Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  Názory k projektu Lepší místo
Strana:   1  2

Názory k projektu Lepší místo

R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
19.5.2018 - 22:56 (nový)
Počty podání občanů v systému Lepší místo a jejich stav na snímcích z mapy https://www.lepsimisto.cz/mapaobce/slanyPřílohy:
lm-nove-5.jpgNové 5

lm-resene-27.jpgV řešení 27

lm-vyresene-196.jpgVyřešené 196

lm-neresitelne-2.jpgBez řešení 2

lm-celkem-230.jpgCelkem 230

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
25.4.2018 - 23:24
Fotografie k minulému příspěvku:


Přílohy:
p1310514.jpg

p1310515.jpg

p1310516.jpg

p1310518.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
25.4.2018 - 13:49
Ptáte se na více místech zdejšího diskuzního fóra. Možná považujete fórum za oficální místo, kde můžete právem očekávat odpověď a řešení připomínky. Není tomu tak.

Jednu odpověď  jste dostal od ředitele Technických služeb, řešení Vaší připomínky není v kompetenci města.

Protože jste napsal do tématu, které jsem založil, odpovídám.

Železniční přejezdy patří do správy státní organizace "Správa železniční dopravní cesty" (dále SŽDC). Nevím o tom, že by SŽDC někde zveřejnila, jak podávat připomínky. Dá se jen vyhledávat na internetu, komu připomínku předat - např.: Kontakty - SŽDC - napište nám

Možná jde i o část na silnici již mimo působnost SŽDC (myslím, že to je od 4 m od osy koleje). Silnici vlastní Středočeský kraj a spravuje příspěvková organizace "Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje". Středočeský kraj zřídil možnost podávání připomínek ke stavu silnic v jeho správě na webu https://musimetoopravit.cz/ . Při zavádění této služby občanům Stč. kraj  uvedl, že záležitosti mimo jeho kompetence bude předávat dále - můžete to zkusit. Dále existuje možnost podání na https://www.vymoly.cz/


Vratislav Renner

Přidal jsem odkaz na SŽDC a chtěl jsem přidat fotografie; při úpravě příspěvku to již nejde, vložím je do nového...
Naposledy upraveno 25.04.2018 - 23:27Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tonton
Počet příspěvků: 120
Hlavně pro: Všechny
25.4.2018 - 07:11
Je to asi rok, co jsem říkal, že železniční přejezd u ČSAD nevydrží do roku dalšího. A měl jsem pravdu\! Opět vymlácený ze všech stran. Tak se ptám znova po roce, zda je možné udělat to pořádně, abych zase za rok nemusel psát opět stejné sdělení? Zaplácat drtí je blbost, protože autobusy a jiná těžká vozidla to v podstatě ihned začnou ničit. A to máme takových moderních technologií, že?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
12.3.2018 - 13:04
LEPŠÍ MÍSTO ve Slaném - https://www.lepsimisto.cz/obec/slany

Komunikační systém Lepší místo (dále jen systém) umožňuje jednoduchou komunikaci občana s úřadem. Ta může být doplněna fotografiemi a GPS souřadnicemi polohy. Systém se skládá ze dvou částí. Jedna část jsou v podstatě interaktivní webové stránky. Ta se hodí pro domácí použití, úřadu pak poskytuje možnost administrace dat. Druhou část tvoří mobilní aplikace pro telefony a tablety se systémy Android, Apple a Microsoft. Pro každý operační systém zařízení je samostatná aplikace. Nejpropracovanější aplikace je pro Android verze 4 a vyšší. Aplikaci pro Microsoft lze spustit i na počítači s Windows 10. Aplikace jsou ke stažení nabízeny na stránce https://www.lepsimisto.cz/. Ze stránky je možná registrace a po té přihlašování.

Webové stránky i aplikace bez registrace a přihlášení uživatele slouží pouze k prohlížení. Pro vkládání příspěvků (tipů) jsou registrace a přihlášení povinné. Kromě uživatelského jména je nutné zadat i funkční e-mail adresu, která bez vůle uživatele není v systému zveřejněna. Není to podmínkou, ale doporučené je používat skutečné jméno. Aktivní uživatel něco od úřadu či vedení města požaduje a očekává, měl by jednat otevřeně.

Městský úřad Slaný je do systému zapojený od 1. 9. 2016. Od té doby bylo občany podáno téměř dvě stě návrhů, podnětů či připomínek (v systému jsou vedené jako tipy). Těmi se v krátké době odpovědní pracovníci zabývají a až na nepatrný počet výjimek i realizují. Delší čas v řešení zůstávají pouze tipy s obtížným či časově náročným řešením. Takových je méně než dvacet.Vratislav RennerPřílohy:
lm-prehled.jpg

Naposledy upraveno 12.03.2018 - 18:37Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
17.2.2018 - 16:14
Do systému Lepší  místo (http://www.lepsimisto.cz/obec/slany ) byl do tipu Rekola přidán odkaz na anketu  "Průzkum zájmu o půjčování jízdních kol ve Slaném".

Pokud Vás problém zřízení systému půjčování (sdílení) jízdních kol (bikesharing)  ve Slaném zajímá, prosím o vyplnění stručného dotazníku po klepnutí na odkaz:

http://www.anketovnik.cz/47e2a18075ddc0fe


Děkuji.

Vratislav Renner

P. S. Dotazník jsem upravil a zde vložil novou adresu odkazu.
Naposledy upraveno 17.02.2018 - 20:20Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 805
Hlavně pro: tonton
15.2.2018 - 11:49

Je to zvláštní podle jakého klíče se pouští do oprav. Třeba udělali nový chodník v podchodu u závor na Skalkách, pochopitelně i s XX metry které k tomu přiléhají. Osobně jsem moc nepochopil důvod. Některé dlaždice byly prasklé, ale vyměnit kvůli tomu všechno?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tonton
Počet příspěvků: 120
Hlavně pro: Všechny
15.2.2018 - 10:21
Díky za nový chodník ke hřbitovu. Je to fajn. Ještě musím ale upozornit na chodník v ulici Smečenská. Od křižovatky s ulicí Jiráskova až k aut. zastávce F. Mlýn, kolem modelářského střediska. Zde je chodník rozbitý, nebezpečný, koukají z něj dráty. Vozíčkáři a lidé s pohybovými problémy musí volit jízdu po silnici, protože pro ně je chodník nepoužitelný. Ve tmě hrozí roztržení bot i nohy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Erik Kurach
B.O.M.Ž.
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: R r
15.2.2018 - 09:32

Vážený pane Ing. Rennere! Komunikační systém Lepší místo je zajisté přínosný. V úterý 23.ledna 2018 od  07:00 hodiny ranní došlo k činu, který naplňuje podezření na spáchání trestného činu nedovoleného kácení 6 ks zcela zdravých vzrostlých stromů Borovice černá Pinus nigra ve stáří cca 45 let, které tvořily skupinu na nároží křižovatky ulic po levé straně Jana Želivského - Arbesova. Skupina borovic zde byla vysázena na základě občanské iniciativy v rámci akce pro kultivaci životního prostředí Vojenského sídliště, jehož první a nejstarší cihlové dvoupodlažní domy v roce 1950 stály na okrajovém prostoru polí. Prakticky veškeré velké stromy ve Vojenském sídlišti zde byly průběžně vysázeny tímto způsobem. Je opravdu nezdůvodnitelným paradoxem, že denně míjíme proschlá torza stromů, s nimiž se absolutně nikdo nezabývá, natož aby pouze udržoval stávající zeleň poučeně vedeným prořezem proschlých větví v korunách jednotlivých stromů. Mám asi opravdu přehnaný požadavek na Odbor životního prostředí a jeho početné odborníky, když nejsou dle mého mínění patrně vůbec schopni vyjít ze své kanceláře do příslušné lokality a rozhodují patrně pouze od stolu. Zcela naivně předpokládám, že akci na údržbu veřejné zeleně mimo zaměstnance s motorovou pilou bude po celou dobu provázet odborník - dendrolog, který určí, jak bude koruna každého stromu upravena a pokud se jedná o suché torzo, nebude ponecháno jako dekorační totem pro občany této lokality, který jen dokládá hrůzný přístup a praktické výsledky práce tohoto odboru. TOPOLOVKA na severní straně Hájů, to je nyní akce s dotací EU, cyklistická stezka pro nepočetné cyklisty, kteří zde za celý den projedou. Projekt za několik milionů, mediálně veleben, kde se dá i s fotografiemi a plány Obecních Veleduchů. Fakt, že jsou na nějakém Vojenském sídlišti neudržovaná torza stromů a motorovou pilou hrůzně ojeté koruny javorů s množstvím zcela suchých větví, které jsou ponechány bez sebemenšího zájmu najatého drvoštěpa, jehož výsledek práce nemá stejně nikdo sebemenším způsobem zkontrolovat a on s tím automaticky počítá .......To si z nás děláte opravdu legraci? Kácí se zde zcela zdravé vzrostlé stromy, dřevo je okamžitě odvezeno v přířezech a stopy bezprostředně zahlazeny, když zde v trávnících po léta zakopáváme o staré prohnilá a trčící torza pařezů, kterých si nikdo ani nevšimne. Bez sebemenší reakce, TICHO JAKO V HROBÉ, VŠAK HO TO ČASEM OMRZÍ A NEBUDE NÁS S TAKOVÝMI HOVADINAMI OTRAVOVAT ! TOPOLOVKA, TAM SE KONÁ PŘEDVOLEBNÍ BOJ O TEPLÁ A ZAJIŠTĚNÁ MÍSTA NA DALŚÍ ČTYŘI ROKY ! CYKLISTICKÁ STEZKA BEZ CYKLISTY - SLÁNSKÁ POTĚMKINOVA STEZKA ! Kurach Erik
Naposledy upraveno 15.02.2018 - 09:43Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Erik Kurach
B.O.M.Ž.
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: R r
15.2.2018 - 09:31

Vážený pane Ing. Rennere! Komunikační systém Lepší místo je zajisté přínosný. V úterý 23.ledna 2018 od  07:00 hodiny ranní došlo k činu, který naplňuje podezření na spáchání trestného činu nedovoleného kácení 6 ks zcela zdravých vzrostlých stromů Borovice černá Pinus nigra ve stáří cca 45 let, které tvořily skupinu na nároží křižovatky ulic po levé straně Jana Želivského - Arbesova. Skupina borovic zde byla vysázena na základě občanské iniciativy v rámci akce pro kultivaci životního prostředí Vojenského sídliště, jehož první a nejstarší cihlové dvoupodlažní domy v roce 1950 stály na okrajovém prostoru polí. Prakticky veškeré velké stromy ve Vojenském sídlišti zde byly průběžně vysázeny tímto způsobem. Je opravdu nezdůvodnitelným paradoxem, že denně míjíme proschlá torza stromů, s nimiž se absolutně nikdo nezabývá, natož aby pouze udržoval stávající zeleň poučeně vedeným prořezem proschlých větví v korunách jednotlivých stromů. Mám asi opravdu přehnaný požadavek na Odbor životního prostředí a jeho početné odborníky, když nejsou dle mého mínění patrně vůbec schopni vyjít ze své kanceláře do příslušné lokality a rozhodují patrně pouze od stolu. Zcela naivně předpokládám, že akci na údržbu veřejné zeleně mimo zaměstnance s motorovou pilou bude po celou dobu provázet odborník - dendrolog, který určí, jak bude koruna každého stromu upravena a pokud se jedná o suché torzo, nebude ponecháno jako dekorační totem pro občany této lokality, který jen dokládá hrůzný přístup a praktické výsledky práce tohoto odboru. TOPOLOVKA na severní straně Hájů, to je nyní akce s dotací EU, cyklistická stezka pro nepočetné cyklisty, kteří zde za celý den projedou. Projekt za několik milionů, mediálně veleben, kde se dá i s fotografiemi a plány Obecních Veleduchů. Fakt, že jsou na nějakém Vojenském sídlišti neudržovaná torza stromů a motorovou pilou hrůzně ojeté koruny javorů s množstvím zcela suchých větví, které jsou ponechány bez sebemenšího zájmu najatého drvoštěpa, jehož výsledek práce nemá stejně nikdo sebemenším způsobem zkontrolovat a on s tím automaticky počítá .......To si z nás děláte opravdu legraci? Kácí se zde zcela zdravé vzrostlé stromy, dřevo je okamžitě odvezeno v přířezech a stopy bezprostředně zahlazeny, když zde v trávnících po léta zakopáváme o stará prohnilá a trčící torza pařezů, kterých si nikdo ani nevšimne. Bez sebemenší reakce, TICHO JAKO V HROBÉ, VŠAK HO TO ČASEM OMRZÍ A NEBUDE NÁS S TAKOVÝMI HOVADINAMI OTRAVOVAT ! TOPOLOVKA, TAM SE KONÁ PŘEDVOLEBNÍ BOJ O TEPLÁ A ZAJIŠTĚNÁ MÍSTA NA DALŚÍ ČTYŘI ROKY ! CYKLISTICKÁ STEZKA BEZ CYKLISTY - SLÁNSKÁ POTĚMKINOVA STEZKA ! Kurach Erik
Naposledy upraveno 15.02.2018 - 09:44Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
14.2.2018 - 15:34
I když se většinou neúčastním, zdejší diskuzi ve více tématech sleduji. Sice zřídka, ale přece jen se zde objeví dotazy či podněty směrované na vedení města. K tomu bych chtěl sdělit svůj názor, že vhodnější oslovení vedení města považuji přes diskuzi na webu města Otázky a odpovědi a přes komunikační systém Lepší místo.

Domnívám se, že pouze takovým podáním lze reakci od vedení města oprávněně očekávat.

Vratislav Renner

Naposledy upraveno 14.02.2018 - 15:37Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
9.9.2017 - 09:03
Lepší místo Slaný - stav na konci dne 8. 9. 2017

Tabulka neobsahuje tipy podané před 1. 9. 2016 - oficiálním zapojením města do systému (5 vyřešených tipů)


Přílohy:
lm-8-9-2017.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
9.9.2017 - 08:52
Lepší místo Slaný - stav na konci dne 8. 9. 2017

Odkaz na mapu tipů Mapa Slaný - Lepší místo

Přílohy:
lm-vse.jpgVŠE - 160

lm-novy.jpgNOVÝ - 0

lm-v-reseni.jpgV ŘEŠENÍ - 30

lm-vyreseny.jpgVYŘEŠENÝ - 130

lm-neresitelny.jpgNEŘEŠITELNÝ - 0 (archiv 2)

Naposledy upraveno 09.09.2017 - 09:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
5.9.2017 - 17:30
Lepší místo Slaný - současný stav


Přílohy:
obr-0079.jpg přehled http://www.lm-s.wz.cz/ - funkce odkazů na tipy vyžaduje přihlášení a úřadem přidělená práva, tak jen jména a počty.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Lucije
6.8.2017 - 13:06

Chcete-li vědět o projektu víc, můžete zkusit odkazy z mého příspěvku 15.2.2017 - 18:34

Vratislav Renner


Přílohy:
sh-014.jpgLepší místo - tipy na mapě

sh-015.jpgLepší místo - přehled

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 123
Hlavně pro: R r
6.8.2017 - 09:18

Pokud někdo myslí projekt vážně, pak by mohl i vážně zjistit reálie. Takle to vypadá, že ten projekt jako celek je, přinejmenším, nedůvěryhodný. Škoda, myšlenka byla dobrá, jen to provedení....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
5.8.2017 - 11:56
Je to propagační článek provozovatale Lepšího místa, v podstatě reklama. Že autor zmínku o rybníku přiřadil právě ke Slanému je buď náhoda anebo se inspiroval existujícím  tipem Lepšího místa  a již neviděl, o co jde.

TIP - Velký slánský rybník - Novas - Lepší místo

Kdyby ve Velkém slánském rybníku plavaly větvě jen po bouřce, mohlo by tam být koupání ještě možné. Jaká je skutečnost uvádí a dokumentuje autor tipu.

Vratislav Renner


Přílohy:
rybnik-22-07-2017-1.jpg

rybnik-22-07-2017-2.jpg

rybnik-22-07-2017-3.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
M.M
OSVČ
Počet příspěvků: 46
Hlavně pro: R r
5.8.2017 - 10:53

Tak nějak jsem nepochopil, který že to je ten oblíbený rybník ke koupání ve Slaném? Že bych jej přehlédl? Nebo je to jen další hoax?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
3.8.2017 - 17:19
Naposledy upraveno 03.08.2017 - 17:20Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
9.5.2017 - 15:24
KLADENSKÝ DENÍK:

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

Dotazy mu můžete zasílat již nyní kliknutím SEM.


Vratislav Renner
Zdroj: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/ptejte-se-on-line-petra-stekleho-sefa-prostoru-plus-a-lepsiho-mista-20170508.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.