Obsah  >>  www.Slansko.Cz  >>  ZAMĚSTNÁNÍ ve Slaném nebo dojíždění do Prahy-vyplatí se ?
Strana:   1  2

ZAMĚSTNÁNÍ ve Slaném nebo dojíždění do Prahy-vyplatí se ?

monika24
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: petabak
15.12.2021 - 10:34

Profigroup jsme taky poptávali, ale nakonec jsme vybrali Machinery Movers - potřebovali jsme přestěhovat i manželovy tiskařské stroje a na to byli běžní stěhováci krátcí. :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
honzaj
Počet příspěvků: 7
Hlavně pro: Pavel
31.10.2019 - 18:18
Já osobně v Praze přespávám a vyplatí se mi to více než dojíždění. Využívám tuhle ubytovnu, ale je to spíše hotel. Rozhodně to není nekvalitní ubytování. Přespávám tam vždy z pondělí na středu a čtvrtek pátek pracuji z domu. A i na tak krátkou dobu se to vyplatí jak časově tak finančně, mají velmi příznivé ceny. Záleží ale, kolik ti platí v práci, jeslti máš rodinu, jak daleko bydlíš a kolik nocí bys přespával...univerzální odpověď neexistuje.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Petr07
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
16.6.2018 - 22:54
Je tady dotaz, zda se dojíždění do Prahy vypaltí a já z vlastní zkušenosti mohu řicí, že určitě ANO.
V současné době je již Slaný zařazeno v systému Pražské integerované dopravy v 4. tarifním pásmu, původně mělo být 5.pásmo, ale nakonec je definitivně 4.pásmo.
V současné době pro jízdu do Prahy toto platí zatím pouze pro železnici, ale dá se určitě hodně ušetřit.
Vezmu výpočet1) Roční kupón pro hlm. Prahu je 3 650 Kč ( měsíčně 304 Kč)2) Vnější pásma PID - 1,2,3,4 je 2 400 za čtvrletí ( měsíčně 800 Kč)
Celkově vyjdou náklady na jízdu vlakem  měsíčně 1104 Kč, což je při 22 prac. dnů x 2 cesty
( 1104 /44 = 25 Kč) 
To nepočítám navíc jízdu třeba o víkendu Prahy úplně zdarma nebo jízdu na Kladno nebo třeba na výlet do Mělníka, Berouna či třeba Lysé na Labem.

Kdo může, určitě  teď při jízde vlakem výrazně při denním dojíždění a koupených kupónů s nejdelší platností výrazně ušetří, oproti autu či autobusu.Navíc spojení vlaku v úseku Slaný-Kralupy nad Vltavou a Kralupy nad Vltavou do Prahy je v ranní a odpolední  špičce vždy v 30 minutovém intervalu.
Po dokončení nového odbavovacího systému a přípravě společnosti ICOM, se připravuje dle pracovní verze na IV. čtvrletí 2018 dokončení integrace do PID zbytku Slánska.- To znamená i linka Slaný - Praha a linka Slaný-Brandýsek - Praha, ale i MHD ve Slaném či okolní obce jako třeba Slaný-Zlonice-Vraný apod.Více zde: https://pid.cz/plan-integrace/


Pak bude i spojení autobusem totožné s vlakem a bude zcela jedno, čím člověk do Prahy pojede.
Sám jezdím vlakem a úspora je za měsíc minimálně 900 Kč oproti autobusu a to nepočítím navíc jízdy na Kladno či o víkendu do Prahy.

Stačí si kopit tzv. Lítačku a je klid a navíc s minimálně 900 Kč úsporou.

Přeji hezký den


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AP
Aktivní Pasiv
Počet příspěvků: 541
Hlavně pro: Všechny
21.2.2018 - 17:57

(Když si někdo dělá PíáRko na vlastní realitku a plete si Slaný se Slanou. :D)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Radomir Zurek
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
21.2.2018 - 16:43
Dobrý den,Dva roky zpátky, jsem ze Slané dojížděl za práci do Prahy a finančně se to vyplácelo, jenže po chvíli mě to dojíždění začalo otravovat.. Tak jsme se rozhodli s partnetrkou pro to, že se přestěhujeme do Prahy blíže k práci, podařilo se nám sehnat celkem na Prahu levné bydlení, bydlení jsme sehnali zde, můžeme jen doporučit :) Přeji krásný den, Radomír
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
petabak
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Všechny
14.12.2016 - 14:14
Pracovat se vyplatí v Praze, dojíždět tedy opravdu z okolí Prahy... přítelkyně je ze Slaného, oba pracujeme v Praze, já se za ní musel přestěhovat pomocí kamaráda , co dělá u příbramských stěhováků ProfiGroup, a nestězujeme si, MHD jezdí pravidelně, semtam využijeme auto.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Petra Frdlíková
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
15.3.2016 - 18:00
Při dojíždění je ve vlaku čas na jídlo na cesty.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
viking
Počet příspěvků: 130
Hlavně pro: JosefJ
16.12.2015 - 02:17

Tu cenu jízdného Vám někdo sdělil, nebo jste jí u ČSAD Slaný zažil. Tak možná v roce 2000.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
dobrasezona
kavarna
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
1.10.2015 - 17:11

!!! Kavárna Dobrá Sezóna hledá kuchaře/pekaře. !!!

Nabízíme: stabilní pracovní zázemí, přátelský kolektiv, možnost profesní seberealizace a vzdělávání v oblasti gastronomie

Požadujeme: dodržování hygienických standartu a postupu (zdravotní průkaz), ochotu a chuť se učit novým věcem, flexibilitu, odolnost vůči stresu, zájem o gastronomii, profesionální přístup a spolehlivost.

Upřednostníme kandidáty s praxí.

Nástup možný ihned.

Pro více info ohledně této pozice a pro sjednání termínu osobního pohovoru mě prosím kontaktujte na telefonním čísle: 607 778 303.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peta177
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
11.9.2015 - 16:14
Práce v Praze je spousta, stačí se jen snažit. Stačí se podívat kolik nabídek http://www.pracomat.cz/region/praha v Praze teď je.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: vsechny
26.7.2010 - 18:44
---
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
JosefJ
Počet příspěvků: 17
Hlavně pro: Pavel Kopecký
13.7.2010 - 20:33

Odpovím Vám trochu naopak: Pracuji v Praze v organizaci, kde kromě administrativního a technického personálu pracuje většina lidí v odbornostech, ve kterých jsou kromě Prahy další nejbližší pracoviště v některých krajských městech, a pro část z nich až v Drážďanech, Brně a Bratislavě. Ti logicky neuvažují, kam jezdit za prací, ale odkud ještě dojíždět a kam se přistěhovat blíže k pracovišti. A mezi těmi, kdo se přistěhovávají blíže k pracovišti nebo naopak odstěhovávají od rodičů, je dost těch, kdo se usadili ve Slaném, Kladně, Kralupech, Berouně i obcích kolem Prahy. Ostatně, ze Slaného je to průměrně 21 minut autobusem za 31 Kč plus 10 minut MHD, z Černého Mostu skoro hodina; pro motorizované rozdíl ještě větší. 1200-1300 Kč navíc za dojíždění ze Slaného je méně než rozdíl v nákladech na bydlení (na MHD vyjde lépe roční jízdenka, která je stejná na ježdění z druhého konce Prahy jako z Ruzyně od slánského autobusu), problém je jen v řídkém spojení ve večerních hodinách.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
linka Slany-Praha-Slany
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Pavel Kopecký
13.7.2010 - 13:06

Vazeny Pavle,
zde je par odpovedi na Vase otazky :-)

Kde pracujete a co děláte za práci a jaká máte cca. plat hrubého?
- v Praze v mezinarodni spolecnosti, plat daleko vyssi nez ''prumer''.

Zda dojíždíte za prací do Prahy, Kladna nebo jste věrni městu Slanému?
- Slanemu bych i byla verna, ale ne za 15.000 Kc hrubeho a mene ;-)

Kde v Praze konkrétně děláte a jak dlouho vám trvá cesta?
- Praha 5, Smichov, v 7 busem do Prahy a vecer v 18:15 zpet do Slaneho

Dá se vůbec ve Slaném sehnat práce nebo je to jen o známostech, štěstí či dostatečné praxi v daném oboru? - vsechno dohromady, praxe na poslednim miste, je lespi mit armadu kamaradu a znamosti

Vyplatí se dojíždět za prací do Prahy? - ano Jak tam případně jezdíte a kolik utratíte za dopravu? - busem - to mate zhruba 22 pracovnich dnu, jedna cesta za 39 Kc + metro - rocni kupon skoro 5.000 Kc.

Je dle vás autobusové a vlakové spojení do Prahy dostatečné?
- vlakem nejezdim, nehodlam platit za neco, co ma neustale zpozdeni a jeste je to drazsi a jezdi jen v casech, ktere jsou na nic :-))
- busy jsou ok rano, ovsem z Prahy je to ''legrace'', ikdyz ted se trochu zlepsilo spojeni pres tyden. Co je ovsem nepochopitelne je absolutni nezajem CSAD Slany pridat autobusy pres vikend vecer.

Jak zvládáte práci v Praze časově? Nebylo lepší se odstěhovat do Prahy a proč třeba vy tak stěhováním neučiníte? (Př: rodina, dražší bydlení)
- bydlet v Praze znamena vzit si hypoteku, dekuji - nechci
- najit opravdu pekne misto k bydleni v Praze ?? - nejsem milionar
- praci zvladam v pohode, ale mrzi me ten ztraceny cas straveny v pomalych autobusech, ktere jezdi nejvice 80km/h a to snad i z kopce ;-)
- nikdo me nemuze zavolat ''na skok'' do prace, jak jsem jednou v buse, uz se nevracim :-))
- Praha i Slany maji sva pro a proti, radeji se odstehuji z CR nez zit v Praze

Vyplatí se dle vás jezdit do Prahy, když jeden známý dělá v Dejvicích a má střední školu a má plat hrubého 23 tis. hrubého, s odměnami 25 tis. hrubého? (+stravenky, penzijko, kupón mhd zdarma)- to neni spatne, lepsi Dejvice nez treba Pankrac nebo Butovice :-))


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Brutus
9.7.2010 - 22:46

Toto je naprosto správný a zdravý přístup k životu.A v předchozím příspěvku je pořádný kus pravdy a poznání, jak se věci skutečně mají. Z mých 3 dětí ,1VŠ.,2SŠ,nenašel zaměstnání ve Slaném ani jeden.1.začínal před 15 lety,2.před 10, a poslední před 5 lety.Všichni začínali jako nákupčí,prodejci,recepční,ostraha až posléze zakotvilive velmi dobrých zaměstnáních,ale jak píše p.Brutus,jistotu nemá nikdo v ničem.A je to pořád svízelnější. V této době hledá synovec práci již 5 měsíců.A protože také nechce být příživa bere vše.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
9.7.2010 - 22:11
Můj názor je,že za žádnou poctivou práci se nikdo nemá stydět!Já za prací dojíždím 30km(ne do Prahy).Vydělávám si slušně ale jistotu nemá člověk nikdy v ničem.Lidé jsou různí-někdo se snaží ale opravdu práci nenajde a jiný makat nechce.Taky už jsem byl na pracáku ale naštěstí jsem práci sehnal a jsem rád.I kdybych dělal práci nižší kvalifikace-nestyděl bych se za to!Je to lepší než být závislý na podpoře.A navíc je tu možnost rekvalifikačních kurzů a vzdělávání.Alespon to dává náplň do života a je to lepší,než se válet doma.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Anonym
9.7.2010 - 15:40

Je vidět, že máš zkreslené představy, pocházím z velmi slušné rodiny, pocházíme ze Slaného. Jestli si myslíš, že tady na tebe čeká někdo s 25000 Kč měs. tak jsi na omylu. Neříkám, že to budu dělat celý život, ale pro začátek říkám díky v tom srabu za to. Že ty lidi v regionech s pětinásobnou nezaměstnaností jsou skoro všichni na podpoře ti taky asi uteklo. Dělám ve firmě, která i pronajímá byty, kanceláře a domy. Barák kde pracuju byl prý ještě nedávno plný lidí,dnes poloprázdný. Je vidět jasně, že lidi už nemají zájem ani o pronájmy kanceláří a malých bytů jako dřív, protože není práce a kde není práce, není poptávka.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Anonym
9.7.2010 - 14:59

Nesehnat místo v Praze kde je nejnižší nezaměstnanost, navíc jako místní, může dost napovědět. Buď máte na své schopnosti nepřiměřené pořadavky, neumíte solidně vystupovat nebo nehledáte. To by se v jiných regionech s pětinásobnou nezaměstnaností museli rovnou picnout.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Pavel Kopecký
9.7.2010 - 14:43

Tak ten tvůj známý středoškolák, má asi velký štěstí nebo známosti. Můžu ti říct, že tu bydlím v Praze, skoro v centru. Dost dlouhlo jsem jako SŠ. nemohl sehnat práci, vzal bych cokoliv. Nakonec jsem vzal job jako ochranka, býv. vrátný, plat o něco větší, než je min. mzda. Říkám si, než být potupně na ÚP, a na krku rodičům jako příživa, vezmu tohle a uvidím, dělám denní, noční 12tky. Práce je v Praze už hodně málo a prý bude hůř.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Pavel Kopecký
9.7.2010 - 14:16

Většině lidí asi nic jiného nezbývá, než za prací dojíždět.
Ve Slaném jednak není práce a platy (asi kromě úřadů a státních institucí)také nic moc.

V Praze jsou a vždy byly větší platy.

Ale také jsem zvědavá, jaký je ve Slaném platový průměr pro středoškoláka s praxí. Když se člověk uchází o práci, aby neřekl moc a nebo aby se naopak nepodcenil.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Anonym
9.7.2010 - 08:35

Pouze se ptám, nemusíte odpovídat na všechny otázky a navíc tady lze psát anonymně nebo pod smyšleným jménem.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.