Obsah  >>  Úřady, policie  >>  RDK Slaný a dodávka tepla
Strana:   1

RDK Slaný a dodávka tepla

Dezolát
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
25.4.2023 - 15:32
Zděšení ve Slaném. Za teplo a teplou vodu doplácejí lidé až sedmdesát tisíc

https://kladensky.denik.cz/zpravy_region/ceny-energie-teplo-tepla-voda-nedoplatek-slany.html

Soukromá společnost RDK Slaný, která ve městě už po léta pečuje o tepelné hospodářství, nasmlouvala mnohem vyšší cenu plynu, než se podařilo například sousednímu Kladnu a dalším městům, a tak za GJ tepla a teplé vody zaplatí Slaňáci i dvakrát tolik. Aktuálně je ve Slaném cena 1578 korun za GJ, loni to bylo 1536 korun za GJ, zatímco v roce 2021 platili Slaňáci za GJ jen 599 korun.

 

Za teplo a teplou vodu platíme 2x tolik, kolik kladeňáci. Je vidět, že RDK to vede velmi dobře. Čím vyšší cena za GJ, tím větší výkony RDK i zisk a jistě i prémie pracovníků RDK. A vysoká cena - ta přece nikoho z RDK ani z MÚ nemusí zajímat, tu zaplatí nájemníci bytů.

A to nám RDK servis s.r.o. oznamovala dne 14.3.2022 :

"Musíme vám proto oznámit, že v souladu s cenovým rozhodnutím ERÚ č. 4/2021 ze dne 16. 9. 2021, jsme nuceni upravit předběžně kalkulovanou cenu tepelné energie pro rok 2022 na 1.086,36 Kč/GJ bez DPH tj. 1.195,- Kč/GJ včetně DPH, což je oproti původně oznámené předběžně kalkulované ceně zvýšení o cca 22%."

A ono to nakonec není ani těch 1.195 Kč včetně DPH, ale úspěšných 1.536 Kč podle zmíněného novinového článku a podle skutečného vyúčtování 1.690,70 Kč/GJ.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 203
Hlavně pro: odběratele
9.5.2022 - 11:58
Dobrý den,

článek k tématu:

https://www.penize.cz/vlastnictvi-nemovitosti/431418-proc-plati-nasobne-vic-nez-jinde-teplarny-se-chovaly-jako-bohemia-energy


Citace z článku:
Průměr ceny centrálně dodávaného tepla je kolem 750 korun (podle dat Teplárenského sdružení za více jak 140 měst). Zdroj: Teplárenské sdružení, ceníky tepláren


S pozdravem, Jiří Hůla - zastupitel města za Svobodné
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 203
Hlavně pro: odběratele
9.2.2022 - 11:17
Dobrý den,

myslím, že je potřeba "poděkovat" managementu RDK Servis a Radě města, za kvalitně odváděnou práci s tepelným hospodářstvím (ve vlastnictví města Slaný) pro občany, kteří nemají jinou možnost, než odebírat teplo a teplou vodu od RDK Servis. V říjnu 2021, po krachu Bohemia Energy už snad bylo i největšímu ignorantovi jasné, že je NUTNÉ zafixovat cenu plynu na další roky co nejdříve u velkého dodavatele typu ČEZ, Innogy, PRE, protože ti menší prostě zkrachují. I přesto se našli tací, kterým to bylo evidentně jedno, protože odběratel to stejně zaplatí, že?

Radě města je potřeba "poděkovat" za to, že před rokem 2020 nevypověděla nájemní smlouvu společnosti RDK Servis a nechala tak v platnosti (nezákonně, JEN starostou Ivo Rubíkem) uzavřený dodatek, který automaticky prodloužil platnost nájemní smlouvy na tepelné hospodářství města do konce roku 2030.GRATULUJEME!

Bohužel je nás, kteří jsme už od roku 2014 chtěli ukončit smlouvu s RDK Servis a přejít od centrálního systému ze století uhlí a páry na decentralizované řešení, v zastupitelstvu málo, takže se teď jen musíme dívat, jak to všechno zaplatí občané města. Bohužel.

S pozdravem, Jiří Hůla - zastupitel města za Svobodné


RDK servis, s.r.o. informuje:

 

Úprava předběžně kalkulované ceny tepelné energie pro rok 2022

V důsledku vynuceného ukončení dodávek zemního plynu od předchozího smluvně vázaného dodavatele v polovině ledna 2022 jsme byli nuceni zajistit dodávky zemního plynu novým dodavatelem, a to za současné tržní ceny.

Musíme vám proto oznámit, že v souladu s cenovým rozhodnutím ERÚ č. 4/2021 ze dne 16. 9. 2021, jsme nuceni upravit předběžně kalkulovanou cenu tepelné energie pro rok 2022 na 1.086,36 Kč/GJ bez DPH tj. 1.195,- Kč/GJ včetně DPH, což je oproti původně oznámené předběžně kalkulované ceně zvýšení o cca 22%.

Vzhledem ke vzniklé situaci doporučujeme zvážit možnost úpravy záloh, případně využití přeplatku z ročního vyúčtování 2021 (proběhne v únoru) jako mimořádné zálohy pro I.pol. 2022.

V případě Vašeho zájmu o změnu výše zálohy nás kontaktujte telefonu 606 114 601 nebo na emailu: hort@rdkservis.cz.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ajimz
Počet příspěvků: 82
Hlavně pro: Všechny
30.1.2021 - 10:05
Dobrý den, nevíte náhodou proč již třetí den neteče teplá voda ve vojenčáku?
Naposledy upraveno 30.01.2021 - 10:06Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 310
Hlavně pro: Marie Hůlová
7.2.2019 - 09:07

A proč se teplota zvýšila? Znáte důvod? Přece to nebylo jen přítomností uvedených osob v bytě.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marie Hůlová
důchodce
Počet příspěvků: 7
Hlavně pro: RDK Servis Slaný
5.2.2019 - 12:17
Vážení, na základě mého příspěvku týkajícího se problematiky v dodávce tepla do našeho domu na Pražské ulici, se dnešního dne uskutečnila schůzka v mém bytě za účasti zástupce RDK Servis Slaný pana Horta a zástupců správce domu t.j. OBD Kladno pana ředitele Mgr. Černého a technika pana Štěpánka. Během této schůzky zástupce RDK velmi detailně prověřil hodnoty jednak v domě a jednak v mém bytě a na základě těchto údajů se zástupci OBD Kladno shodli na dalším postupu. Mohu konstatovat, že vlivem mrazivého počasí a intenzivní dodávky tepla se v mém bytě teplota v problematické místnosti již od včerejšího dne  zvýšila na 20-21 stupňů C, což je podstatné zlepšení oproti předchozímu  období. Zástupci zúčastněných stran se rovněž dohodli na dalším setkání, které by se mělo uskutečnit při venkovních teplotách kolem 0 stupňů C, kdy teplota v bytě vždy byla podstatně nižší. Chci pozitivně vyzdvihnout okamžitou reakci RDK Servis Slaný a jejich vstřícnost. Patří jim vřelý dík. Stejně tak děkuji zástupcům správce OBD Kladno za jejich zájem problémy neprodleně řešit.  Věřím, že do budoucna již nebudeme mít důvod k nespokojenosti.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ilona Chodová
důchodce
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: RDK Servis s.r.o.
29.1.2019 - 12:53
Reaguji na příspěvek p. Hůlové. Vše, co zde uvedla jsou pravdivé údaje a po několika stížnostech a domovní schůzi stále nedocházelo k nápravě.Faktem je, že RDK Servis nám účtuje nejvyšší cenu za 1 GJ - 679,78  a k tomu neadekvátní otopná voda 38 - 41 st.C v radiátorech při plusových venkovních teplotách +2 st. C. V bytech je tak teplota 19 - 21.st.Cmaximum. Kdo necítí potřebu si v bytě zatopit ať si nařídí dle toho program na topení, proč to musí odnášet důchodci, nemocní nebo rodiny s malými dětmi a hlavně lidé bydlící v přízemních a posleních patrech s okny na sever.Nespokojenost se službami RDK Servis slyším ze všech stran nejen z našeho paneláku.Zdravím a doufám, že už konečně vzhledem k ceně za teplo dojde k nápravě.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marie Hůlová
důchodce
Počet příspěvků: 7
Hlavně pro: Všechny
28.1.2019 - 16:14

Vážení přátelé, nepatřím mezi stěžovatele ani mezi přispěvatele, kteří někomu otravují život. Ale došla mi trpělivost s dodavatelem tepla a teplé vody ve Slaném, konkrétně na ulici Pražská pro objekty čp. 481-484. Dodavatel RDK Servis s.r. o. Slaný má uzavřenou smlouvu o dodávce s OBD Kladno, které je správcem našeho domu. I když je nás více nespokojených, sdělím své poznatky a trápení s dodávkou tepla jen za sebe. Bydlím v 6. patře panelového domu, přičemž 2 okna mám na sever směrem na sídliště Okružní a balkon na jižní stranu. Opětovně již od počátku této topné sezony byly problémy s dodávkou teplé vody a tepla. Po svolání schůzky se zainteresovanými stranami za účasti nás bydlících občanů se jakoby zázrakem v den schůzky zlepšila situace v dodávce teplé vody, alespoň takové jsou moje poznatky. Dosud však přetrvávají problémy s dodávkou tepla. Bydlím v tomto bytě cca 25 let, nikdy nebyly problémy až v sezoně za rok 2017 a v letošním roce. V bytě mám trvale 19 stupňů C, ať si teplo nastavím na bytové jednotce na 25 stupňů, nebo 24 stupňů a podobně. Seznámila jsem se na internetu s materiálem Energetického regulačního úřadu s názvem vyhodnocení cen tepelné energie a jejich vývoj k 1. 1. 2018, který byl zpracován tímto úřadem dne 9. ledna 2019. Zajímavé čtení ( http://www.eru.cz/cs.teplo/statistika). Z tohoto materiálu vyplývá, že náš dodavatel tepla a teplé vody se řadí mezi nejdražší dodavatele na 1 GJ. Za rok 2017 to byla částka 679,78 Kč za 1 GJ. Tato částka nám také byla účtována. V tomto vyhodnocení se dočtete i o cenách dle jednotlivých měst a obcích v celé ČR. Dobře když mám platit tuto cenu, chci také mít trochu teplo. Já nemusím mít 23 nebo více stupňů, stačí když budu mít těch 21 stupňů, ale ani ty nejsem schopna dosáhnout. Co jsem zjistila u jiných dodavatelů v republice, slánská RDK má např. o 10 stupňů níže stanovenou ekvitermní křivku. Tak např. při venkovní teplotě +2 stupně, máme teplotu otopné vody 41 stupňů a jiní dodavatelé v republice mají  většinou při této venkovní teplotě teplotu otopné vody 51 stupňů. Samozřejmě stanovení ekvitermní křivky je složitější, nelze ji paušalizovat pro každý objekt. Ale např. při 38 stupních otopné vody ten radiátor je sotva vlažný.Prostě již dále nehodlám takovou situaci trpět a podniknu další kroky prostřednictvím OBD Kladno. Stále  si jen stěžujeme a nic se neděje. Přeji firmám zisky, ale nechci, abych  při placení velmi vysoké ceny za 1 GJ seděla v bytě, kde je téměř jako na ulici. Prosím o sdělení vašich poznatků s touto společností a co lze učinit pro nápravu (mimo zřízení své kotelny, či dalšího opatření). Zdravím.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.