Obsah  >>  Úřady, policie  >>  Sociální dávky vs. autoškola
Strana:   1

Sociální dávky vs. autoškola

Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Všechny
13.3.2016 - 09:25
Zase zlodějna státu a okrádání národa - tady je postup který by měli úřady používat při dávkách - 

Pan a paní Novákovi žijí v rodinném domě se dvěma děti (8 a 17 roků). Společně s nimi zde ještě žije jejich babička. Rodinný dům není rozdělen na dvě samostatné bytové jednotky. Výpočet životního minima by zde mohl vypadat třeba takto:

  • Pan Novák = 1 dospělá osoba v domácnosti = 3140 Kč
  • Paní Nováková a jejich babička = 2x 2830 Kč
  • První dítě (8 roků) = 2140 Kč
  • Druhé dítě (17 roků) = 2450 Kč
  • Celkové životní minimum je tedy = 13 390 Kč
To jsou náklady bez nájmů. Když tedy tito lidé mají 13 390,- a nájem ve městském bytě 12 500,- - měl by úřad vyplatit 100% nákladů na bydlení. A jaká je skutečnost s výplatou nákladů na bydlení vědí občané sami.
Zde kalkulačka - http://www.kurzy.cz/kalkulacka/prispevek-na-bydleni/ Tak kdo z Vás dostává od státu to,na co má skutečně nárok?...:)
Naposledy upraveno 13.03.2016 - 09:29Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
honzaj
Počet příspěvků: 7
Hlavně pro: Ehm
13.3.2016 - 08:27
souhlasím s paní zahrádkovou. a pan ehm by si měl možná přečíst něco o tom, jak fungují dávky a autoškoly..

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Petr
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Alena Zahrádková, an
2.12.2004 - 23:23
Pani Zahradkova, vy byste chtela znacku cikanskeho vozidla? Myslite, ze auta jsou registrovana na toho, kdo je ridi? Ze jsou vubec nekde prihlasena? O povinnem ruceni se radeji nezminuji.Ha ha ha, vitejte v realnem svete.Jsou socailni davky urceny na gamblerstvi? Tam se totiz nekteri barevni snazi sve davky zurocit.

Anonym: nevim, jestli zrovna plnych nadrzi, ale kradeze benzinu jsem nejak nezaznamenal a to bydlim velmi blizko Mexika. Mimochodem, barevni berou benzin docela casto, co tak pozoruji, castky do 80-100Kc:)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peters
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Alena Zahrádková
2.12.2004 - 08:27
Vážená paní Zahrádková,

měl bych jeden nesmělý návrh: Bylo by možné udělat dohodu mezi odborem sociální péče a jiným odborem MěÚ Slaný, na základě které by po určité době MěÚ Slaný nezaměstnanému poskytl práci (např. veřejně prospěšné práce jako úklid města apod.)? Věřím tomu, že by enormě stoupl "aktivní zájem při hledání zaměstnání" a Městu Slaný by několik párů rukou na úklid také neškodilo.

děkuji
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jerry
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
1.12.2004 - 16:47
Tak jsem Vám na sociálce viděl jak přišli jinak barevní občané a nečekali ani minutu, protože na ně venku čekalo auto plné dalších barevných občanů oblečených ve značkových hadrech, pokuřujících ameriky a na krku zlaté řetězy.
Určitě obyvatelé Mexika jsou také podrobně lustrováni, kde berou na auta(SPZ k prohlédnutí před ubytovnou) a benzin do nich, když jejich děti pobíhají kolem v odpadcích oblečený v hadrech jako bezdomovci.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
www
Anonymní uživatel
Hlavně pro: All
1.12.2004 - 16:44
Je docela zajímavé, že se pořádají nejrůznější programy na podporu zaměstnanosti, které jsou financovány z těchto peněz. Bohužel se většinou minou účinkem. Třeba kurz "Počítačová gramosnost" slouží spíš k tomu, aby si z těchto peněz někdo namastil kapsu a pochybuju že by nezaměstnaného někdo zaměstnal na základě toho, že ho někdo naučil vytvořit emailovou schránku. Pojkud jde o ŘP ten by měl být součástí vzdělání a měla by být možnost odečtu kurzu ze základu daně. Je také zajímavé, že když někdo své peníze propije nebo třeba utrají za luxusní dovolené, nemá žádný majetek a pro sociálku je v pohodě. Naproti tomu ten, kdo své peníze investoval třeba do bydlení "je boháč", a nemá na nic nárok. Nevidím tedy důvod, proč by občan který má majetek musel přispívat na sociální potřeby, když potom on sám nic nedostane.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Cibulitis
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Kana
1.12.2004 - 16:11
Naprostý souhlas. Ať ti, co dostávají sociální dávky, vykonávají určitý počet obecně prospěšných prací za měsíc. Bohužel to ale myslím není při současných zákonech možné.

To že chtějí člověku po škole, který si dělá autoškolu sebrat sociální dávky mi ale přijde jako nestydatost. Jak se to vůbec dozvěděli?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Kana
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
1.12.2004 - 15:53
Prostě a jednoduše- sociální dávku dostanou opravdu jen ti nejsocíálnější, ovšem přeju ze srdce všem, kdo tvoří zákony a hlavne Škromachovi, aby si uvědomil, jaká je to hrůza po škole hledat zaměstnání( ne všichni se chtějí válet doma a brát dávky) a mom. nedostávat ani korunu! Jak chytré.No a možná by se dalo vymyslet daleko více " řízených prací" pro Romy, kteří nepracujou a je pro ně težké najít práci-dobrá, ať dostávají dávky, ale ať je taky odpracují,městu, potom bude vše OK.!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Škromach
Anonymní uživatel
Hlavně pro: alena zahrádková
1.12.2004 - 12:38

To jsou mi věci, fuj, fuj, fuj.
Myslím, že za tu jeho situaci můžou jeho rodiče. Neměl se narodit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ehm
1.12.2004 - 12:29
Nevím jak jste přišel na to, že ti určití občané si benzín do auta kupujou. Aut s plnou nádrží odpočívá mezi domy spousta a tak by byla škoda benzín kupovat z dávek za které se dá koupit něco užitečnějšího, třeba alkohol.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Alena Zahrádková
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ehm
1.12.2004 - 12:02
Vážený, vážená Ehm,
předtím, jak začnete projevovat soucit se svým známým a napadat úřednice odboru sociální péče, zjistěte si, prosím, všechny informace. Věděl/a by jste, že dotyčný mladý muž nesdělil všechny potřebné informace nutné k pobírání dávky a proto mu byla i odejmuta. Znáte přísloví o němém dítěti, kterému vlastní matka nerozumí. Při přiznávání a výplatě dávky sociální péče přihlížíme k majetkovým poměrům žadatele i jeho blízké rodiny. I zákon o rodině řeší otázku vzájemné vyživovací povinnosti rodičů k dětem (a samozřejmě i dětí k rodičům). Všeobecně se má za to, že rodina, která má peníze na zaplacení řidičského průkazu, má i na chleba pro své (i když podle zákona už dospělé) dítě. Dávky sociální péče jsou určeny opravdu pro lidi, kterým jejich příjmy nestačí ani na základní životní potřeby – co je hlavně jídlo. Tato dávka není prioritně určená na financování autoškoly, dalšího studia při zaměstnání (a samozřejmě ani na benzín do auta).
Po bližším prozkoumání majetkových poměrů v rodině a po prověření „aktivního zájmu při hledání zaměstnání“, je Vašemu příteli dávka sociální péče vyplácena i nadále. Předpokládáme, že jakmile si řidičský průkaz udělá, ihned nastoupí do zaměstnání. Držíme mu palce, stejně jako vy.
A ještě drobnou poznámku k vaší jemně rasistické zmínce o barevných. Při přiznávání a výplatě dávky sociální péče nepřihlížíme k barvě pleti příjemce. Snažíme se všem našim žadatelům měřit stejným metrem. Když dávku nepřiznáme, často nás pak nemá rád „bílý“ stejně jako „barevný“. Váš příspěvek je toho též důkazem. Ti „barevní“ se akorát nedostanou k PC. Zato píšou ombutsmanovi…
Proč Vy, místo informace o silnicích, které se hemží barevnými nesdělíte na náš e-mail SPZ toho auta (nebo toho „barevného“)? Určitě bychom si sním poradili. Jedná se totiž o používání dávky sociální péče k jiným účelům, než je určena. A to je dostatečným argumentem k jejímu odejmutí. A děláme to! A nejenom u „barevných“. Na „bílých“, kteří se v těch autech prohání taky, ale není vidět, že taky pobírají dávky sociální péče. Kdyby na sobě taky měli nějakou černou tečku, to by jste se divil/a, kolik by jich jezdilo otečkovaných…
S přáním hezkého dne,
Alena Zahrádková, vedoucí odboru sociální péče a zdravotnictví
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ehm
Anonymní uživatel
Hlavně pro: MěÚ
30.11.2004 - 22:40
Dobrý den,

mohl by mi někdo kompetentní z MěÚ vysvětlit, proč mému známému, který nemůže najít práci, chtějí sebrat sociální dávky poté, co úřednice z odboru Sociálních věcí MěÚ zjistila, že si dělá autoškolu? Proč by rodiče a příbuzní nemohli zaplatit člověku po škole, který nemůže sehnat práci, rozšíření svých dovedností o řízení, když to navíc vyžaduje většina zaměstnavatelů? Kolem nás se to na silnicích hemží barevnými, kteří nemají řidičské oprávnění, ale benzín kupují ze sociálních dávek a když si bílý člověk chce za účelem sehnání práce udělat autoškolu, tak po něm hned skočí a dávky mu seberou? Že by nějaká diskriminace bílých?!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.