Obsah  >>  Úřady, policie  >>  Ho..o kam se podívám
Strana:   1  2  3  4

Ho..o kam se podívám

XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Brutus
10.2.2011 - 18:26

Pak se čoklaři nemůžou divit, že jim město nedá sáčky na hovénka, když budou brát "prachy" za psí poplatky vesnice.  A my ostatní budem furt kličkovat mezi bobkama  papírově vesnickejch  hafiků, kteří sem vyčůraně jezděj na WC.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Všechny
10.2.2011 - 18:18
Vážení,je úplně jedno kde Veronika bydlí!Také nejsem ze Slaného a často tam se psem jezdím:-)Tady je řeč o uklízení po psech!A veronika žádný zákon neporušila-naopak to udělala chytře tak jak to dělá spousta jiných lidí!Pokud psa nahlásila u jiných lidí na vesnici tak jsou sice majitelé oni a jsou za něj zodpovědní ale psovi je to fuk:-))Problém by byl jen v případě,že by pes třeba utekl,někoho pokousal nebo způsobil nějakou nehodu či problém!Ale chodit po Slaném s "vypůjčeným" psem trestné není!!A pokud má Slaný povinnost čipovat registrované psy,tak pes,který není ve Slaném přihlášen rovněž čipován být nemusí:-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenář
10.2.2011 - 16:55

Vzhledem k tomu, že v prvním příspěvku uvedla:  "podotýkám kousek od Slaného...", pravděpodobně nebude z Kladna ani z Práglu. Prostě Slaňačka jak poleno.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: Všechny
10.2.2011 - 16:37
Dáma (Veronika) skutečně kličkuje. Asi bydlí v jiném městě, třeba v Kladně nebo v Praze.
Pravděpodobně bydlí v bytě nějakého paneláku, když mluví o poplatku 800,- Kč. Tak by tomu bylo i ve Slaném v I.okruhu. Ale pokud by bydlela v rod. domku v I.-III. okruhu platila by 400,- Kč. V okrajovém IV. okruhu je poplatek za psa 150,-. Důchodci v I.-III. okruhu platí 200,-.
Paní Veronika umí zkrátka šetřit  zákon nezákon, vyhláška nevyhláška - kampak na ní? Jestlipak má pejska očipovaného, jak to zdůvodní MP až zjístí, že ne?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Veronika
10.2.2011 - 15:41

V tom případě nechápu Váš příspěvek madam.
Poplatek jste vyřešili, čoklíka přehlásili na vesnici a ve finále napíšete, že ve Slaném nebydlíte.
Asi mlžíte...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Veronika
Počet příspěvků: 104
Hlavně pro: Nobody
10.2.2011 - 14:23

Ale ale :) řekněte mi, jak jsem porušila zákon... Vlastnictví psa jsem přepsala na známé, kteří bydlí na vesnici, tudíž za něj musí platit poplatek - a také platí. Směšných 60 Kč. Nebudu tu podporovat město, za co? Za nic, jak píše pán níže.. Dělá to takhle každý. Nikdo mě za to nemůže pokutovat. A pokud mě zastaví policista? Nezlobte se, ale za celý život mě nikdo nezastavil s výsledkem kontorolovat zaplacený správní poplatek :D je trošku rozdíl platit 800Kč nebo 60... Navíc - ve Slaném nebydlím, takže to Slaný vůbec nemusí mrzet :D
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: Všechny
10.2.2011 - 13:05
Stejným způsobem - porušením zákona - totiž nezákonným odtažením (spíše krádeží) dlouhodobě zaparkovaného (i když možná nevhodně) automobilu (legálně vlastněného), byl tento problém vyřešen (asi na objednávku) v Dolíně. Je samozřejmě smutné,  že není zákonem ošetřen jiný vhodný způsob (např. odtažení na parkoviště), ale ještě smutnější je, že protizákonnému jednání tleská v regionálním tisku S.L. pí. Dobešová, manželka ministra Dobeše. Z jiné strany pohledu lze její pocit radosti jistě pochopit, neboť nevhodně zaparkovaný automobil stál před jejich domem, ale už méně lze pochopit, že se o ten pocit dělí se čtenáři S.L.
Naposledy upraveno 10.02.2011 - 13:09Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Veronika
10.2.2011 - 11:51

To jste to vyřešili s porušením zákona, a může vás to v budoucnu hodně mrzet!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: Veronika
10.2.2011 - 06:39

Tak to bych nedoporučoval. Za psa je ze zákona odpovědný jeho majitel.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Veronika
Počet příspěvků: 104
Hlavně pro: Lukáš Plas
9.2.2011 - 22:46

Palec nahoru :) máte pravdu.. My poplatek za psa vyřešili. Nechali jsme ho přihlásit u známých na vesnici - podotýkám kousek od Slaného a platíme za něj ročně 60 Kč. Doporučuji, protože výsledek je v podstatě stejný :D 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Lukáš Plas
9.2.2011 - 20:08

Souhlasím s Vámi!Jsem také majitel psa i když většího plemene(40kg).Po svém psovi si vždy uklízím,nedělá mi to problém pač to k chovu psa patří a jsem čistotný člověk.Máte pravdu,že se všichni včetně města starají jen o psy ale o jiný druh nepořádku už ne.Oni ty výkaly nejsou zdaleka jen psí ale mnohdy i lidské.A to nemluvím o pet lahvích,různých obalech od jídla a hlavně o žvýkačkách a milionech vajglů všude kam se kouknu!!V žádném případě neobhajuji majitele psů,kteří neuklízí,jen poukazuji na fakt,že město by za vybrané peníze mělo makat mnohem intenzivněji.Jak často vidíme někoho uklízet v ulicích??I kdyby město zaměstnalo partu uklizečů a dobře jim zaplatilo,byla by to pro něj zanedbatelná položka!Ale nejspíš je výhodnější,když se banda nezaměstnaných lemplů bude válet na podpoře z našich daní a příspěvky z registrovaných psů letí kamsi do neznáma!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lukáš Plas
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
9.2.2011 - 13:20
Hezké odpoledne všem,
na úvod bych rád podotknul že my máme psa (malé plemeno do 10kg), uklízíme po něm a taky se nám nelíbí, že na chodnícíh je k nalezení takový hnus.
Mám ale dotaz na město - dejme tomu, že je ve městě cca 3000 registrovaných psů (a to jsem jistě hodně při zdi), tedy 3000 majitelů, kteří platí 800kč. To je slušných téměř 2,5 milionu korun ročně. A to mluvím pouze o jednom psovi na rodinu. Co máme my pejskaři od města zpět za tyhle peníze? Zelený pytlíky na příděl, kterých dostáváme pouze 2 balíčky, protože město šetří? To je vše? Nemyslím si, že město vynaloží 2,5mil kč jen za ty pytlíky, zvlášť když jsou určitě recyklované, tudíž jejich hodnota je minimální. Jaké máme za těch 800kč výhody? Žádné, jen buzerace a buzerace - čipování, uklízení výkalů pod pokutou x stovek/tisíc.
Pokutuje někldo ty, kdo vyhazují do trávy podél chodníků PET lahve, cigarety, papíry, hadry apod? To nikomu nevadí?
Co takhle odstupňovat poplatky podle plemene psa? Proč máme za 7mi kilového psa platit stejně jako soused, který má Dogu? Povinný ručení taky nemá stejný řidič Felicie 1,2 jako řidič 3-litrový Audiny.....
My třeba v rámci našeho pojištění domácnosti máme i pojištění odpovědnosti z občanského života, teré se vztahuje i za škody způsobené registrovaným zvířetem. Máme za to nějaké výhody? Nemáme. Ale platit musíme stejně.
Je zajímavý, že každej tady řeší psy,ale už nikoho nezajímají desítky toulavých koček, který se seljzaj od Dolíků až po Vikovku. Víte kolik ty tam musí nadělat nepořádku? A to nikdo neřeší!
Kdyby se alespoň město uráčilo a dávalo pytlíky do trafik nebo do obchodů (Billa, Kaufland..) např. Víte ono je totiž někdy docela na nervy se dostat na úřad v otevíracích hodinách, když děláte mimo město od pěti ráno a z práce jezdíte v šest hodin večer. Když si za tři pětky koupím sáčky v krámě, město nám to snad uhradí? Ne. Město si na nás vzpomene teprve až bude chtít zaplatit poplatek za psa :-))) 

Neobhajuji tady dobytek, který neukízí po svém psovi, obzvlášť, když je to na chodníku, silnici, nebo v parku. jen říkám, že by se mělo měřit každému stejným metrem.
Viz třeba jistá skupina obyvatel, kteří dělají neskutečný bordel v DĚTSKÉM parku u Dolíků.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
isabel
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: všem
8.2.2011 - 21:02

Uklízení psích výkalů je nezbytné nejen kvůli pořádku na chodnících a veřejných lokalitách, ale také z hygienických důvodů. I když se to nezdá, tak množství zvířecích výkalů v ulicích města se počítá na tuny
„Ve zvířecích exkrementech můžou být zdroje infekcí nebezpečných pro člověka,“ potvrdil Vojtěch Kolín, vedoucí mladoboleslavského územního pracoviště Krajské hygienické stanice. Zdůraznil, že neuklizené exkrementy na chodnících a v parcích postupně vysychají, ale zárodky virových nákaz zůstávají životaschopné a s rozvířeným prachem se dostávají do ovzduší.Člověk je potom snadno vdechuje, což je velmi nebezpečné hlavně u malých dětí a u starších osob se sníženou imunitou. Podle hlavního boleslavského hygienika Vojtěcha Kolína k rozhodujícímu snížení rizika zcela postačí, když chovatelé zvířecí výkaly sbírají a v sáčcích odhazují do odpadkových košů. Samozřejmě je lepší, když k tomu účelu jsou v dostatečném množství po městě rozmístěné speciální sběrné koše, ale i odhození zvířecího exkrementu zabaleného v sáčku do běžného koše na odpadky je lepší, než ho ponechat neuklizený a volně tlející.

Zdánlivě maličká hovínka jsou totiž rozsáhlejším zatížením životního prostředí, než by se neinformovanému člověku na první pohled zdálo.
zdroj Sedmicka

město Mladměsto Mladá Boleslav každoročně zavalí 267 tun zvířecích výkalů (přesně 267 472 kilogramůá Boleslav každoročně zavalí 267 tun zvířecích výkalů (přesně 267 472 kilogramů Fuj!!

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: AlterEgo
18.1.2011 - 17:41

Nejste? Tak proč používáte ten nick, víte co znamená?

Tak to vidíte, těch poplatkových rozlišení je ještě více než jsem uvedl. Ale v zásadě platí,  počítáme-li že většina pejskařů je držitelem jednoho psa, ta moje informace - v I.okruhu 800,- , u rod. domků I. - III. okruh 400,- (čl.7, odst. 3/), a ve IV.okruhu dokonce jen 150,- Kč (nikoliv 200,-, jak jsem omylem uvedl). 200,- platí důchodci na které jsem zapomněl.
Tak co Vás tak rozlítilo? V čem vidíte to prázdné plkání? To bych já spíše mohl vidět ve Vašem přesvědčení, že by snad vysavačům exkrementů neměla vadit jejich mazlavost!!! Co takhle zkusit mokré čistění koberců s normálním vysavačem, to přece nemůže být žádný problém, co říkáte?

P.S. Vaše počínání s úklidem po pejskovi a výchovu lze jen chválit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AlterEgo
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: Čtenář
18.1.2011 - 13:23

...Bohužel, možná bohudík nejsem ničí spřízněná duše...

   Co se týče poplatků snad nejlépe se bude podívat na http://www.meuslany.cz/data/ke_stazeni/vyhlasky/ozv2010_07.pdf a pak něco psát (nechci říct "prázdně plkat).  Ale o to tady nejde. Jde o princip. Jen jsem se snažil osvětlit na co by měli jít peníze za poplatky za psa. Nejbližší a snad jedinej útulek který je v dosahu Slaného je myslím na Buštěhradě...  Co se týče odchytů toulavých psů: cca před 1/2 rokem jsem telefonoval na MP Slaný,že se nám kolem baráku a vedle dětského hřiště potuluje pes bez vodítka,náhubku...Byl to Bernský salašnický, majitel nikde...Bylo mi řečeno,že ho mám odchytit a odvézt na Buštěhrad sám... Tím nechci hanit práci MP, ale... To že má město Slaný 2 ks vysavače na psí exkrementy (slušně rečeno **píp**, ano o to tady celou dobu jde) a může je používat pouze při suchém počasí....nezlobte se na mě, na tohle reagovat raději nebudu, ještě není po 22-té hodině...

 P.S. Jsme majitelé psa, byť jen malého ale uklízíme po něm. A vedeme k tomu i naše děti.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4313
Hlavně pro: AlterEgo
18.1.2011 - 12:49

Čípak jste zpřízněná duše či druhé já, té Matahari snad?
Pořádek a aby se uklízelo po psech, to si jistě přejeme všichni, ale jak toho dosáhnout - "to je oč tu běží", že? Tento problém s psími exkrementy mají dlouhodobě všechna města a nejen v ČR. I Slaný má vysavač (nevím jestli dva?) pevných exkrementů. Ale jeho využití je možné až při suchém počasí.
Zvýšený počet exkrementů, je vždy po každé zimě, kdy napadne sníh. Je to samozřejmě neukázněností pejskařů, kteří po svých miláčcích neuklízejí. To je jistě pravda a na pokutu to určitě je (a pokuty jsou i vybírány), ale při nízkém stavu členů MP - uhlídejte všchny neukázněné pejskaře!
Určitě se mýlíte v množství peněz vybraných na poplatcích. Polatky jsou, pokud vím, rozděleny podle okruhů  - (psi v bytech či na hlídání domů s dvorem), střed města - vzdálenější okruh - vnější okruh, přičemž psi v bytech a středu města jsou zpoplatňováni  nejvíce (800,-), II. okruh (400,-), III. vnější okruh (200,-). Uvážíme-li, že těch z II. a III. okruhu je nejvíce vyjde nám, že vybraná částka není ani poloviční, té, kterou uvádíte vy (i když počet psů je jistě větší). Částka je vydávána nejenom na úklid města, ale rovněž na poplatky psím útulkům, kam město dodává spoustu toulavých pejsků, jak jsem slyšel, a to hlavně v prvních měsících roku, což jsou následky neuvážených živých vánočních dárků (pejsků).  To hodně, v těchto případech, vypovídá o špatné lidské povaze, což souvisí i s neuklízením po pejscích. Zvýšený dohled na pejskaře by jistě bylo dobré uplatňovat hlavně ve středu města - chápu ovšem, že po celý den je to dosti obtížné, zvláště když,  v zimních měsících, vycházejí pejkaři na venčení až za tmy.
Pejskové, kdyby mohli mluvit by nám jistě řekli, jak nás a hlavně své "páníčky" mají rádi i přes jejich neukázněnost. A právě ta neukázněnost je tu ten hlavní problém.
Naposledy upraveno 18.01.2011 - 13:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AlterEgo
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: Nobody
18.1.2011 - 12:33

...nebylo to myšleno tak že to pokryje škody...to ani náhodou. Jen jsem reagoval na některý předchozí příspěvěk ohledně poplatků za psa...A myslím, že takových 1.000 psů přihlášeno je...Akorát je většina psaná na důchodce a ti maj myslím slevu (jako na všechno).  Jinak Vám docela závídím že jste viděl ten sběrač...Viděl jste ho dokonce i v provozu?Při čištění?Nevíte kolik jich město má?
Naposledy upraveno 18.01.2011 - 12:34Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: AlterEgo
18.1.2011 - 12:23

Nejsem jistý, kolik  je vlastně  OFICIÁLNĚ ve městě těch psů přihlášeno, protože jen z těchto teče poplatek. To samé se týká výše poplatku, ale dá se to najít.  Pokud se ovšem domníváte, že nějakých 800 tis pokryje náklady na údržbu čistoty města a ŠKODY na zeleni, tak se šeredně mýlíte.  Prohlídněte si místa, kam se psy chodí močit a uvidíte ty následky na keřích a zeleni.Jsou nevratné a dokáží zlikvidovat i poměrně odrostlý keř. Ono totiž co je moc, to je příliš. Pes neprodukuje zahradnický substrát. Ten sběrač jsem viděl, je to pojízdný vysavač na motocyklu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AlterEgo
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: všechny
18.1.2011 - 09:06
Odstavec 2...


Místní poplatek ze psů je upraven zákonem č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění dalších 9 zákonů, z nichž poslední - zákon č. 229/2003 Sb., nabyl účinnosti dnem 1. ledna 2004. Úplné znění tohoto zákona /ve vztahu k místnímu poplatku ze psů/ lze najít na webové stránce časopisu Myslivost v rubrice Legislativa.

Místní poplatek ze psů představuje více než 100letou právní úpravu, odůvodňovanou získáním prostředků na krytí nákladů obce na čištění veřejných prostranství od psích exkrementů a na provoz zařízení pro tato nejčastěji opouštěná zvířata.

Je nutno upozornit, že poplatek se vlastně neplatí podle zákona, ale podle obecně závazné vyhlášky obce, která jej zavedla. Jinými slovy, pokud jej obec nezavedla, držitelé psů nejsou povinni jej platit, resp. neví v jaké výši jej mají platit. Obecně závazná vyhláška obce má stanovit konkrétní sazby poplatku, případné další osvobození a úlevy, ohlašovací povinnost, splatnost a podrobnosti vybírání poplatku. Pro informaci se uvádí, jakým způsobem zavedlo poplatek Hlavní město Praha (vyhláška hl. m. Prahy č. 23/2003 z 27. 11. 2003 s platností od 1. ledna 2004).


Co k tomu dodat...?Snad jen kam ty peníze tečou a co s nima město dělá...Jde o princip,není problem se sehnout,a uklidit to hovno,ale ... Co kdyby k tomu napsal své stanovisko nějaký radní,nebo pan starosta...?
P.S. Když je ve měste 1000 psů (je daleko víc) a každý zaplatí 800 Kč (nevím kolik je teď poplatek), částka je 800.000 Kč...Jak byli peníze využity? Ano, na Městském úřadě dostanete pytlíčky (myslím zelené)...Ale za 800 tisíc? To by bylo vystaráno na xy let... Město má prý zakoupny 2 hovnocuce, neviděl jsem ani jeden v provozu...Kde jsou?

 Pes je němá tvář...Kdyby mohl mluvit a říct nám co si o nás myslí, asi by jsme si to zarámovat nedali...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Markéta
Počet příspěvků: 26
Hlavně pro: Nobody
17.1.2011 - 17:54

Přesně o tom ale mluvím, je třeba důslednost městské policie... tak proč je není nikde vidět? (kromě obcházení náměstí a civění do výloh)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.