Obsah  >>  Politika, politici  >>  Krajské volby
Strana:   1

Krajské volby

Bartoníček
Počet příspěvků: 106
Hlavně pro: vnímavé čtenáře
25.9.2020 - 10:50 (nový)

Krajské volby se tváří  jako volby, které mohou či nemusí zastavit vládu ANO ve Středočeském kraji. Je tomu tak ale opravdu?

Po krajských volbách 2016 se nejprve ustavila koalice ANO + ODS + STAN + část TOP 09. Následně byla ještě v tom samém volebním období vystřídána koalici ANO + ČSSD + KSČM. Takže každý s každým (s výjimkou 2 zastupitelů za TOP 09).

Nyní tedy někteří propagují postavit kraj na nohy a jiní zase nějakou změnu. Plakáty jsou na každém rohu. Mohou tou změnou být kandidáti ze slánské ODS a STAN, kteří uzavřeli s ANO ve Slaném koalici? Jak důvěryhodné jsou jejich předvolební postoje?

Diskuze k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „POLITIKA JAKO SÁZKA NA KRÁTKOU PAMĚT“.Přílohy:
krmeni-pro-tebe.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 106
Hlavně pro: vnímavé čtenáře
17.9.2020 - 11:00

Jedno vlákno obšťastňuje svými nesmysly a pomluvami modrý Láďa, toto obšťastňuje svými nesmysly a pomluvami zase rudý Láďa. Když nemají navíc, nedá se nic dělat J

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Všechny
17.9.2020 - 09:43
Mne by zajímalo, když ten Bartoníček má tak dobrej tým, proč ho zatím z každého týmu, kde se snažil uchytit, vyhodili?
Naposledy upraveno 17.09.2020 - 09:43Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 106
Hlavně pro: vnímavé čtenáře
17.9.2020 - 09:30

V komunálních volbách 2018 se kandidátka OBČANÉ MĚSTA SLANÉHO – OMS/STAN úspěšně ucházela o přízeň voličů. Se ziskem 12.558 hlasů (nárůst o 3.381 hlasů oproti volbám 2014) a 3 mandátů (nárůst o 1 mandát) uspěla překvapivě dobře. V krajských volbách OMS však nekandiduje, protože náš zájem je soustředěn pouze na blaho města, ve kterém žijeme. Primárně toto zaměření vystihují slogany„Pečujme o Slaný společně“ a „Každý jsme jiný, ale tvoříme tým“.

Na četné dotazy, koho OMS doporučuje v krajských volbách, můžeme s čistým svědomím říci – Dejme hlas těm nejlepším. Těm, kterým budeme věřit, že jim nejde jen o osobní prospěch, ale o prospěch celého města Slaného a jeho občanů.

Dejme hlas těm nejlepším, ale pečlivě zvažujme, kteří to jsou. Nepoznáme je podle krásných slov, ale podle konkrétních skutků ve prospěch slánské komunity. Skutků,

které jsou však něčím víc, než jen povrchně líbivou barevnou fotkou na facebooku.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „KRAJSKÉ VOLBY A OMS“.Přílohy:
oms-dejme-hlas-tem-nejlepsim.jpg

oms-na-dome.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 106
Hlavně pro: vnímavé čtenáře
27.8.2020 - 09:40

Někteří jedinci mají pocit, že nejlepší obranou před nepříjemnými skutečnostmi je osobní útok na toho, kdo informuje o jejich existenci. A v případě, že nejsou schopni reagovat věcně, uchýlí se nepokrytě k jakékoli pomluvě nebo lži. Cílem tohoto aktu je zachycení jedovaté sliny pomluvy ve veřejném prostoru, kde si tato informace jako virus dále žije vlastním životem. Tisíckrát opakovaná lež se skutečně stane „pravdou“.

Jedním z takových jedinců je Vladislav (ANO). V reakci na článek „TRŽIŠTĚ STÁLE NEFUNKČNÍ“ použil pro odvedení pozornosti od selhání konkrétních osob osobní útoky na zastupitele Bartoníčka, kterého obvinil, že jako radní města odsouhlasil jakousi nevýhodnou smlouvu na pronájem tržiště. Pokud by však chtěl informovat pravdivě a zjistil si datum schválení této smlouvy radou města, muselo by mu být jasné, že Bartoníček v té době již více než půl roku radním města nebyl. Vladislav si ale nic ověřovat nepotřebuje. Je mu totiž zřejmě naprosto jedno, kdy lže, či náhodou mluví pravdu. V jeho podání totiž účel (tedy pomluva všech, kteří s ním nejsou tzv. v partě) světí prostředky.

Pokud se zdálo, že je možné plivnout špínu, Vladislav byl aktivní. Když se zjistilo, že v radě tehdy byli dva současní koaliční spojenci jeho hnutí, už se o „nevýhodnou smlouvu“ na tržiště nezajímá. Co kdyby zjistil, že za její schválení může současný starosta. To by se před krajskými volbami, ve kterých tento „týmový kolega“ kandiduje, příliš nehodilo.

A tak tady ve Slaném fungujeme.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „ÚČELOVÉ LŽI A NEOCHOTA SDĚLOVAT PRAVDU, KDYŽ SE TO NEHODÍ“.Přílohy:
fakta-neprestanou-existovat.png

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 1370
Hlavně pro: Všechny
28.7.2020 - 12:22

https://www.pozitivnisvet.cz/ringo-cech-se-poradne-nastval-a-napsal-pravdu-o-tom-o-cem-se-v-cr-nesmi-mluvit/

...Halíkové, Kalouskové, Fialové, Němcové, Šabatové, Bendové, Gazdíkové,
Schwarzenbergové a řada dalších darmojedů, které platím, ze mě dělají
venkovského burana a nevzdělaného pitomce…

Přílohy:
benda.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 1370
Hlavně pro: Shark
27.7.2020 - 21:02Zalez už konečně do p®dele  blbe... 🙈👎 🙄


Naposledy upraveno 29.07.2020 - 12:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3296
Hlavně pro: Všechny
27.7.2020 - 20:44

A taky budeme s volbami hned bohatší.

Tedy jen ANOnymní příjemci.

https://twitter.com/martin_kasa/status/1286752969275432960

2 mld inzerce

@DostalovaK

je šílenost. Níže jsou ceníkové ceny, realita je pak zlomek těchto částek. Ministerstvo = největší zadavatel reklamy v ČR!? Kde to jsme. Podívejte na ta jména níže a jejich marketingové týmy.. #zlodějina #lumpove

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 865
Hlavně pro: Shark
27.7.2020 - 20:36

Založte  si svoje "vlákno", kde si budete moci vkládat zkopírované kecy kohokoliv a neprudit jinde!
Nikoho to nezajímá!

Jedno kvičící forum zaplaťpánbůh zaniklo...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3296
Hlavně pro: Všechny
27.7.2020 - 20:08
Jakub Michálek@JakubMichalek19·5 hMinistr Vojtěch dnes představil pandemický semafor. Ten jsme v dubnu navrhli, v květnu připravili konkrétní podobu, v červnu to prosadili ve sněmovně navzdory ANO, které se komplet zdrželo https://psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=73208. No a teď to ANO konečně slavnostně představilo jako svůj návrh.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3296
Hlavně pro: Všechny
27.7.2020 - 20:02

Jsem moc rád , že jsou volby.

U nás přinesly unikát.

Mají léčebnou schopnost, lze je zaregistrovat jako lěčivo:

1775 uzdravených za 12 hodin! Znovu jsme nejlepší na světě. Děkujme spasiteli za záchranu mrtvých!

A vysvětlení tohoto zázraku?

Existuje studie, v níž se (dokonce červeným písmem) píše o „ohrožení připravenosti systému ochrany veřejného zdraví na řešení výskytu vysoce nebezpečné nákazy“. A dále: „Hrozí, že bude v horizontu několika málo let nemožné tyto činnosti odborně a personálně zajistit.“ Ta studie pochází ze září roku 2014 a sepsal ji tehdejší hlavní hygienik Vladimír Valenta.

Když to nezvládá systém, zvládne to statistika

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 1370
Hlavně pro: Ládina
26.7.2020 - 23:49


To ti to trvalo zmetku... Doufám, že sem nepolezeš... 🙈🙄✌️

P. S. To čumím jak vejr - do uzavřeného tématu ti  vleze p. Renner jak do holubníku... Ládine udělej si tam pořádek... 🙈 😁✌️


Přílohy:
babis-jednicka.jpgČau Ládine... 👍

Naposledy upraveno 27.07.2020 - 01:14Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 106
Hlavně pro: všechny čtenáře
20.7.2020 - 08:45

V předvolebním období se snaží budoucí kandidáti přesvědčit své okolí, jak jim záleží na názoru všech ostatních. Slánští Pat a Mat, kteří se v nadcházejících krajských volbách budou snažit získávat hlasy všude, kde se dá, jsou skutečnými mistry populismu, optického klamu a manipulace s veřejností. Proto se na FB Slaný objevil článek s anketou „Sekat či nesekat? Jaký je Váš názor?“

Jeho závěr se snaží vytvořit maximální iluzi, že zájem o názory občanů je to, co vedení města leží na srdci ze všeho nejvíce: „Jaký je Váš názor na sekání? Co preferujete? Děkujeme za Vaše názory a v dalším období se budeme snažit co nejvíce vyhovět většině obyvatel, i když v tomto případě nelze vyhovět bohužel všem.“

Člověk by předpokládal, že názor na to, jak a co sekat je dán personální odborností příslušného odboru a vedení města. A v případě, že odbornost pro rozhodování je nedostatečná (což se ve Slaném stává stále častěji), vyhledá se názor odborníků (což se ve Slaném stává stále méně). Ale chyba. Uděláme anketu, a jaký názor vyhraje, tak se to udělá. Předvolební populismus v praxi. Ještě štěstí, že se Slaný nechystá kupř. na stavbu jaderné elektrárny touto metodou. To už by šlo o život (zatímco takto se „jenom“ mrhá penězi z našich daní).

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „SEKAT ČI NESEKAT ANEB SLÁNŠTÍ ODBORNÍCI V PRAXI“.Přílohy:
strategie-odvadeni-pozornosti.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 106
Hlavně pro: všechny čtenáře
5.7.2020 - 12:02

Když víte, že se chystáte kandidovat v krajských volbách, přemýšlíte, čím a jak zaujmout voliče. Občané města Slaného by ocenili kompletní úpravu povrchu frekventovaných chodníků, aby zde neklopýtali přes nerovnosti, některých ulic, aby zde neničily tlumiče svých vozidel, nebo opravy budov v majetku města. Na to ale vedení města chybí vůle a finance. Povrchy frekventovaných chodníků a ulic se neopraví, budovy se nechají chátrat ale na kraviny (nebo libůstky?) se v rozpočtu města peníze najdou vždy :-( Mají zřejmě „jiné priority“.

Jednou z takových lahůdek se stalo autokino na náměstí. I kdyby příjmy pokryly většinu nákladů, stejně by zůstal jen další otazník nad stylem hospodaření s penězi Slaňáků. Proč se raději městskými penězi nepodpořilo slánské letní kino, a peníze odletěly pryč?

Náklady překonaly 102 tisíc korun. Pro porovnání – například celotýdenní akce „Dny izraelské kultury“ stála v roce 2017 městský rozpočet pouze 100 tisíc korun. A přitom jen filmových představení zde bylo 10 (tedy 2,5x více než v rámci dvou dnů autokina).

Samozřejmě, ve srovnání s pravidelně se objevujícími vícepracemi u investičních akcí, či rekonstrukcí veřejných záchodů v letním kině za cenu nového rodinného domku, jde o drobnost.Když se však začnete zajímat, kolik politická sebereklama z rozpočtu města každoročně stojí celkem, už se o takovou drobnost nejedná.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „AUTOKINO VE SLANÉM – DALŠÍ ZÁŘEZ DO ROZPOČTU MĚSTA“.Přílohy:
ukoncili-jsme-statisticky-pruzkum.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 106
Hlavně pro: všechny čtenáře
26.6.2020 - 09:12

Mlžítko na náměstí připomíná starý vtip, kterým se patrně vedení města inspirovalo:

„Co je to – stojí to 100 000 a nekope to do zadku?

Správná odpověď: Sovětský stroj na kopání do zadku“.

Potřebují občané města Slaného na náměstí onen přístroj, připomínající cosi mezi šibenicí, myčkou na koně či slavobránou (lze si povšimnout, že po stranách a nahoře se dají připevnit propagační poutače)?

Kladenský deník píše, že „Radnice bude mlžit, prý ale jen dočasně“. Omyl. Letos jsou krajské volby, příští rok parlamentní a v roce 2022 komunální. Radnice bude mlžit a zneužívat městské prostředky pro vlastní propagaci pořádáním a nakupováním ohlupovacích nesmyslů ještě minimálně další dva roky.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „MLŽÍTKO NA NÁMĚSTÍ U HISTORICKÉ KAŠNY “.Přílohy:
20200622-080426.jpg

20190830-171409-maly.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 1370
Hlavně pro: Všechny
22.6.2020 - 11:41
To nemá  chybu.  Ještě by to chtělo foto starostu v životní velikosti....  👍
Přílohy:
748-big.jpgA je to....

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 106
Hlavně pro: Všechny
22.6.2020 - 10:34

Jednou z forem politického populismu je snaha vymýšlet věci, které nic neřeší, ale vždy se najde skupina osob, která je pochválí. Tento trend dovedl k dokonalosti současný premiér, ale i slánský starosta se snaží nezaostávat.

Posledním nápadem je železné monstrum na slánském náměstí, nedaleko historické kašny. Občané města Slaného by ocenili kompletní úpravu povrchu náměstí, aby zde neklopýtali přes nerovnosti. Na to ale vedení města chybí vůle a finance.


Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „KRAJSKÉ VOLBY SE BLÍŽÍ A POPULISMUS NARŮSTÁ“.Přílohy:
20200622-080056-m.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.