Obsah  >>  Politika, politici  >>  Na skleničku se STANem
Strana:   1  2

Na skleničku se STANem

oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: R r
22.10.2017 - 21:50

Dobrý den,
já vím a mrzí mne to, Jenže jsem se komisi pokoušel několikrát svolat a vždy to skončilo podpolovičním zaájmem členů. Jsem pracovně přetížen a tak musím mít priority.

Není úplně pravda, že se neděje nic, jen všechno dělám já, a na sepsání pro komisi nebyl čas. Také sám dobře víte, že jsem pro nezájem členů komisi navrhoval ukončit, ale ani Vy jste nechtěl.

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 22.10.2017 - 21:50Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2767
Hlavně pro: ringo
22.10.2017 - 18:29

Myslite, ze dva agenti StB a jeden nacek jsou zarukou demokracie? Fakturant Pitomio sdili prokremelsky postoje s komunistou Grospicem ohledne Ukrajiny a Babis sni o likvidaci obecnich zastupitelstvi nahrazenim manazeru. Ale je to takove " blystive vitezstvi" , jak kdysi hlaholil jisty Paroubek a pak shledal, ze je mu k nicemu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1220
Hlavně pro: oms
22.10.2017 - 15:24

Svůj příspěvek jsem smazal. Mám k tomu důvod.

Vratislav Renner
Naposledy upraveno 01.12.2017 - 19:16Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 276
Hlavně pro: Všechny
22.10.2017 - 14:34

Arogantní namyšlenost pana Niče je udivující. Kdo mu dal nějaký mandát k tomu, aby podle vlastní úvahy nálepkoval jakékoliv strany na demokratické a nedemokratické. Podle něj jsou ANO, SPD a KSČM nedemokratické strany.

Jak se to pozná? To že tyto strany volila nadpoloviční většina voličů je "nedemokratické"? A kdo volil Niče s jeho STANem - jen zlomek hlasujících, něco málo přes 5%. Přitom o činnosti STANU nevíme vůbec nic. Takže jak a včem se liší STAN a SPD? - oba tyto subjekty jsou na politické scéně nově, nemají žádnou historii a jen několik (1-2) veřejně známých jmen.

Takže mohu li to shrnout, s jasně  nedemokratickými názory tady vystupuje právě Nič.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: Všechny
22.10.2017 - 13:44
Miloslav Nič

Pár střípků k volbám od slánského kandidáta parlamentní strany STAN

http://oms.slany-2014.cz/2017/10/par-stripku-k-volbam-od-slanskeho.html

...

...

Z výsledku voleb jsem plný obav. Domnívám se, že ANO není demokratická strana a že nemá vhodné lidi na řízení státu. Nechci ale předčasné volby. Vyhrálo na celé čáře a mělo by převzít plnou vládní odpovědnost. Když  bude Česko příští 4 roky vzkvétat a zůstane svobodnou zemí, tak se omluvím.

Jan Farský i Vítek Rakušan odmítají  koalici s ANO, takže skoro nemá cenu psát, že bych po podpisu koaliční smlouvy okamžitě ze STANu vystoupil, ač jsem  STANařský srdcař. 

Netuším, jaký je plán našeho vedení pro případnou podporu menšinové vlády ANO. Chtěl bych, abychom takovou menšinovou vládu umožnili. Neexistuje žádná možnost sestavit koalici demokratických stran. ANO jasně zvítězilo, ostatní strany jsou v dalekém odstupu.  ANO zatím nečiní žádné jednoznačné kroky, které by znemožňovaly příští  souboj u volebních uren. Pokud tak nebude činit ani nadále, je třeba vyslyšet hlas voličů.

...

...

Naposledy upraveno 22.10.2017 - 13:44Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: Všechny
11.10.2017 - 09:50
Na kávě ve Slaném s radním pro investice a majetek Středočeského kraje Martinem Macháčkem (STAN) - čtvrtek 12. října v 18:00 - kavárna Prostor

 

http://oms.slany-2014.cz/2017/10/na-kave-ve-slanem-s-radnim-pro.html


Martin Macháček rozhodně není "tuctový politik" a je živoucí příklad toho, že ve STANu spolu dokáží vycházet velmi různorodé osobnosti, které spojuje osobní slušnost a uvědomění, že názorové střety jsou velkým obohacením života člověka i strany. Nezažil jsem jediné setkání STANu, ve kterém by Martin alespoň jednou s něčím nesouhlasil (a podotýkám, že jeho názory jsou vždy pečlivě promyšlené). Jeho důkladnost a poctivost jsou legendární, jak se o tom nyní každodenně  přesvědčují na dřívějším Rathově panství.

Já osobně s ním samozřejmě také občas nesouhlasím, ale o jeho slovech vždy důkladně přemýšlím. A neodpustím si jednu ve svém vyznění úsměvnou ukázku z jeho politického přemýšlení: "Já jsem levicový politik, musíme se starat o starší, o vzdělání, .... A hlavně to musíme mít promyšlené a nesmíme se zadlužovat, proto jsem proti populistickému snižování daní".  Osobně si nejsem jistý, že jeho niterný odpor k životu na dluh je typickou ukázkou levicového politika. :)

Naposledy upraveno 11.10.2017 - 09:50Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: Všechny
7.10.2017 - 21:52
Na kávě ve Slaném s čtyřkou kandidátky STANu - starostou Nymburka Pavlem Fojtíkem

 

http://oms.slany-2014.cz/2017/10/na-kave-ve-slanem-s-ctyrkou-kandidatky.html

 

Nymburk a Slaný jsou města podobné velikosti a mají  obdobné radosti i starosti.  K velkým starostem patří doprava. Nymburk čekal mnoho let na obchvat, a když se konečně dočkal, tak osobní doprava natolik zhoustla, že obchvat  jen odlehčil městu od nákladních automobilů, ale všechny problémy zdaleka nevyřešil.

...

Docela dlouho jsme diskutovali, jak můžeme dostat do Slaného turisty. Praha a několik dalších měst, jako je Český Krumlov,  jsou turisty přesyceny, zatímco v našich městech bychom více turistů přivítali. Shodli jsme se na tom, že lákat zahraniční turisty není vůbec jednoduché. Dnešní turisté přijíždějí s určitou představou, chtějí si vyfotit pár nejslavnějších zajímavostí, a značnou část z nich vlastně nic jiného nezajímá. Důležitá je dlouhodobá spolupráce s turistickými agenturami, ale ani při velmi dobrých vztazích není úspěch zaručen.


Pro města našich možností může být zajímavější domácí turistika. Lidé začali cestovat po Čechách více než dříve a jsou často překvapeni, jak mnoho pěkných a zajímavých míst mohou navštívit třeba v našem okolí.  Po skončení diskuze jsme se ještě prošli centrem Slaného. Myslím, že turistům by se tady líbilo stejně jako Pavlovi Fojtíkovi.


Naposledy upraveno 07.10.2017 - 21:53Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slanoviny
Počet příspěvků: 44
Hlavně pro: Všechny
28.9.2017 - 20:54
Pavel Fojtík ve Slaném - 3. říjen 2017 - kavárna Prostor - nejen o kultuře a historii s čtyřkou kandidátky STANu

http://oms.slany-2014.cz/2017/09/pavel-fojtik-ve-slanem-3-rijen-2017.html

V úterý 3. října v 18:00 můžete osobně poznat čtyřku kandidátky STANu, Pavla Fojtíka, starostu Nymburka a místopředsedu Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Středočeského kraje.

Pavel Fojtík je vystudovaný historik a člověk, který se dlouhodobě věnuje rozvoji kultury ve Středočeském kraji, takže je zřejmé, o čem se bude hodně hovořit. Určitě to však nebude jediné téma. Můžeme například probrat něco, co má se Slaným hodně společného, tedy jaké to je přebírat pozici starosty v půlce funkčního období.

Setkání se uskuteční v nedávno otevřené Kavárně Prostor (https://www.facebook.com/prostorslany/). Pokud jste tam ještě nebyli, máte výbornou příležitost si prostředí kavárny vyzkoušet. Věřím, že nebudete litovat. V kavárně se každý měsíc pořádá řada akcí  a myslím, že každý si zde najde něco, co ho zajímá.  Kavárnu najdete v Masnokrámské ulici, nedaleko základní školy na Komenského náměstí.
Naposledy upraveno 28.09.2017 - 20:54Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: Všechny
12.9.2017 - 16:58
Na pivě ve Slaném s Vítem Rakušanem (STAN) - o ubytovnách, Estonsku i 9. měsíci těhotenství

http://oms.slany-2014.cz/2017/09/na-pive-ve-slanem-s-vitem-rakusanem.html

Setkání s Vítem Rakušanem, jedničkou kandidátky a populárním starostou Kolína, bylo stejně vydařené. Ukazuje se, že Vít Rakušan je nejen velmi dobrý starosta, ale také intuitivní velmistr politického marketingu. Draze placené zahraniční agentury konkurenční strany nevymyslely nic lepšího, než že hlavního kluka z plakátu před volbami ožení.

V rozpočtu středoškolského učitele a starosty přece jen významný počet nul chybí a tak si zahraniční PR agentury nemůže dovolit. Tento handicap však mistrně nahradil dlouhodobou vizí a tak na začátek října objednal někde tam nahoře termín porodu.  ....

Naposledy upraveno 12.09.2017 - 16:59Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: ringo
5.9.2017 - 09:10
Nešlo by trošku specifikovat to fiasko? Já jsem jen členem krajského výboru pro regionální rozvoj, vědu a výzkum, a tam to vypadá, že se spousta věcí rozjela a daří. Ringo je evidentně mnohem lépe postavený a ví věci, které já ne. :)

Je pravdou, že některé věci, například mnohem větší otevřenost trošku vázne.  Ostatní koaliční partnery to, že STAN myslí zprůhlednění chodu kraje smrtelně vážně, trošku zaskočilo, a tak se v radě zatím nepodařilo získat pro některé záležitosti většinu,

A co se týká zbytečnosti hlasování, takhle uvažují celé strany, že ANO?

Miloslav Nič


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 276
Hlavně pro: Všechny
4.9.2017 - 23:08

No, zatím je působení pana Rakušana v krajské Středočeské vládě  velkým zklamáním. Možná by se hodilo i trefnější označení FIASKO.

Podobně i celé snažení STANu - lidovci jej hodili přes palubu. Rozhádali se i ve vedení, lidé od nich odcházejí ještě před volbami ...

Z pohledu úspěšnosti u voleb bych řekl, každý hlas pro tuto stranu je  zbytečný.

Naposledy upraveno 04.09.2017 - 23:10Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: Všechny
4.9.2017 - 22:34
Vít Rakušan - čtvrtek 7. září - 19:00 - pivnice Továrna (Na skleničku se STANem)

 

http://oms.slany-2014.cz/2017/09/vit-rakusan-ctvrtek-7-zari-1900-pivnice.html

"Nepochybuji, že druhé posezení v pivnici Továrna ve čtvrtek 7. září od 19:00 bude stejně milé a poučné. Tentokrát přijede jednička na středočeské kandidátce STANu, Vít Rakušan, první místopředseda STANu, starosta Kolína a statutární náměstek hejtmana našeho kraje.

S Vítem Rakušanem jsem strávil hodně času - na sněmech STANu, zasedáních krajských výborů či ve velmi, ale opravdu velmi neformálním prostředí. Proto mohu zodpovědně prohlásit, že jeho soukromé názory se neliší od názorů veřejně prezentovaných, když jednou něco slíbí, tak to dodrží a navíc je s ním legrace.

Ve Slaném bude během poslední doby potřetí a návštěvníci předchozích setkání odcházeli velmi spokojeni. Nepochybuji, že u dobrého piva či jídla si popovídání užijete ještě více."

...

...

  • Takže do politiky jste vážně šel jen proto, abyste věci změnil?
    • Přivedlo mě tam naštvání a pocit, že minimálně na lokální úrovni, kde jsem začal, by člověk měl svět kolem sebe pozitivně měnit, pokud si myslí, že na to má sílu a inteligenci. Totéž mě vede i teď. Myslím si, že ve společnosti jsou tendence, které jsou nebezpečné. Nechci, abych v nich vyrůstala má dcera. V říjnu čekáme druhé dítě a já zkrátka chci, aby mé děti ani kus svého života v našich podmínkách nezažily nic jiného, než svobodu. Byť to zní epicky, tak to je pro mě opravdu největší motivace.
  • Je načase nechat lidi žít s tím, koho si zvolili, byť by ve vládě byli třeba i komunisté nebo radikální strany?
    • Ta volba bude strašně těžká. Náznaky a znamení, že by to se společností nemuselo být dobré nebo stejné, jako je teď, tu jednoznačně jsou. Doufám, že názory a subjekty, které ve volbách uspějí, se nenechají koupit mocí či kompromisem. Ale jak říkám, bude to těžké. Nejenom kvůli tomu, že strany budou pragmatické. Ale také kvůli tomu, že se v nich může vzbudit zodpovědnost. A dilema, jestli pustit vládu SPD, komunistů a hnutí, o kterém nevím, zda má program? To je velké dilema.
  • Přímá otázka a věřím v přímou odpověď: Jak se k tomu postaví hnutí STAN?
    • Bavili jsme se o tom už i s kolegou Farským. Došli jsme k názoru, že už přeci nejsme na krajích. Za hnutí STAN tedy ve shodě s naším lídrem prohlašuji, že jsme dospěli k bodu, kdy říkáme, že tady čtyři roky necháme vládnout ANO, SPD a komunisty. S nadějí v to, že je o co hrát z opozice a že je třeba ukázat, že takoví lidé tu vládnout nemohou. Ale uvidíme, jak to volby narýsují. Třeba to dopadne překvapivě jinak, než si teď myslíme.

 

Naposledy upraveno 04.09.2017 - 22:35Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: Všechny
3.9.2017 - 20:58
Na skleničce ve Slaném s poslankyní Věrou Kovářovou (STAN)

 

http://oms.slany-2014.cz/2017/09/na-sklenicce-ve-slanem-s-poslankyni.html

... Občas je to jak z Járy Cimrmana, v Chýni bylo ke kolejím pár metrů, jen tam jaksi chyběly zastávky a samozřejmě, předtištěnou odpovědí institucí na jakékoliv přání je: "Není možné z důvodu ...". Jenže občas padne kosa na kámen a tak po deseti letech je v Chýni a okolí zastávek 6. ....
Do konce roku 2018 by měla být integrována doprava Středočeského kraje a není důvod, proč by se taková integrace měla na hranicích kraje zastavit. ...

...
kde např. vzít peníze na opravu Okresního domu. I díky paní poslankyni byly navýšeny národní fondy na údržbu památek, k dispozici je 6 dotačních titulů, takže při dobré vizi je reálné peníze na opravu takto získat....

...
"Babiše se nebojím, já jsem s ním rychle hotová. Ale on vzbuzuje pocity jako za socialismu, řada lidí z něj má strach jako z tehdejších papalášů...
Babiš nemá v sobě základní morálku, to mně opravdu vadí."

...

Jela jsem k vám přes Malíkovice, tam jsem byla na VŠ na chmelu, dodnes máme z té doby partu.

 

 

 

Naposledy upraveno 03.09.2017 - 20:59Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: Všechny
25.8.2017 - 16:34
Věra Kovářová - čtvrtek 31. srpna - 19:00 - pivnice Továrna (Na skleničku se STANem)

http://oms.slany-2014.cz/2017/08/vera-kovarova-ctvrtek-31-srpna-1900.html


Jak jsem psal v minulém příspěvku, rozhodl jsem se zvát do Slaného kandidáty STANu v parlamentních volbách, protože na plakátech a režírovaných shromážděních má úžasné kandidáty každá strana, ale v improvizovaných rozhovorech se schopnosti a znalosti předstírají mnohem obtížněji.

Milá a přátelská dáma je zároveň zapálenou diskutérkou, srdnatě obhajující své názory bez ohledu na moc a postavení oponenta, a tak místo jejího vychvalování pozvánka obsahuje řadu citací z veřejných zdrojů.


 

Naposledy upraveno 25.08.2017 - 16:34Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 576
Hlavně pro: Všechny
17.8.2017 - 07:36
Na skleničku se STANem

http://oms.slany-2014.cz/2017/08/na-sklenicku-se-stanem.html

... V letošních volbách se STAN rozhodl vystoupit ze stínu starších stran a nabídnout své zkušenosti ze správy měst, obcí a firem voličům na celostátní úrovni. A protože se s představami STANu o správě státu ztotožňuji, rozhodl jsme se je podpořit z 23. místa kandidátní listiny pro Středočeský kraj. ...

... Pro mne je nejsilnější stránkou STANu nabídka slušných, inteligentních a vzdělaných osobností. A kde si můžete lépe ověřit, že si nevymýšlím, než v přátelském rozhovoru u sklenky vína či pulitru piva? Proto jsem pozval do Slaného na návštěvu kandidáty STANu, aby jste si mohli sami udělat názor. První dva hosté přijedou do pivnice Továrna ...

... Ve čtvrtek 31. srpna (19:00) nás navštíví dáma z druhého místa středočeské kandidátky - Věra Kovářová. Paní poslankyně to nemá z Chýně daleko, a tak je ve Slaném velmi častým hostem....

...

O týden později, ve čtvrtek 7. září (opět 19:00), přijede do Slaného Vít Rakušan, lídr středočeské kandidátky, první místopředseda STANu, statutární náměstek hejtmana a starosta Kolína. Protože jsme v Čechách, ihned dodávám, že po zvolení náměstkem hejtmana se vzdal v Kolíně platu starosty a oznámil, že v případě zvolení poslancem minimálně jednu z volených funkcí opustí. ...

Miloslav Nič

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.