Obsah  >>  Politika, politici  >>  Slánské noviny
Strana:   1  ...  84  85  86  87  88  ...  90

Slánské noviny

henry
Počet příspěvků: 21
Hlavně pro: jump
13.8.2014 - 09:56

Všichni jste buď brada nebo jeho věrný vojenský generál Šmehlík :-))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 157
Hlavně pro: Cibulitis
13.8.2014 - 09:54

máš pravdu ... jak je to jednoduché ... všichni jsme GoGo...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marek_Maly
Počet příspěvků: 170
Hlavně pro: dejvid
13.8.2014 - 09:33

Děkuji za odpověď Dejvide - to mne těší, že atletický stadion je takto využíván a jsem za to rád. Nicméně stále čekám na vyjádření k mým dalším dotazům - nyní nemám na mysli Vás (nic ve zlém), ale třeba kandidáty blížících se voleb. Jak se k tomuto  vyjádříte prosím?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Cibulitis
Počet příspěvků: 102
Hlavně pro: dejvid
13.8.2014 - 09:23

Jump a kendy je pochopitelně brada. Projděte si příspěvky. Někdo napíše, co bradovi nevoní a následně přijde pár necivilizovaných výkřiků od kendyho nebo jumpa v jeho prospěch. Trochu se bojím, že tito dva odesílatelé / příspěvky  jsou obrazem zkutečného Pešky. Jestli je styl psaní brady pouze přetvářka pro voliče, pak se máme po volbách na co těšit těšit. Možná je jeho cílem těmito diskutéry posunout nepohodlné příspěvky do ztracena..
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
dejvid
Počet příspěvků: 113
Hlavně pro: Marek_Maly
13.8.2014 - 09:00

Ve většině toho co jste napsal s Vámi souhlasím. Ale dotkl se mě jako aktivního sportovce a častého návštěvníka atletického stadionu Váš názor ohledně jeho vytíženosti. Několikrát týdně stadion navštěvuji a vždy a to zejména v podvečer je na atletické dráze početná skupina běžců. Chodí sem pravidelně trénovat členové týmu orientačního běhu. Své tréninky zde provozuje nově vzniklý atletický oddíl, o kterém pan Peška zdá se neví.. Areál hojně využívají fotbalisté, zapálení sportovci ze sportcentra Atlas zde během prázdnin pořádají skvělé ranní běhání (zadarmo) a to určitě nejmenuji veškeré aktivní návštěvníky. Nehledě na to, že se zde každoročně koná spoustu školních závodů, kde je radost se podívat na mladé talenty. Prosím nesuďte vytíženost areálu typem jeden pán/paní povídal/a. A raději se přijďte přesvědčit na vlastní oči. Pan Peška si zde často stěžuje, že se ve Slaném nemouhou odehrávat soutěže vyšších úrovní, ale když byla myšlenka rekonstruovat nevyhovující atletický ovál a vybudovat z něj nový atletický stadion, který splňuje veškeré parametry, byl proti tomu, zvláštní....Přitom jeho syn hraje fotbal, takže stadion také využívá...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
dejvid
Počet příspěvků: 113
Hlavně pro: brada
13.8.2014 - 08:51
Pane RnDr. Peško, při vašem obdivuvhodném vzdělání (bez ironie) jsem očekával, že ve slově ,,buď" neuděláte chybu, ve všech Vašich příspěvcích nezapomínáte zmínit chyby, které podle Vás udělaly vládnoucí strany. Zajímá mě, jaké projekty kromě milionkrát omýlané haly chcete Slaňákům nabídnout? Rád bych měl také jasno, v případě vítezství Vaší strany, budete kandidovat na post starosty? Stále více se domnívám, že přezdívky jump a kendy patří Vám, ale na to mi nemusíte odpovídat, to je jen taková řečnická domněnka :-)).
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marek_Maly
Počet příspěvků: 170
Hlavně pro: Všechny
13.8.2014 - 08:27
Nepotřebuje raději naše město úpravu silnic a chodníků? Rekonstrukce Londy byla také odložena. Nehledě na nově zrekonstruovaný atletický stadion - jaká je jeho vytíženost? Není vhodnější rekonstruovat stávající budovu a prostory zimního stadionu? Proč stavět další monstrum tam, kde chybí vše ostatní? To je skutečně Slaný plné sportovců, kteří nejezdí po zničených silnicích? Není také lepšíé vybudovat síť cyklostezek v okolí města než zase stavět drahé budovy?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 437
Hlavně pro: jump
13.8.2014 - 08:22

áááá, první zfanatizovanej sportovec - skokan
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 157
Hlavně pro: XXL
13.8.2014 - 08:07

plácáš nesmysly a myslím, že to i víš

tak běž zaclánět do nějakého jiného fora

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 157
Hlavně pro: Cibulitis
13.8.2014 - 08:06

Koukám, že jsi z toho Pešky nějak nervozní. Že by proto, že se našel někdo, kdo nabízí něco, co lidi chtěj?

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 437
Hlavně pro: brada
13.8.2014 - 07:25

Zkusím vám taky něco vysvětlit.
Stavitelům parkovišť a parkovacích domů se o technologii a materiálech dnešních APD před 10 - 20 lety také ani nezdálo. A z důvodů nedostatečné informovanosti tu dnes máme to, co tu máme. Já osobně bych byl nerad, aby naše město za velký prachy dělalo "pokusnýho králíka" s další nevzhlednou a nevyužívanou stavbou. Nashle
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Cibulitis
Počet příspěvků: 102
Hlavně pro: brada
13.8.2014 - 00:14

Víte, s nějakými těmi sportovci jsem mluvil a jsou vámi naprosto zfanatizovaní. Jde jim jen a pouze o halu. Nic jiného je nezajímá.
Jsem moc zvědavý, jaké jste jim dal místa na kandidátce, abyste si získal voliče z řad sportovců. Očekávám sportovce na volitelných místech, protože se budou snadno ovládat. Nemohu si pomoci, ale mně to připadá, že z nich děláte užitečné idioty.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: XXL
12.8.2014 - 22:17

Zkusím vám něco vysvětlit.

Jsem zastáncem projektu nové sportovní haly ve Slaném. Ale rozhodně ji nebudu "protlačovat" jako parkovací dům. Buť slánská veřejnost pochopí, že je tady několik stovek převážně mladých lidí, kteří chtějí nějak smysluplně trávit svůj volný čas a pak tento projekt podpoří. A nebo ne. Možná se ukáže, že ekonomické problémy města jsou takové, že tuto investici  nebude možné realizovat.

Ale nevyčítal bych sportovcům, že se nechtějí vzdát naděje na nový sportovní stánek. A nevyčítal bych  některým komunálním politikům to, že svoji podporu tomuto projektu veřejně deklamují. To je přeci diametrálně odlišný postup od toho, co se dělo s parkovacím domem. Kdy starosta města a úzká skupina jeho nejbližších spolupracovníků tento projekt utajovala v maximální možné míře. A pak vzniklo to, co vzniklo.

V rámci diskuse, která proběhla na těchto stránkách jsem zaznamenal jen 2 argumenty proti této hale.

První se týkal "nevyzkoušenosti" této stavby. Ano, koncept haly je opravdu moderní nebo bych použil slovo současný. Ale obava z této nové technologie je, dle mého názoru, především obava z důvodů nedostatečné informovanosti diskutujících. Nové moderní materiály nabízejí totiž možnosti, o kterých se stavitelům hal před 10 - 20 lety ani nezdálo. Pokládám tedy tento argument  za víceméně malicherný.

Druhý argument je finanční. Ano, město rozhodně nebude mít v příštích letech na rozhazování. S tím je nutné počítat. Ale bylo by také dobré si uvědomit, komu za tuto situaci můžeme poděkovat. V novém volebním období bude třeba udělat nejprve jakýsi audit potřeb investic, oprav i využitelnosti majetku. A pak, na základě tohoto auditu, můžeme dále kvalifikovaně rozhodovat o tom, co budeme opravovat, co budovat a co prodávat. Snad víte, že toto město realizuje  několik investic v nákladu 15 - 20 milionů korun (i vyšších) ročně. Není to nic, co by nějak mimořádně vybočovalo z jeho obyvkle rozpočtovaných výdajů.

 

L.Peška

Naposledy upraveno 12.08.2014 - 22:22Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 437
Hlavně pro: Brutus
12.8.2014 - 20:18

To já bych to udělal jinak. Zeptal bych se lidí a dal bych jim možnost si vybrat.
Ne jako to  ti lumpové provedli s PD.
Jestli se nyní "protlačí" postavit sportovní halu, navrhuju na místě vedle Rubikovy kostky a sportovci povinně v ní  parkovat za 100,-/hod. a zbytek prodělku PD dotovat z platů těch co pro něj zvedli ruku.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 470
Hlavně pro: Robin
12.8.2014 - 19:55

Rozumím Vám,ovšem píšete jen svůj subjektivní názor a pohled na věc.Ty priority,o kterých píšete má každý postavené úplně jinak.Například kdybych měl já odpovědět na Vaší kontrolní otázku pro co bych se rozhodl když mám omezené prostředky-rozhodl bych se pro stadion,protože mě třeba knihovna vůbec nezajímá.A nepřipadám si kvůli tomu nijak horší než ostatní.A navíc si troufám tvrdit,že bych určitě nebyl sám.Takže to co je pro lidstvo prospěšnější je velice diskutabilní a je to věc názoru:-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Robin
12.8.2014 - 18:34

Teda nevim jestli odpovím za - bradu - ale za většinu občanů ze Slanýho určitě ano: Pokud na něco nemám....tak si to prostě nemůžu dovolit.Jak prostá filozofie.A nikdy by neměl být na žádným úřadu někdo,kdo tohle nerespektuje a naopak se snaží tuhle věc zlehčit.Za 25 let nám politici jasně ukázali jak to nemá být.Tak že všechny další investice bych bral jako trestný čin a spekulaci.Hmmm?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 564
Hlavně pro: brada
11.8.2014 - 23:49

Kontrolní otázka: Když budu mít omezené prostředky a nebudu mít tělocvičnu ani knihovnu do čeho budu investovat? Já do knihovny. Vy do stadionu?
V téhle souvislosti mě napadá římské "Chléb a hry" a na druhé straně zavřené VŠ za války.
Nebo jinak, měl byste ve městě raději nobelistu nebo mistra světa?
Myslím, že pro lidstvo jsou knihovny prospěšnější než stadiony, a proto by měly mít při sponzorování prioritu.
Nakonec tělesnou kulturu můžete pěstovat kdekoli, ducha těžko.
Jo a k té hymně. Já si spíš vzpomínám na  zfanatizované fanoušky Sparty (Slavie, Baníky ...) táhnoucí Prahou a nejsem si v té souvislosti vůbec jistý, zda a jak hymnu ovládají.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Robin
11.8.2014 - 22:59

nemám nic proti knihovně. Sám ji často navštěvuji. Ale odmítám vaše zjednodušení, že knihovna si zaslouží naši "nadstandardní" péči a např. tělocvična nikoliv. Přeci jak literatura, tak i kultura (kino, divadlo), sport, věda - to vše patří k celkové vzdělanosti či rozvoji člověka. A jak chcete posoudit či rozhodnout, co z toho město má či nemá podporovat? Pro někoho je důležitější, že si přečte dobrou knihu, pro jiného je naplněním jeho zájmu koncert vážné hudby a někdo další si jde zahrát fotbal. Přeci nemůžete tvrdit, že zájem toho prvního člověka je důležitější, než toho druhého či třetího.

Možná se vám  zdá sport ve srovnání s jinými oblastmi např. z kultury málo důležitý. Ale pro řadu lidí to tak není. A to teď nemyslím  jen nějaké sportovní takyfanoušky někde od piva v hospodě. Sport vychovává v člověku řadu pozitivních vlastností - minimálně vede k poznání, že "bez práce nejsou koláče". Tedy přeloženo, že když nebudeš trenovat, nic pořádného ve sportu nikdy nedokážeš.  Ve sportu nemůžeš natáhnout ruku a čekat na nějaké milodary ze sociálních dávek.

A vzpomente si, kdy jste např. v posledních letech slyšel spontánně zpívat tisíci lidmi naši národní hymnu? Já si vybavím jen nějakou sportovní akci.

 

L.Peška

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Robin
11.8.2014 - 22:58

... trochu haprovala technika

Naposledy upraveno 11.08.2014 - 22:59Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 564
Hlavně pro: brada
11.8.2014 - 22:42

ad a. Děkuji

ad b. Pokud sám nevnímáte rozdíl mezi knihovnou, jejímž cílem je udržovat a šířit vzdělanost, kulturu atd. v lidské společnosti a sportovním stánkem, tak je mi to upřímně líto a nemyslím si, že by mělo smyslo Vám cokoli vysvětlovat.
Pokud chcete zlikvidovat národ vezměte mu jeho kulturu, vzdělanost, historii. Tyto atributy mají knihovny za úkol udržovat a šířit, proto je nutné je podporovat. Myslím, že to sám dobře chápete. i vzhledem k Vaší původní profesi. Bez stadionu byste vystudoval, bez knihovny těžko.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  84  85  86  87  88  ...  90
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.