Obsah  >>  Politika, politici  >>  Měsíčník Slánská radnice
Strana:   1  2  3  4

Měsíčník Slánská radnice

Robin
Počet příspěvků: 570
Hlavně pro: Peška
11.12.2015 - 20:17

Je ještě otázka proč přebytky vznikly. To, že se neinvestovalo, nemusí být přece vůbec pozitivní. Naopak.
Naposledy upraveno 11.12.2015 - 20:17Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Čtenáři
11.12.2015 - 15:53

Takže pane bývalý radní - buď úmyslně lžete, nebo jste naprostý ekonomický analfabet (nebo možná obojí).

Přebytky v hspodaření let 2013 a 2014 vám neupírám.

Takže tedy doplním ty vaše nesplacené dluhy, které jste předali svým nástupcům (uvádím stav k 1.1.2015):

úvěr na reformu veřejné správy: 14 mil. Kč

úvěr na zateplení 3. ZŠ a muzea: 14 mil. Kč

kanalizace Kvíček - odložené splátky akce: 9 mil. Kč

parkovací dům - odložené splátky investice: 40 mil Kč

úhrnem 77 mil. Kč

 

Naposledy upraveno 11.12.2015 - 15:54Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
11.12.2015 - 15:35
Nu, lepší ilustrace - koho, že si to vybral p. Hůla za blízkého spolupracovníka - se nám snad nemohlo dostat.
Druhé místo o jeden mandát ve volbách, není sice vítězstvím, ale po mediální vlně vítězného hnutí ANO se dal podobný výsledek i očekávat; a nebýt podrazáctví dvou bývalých členů (z nichž je jeden dokonce jedním z lídrů současné koalice /vedle onoho pána/ kterou sám sestavoval), mohla koalice vypadat jinak (pochopitelně bez oněch pánů - současných koaličních lídrů) - to jen na vysvělenou, co považuje ten pán za propad. Jak tedy dopadli - podle tohoto jeho náhledu - komunisti s 3 a Svobodní s 2 mandáty?
Politika toho člověka - neustálého špinění a napadání - (zejména bývalého vedení města), kterou prosazuje v současné koalici (a jak je vidět má skutečně některé spolupracovníky, kterým se z něho nedělá ani špatně), je jen skutečným odrazem jeho charakterové nedostatečnosti.
Hospodaření minulých let, které skončilo přebytkem téměř 70 mil., kterýžto dárek minulé vedení tomu současnému zanechalo na rezervních účtech, vydává ten manipulátor s veřejným míněním snad dokonce za dluhy!!!
L.Sch.
Naposledy upraveno 11.12.2015 - 15:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Čtenáři
11.12.2015 - 14:23

Moc hezké čtení. Jeden by se snad i zamyslel, proč tedy, ve světle zde vylíčených pozitiv a dosažených úspěchů pod vedením vládnoucí ODS, celá bývalá vládnoucí koalice ve volbách u občanů města propadla.

Možná proto, že jste zapomněl uvést i to, co se vám nepovedlo? Zpackané projekty parkovacího domu, čističky, atletického stadionu. Švindly a chyby ve výběrových řízení,  veřejných zakázkách a uzavíraných smlouvách. Ekonomický diletantismus a celková nehospodárnost řízení města atd.

A snad jen na okraj bych připomněl také "dárek" v podobě 78 milionů korun dluhů, které jste nové koalici po sobě zanechali.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Jiří Hůla
11.12.2015 - 12:08

Rovněž přeji dobrý den pane Hůlo,

- každý nechť spolupracuje s kým uzná za vhodné a samozřejmě, nechť přitom jedná dle své přirozenosti - přičemž je ovšem smutné, pokud lpění na zásadách považuje za laciné téma! Opravdu nevím, na základě čeho jste si jistý, že se tomu pousměje člověk s vlastním rozumem. Nevím proč, ale připomnělo mi to známou, krátkou větu z Forresta Gumpa.
Nu, za spolupracovníka jste si vybral člověka, který oslavoval stranu (byl i dříve jejím členem), která likvidovala lidi pro odlišný názor; člověka, který na zastupitelsvu opakovaně urážel zastupitele i občany. Zřejmě to pro Vás nic neznamená a já to holt musím respektovat a vzít na vědomí!
Vaše napadání mé osoby nesvědčí o Vaší proklamované vyrovnanosti, ale spíše naopak. Stejně tak Vaše hodnocení uplynulého období je poněkud neobjektivní a nevyvážené. Nebo jste si nevšiml, za ta léta, proměn města a života v něm? Také mohu podrobit kritice působení Vaše a Vašich kolegů - a to za pouhý rok!!! Stihli jste vzít zbytečný úvěr a založit tím na zadlužování města - pokud bych měl hodnotit tak, jako Vy - (naštěstí, ale máte po minulém vedení 70 milionový přebytek na rezervních účtech města), uspořádat vysoce ztrátový ples, který nelze ani po téměř roce účetně uzavřít(!!!), schválit výstavbu nové haly (což je zřejmě, podle "někoho" největší současná potřeba občanů Slaného!!!), abyste se zavděčili svému koaličnímu partnerovi! Dále se Vám podařilo zvolit velitele městské policie bez řádného výběrového řízení (který v té době ani ještě nesplňoval předpoklady). Podobně to mohlo dopadnout i s ředitelem nemocnice, nebýt protestů občanů, kterých jste se přecejenom zalekli. Návrh rozpočtu raději nechci komentovat, ale v nadsázce řečeno - projídáte úspory, které vytvořili ti, které tak kritizujete. Nu, prozatím jste toho vlastního moc nevytvořil(i), dokončujete věci, které jste měli připravené. Některé úspěšně, některé méně (Londa). Zkuste začít tvořit a ne jen kritizovat své předchůdce (což je, bohužel, hlavní náplní této koalice).

L. Schneider.
Naposledy upraveno 11.12.2015 - 12:50Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 180
Hlavně pro: Čtenáři
10.12.2015 - 14:15

Dobrý den pane Schneidere,

pravicovost není o tom, že bych neměl s někým mluvit či spolupracovat a už vůbec to není o tom, co zde prezentujete Vy a pan Nič - tedy antikomunismus a nadávky na komunistickou stranu. To je jen laciné téma, které možná někoho ještě oslovuje, ale člověk s vlastním rozumem se tomu jen pousměje.

Pokud bylo něco omyl, tak nechat vést město lidmi, jako jste byl Vy. To byl krutý omyl, který stál občany našeho města několik desítek milionů korun (APD), 50% městské firmy Technické služby, provozování vodovodů a kanalizací (nemožnost čerpat dotaci v řádu 90 mil. Kč) a řadu dalších věcí. Vy a Vám podobní, jste si to dosud ještě ani neuvědomili, natož abyste se za to omluvili. Takže Vám to s naprostým klidem znovu připomínám, dokud si to sám neuvědomíte.

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Jiří Hůla
9.12.2015 - 22:54

Jakákoliv Vaše rozhodnutí, je třeba respektovat - i Váš výběr spolupráce s p. Peškou - jen to jaksi neodpovídá Vámi předvolebně deklarované jediné pravicovosti, že? Volič byl, zkrátka, uveden v omyl.

Nicméně jsem rád, že jste nakonec tak "hezky, bez rozčilování" a s naprostým klidem (který z Vaší reakce přímo vyzařuje) dokázal reagovat.

Rovněž zdravím - L. Schneider.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 180
Hlavně pro: Čtenáři
9.12.2015 - 22:30

Dobrý den pane Schneidere,

skutečně mi nemusíte každým svým příspěvkem dokazovat, jaký "poklad" ve Vás místní organizace ODS má. Já to vím, a nesmírně si Vaší činnosti zde na fóru vážím. Jen mi utvrzuje, že jsem se rozhodl tehdy po volbách správně.

Co se týče rozhodnutí Svobodných, představte si, že žádná zakazující podmínka nebyla nikam přidána, protože to prostě členové nechtěli. Nejsme strana zakazovačů jako ODS.

Váš výplod - APD - nabízelo město proto, že nikdo se zdravým rozumem nebude provozovat parkovací dům, na který neexistuje platná smlouva (tudíž ani záruka), který prodělává ročně kolem 2 mil. Kč a který čeká v roce 2018 první generální oprava technologie za několik milionů Kč. Jen "úprava" technologie v roce 2015 stála firmu KOMA kolem 5 mil. Kč. Ale to Vy nepochopíte, Vy jste dodnes nepochopil ani to, co jste způsobil odsouhlasením dodatku č.7 smlouvy k APD.

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
9.12.2015 - 21:39
?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Jiří Hůla
23.10.2015 - 11:38

Pane administrátore Hůlo,
tak, "rozčílení" snad není program. Váš písemný projev, je vskutku bryskní, leč viditelně o to nervóznější (bez věcných argumentů) a rovněž o Vás hodně vypovídá!!! Rozhodně však nehodlám, podle něho, hodnotit (jako Vy) Vaši inteligenci a způsoby - to, prosím, přenechme nezaujatým a objektivním čtenářům (i třeba nepřispívajícím) tohoto DF v klidu jejich domovů.
Zdá-li se Vám - i po Vašem povolebním "veletoči" - že nemáte na Vaší proklamované pravicovosti co měnit, je to (zajisté) Váš názor, při němž, ovšem, musí soudnému člověku nejen pocukávat v koutcích, ale otevřeně se rozřehtá na celé kolo. Správně jste se rozhodl se mnou o politice diskusi nezavádět; a já dodávám a už vůbec ne o té pravicové! To, že Vám nezáleží na politické orientaci toho s kým chcete spolupracovat, je, samozřejmě, také jen a jen Vaší věcí; ale pochybnosti rozhodně vzbuzuje fakt, jedná-li se o lídra KSČM. Nu, a vezmeme-li v úvahu jeho skutečné názory, způsoby, chování a jednání (kterému několikrát již popustil uzdu i na zasedáních zastupitelstva) - pak je Váš vzájemný respekt a spolupráce o to podivnější!
Že Vy si dovolujete označovat mě za omezeného "kádrováka" a srovnávat mě s těmi nejhoršími komunisty Stalinského typu, když s takovým otevřeně spolupracujete, to o Vás opravdu vypovídá dost!!! Já Vám přece nemohu - tím, že popisuji skutečný stav věcí - vůbec nic nařizovat, jak činili kdysi Vámi zmiňovaní kádrováci; vše co uděláte, je jen a jen Vaším rozhodnutím a že já, a věřte, i mnozí jíní, to v onom diskutovaném punktu odsuzujeme - Vám nakonec může být (a zřejmě je) asi jedno, že? Nuže, spolupracujte tedy, holt, s tím Vámi vybraným "inteligentem" (jak píšete), jehož projev, je ovšem mnohdy spíše opačný.
Nu, a pokud se vrátíme k textu Stanoviska Svobodných k povolební situaci ve Slaném (je podepsaný nejen Petrem Machem, ale i K. Zvárou a T. Pajnokem), tak se tam lze také dočíst, kromě vámi zmiňované poznámky, že místní rozumí obcím lépe než vzdálení, také toto (na základě slánského faux pas) : "Navrhneme Republikovému výboru přidat do Pravidel zákaz spolupráce se stranami obhajujícími totalitní ideologie"! - Podle Vašeho postoje to však vypadá, že do Pravidel Svobodných tato věta přidána nebyla - a je-li tomu tak, také to o něčem vypovídá!
To, že město nabízí PD k tzv. propachtování, svědčí jen o upachtěnosti jeho vedení a nekompetentnosti. Vaše nabídka pro mě (abych se nemohl "vymlouvat", že jsem to přehlédl!!!) je jen dalším důkazem o Vaší úrovni, bezradnosti a nervozitě!!!
L.Schneider.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1323
Hlavně pro: Čtenáři
22.10.2015 - 21:06

I když podstata příspěvku je někde jinde, přece jen se týká měsíčníku Slánské radnice, tak odpovím.

Nechtěl jsem radit, mým úmyslem bylo vyhnout se zde řešení osobních či stranických sporů. Předmětným článkem jsem se nezabýval, reakci na něj neznám. Omlouvám se, jestli jsem v této souvislosti nevhodně radil. Mohl jsem to napsat upřímně a natvrdo. Volil jsem nápovědu.
Podobné je to i s řešením ceny za webové stránky. Ceny za domény i za případné licence na redakční systémy jsou veřejně známé a tak mohou být pro každého i stejné. Pokud jde o obsah, pak plus je i aktuálnost obsahu. To je také práce, i ta se dá porovnávat. Jak nejlépe oponovat obsahu? Hodnotnějším vlastním obsahem. Tím nemyslím vzájemná napadání a útoky.

Tím s diskuzí mino téma končím a dále jen obecně k měsíčníku Slánská radnice:

"Informační bulletin města by měl asi být něčím jiným než politickým kolbištěm" - souhlasím. Ani část měsíčníku věnovaná politickým tématům nemusí být kolbištěm.  

"Rozhodně bych, ale - nechtěl jinak (kromě této výtky), zasahovat do práce redakční rady Slánské radnice" - vyslovení vlastního názoru, návrh, připomínka... není zasahování do práce redakční rady, ale jen část drobné účasti občana na správě jeho města.


Vratislav Renner


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 570
Hlavně pro: Čtenáři
22.10.2015 - 18:32

".....a při dotazu na zasedání zastupitelstva je jim odebíráno slovo po 5 minutách."
Obdivuji předsedajícího, že to těch 5 minut vydržel.
Vám připadá 5minutový dotaz k čemukoli na zasedání zastupitelstva normální?
Mně tedy ne. Jestliže si tazatel neváží času svého, mohl by si alespoň vážit času ostatních.
Pokud to ovšem není úmyslná provokace.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: R r
22.10.2015 - 18:14

Ale, samozřejmě, že tam (ve webu ODS) dotyčný článek nakonec zveřejněn bude - takováto rada je určitě zbytečná - snaha ale byla, když už tedy se politika ve Slánské radnici objevuje, aby byla tamtéž uveřejněna i reakce jakákoliv, nejenom na čl. p. Pešky v Slánské radnici, tedy nikoliv v Páně Peškových Slánských novinách (ono se to docela plete, že???).
Pan Peška má své noviny jistě vedené po technické stránce velmi dobře (copak to asi stojí, kromě času a práce, že?) - jen ta jeho, holt asi přirozená vlastnost, i spolupracovníků a některých přispívajících do PSN, manipulovat míněním na úkor správného znění některých článků, je mnohdy, bohužel, patrná a hodná kritiky, že? - To ale nebyl případ kritiky zde - tady šlo o článek p. Pešky v Slánské radnici a neuveřejněnou reakci !!!
Informační bulletin města by měl asi být něčím jiným než politickým kolbištěm (věc názoru - můj je takový). Rozhodně bych, ale - nechtěl jinak (kromě této výtky), zasahovat do práce redakční rady Slánské radnice - toho jsem dalek a nemám takové ambice.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1323
Hlavně pro: Peška
22.10.2015 - 18:12

Veřejná debata k obsahu Slánské radnice má své podmínky: musí k ní být vůle těch, kteří o obsahu Slánské radnice rozhodují a pak zájem veřejnosti. Pokud občané nebudou přesvědčeni o tom, že mohou něco změnit, debaty se nezúčastní. A to se netýká jen měsíčníku.

V čem vidím možnost ovlivnit to, co by vznikalo, jsem napsal - jasná pravidla, objektivita a rovnost zúčastněných. A každá reakce na obsah Slánské radnice je lepší než žádná, než pasivita či rezignace. A reakce nemusí být jen negativní.  Případné "nekonečné řetězce" mohou pokračovat ve fórech, jistě nemají místo v tištěném periodiku, ale i ty mohou být užitečné.
Co je vidět zde, je volná debata, tou tištěný měsíčník není a jistě nebude. Tak, jak je nutné objektivně regulovat co bude otištěno, tak se zde za jasně daných pravidel dá lepší úroveň diskuze na vymezené téma udržet. Taková komunikace s vedením města stále chybí.

Ostatní, tj. polemiku o obsahu nějakého článku a reakce na jeho obsah nesleduji (a ani nevím, o co jde). Do debaty jsem se vmísil kvůli místu, na kterém se odehrává. Sem, dle mého názoru, nepatří.

Vratislav Renner

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: R r
22.10.2015 - 17:24

Máte pravdu v tom, že o řekněme obsahovém zaměření slánského měsíčníku by mohla probíhat  nějaká debata. Sám jsem o tom dost přemýšlel a  nemám na to njak vyhraněný názor. Jsou argumenty pro to zachovat současný styl a vyhýbat se nějakým ryze účelovým či kontroverzním článkům. Na straně druhé je pravdou, že i názory občanů by mohly najít své místo v tomto měsíčníku.

Asi by nebyl problém vyhradit v Radnici  1 stránku a nazvat jí třeba (pracovně): Co si slaňáci myslí ... , nebo nějak podobně.

Ale už teď vidím ty nekonečné řetězce akcí a reakcí na jakékoliv téma, které by zde vznikaly (toto forum je toho dost jasným příkladem).

Pan Konečný projevil svoji nelibost nad tím, že nebyl uveřejněn jeho článek, ve kterém se vyjadřuje především k mému  prázdninovému sloupku. Podotknu snad jen to, že je to myslím můj druhý příspěvek ve Slánské radnici za tento rok. Ten první se týkal informace o připravovaných sportovních akcích ve městě.

Příspěvek pana Konečného jsem četl a mohu říci, že v něm není nic jiného, než jeho osobní pohled na některé události ve městě či na některá má  často opakovaná tvrzení. Ale zároveň se v tomto článku pan Konečný dopouští několika, řeknu tolerantně, nepřesností. Minimálně si plete tak základní pojmy, jako je rozpočet města a výsledek hospodaření města. A pak, snad pochopitelně, když by vyšel jeho článek s těmito zavádějícími tvrzeními, asi bych neodolal, abych nenapsal něco o tom, že nejprve by se měl pan Konečný seznámit se základními finančními dokumenty města, a pak teprve někoho jiného opravovat. A už bychom tu měli "krásný" nikdy nekončící řetězec vzájemných akcí a argumentů, který by neskončil jinak, než že by jej někdo rázně utnul. Vydavatel tohoto periodika by musel v nějaké fázi říci UŽ DOST. A dozajista vzápětí by byl obviněn nějakým nespokojencem ze zavádění politické cenzury.

... No , takhle nějak to vidím já.

Mně se zdá nejvhodnější to, co jste zde již navrhl, ať pan Konečný tento článek zveřejní někde jinde - na tomto foru, na stránkách ODS, na facebooku ... možností je dnes spoustu. A každý se bude moci přesvědčit, zda je či byl jeho příspěvek pro slánské občany tak  hodnotný, že by měl být do SR zařazen.

 

 

Naposledy upraveno 22.10.2015 - 17:28Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 180
Hlavně pro: Čtenáři
22.10.2015 - 16:33

Pane Schneidere,

každý text je vizitkou jeho autora. Vypovídá hodně o jeho inteligenci a způsobech. Tak jako Vaše příspěvky zde. Je skutečně radost je číst a máte zde řadu velkých obdivovatelů (sarkasmus alert!).

Co se týče předvolebního hesla, že Svobodní jsou jediná pravicová strana, tak pokud se podívám do nedávné minulosti, tak opravdu nevím, co bych na tom heslu měl měnit. Politické strany označované mainstreamem za "pravici", jako je např. ODS či TOP09, nejsou žádné pravicové strany, které by dělaly skutečně pravicovou politiku, jen o ní mluví. Žádná z těchto stran v době, kdy k tomu měly příležitost a vládly této zemi, neprovedla takové reformy, které by se daly označit za pravicové. Dělaly pravý opak, jako příklad uvedu oblíbenou "Smlouvu s občany" z dílny ODS. Ale to je opravdu na větší diskuzi, kterou s Vámi vést nehodlám. 

Co se týče konkrétně mých předvolebních slibů a prohlášení, tak jsem nikde vůči jinému subjektu nevymezoval, protože mi naopak bylo jasné, že pro zásadní změnu ve vedení města bude nutná široká koalice více stran. A já netrpím nějakými předsudky a pokud se rozhoduji s kým mám spolupracovat a s kým ne, tak to nezáleží na jeho stranické legitimaci, ale na jeho skutečných názorech, chování, jednání a vzájemném respektu.

To, že se Vy chováte jako nějaký kádrovák, který určuje, která stranická knížka je správná a která špatná, je jen Vaše omezenost, která Vás řadí do skupiny stejně smýšlejících jedinců, kteří zde působili před rokem 1989 v řadách KSČ. Ale ona tu mezitím za těch 26 let vyrostla další generace. A ta používá mozek a dokáže rozlišit, zda je pro ně vhodnější spolupracovat s inteligentem nebo s ...

A co se týče onoho vyjádření Petra Macha, které citujete, on by možná změnil názor, kdyby situaci ve Slaném sám poznal, viděl důsledky Vašeho rozhodování a hospodaření a potkal se třeba s Vámi. Jinak stále zapomínáte zveřejňovat to vyjádření celé, asi proto, že se Vám tam jiná pasáž z něj zrovna moc nehodí, ta totiž říká: "Problémy a řešení jsou v každém městě jiné. Komunální politika není sněmovna. Svobodní prosazují osobní odpovědnost, a to se týká i našich zastupitelů. Jsme přesvědčeni, že městům a obcím rozumí místní Svobodní lépe než vzdálení." -zdroj-

A o tom to je!

Jiří Hůla, Svobodní

BTW: Město Slaný nabízí k propachtování parkovací dům, Vaše veledílo. Doufám, že už jste podal nabídku. Tak jen abyste se nemohl vymlouvat, že jste to třeba přehlédl.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1323
Hlavně pro: Všechny
22.10.2015 - 15:35
Mimo téma tohoto vlákna i mimo nově nastoleného tématu si dovolím připomenout, že ODS má vlastní webové stránky s redakčním systémem a pokud se nemýlím, pak p. Konečný je správcem systému a tedy i stránek. Co mu brání, aby svá sdělení zveřejnil tam? 

Mimo to si kterákoliv volební strana, tj. vč. ODS může zřídit vlastní diskuzi a nemusí za ni platit. 

Nedělám reklamu obsahu webu slanske-noviny.cz, ale po technické stránce nemají chybu. Bylo by nanejvýš vhodné (můj názor) místo stížností na "noviny" a jejich autora p. Pešku oponovat podobným způsobem. ODS se o to na svém webu občas pokusí, ale tempu a výdrži p. Pešky stačit nemůže. Ono je to totiž také kus práce! A stejně tak se starat o zdejší diskuzi.
---------------

A k tématu:

Napsal jsem zde několik otázek jak v úvodním příspěvku, tak v nedávném. Odpoví někdo?

Měl by někdo vlastní názor jak by měsíčník byl vedený a co by měl obsahovat? Zdá se, že o to velký zájem není.

Je nějaký důvod, aby měsíčník neměl svoji část věnovanou politice ve městě? Vyloučit politické názory z měsíčníku je dle mého jen pohodlnost, způsob, jak se vyhnout těžší práci. Tou myslím v prvé řadě vytvoření pravidel, které budou prodiskutovány s občany a schváleny zastupitelstvem. 
Dále vytvoření redakční rady, která zajistí objektivnost a spravedlnost - rovnost všech autorů. A zde snadno zjistíme, že to bez politiky nepůjde. Ostatně, jaké je vedení města, když nejvyšší práva mají zvolení funkcionáři? Podle mého politické. Proč by tedy část měsíčníku Slánská radnice nebyla politická? 

Co se týká oznamování kulturních akcí, pak bych v měsíčníku šetřil místem. Je dostatek jiných prostředků (Kapesníček, Infáček, Facebook, kultura.slansko.cz, plakátovací plochy...). Když v měsíčníku, tak jen přehled, ne reklama. Té je také všude dost.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: jump
22.10.2015 - 11:57

Nebyl jiný výběr, než s komunisty nebo bez nich. Jak si vybrali Svobodní, kteří před volbami cosi deklarovali, je známo - děkuji za potvrzení.
L.Sch.

Zajímavé: zvoleno odpovídat na : "hopes" a ono na "jump"!!!
Naposledy upraveno 14.01.2016 - 12:43Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Čtenáři
22.10.2015 - 11:48

Máte úplnou pravdu. Svobodní ve Slaném si mohli po volbách vybrat - bud spolupracovat s dosavadní vládnoucí ODS (tj. panem Hrabánkem a s vámi), nebo s jinými stranami, mj. Naším městem (a tedy i dr. Peškou z KSČM).

Vybrali si druhou variantu a asi dobře vědí proč.

To je zřejmě důvod, proč jim tady neustále spíláte.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Jiří Hůla
22.10.2015 - 11:27

Pane ADMINISTRÁTORE,
Vy jste opravdu "neskutečný" nebo se mi snad jenom zdáte !!!
Vy, který naprosto nehorázně nedodržujete svoje vlastní PRAVIDLA DISKUSE (necháváte někdy i hrubé urážky bez povšimnutí!!!) se dokonce sám přidáváte k urážejícím? Nu, proti gustu ...

Připomenu Vám jen jedno Vaše předvolební heslo (Vy jste na něj zapomněl?) : "SVOBODNÍ - JEDINÁ PRAVICOVÁ STRANA" !!!
A co se stalo po volbách? - spolupráce v koalici s kandidáty komunistické kandidátky ("Naše město"!) s jejichž pomocí byla jediná šance, jak současnou koalici sestavit a v radě města spolupráce s komunistickým lídrem!!!

Připomenu ještě "Stanovisko Svobodných (celorepublikových) k povolebním jednáním ve Slaném:
"Ani ve snu nás nenapadlo, že by se zastupitelé zvolení za Svobodné, spojovali v koalici s komunisty, jako se to stalo ve Slaném. Nespolupráci s lidmi, kteří se nezřekli komunistické ideologie, považujeme za věc základní lidské slušnosti!!!"

L.Schneider
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.