Obsah  >>  Úřady, policie  >>  Životní prostředí
Strana:   1  2  3

Životní prostředí

R r
Počet příspěvků: 1340
Hlavně pro: Carinek
9.7.2019 - 13:56

Dobrý den,

nemáte pravdu, že stavem komunikací ve vlastnictví kraje nebo státu se město nezabývá. Na řadu upozornění od občanů bylo a je reagováno, povrchy komunikací ve vlastnictví kraje nebo státu byly a jsou po upozornění vyspravovány až rozsáhle opravovány. Příkladem je právě prováděná rekonstrukce vozovky včetně nového systému odvodnění v ulici Brožovského. Opakovaně byly na upozornění vyčištěny dešťové vpusti na všech komunikacích procházejících městem ať ve správě Stč. kraje (např. ve Wilsonově ul.) nebo ve správě ŘSD (Třebízského, Brožovského, Lázeňská).

Silnice v Třebízského ulici je silnice I/16, stejně jako v ulici Brožovského, vlastní ji  stát a spravuje Ředitelství silnic a dálnic ČR. Kanalizace je majetkem města, ale ve správě SVAS Kladno.

Pan Kučera (TS Slaný) Vám sdělil, že Váš podnět postoupil odboru DSH MěÚ Slaný. S ohledem na výše vysvětlené vlastnické vztahy je zřejmé, že podnět nelze vyřešit ze dne na den.

Tato diskuze nepatří městu a to nemá žádný závazek diskuzi sledovat a sem podané podněty řešit. Osobně doporučuji používat jediné oficiální místo města k podávání podnětů a to Otázky a odpovědi na webu města.

Moje odpověď není odpovědí za vedení města či úřad, k tomu nejsem oprávněný. Sděluji informace, které mám.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Carinek
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: technické služby
9.7.2019 - 10:47
Dobrý den, obávám se, že tato diskuze k ničemu nevede, neboť svůj příspěvek uvádím již opakovaně a bez jakéhokoliv výsledku. Jde pouze o přehazování zodpovědnosti z jednoho na druhého. Povrch a údržba vozovovky je kraje a zcela zdemolovaná kanalizace po povrchem je města Slaný. Pokud uvádím, že ve vozovce jsou hluboké díry, kde při zapadnutí nohy hrozí i zmrzačení, postačí tedy pouhé předání mého příspěvku na patřičná místa nebo město Slaný provede alespoň neodkladná opatření k odvrácení nebezpečí. Nemám na mysli zalití děr betonem, to není řešení. Ulice Třebízského jako hlavní výpadovka ze Slaného by si jistě zasloužila daleko větší péče a někdy i přednostní péče. Nic z toho se však neděje, město se s krajem nehodlá dohodnout ani nevyvíjí žádnou iniciativu. Prostě můj příspěvek přepinkne dále a je splněno, diskuzi je učiněno za dost. Je toto adekvátní řešení?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Majka
Počet příspěvků: 31
Hlavně pro: Všechny
28.9.2018 - 10:18
Poslední krásné a teplé dny a člověk si nemůže ani otevřít okno, aby se s prominutím z toho smradu "nepoblil" !!
Naposledy upraveno 28.09.2018 - 10:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 519
Hlavně pro: Všechny
27.9.2018 - 22:58
Sakra hoši, vopravdu už to s tim hnojenim přeháníte!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kafe
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: Luboš 123
8.8.2018 - 23:04
Smrad po chemické látce, co dýcháme už dva roky u Atlantis paku je hnus.Močůvka je asi taky děs čuchat.Město na svých stránkách píše v rozvoji města ,že život ve Slaném je krásné místo pro bydlení ha ha ha .Marně už dva roky řešíme se životním prostředí smrad po kterém Vás bolí hlava, dráždí nos a krk.Jestli se to stále potáhne, dám to do médií, jiná páka na ně není.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lubos123
Počet příspěvků: 11
Hlavně pro: Všechny
7.8.2018 - 15:14
Si děkaji z lidí **píp**, konečne večer kdy se ochladí a dá se vyvětrat tak ty ma......  vylejou nejákou močůvku z Těhule asi na pole. Smrad až v centru , normálně na poblití. Toho blba co to vymyslel a schválil by měli do těch srač.....  namočit a tejden ho tam nechat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tara
Počet příspěvků: 29
Hlavně pro: Všechny
6.8.2018 - 22:48
Tak tu zase máme každoroční zápach (ve vojenčáku).
Z čeho to vůbec je? Kdo nám takto zpestřuje dýchání? Je to nutné?
V období, kdy panují vedra a větrat se dá jedině večer a v noci, se nám zase někdo postaral o " příjemné" a hlavně " zdravé" prostředí


Z 9.8. na 10.8.jsme to UŽ, zaplať pánbůh, nemuseli čmuchat! Sláva!!!

Naposledy upraveno 09.08.2018 - 23:05Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Adrianka
Počet příspěvků: 5
Hlavně pro: RK007
8.4.2018 - 22:57

Vážený RK007, chápu, že alergie není nic příjemného, ale pokud vykácíme všechny stromy kvůli alergiím, tak co potom budeme dýchat? Z čeho si myslíte, že vznikají alergie, že špatného životního prostředí. Jeden vzrostlý strom může zásobovat až 10 lidí kyslíkem. Odpařováním vody ochlazuje okolí a pomahá koloběhu vody, spotřebovává oxid uhličitý, listy na sebe váží prach, zadržuje povrchovou vodu, poskytuje stín a láme vítr a snižuje okolní hluk. Stromy lze i prořezat, aby pronikalo více světla do bytů. Co se týče inženýrských sítí, jak uvádíte, tak to je velká chyba minulého režimu, ale vždy je možné i šetrnější řešení a ne kácení velkého množství stromů, které mimochodem  probíhá  po celém městě i na místech, kde žádné inženýrské sítě nejsou. Budou si naše děti a vnuci kupovat kyslíkové bomby, aby si užili kyslík a ne prach a smog? Nejsem žádná samozvaná pomocná stráž VB, ale snažím se chránit naše životní prostředí i pro Vás!!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 808
Hlavně pro: Adrianka
3.4.2018 - 10:51

Od padesátých do osmdesátých let v akci Z kdejakej "odborník" vysazoval stromky na místa kam nepatří. Navíc druhy které tam nepatří. Kromě toho že se často jedná o naprosto zbytečné alergeny, tak kořeny narušují základy domu a koruna celý den vytváří v mnoha bytech tmu. Kromě toho ten kdo je sázel si vůbec nezjišťoval kudy vedou inženýrské sítě...Lidé kteří tam žijí jsou nešťastní. Pak naštěstí úřad dostane rozum, to se ale nelíbí těm kteří s tím nemají vůbec nic společného. Je to jen takový samozvaná pomocná stráž VB.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Adrianka
Počet příspěvků: 5
Hlavně pro: Erik Kurach
22.3.2018 - 12:52

Vážený pane Kurachu,souhlasím s Vámi a v současné době pokračuje kácení dalších zdravých stromů ve Smetáčkově ulici. Jedná se o krásné břízy a obávám se, že budou následovat i další stromy, kde je postup stejný jako jste uváděl. Je mi mi to velmi líto, že Odbor životního prostředí si neváží přírody v našem městě. Zde uvedu příklad, jak v Praze postupují, když někdo porazí jeden strom, tak za něj musí vysadit pět stromů pokud to není možné na stejném místě, tak v lokalitě, kde je méně zeleně a dále se o stromy musí starat. Jak jsem se všimla, tak v našem městě, když zasadí nové stromky, tak je nikdo nejezdí pravidelně zalévat a při sekání trávy je často poškodí křovinořezem. Opravdu nevím, jak zabránit kácení stromů v našem městě. Nepomohl by Krajský úřad životního prostředí nebo Ministerstvo životního prostředí?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 808
Hlavně pro: Technické sl. Slaný
13.2.2018 - 06:36

Tady se to jmnuje "životní prostředí"... Jste ředitelem firmy, která používá ty nejsmradlavější dopravní prostředky ve městě. Pokud je člověk nucený jet, nebo dokonce jít (protože používáte i chodníky) za vaší Avií, nebo multikárou, tak to je o zdraví. Zároveň vaši zaměstnanci jsou vandalové kterým nedělá problém jezdit po trávě. Absolutně kdekoliv, žádné násilí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Technické sl. Slaný
(Moderátor)
Počet příspěvků: 292
Hlavně pro: Erik Kurach
12.2.2018 - 06:11

Vážený pane Kurachu,
ve Vašich příspěvcích používáte svérázný humor a nadsázku.
V případě příspěvku : 10.2.2018 - 18:28 (nový)
jste však výrazně překročil únosnou míru slušnosti a vkusu.
Možná jste se dostal i do rozporu se zákonem ale to at posoudí někdo jiný.

ing.Jiří Kučera

ředitel
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
riccid
Počet příspěvků: 12
Hlavně pro: Technické sl. Slaný
9.2.2018 - 11:47

Tak to by i mne zajímalo, kdo dal žádost o pokácení, kdo posoudil zdravotní stav stromů a s jakým výsledkem, a kdo vydal povolení ke kácení.......a kam se dřevo podělo a za kolik...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Technické sl. Slaný
(Moderátor)
Počet příspěvků: 292
Hlavně pro: Erik Kurach
9.2.2018 - 06:39

Vážený pane Kurachu

Technické služby Slaný s.r.o.
při úpravě a údržbě veřejné zeleně postupují v souladu s vydanými povoleními a rozhodnutími Odboru životního prostředí .
S pozdravy
Ing. Jiří Kučera
ředitel
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
riccid
Počet příspěvků: 12
Hlavně pro: Všechny
25.1.2018 - 12:04
Tak nám ti likvidátoři městské zeleně vesele pokračují v ničení úplně zdravých stromů na vojenčáku. Co je k tomu vede? Kdo k tomu dal pokyn? Kdo těm pracovníkům řekl jak a které stromy kácet? Existuje nějaká studie o zdravotním stavu nebo o nebezpečnosti těchto zničených a ke zničení odsouzených stromů? Nebo někdo blízký potřebuje palivové dřevo?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1340
Hlavně pro: Všechny
25.8.2017 - 13:30

Je rozdíl mezi komínem od spalování paliva za účelem vytápění a za účelem likvidace odpadu z výroby. Ani jedno není proti ničemu, pokud se dodržují předpisy. A o to jde.

A mně jde o to, zda se něco změnilo, předpokládám k lepšímu. Tedy pokud se z komína kouří i v létě (mohlo by se), zda kouř nepůsobí problémy, na které je a již dříve bylo poukazováno.

Co se ve věci dělo, se asi nedozvíme. Úředník, který pravděpodobně provedl kontrolu, je ze zákona vázaný mlčenlivostí. Za předpokladu, že kontrola proběhla a nebyly zjištěny závady anebo byly, následovalo opatření a závady byly odstraněny anebo bylo zjištěno porušování předpisů, viník dostal za vyučenou a polepšil se, PAK JE VŠE V NEJLEPŠÍM POŘÁDKU A STÍŽNOSTI BYLY KLADNĚ VYŘÍZENY v prospěch veřejnosti.

Jestli nikdo neprokáže, že je tomu jinak, lze případ specifikovaný v podání občanů Neexistujici problem a Kouř a stiplavy zápach považovat za vyřízený.


Za Lepší místo

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: Špejblí hlava
15.5.2017 - 23:41

Inu - z komínu se kouří - od toho on asi je, že? Jde teď o to, je-li spalováno palivo běžné, či to, které lze nazvat - ŠKODLIVINAMI -!!! Pokud někdo topí - i dnes - uhlím, či čistým dřevem nic neporušuje - i když, pravda, takové uhlí dovede zakouřit okolí docela dost, že?
Z uváděné truhlárny by nyní - již - škodliviny spalovány být (údajně) neměly!!!
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: Čtenáři
15.5.2017 - 16:19

Dobrý den,
tak nevím, z jakých zdrojů jste to zaslechl. V příloze situace z dnešního rána. Nevidím pokrok/změnu k lepšímu...bohužel. A už mě to přestává bavit, nikomu jinému to nevadí.Přílohy:
pokourenicko.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: R r
12.5.2017 - 15:01

Co jsem já zaslechl, něco se dělo a již by k spalování škodlivin němělo docházet.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1340
Hlavně pro: Špejblí hlava
11.5.2017 - 22:30

Koho štvete, nevím, mně ne. Snahu něco změnit máme společnou.
Nemyslím si, že něco riskujete, naopak, neriskujete vůbec nic.
Mohu-li něco doporučit, pak vydržte.

Řešený problém evidentně existuje. Podle odezvy veřejnosti však nikoho moc netrápí. Asi to tak nebude, jen pohodlí a opatrnost nebo lhostejnost vítězí.

Pak vlastně není nic, na co by si mohli Slaňáci stěžovat, ledaže byste na Pražské byl sám.

Vratislav Renner
Naposledy upraveno 11.05.2017 - 22:31Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.