Obsah  >>  Školství, zdravotnictví  >>  Slánské mateřinky
Strana:   1  2  3

Slánské mateřinky

Elisek
školka
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Rodiče
1.4.2016 - 11:18

Lesní MONTESSORI školička ve Slaném!

Milé rodiče a milé děti, od 1.4. 2016 se můžete hlásit princi Elíškovi k docházce! Někteří rodiče se nemohli dočkat a přihlášku odeslali ještě před termínem, ale nebojte místa pořád jsou. Na webových stránkách www.elisek.cz naleznete ceník školkovného a také přihlášku, kterou můžete vyplnit on-line a rezervovat si tak místo.

Pospěšte Elíšek má pouze 12míst.Přílohy:
logo.jpgElisek

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
DK Chameleon
školka
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
16.8.2015 - 22:39
Milí rodiče, nevzali vám dítě do školky? Od 1. září se ve Slaném nově otevírá soukromá miniškolička s názvem DK Chameleon. Kapacita je pouhých 5 dětí a tak je zajištěn individuální přístup a domácí prostředí.
Podívejte se na FB stránku DK Chameleon nebo na www.dk-chameleon.webnode.cz. Můžete také zavolat na 777 876 583 a domluvit si osobní schůzku.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubisek
Počet příspěvků: 81
Hlavně pro: Čtenáři
9.3.2015 - 14:46

Rok by se stavělo.... to je zase blábol. Ty tříleté děti se na světě také nevyskytly ze dne na den. Ty se před třemi lety narodily a postupně dorůstaly školkového věku. To, že někdo ve vedení města zaspal a neřešil, co s nimi (nebo spíš řešil "pomník" úplně jiný a o to nákladnější a zbytečnější), za to děti ani rodiče nemohou.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: kubisek
9.3.2015 - 14:04

Nelze, než Litoměřicím přát jejich nadbytečnou kapacitu, když jsou schopni přijímat mladší děti a to, ještě ze vzdálených obcí - Vy jste si tímto řešním, při znalosti situace ve Slaném, zkrátka vypomohli. Pravděpodobně v té lokalitě již nastal útlum po populačním boomu. Nu, a my můžeme dosáhnout stejného stavu případným postavením nové MŠ s kapacitou - řekněme 100 či 200 míst - která, dejme tomu, do tří let - bude zející prázdnotou. Pak by jistě bylo i možné opět takovou MŠ přestavět na ZŠ tak, aby s dětmi prostě rostla, že? Pokud bych chtěl populisticky získávat tzv. body - asi bych o tom tak mluvil. Nepovažuji to však za dobré řešení - na pouhé (asi) tři roky, ale spíše jen dva, neboť nejméně rok by se stavělo, že? Ono se dá do dvou, tří let teměř jistě počítat s populačním poklesem po silných předešlých ročnících a pak zřejmě dojde k tomu, že míst v MŠ bude skutečně více než jaká bude poptávka, což zřejmě nakonec povede i k tomu, že budou přijímány i děti dvouleté a i z širšího okolí.

Je to problematika řešená již před několika lety s tím resumé, že bude garantováno přijímání všech slánských tříletých dětí - a za tím účelem byla navýšena kapacita o 56 míst v MŠ U divadla.
L.Sch.
Naposledy upraveno 09.03.2015 - 14:54Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubisek
Počet příspěvků: 81
Hlavně pro: Čtenáři
9.3.2015 - 12:34

Takže protože jsou na to předem známa pravidla, tak je tedy vlastně všechno v pořádku a problém neexistuje. Taky dobrej přístup k poblití.My jsme třeba s oběma holkama skončili ve školce až v Litoměřicích, protože jsme tam našli mateřskou školku, kde berou děti od dvou let v kombinaci s tím, že to mám (skoro) při cestě do práce v Lovosicích. Sice se najezděj, ale zase ve Slanym jsou předem známá pravidla....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: Všechny
8.3.2015 - 23:16
Tak, jak patrno - pravdu mají všichni.
Leč rozhodující jsou zkrátka všeobecně známá pravidla, která říkají, že přijetí je garantováno dětem, které dosáhnou tří let před zářijovým nástupem do mateřské školy. Je to asi obdobné, jako při nástupu do ZŠ, kdy jsou přijímány děti s věkem 6 let. Tam je, pravda, možnost i tolerance dosažení požadovaného věku do konce kalendářního roku, což nevím, bylo-li by možné i u MŠ (pravděpodobně vzhledem k větší naplněnosti stavu v důsledku menší kapacity).
Problém chápu, ale jelikož jsou opravdu pravidla známa - bude nutno s nimi asi, alespoň ještě po dobu zvýšeného zájmu (asi 3-4 roky), počítat. Pak se pravděpodobně vše uklidní a bude možné opět přijímat i děti z širšího okolí vzhledem k budoucímu nadbytku kapacity.
V tuto dobu jsou PRAVIDLA nastavena prostě tak, že garantují přjetí dětí, které dosáhnou věku 3 let do nástupního termínu v září - což, dá se předpokládat, bude též v budoucnu upravováno.
L.Sch.
Naposledy upraveno 08.03.2015 - 23:24Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
Počet příspěvků: 84
Hlavně pro: Všechny
8.3.2015 - 19:48

Dobrý den,


souhlasím jak s panem Hrabánkem, tak s Katchulí. To, že posledních několik let nebrali do školek ani srpnové děti je sice problém, ale situace by se měla lepšit. Já za hlavní problém považuji ale to, že se do školek nedostanou děti, kterým jsou tři roky v průběhu roku. A to je problém, který byl vždy - i bez populační exploze.

Obvykle je rodičovská právě na tři roky a jakmile nastanou tři roky v průběhu školního roku, je problém.

Pokud si tedy někdo myslí, že nová školka nebo přinejměnším nová třída pro mladší 3 let není potřeba, ať také napíše, jak to mají rodiče řešit.

To, že se budou brát všechny děti, které mají v době nástupu (září) 3 roky, za dostatečné rozhodně nepovažuji.


J.Chyský
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Martin Hrabánek
Počet příspěvků: 151
Hlavně pro: Katschule
8.3.2015 - 14:59

Pravdu máte částečně Vy i "čtenáři". Z pohledu školského zákona je míst opravdu dostatek. Nicméně v této problematice se spíš přikláním k Vašemu názoru, že je kapacita stále ještě nedostatečná. Nejhorší je situace matek, jejichž dítě dovrší tří let v jarních měsících a k nástupu školní docházky dojde až v září.
V srpnu 2014 jsem ve spolupráci s manažerem rozvoje města a odborem školství a tělovýchovy připravoval žádost o dotaci na rozšíření kapacity MŠ ve Slaném.
Pevně věřím, že vzhledem k volebním programům současné koalice, dojde ke zvýšení kapacity MŠ.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Katschule
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Čtenáři
7.3.2015 - 16:15

a ja rikam, ze mist neni dostatek

Nebo vite o nejake slanske skolce, ktera napr. vloni brala deti, kterym byly 3 roky v breznu?

Naposledy upraveno 07.03.2015 - 16:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: XXL
7.3.2015 - 12:19

Omlouvám se, ale jen jsem přičinil poznámku k věci o které jsem něco věděl.
Nicméně, to přirovnání beru jako poklonu.
L.Sch.
Naposledy upraveno 07.03.2015 - 12:37Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenáři
7.3.2015 - 12:09

Připomínáte mi jednoho účastníka diskuze. "Shark". Všechno zná, všude byl, vždy má pravdu. Vy jste schopen tady diskutovat a i na vlákně, kde budou baby probírat, zda je lepší vložka, nebo tampon. No ale jistě budete mít i v tomto případě pravdu a zajisté poslední slovo.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: Katschule
7.3.2015 - 11:58

Říkám, že míst je dostatek - což samozřejmě nezaručuje, že dítě bude umístěno zrovna tam, kde by to vyhovovalo rodičům nejvíce.
Systém a způsob přijímání, je jinou věcí. Pravidla jsou dána a jsou všem známa.
L.Sch.
Naposledy upraveno 07.03.2015 - 21:02Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Katschule
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Čtenáři
7.3.2015 - 09:02

Vazeny pane presvedceny a co byste doporucil maminkam, jejichz detem budou 3 roky v prubehu skolniho roku (tedy ne hned v zari 2015 ale napriklad v lednu), a jejichz deti nebudou do skolky prijaty a maminka tim padem prijde o pracovni misto?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: XXL
7.3.2015 - 00:09

Jsem přesvědčen, že 56 míst, které byly přistavěny navíc ke školce U divadla, v minulém vol. období, jsou pro slánské děti - v současné době - dostačující.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Všechny
6.3.2015 - 20:17

Slaňáci mohou být v klídku. Nebo snad jedno z hesel jisté svobodné  politické strany, které viselo na každém atraktivním sloupu:  "VYBUDUJEME NOVOU MATEŘSKOU ŠKOLU VE SLANÉM", byla lež?
Naposledy upraveno 06.03.2015 - 20:40Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Všechny
6.3.2015 - 18:33
http://domaci.ihned.cz/c1-63640070-babyboom-odezniva-mist-ve-skolkach-je-dost-drtiva-vetsina-prijme-vsechny-zajemce

---
Babyboom odeznívá, míst ve školkách je dost. Drtivá většina mateřinek prý u zápisu přijme naprosto všechny zájemce. Stačí, aby za sebou měli třetí narozeniny a bydleli ve spádové oblasti, shodují se obce. Jenomže je tu háček: tři roky musí být dětem nejpozději v létě. Podzimní děti už šanci nemají.
---
Pokud chtějí rodiče umístit do mateřinky ještě mladší dítě, pravděpodobnost úspěchu je podle ankety sotva desetiprocentní. "Pokud totiž školka přijme dvouleté dítě, musí podle vyhlášky snížit počet dětí ve třídě," vysvětluje na webu benešovské mateřské školy MiniSvět ředitelka Monika Kucková. Menším dětem je také třeba věnovat daleko víc času, protože spoustu činností ještě samy nezvládnou.
---

Ředitel odboru komunikace ministerstva školství Ondřej Macura ovšem povinnost mateřinek snižovat kapacity kvůli mladším dětem popírá. Které děti školka přijme, si stanoví sama školka, záleží přitom na jejích možnostech.

Rodičům, na jejichž ratolest se nedostane, tak nezbývá než umístit dítě do některé z dětských skupin, které v posledních dvou letech vznikají při firmách nebo úřadech. Samy matky si pak zakládají mateřská centra, kde se za pobyt předškoláka platí stovky či tisíce korun měsíčně.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Všechny
2.10.2014 - 10:27
Dětské skupiny jako alternativa nové mateřské školy

http://www.oms-slany.cz/2014/10/detske-skupiny-jako-alternativa-nove.html
Naposledy upraveno 02.10.2014 - 10:28Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Všechny
25.9.2014 - 19:00
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
Počet příspěvků: 84
Hlavně pro: kafe
24.9.2014 - 09:33

Dobrý den,


já nenavrhuji žádný konkrétní počet. K tomu je třeba dojít analýzou. V článku je uvedeno, kolik každých dalších 10 míst pro děti stojí navíc. Každý si tak může udělat představu, na kolik vyjde školka pro 30 dětí nebo pro 60 dětí, s kuchyní nebo bez.


J.Chyský
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kafe
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: Jan Chyský
23.9.2014 - 23:25

No a není to málo?když dalších ix maminek o kterých se neví,jsou doma,deset míst a nebo dvacet,není řešení.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.