Obsah  >>  Politika, politici  >>  Pryč s ODS
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  227

Pryč s ODS

ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Slánské noviny
13.2.2017 - 13:40

Pracovat s Bartoníčkem a Zálomem, na to zjevně nemá každý žaludek.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 197
Hlavně pro: Všechny
9.2.2017 - 13:52

Demokracie a svoboda slova podle slánské ODS

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/cenzurovana-slanska-radnice

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Všechny
8.2.2017 - 08:09

No, když nejsou na radnici kvalifikovaní lidé, pak to  dopadá takto:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/zbytecne-vyhozene-penize

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PP98
Počet příspěvků: 45
Hlavně pro: Všechny
6.2.2017 - 11:39

Tak koukám, že máme další oběť na slánské radnici

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/dalsi-rezignace-na-slanske-radnici

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2590
Hlavně pro: Robin
8.8.2016 - 15:42

Není zač. Tak, jistě, jenže já nehodlám rozebírat a dokazovat detailně většinovou nepravdivost tzv. "informací" (či tvrzení) v SN (to nechme na případném právním kroku), což by jistě bylo jejich přáním, neboť by to působilo křečovitě - pomluvy se totiž, vyvracejí špatně; a tím hůře, čím více se poškozený o to snaží, že(?) - to oni (v Peškových SN) vědí velmi dobře proto provokují!
Kontraproduktivitu, násilným vnucováním jejich dezinformací pomocí tištěných novin - VŠEM, VŠEM, VŠEM !!! - přenechám jim, jim jim!
L.Sch.
Naposledy upraveno 08.08.2016 - 15:44Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Čtenáři
7.8.2016 - 18:19

Byvalá rada . . . Śkoda, že jste to takhle nenapsal hned. Pak byste mohl klidne polozit otazku, zda i ostatni udaje v clanku jsou stejne verohodne.Dekuji za reakci a zdravim.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2590
Hlavně pro: Robin
7.8.2016 - 11:09

Nechutné plivání a prskání kolem sebe bych, prosím, spíše nacházel u většiny článků s politickým podtextem v Peškových SN. Já, jejich obsah, pouze komentuji.
Články v SN se snaží kriminalizovat (či alespoň vzbudit takový dojem u čtenářů jejich textů) cokoliv, co učiní nové vedení i když tak činí v souladu s právem a nečiní nic co by překračovalo zvyklosti obvyklé.
Nemá cenu komentovat urážlivé pasáže týkající se úředníků úřadu (to přenechme jim) - jako například, že kvalifikací někoho má být, že je něčím zetěm či urážení jiné osoby ze stejného referátu ohledně její schopnosti objednávat pro nějakou firmu cement či zcela drzá a chybná poznámka o tom, kdo je jejím manželem!!!
Dalo by se říci že je tu patrná stálá snaha stále někoho očerňovat a to zejména politické oponenty. Toho už si všimli mnozí a také tak o tom mluví. V tom smyslu, je zřejmě vydání "nejvýživnějších" článků v Peškových SN v tištěné podobě, pro jeho skupinu, poněkud kontraproduktivní.
A pokud si přejete, jako - alespoň jediný důkaz - něco okomentovat, tak prosím:
Bývalá rada 17. prosince 2015 zadala zakázku v hodnotě 1,9 mil. jedné jediné firmě, bez oslovení jiných!!! Prostě si vybrala firmu, které tuto zakázku přenechala svým rozhodnutím.
Současná rada při srovnatelné a možná i menší zakázce, jmenovala přesto komisi, oslovila pět firem a ještě zakázku předem zveřejnila na profilu zadavatele města Slaného.
Z tohoto pohledu je zcela patrné, že netransparentní se spíše jeví zakázka bývalé rady, že?
L.Sch.
Naposledy upraveno 07.08.2016 - 17:04Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Čtenáři
4.8.2016 - 17:26

Takže jako obvykle. Jen jste zase plivl na autora resp.na SN. Bez čehokoli konkrétního. Jak typické. Kdybyste se pokusil vyvrátit nebo alespoň zpochybnit jedno jediné tvrzení ze článku, ale to se od Vás čekat asi nedá.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: Čtenáři
3.8.2016 - 09:46

Opět nadávky místo faktické argumentace.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2590
Hlavně pro: Všechny
3.8.2016 - 09:42
Nu, jak je vidět, tak metody "soudruhů" jsou stále stejné - lež a zkreslování jsou stále jejich hlavní pomůckou při veřejných pomluvách a následné ostrakizaci politických soupeřů!!!
Čí je to celé práce? ... To nebude asi tak těžké uhodnout že? A že se jedná o trestný čin (pomluvy), to je bezesporu pravda.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PP98
Počet příspěvků: 45
Hlavně pro: hopes
3.8.2016 - 07:03

Jeden by nevěřil, že je něco takového ještě dnes vůbec možné. A to navíc ve Slaném. Zajímalo by mne, čí je to celé práce. Dozvíme se to nějak? Okomentuje nám to pan Hrabánek nebo pan Zálom? Zatím mi to  připadá, že to jsou jejich rejdy. A pokud to tak je, tak to může být i na kriminál.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Všechny
2.8.2016 - 12:08

Tak koukám, že šíbři z ODS a ČSSD  opět vystrkují hlavy. Kauza "Rath" jim asi nestačila.

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/machinace-s-verejnymi-zakazkami-na-slanske-radnici

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2590
Hlavně pro: Nobody
18.7.2016 - 15:41

Rozhodně nejde o novelu za účelem jakkoliv omezovat právo shromažďovací. Jednalo se o technickou novelu, která pouze zpřesňuje postupy pro svolávání a organizaci shromáždění. Dává navíc možnost přezkumu soudu, pokud by nebyla spokojenost s rozhodnutím úřadu.
Pokud jde o poslance TOP 09, tak ti nehlasovali pro novelu asi hlavně kvůli tomu, že nezahrnovala jejich návrh na zákaz demonstrací o některých svátcích (např. Albertov 17. listopadu). - Z tohoto pohledu se vše jeví poněkud jinak, že?

Pro úplnost připojuji text pí. Mgr. Jany Černochové, 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS při PČR a starostky městské části Praha 2 :
"V žádném případě se neztotožňuji s vyjádřením poslance Schwarze a velmi mě zaráží histerie, která se kolem novely odehrává a která rovněž není namístě. Výrok poslance Schwarze z ANO, je zcela neadekvátní a zavádějící. Nový shromažďovací zákon nepředstavuje žádné obětování svobody v zájmu pořádku (jak se vyjádřil)! Shromažďovací právo považuji za jedno ze základních a nezměnitelných práv, nicméně nesmí být zneužíváno k protiprávnímu jednání a pokud při některých veřejných shromážděních došlo k porušování zákona, pak by zde měla být možnost takové shromáždění rozpustit. Skutečnost, že se tato pravomoc rozšiřuje i na policii, vnímám pozitivně, neboť kdo jiný je schopen na místě posoudit, zda dochází k protiprávnímu jednání, než zasahující policisté. Úředníci mohou reagovat se zpožděním, což může mít za následek nevratné škody. Nová úprava je dle mého názoru přínosná pro starosty, kteří při dosavadním znění museli jen útrpně přihlížet, když se v jejich obci porušoval zákon. ODS novelu shromažďovacího zákona podpořila nejen kvůli vymahatelnosti zákona, ale i proto, že v porovnání s původní - vládou navrženou - verzí došlo v Poslanecké sněmovně k mnoha vylepšením, mj. byl do zákona vrácen zákaz zahalování, a také proto, že změny navržené Senátem nebyly rozhodně lepší variantou, ale právě naopak."
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2590
Hlavně pro: Všechny
16.7.2016 - 16:16
Nešlo nikterak o "omezování" svobody shromažďování. Jednalo se o Novelu zákona, kde jde především o opravu výrazů již zastaralých, či jinak již nevhodných - jako např. : ..."slova - národního výboru - se nahrazují slovem - úřadu - (!!!), či slovo - občanů - se nahrzuje slovem - osob - (!!!) ... a pod.
A že nejde o bránění shromažďování, či jeho omezování, vyplývá např. u odstavce o přestupcích, kde se lze dočíst např.: ..."... osoba se dopustí přestupku tím, že (§14 c) - neoprávněně ztěžuje účastníkům shromáždění přístup na shromáždění nebo jim v něm brání"... - či (§14 e) - brání účastníkům shromáždění ve splnění účelu shromáždění nepřístojným chováním nebo neoprávněně úmyslně brání jinému v podstatném rozsahu ve výkonu práva shromažďovacího.
Je, samozřejmě, i nadále  nutné, aby svolavatel shromáždění oznámil úřadu datum shromáždění alespoň 5 dní předem, ale v odůvodněných případech lze dokonce oznámení přijmout i v kratší lhůtě. Úřad může stanovit podmínky pro konání shromáždění, má-li se na stejném místě (ve stejnou dobu) konat jiné shromáždění, či jiná akce - např. kulturní, sportovní nebo jiná společenská akce, či jakýkoliv veřejnosti přístupný podnik.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Yetty
chemik
Počet příspěvků: 90
Hlavně pro: Nobody
16.7.2016 - 10:25

Každá partaj změnou vedení se mění. ODS se konzolidovala, co je v pozadí za každým hlasováním nevím, ale mě to stále jen potvrzuje věc jinou.
Jakou? Hlavně to, že někteří voliči neprokoukli to, že ANO je tvořena z větší části takovým politickým elektorátem, tvořící, a je otevřena těm, kteří neprošli lustracemi a přitom chtějí být stůj co stůj v politice a tak berou za vděk otevřené náruči populistické ANO, nabírající starou gardu i z Stb a ty politiky kteří se z různých důvodů meprosadili v jiných stranách. Tady bych uvedl příklad paní Jermanové, bývalé člence ODS, nyní je v ANO a kandiduje na post hejtmana, kam ODS delewguje Mgr Martina Kupku, úspěšného starostu z Líbeznice a na to jsem zvědav. Jsou to dva kvalitově rozdílní politici. Atd. mohl bych uvésti více, podobně jak paní Nabody zde uvádí pana Schwartze.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 628
Hlavně pro: Všechny
13.7.2016 - 22:24
Poslyšte , nezdá se Vám taky, ze ta partaj má v poslední době nějaký jiný politický nastavení?

http://hlidacipes.org/chci-zakon-pro-vsechny-slusne-lidi-proc-neprekvapuje-nehoraznost-poslance-schwarze/
Jak to tady čtu, není to poprvé
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2590
Hlavně pro: Shark
28.2.2016 - 23:54

Zdravím,
partnerských měst má Slaný více ne jenom Pegnitz, kteréžto partnerství je ovšem, pravda, nejstarší (ještě před r. 1989). Vlajka Tibetu, kterou Ivo Rubík vyvěšoval, byla jednou ze čtyř, které věnoval Dalajlama V. Havlovi. Jak se dostala do rukou RNDr. Rubíka již nevím (že to však tak bylo, vím přímo od něho) - a pravdou je, že byla pravidelně v patřičný den vyvěšována.
Co vedlo Pražáky k onomu hlasování (i když ne jednotnému) vskutku nevím. Politika je velká "potvora" a kdoví co se za tím skrývá ...? Já bych v tomto případě nehlasoval (odešel či prostě nehlasoval)! Nicméně nehledal bych v tom nic jiného než momentánní úlet.
L.Sch.

P.S. - Pokud jde o Tchajwan vzpomínám si, že před nějakým časem se jednalo o sloučení s Čínou - čemuž jsem se tehdy velmi podivoval. Takže jsem měl víceméně pocit, že k jakési dohodě došlo a omlouvám se, jestliže nejsem úplně v obraze.
Je ovšem s podivem - při mentalitě Číny - že nepoužila, dosud, stejného způsobu násílí jako v případě Tibetu. Nu asi je, přecejenom, rozdíl mezi tím, připojit násilím uzemí přiléhající, či ostrov, že?
Naposledy upraveno 29.02.2016 - 00:14Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2806
Hlavně pro: Čtenáři
28.2.2016 - 22:36

Nemyslím, že by Tchajwan s něčím podobným souhlasil
http://www.lidovky.cz/tchaj-wan-protestuje-proti-partnerstvi-praha-peking-pcb-/zpravy-svet.aspx?c=A160227_191029_ln_zahranici_ELE
Tchajwanské ministerstvo zahraničí oznámilo, že Čínská republika, jak zní oficiální název pro Tchaj-wan, „nikdy nebude akceptovat jakoukoliv formulaci, která očerňuje suverénní postavení země“. Zároveň uvedlo, že Čínská republika je nezávislý suverénní stát od svého založení v roce 1912.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tchaj-wan-partnerstvi-mezi-prahou-a-cinou-peking-f6i-/zahranicni.aspx?c=A160227_185937_zahranicni_fka#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main


a nemyslím, že by to byla náhoda., tuším za tím "pumpaře" hlasování nebylo stran ODS sice jednotné, nicménně má svoji většinu.

Bude se to jmenovat konsolidace vztahů na pražském Magistrátu.

A taková otázka: co se tak Praha od Pekingu může přiučit?  Proč zrovna tohle město?
Naposledy upraveno 28.02.2016 - 23:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2806
Hlavně pro: RK007
28.2.2016 - 22:33

Neexistuje nepolitická politika. A touhle smlouvou se dostali na dimenzi mezinárodní, což platí i  pro malá města.
Viz tato reakce:
http://www.lidovky.cz/tchaj-wan-protestuje-proti-partnerstvi-praha-peking-pcb-/zpravy-svet.aspx?c=A160227_191029_ln_zahranici_ELE


Za doktora Rubíka se vyvěšovala vlajka Tibetu, to je také politikum. 
V Praze je ale nyní patrně jiná ODS.

Stejně tak je politikum i výběr partnerského města, to jest Pegnitz.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2806
Hlavně pro: Robin
28.2.2016 - 22:28

Jsem jen lehce zjitřenej, ale tuším, bude hůř. Ten seznam NENÍ JEN TAK NÁHODA:
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  227
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.