slaňáků. Proč se raději městskými penězi nepodpořilo slánské letní kino, a peníze odletěly pryč?

Náklady překonaly 102 tisíc korun. Pro porovnání – například celotýdenní akce „Dny izraelské kultury“ stála v roce 2017 městský rozpočet pouze 100 tisíc korun. A přitom jen filmových představení zde bylo 10 (tedy 2,5x více než v rámci dvou dnů autokina).

Samozřejmě, ve srovnání s pravidelně se objevujícími vícepracemi u investičních akcí, či rekonstrukcí veřejných záchodů v letním kině za cenu nového rodinného domku, jde o drobnost.Když se však začnete zajímat, kolik politická sebereklama z rozpočtu města každoročně stojí celkem, už se o takovou drobnost nejedná.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „AUTOKINO VE SLANÉM – DALŠÍ ZÁŘEZ DO ROZPOČTU MĚSTA“.Přílohy:
ukoncili-jsme-statisticky-pruzkum.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 87
Hlavně pro: všechny čtenáře
26.6.2020 - 09:12

Mlžítko na náměstí připomíná starý vtip, kterým se patrně vedení města inspirovalo:

„Co je to – stojí to 100 000 a nekope to do zadku?

Správná odpověď: Sovětský stroj na kopání do zadku“.

Potřebují občané města Slaného na náměstí onen přístroj, připomínající cosi mezi šibenicí, myčkou na koně či slavobránou (lze si povšimnout, že po stranách a nahoře se dají připevnit propagační poutače)?

Kladenský deník píše, že „Radnice bude mlžit, prý ale jen dočasně“. Omyl. Letos jsou krajské volby, příští rok parlamentní a v roce 2022 komunální. Radnice bude mlžit a zneužívat městské prostředky pro vlastní propagaci pořádáním a nakupováním ohlupovacích nesmyslů ještě minimálně další dva roky.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „MLŽÍTKO NA NÁMĚSTÍ U HISTORICKÉ KAŠNY “.Přílohy:
20200622-080426.jpg

20190830-171409-maly.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 1120
Hlavně pro: Všechny
22.6.2020 - 11:41
To nemá  chybu.  Ještě by to chtělo foto starostu v životní velikosti....  👍
Přílohy:
748-big.jpgA je to....

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 87
Hlavně pro: Všechny
22.6.2020 - 10:34

Jednou z forem politického populismu je snaha vymýšlet věci, které nic neřeší, ale vždy se najde skupina osob, která je pochválí. Tento trend dovedl k dokonalosti současný premiér, ale i slánský starosta se snaží nezaostávat.

Posledním nápadem je železné monstrum na slánském náměstí, nedaleko historické kašny. Občané města Slaného by ocenili kompletní úpravu povrchu náměstí, aby zde neklopýtali přes nerovnosti. Na to ale vedení města chybí vůle a finance.


Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „KRAJSKÉ VOLBY SE BLÍŽÍ A POPULISMUS NARŮSTÁ“.Přílohy:
20200622-080056-m.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.