Obsah  >>  Politika, politici  >>  Měsíčník Slánská radnice
Strana:   1  2  3  4

Měsíčník Slánská radnice

Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: janek
3.7.2018 - 16:40

Ale, ale - podle militantnosti onoho janka se dá téměř s jistotou dovodit, že se jedná o některého soudruha pana -pel-. Pravda, na pivo, ač nikoliv denně, k Rybičkám zajdu; ale pravidelně tam vidím některé soudruhy z kandidátky pana -pel-, či jejich spolupracovníky ...!!!
Peškonoviny rozhodně nevyhledávám a tak zmíněný hloupoučký článek jsem poprvé viděl v po. 2.7., kdy stavební činnost byla v plném proudu.  Ale panu -pel- šlo hlavně o to, celou věc "prodat" jako nezdar radnice ke kterému se měl přihlásit starosta ... leč, jako na potvoru, zrovna když dal článek do DF, práce byly obnoveny a dojde jen k malému zpoždění - smůla co, janku? - a i ta zatracená plovárna bude otevřena - no můžou mít ti soudruzi nějakou radost ...?!!!
L.Sch.
P.S. - Jdu k Rybičkám na pivo se spolužáky, tak kdyby byla nějaká nejasnost přijďte se zeptat.
Naposledy upraveno 03.07.2018 - 16:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: XXL
3.7.2018 - 15:21

Obdivuji vaše úsilí vést nějaký dialog s tím štamgastem od Rybiček. Zejména pak s jeho opileckými plky, které sem přidává někdy v jednu hodinu ráno.

Takže stačí se podívat na datování onoho článku na webu Slánských novin z kterého je zřejmé, že tento článek byl vložen na web již 29.6. Tedy o řadu dní dříve, než na něj pan Šnajdr dokázal reagovat.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenáři
3.7.2018 - 13:56

Pane čtenáři,
v příspěvku, který jste psal ve třičtvrtě na jednu ráno, jste až v 9:38 doplnil, "v pondělí 2.7.(kdy jsem se tam byl podívat)" !!!
V původním příspěvku jste napsal:V ulici Hanžburského, jak mohl každý vidět, vládl čilý, stavební ruch.

Proto já jsem vznesl dotaz komu věřit, že město samo přiznalo, že došlo k přerušení stavby, zatímco vy jste psal o tom čilém stavebním ruchu. (Pochopil jsem to tak, že dle Vás k žádnému přerušení prací nedošlo).

2.7. v době zveřejnění článku možná již v oné ulici vládl čilý stavební ruch, ale o 2.7. se přece vůbec v článku "Peškonovin" nepsalo.

Město zveřejnilo přerušení prací, "Peškonoviny" taky.

Nechápal jsem tedy tu Vaší brzkou ranní reakci, za kterou Vy mne tu označujete za podporovatele Peškova článku.Mám dojem, že jste se pozdě v noci připotácel ke kompjůtru, viděl peškův článek. Jak známo, tak na jakoukoli "Peškovinu" Vy reagujete jak býk na rudou barvu a tak jste se tam od srdce vyprázdnil a nezapomněl jste na závěr pozdravit tak, jak jste byl asi po léta zvyklý.

Tím, že vkládáte dodatečně věty do původních příspěvků mystifikujete ostatní čtenáře víc než Slánské noviny.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenáři
3.7.2018 - 10:12

Ano, jsou obnoveny. Protože před tím byly přerušeny. Tudíž tam nemohl vládnout čilý stavební ruch, což jste Vy v minulém příspěvku tvrdil.
Co je tedy nepravdivého v těch "Peškonovinách" na větě: "Stavební firma tedy před několika dny započaté práce přerušila a staveniště opustila. ...?
Předpokládám, když práce přerušili, tak i stavbu dočasně, než byly práce obnoveny, opustili.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: XXL
3.7.2018 - 09:55

Nejlépe je věřit svým vlastním očím.
L.Sch.

Slánské "Peškonoviny": ..."Stavební firma tedy před několika dny započaté práce přerušila a staveniště opustila. ... Můžeme jen spekulovat, zda se k odpovědnosti za "tento nezdar" přihlásí starosta ..."
Ze zprávy MÚ : Vedle vysvětlujícího sdělení vynuceného přerušení, což se při takovýchto pracech běžně stává - ... 2.7. - poslední věta - ..."Práce jsou dnešním dnem znovu obnoveny."
P.S.- Pro pana XXL tedy ještě jednou a naposledy:
Články v Peškových SN jsou tendenční se záměrem u snadněji ovlivnitelných občanů vyvolat dojem, jak to ti - političtí soupeři - dělají všechno špatně a v neprospěch slánských občanů.
V den 2.7., kdy - "pel" - článek uveřejnil, vládl již v Hanžburského ulici čilý stavební ruch. Takže co chce asi pan XXL svou podporou hloupoučkého Peškova článku říci - a komu, že? Takováto přerušení se přece stávají - a to z nejrůznějších objektivních příčin. Z nesmyslné kritiky Peškovy, něčeho takovéhoto, je zcela patrné - jak se, podle známého lidového pořekadla - tonoucí stébla chytá!!!
Naposledy upraveno 03.07.2018 - 11:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenáři
3.7.2018 - 08:57

Sakra teď nevim komu věřit.
Vy v rámci protikomunistického boje jakoukoli kritiku vedení města odmítáte a nazýváte ji nesmyslnostma a uvádíte, že v ulici Hanžburského vládl čilý stavební ruch, zatímco samo město uvádí na svých stránkách, že stavební práce byly přerušeny.
kopíruji:

" Rádi bychom občany informovali o aktuálním vývoji ke stavebním pracím revitalizace ulice Hanbžurského. Stavební práce byly přerušeny letos v červnu na základě statického posudku. Aktuálně byly práce znovu obnoveny. Termín dokončení revitalizace se tak posunul na konec září letošního roku."

Kdo tedy mluví pravdu?

Naposledy upraveno 03.07.2018 - 08:58Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: Slánské noviny
3.7.2018 - 00:45

Inu - Vy soudruzi - jediným OPRAVDOVÝM SOUDRUHEM, je Váš soudruh Peška - pel - a neurážejte, laskavě, ty, jichž se takovéto hnusné oslovení netýká!!!
Ale ani Váš soudruh Peška - soudruzi - si nepřeje být, na veřejnosti, oslovován coby "soudruh" - možná, že se i za takové oslovení stydí (čemuž se já nedivím) a málem se na zastupitelstvu, kvůli tomu i popral (- i v minulosti - což je zdokumentováno).
Takže - neurážejte, pane - pel - neboli Peško Ladislave, ty, jichž se to netýká!!! Ostatně, ono, i Váš článek, je podobně hloupý, jako Vámi (zřejmě ze zvyku) použité oslovení v titulku Vašeho článku.
Jak patrno, již - evidentně - nevíte co kritizovat a o čem byste psali, či kudy kam; a kritiku hledáte a vymýšlíte i v nesmyslnostech!!!
V ulici Hanžburského, jak mohl v pondělí 2.7.(kdy jsem se tam byl podívat) každý vidět, vládl čilý, stavební ruch.
Takže - "čest"- soudruzi - to je to, co vám chybí !!!
L.Sch.

Naposledy upraveno 03.07.2018 - 09:38Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
2.7.2018 - 22:25
Slánské noviny
Počet příspěvků: 226
Hlavně pro: Všechny
2.7.2018 - 13:21

Kde asi soudruzi z Radnice udělali chybu ...?

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/prace-v-handzburskeho-ulici-stoji

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PP98
Počet příspěvků: 48
Hlavně pro: janek
12.6.2018 - 10:40

Máte pravdu. Ten člověk je magor. Vcelku by mi to bylo jedno, kdyby to bohužel nebyl místostarosta města.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
10.6.2018 - 10:23
Kdo by hledal možnost k elektronickému hlasování o projektech participativního rozpočtu 2018 neboli projektu „milión pro občany“, může použít tyto odkazy:

Participativní rozpočet 2018 - HLASOVÁNÍ
- pokyny

https://www.survio.com/survey/d/r5c2l6j3o9u7x4f2g - dotazník


R r


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Všechny
9.6.2018 - 16:07

Četl někdo z vás ten článek místostarosty Záloma v posledním červnovém vydání Slánské radnice?

Pochopil někdo, o co tomu člověku jde, co nám vlastně chce sdělit? Mně to připadá, jakoby  se už úplně zbláznil.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
5.6.2018 - 22:13
Dověděl jsem se, že autor článku dostal nějakou výtku. Moje pozastavení nad článečkem nebylo myšleno nijak zle, spíše humorně. A vlastně než o ten nevydařený obsah mi šlo o upozornění na to, že Slánskou radnici nevytvářejí roboti, ale lidé. Proč anonymně? Šéfredaktorem je úřad, autorem článku je redakční rada bez lidí?

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
4.6.2018 - 15:04
Krátký článek ve Slánské radnici nazvaný "Rozšíření úředních hodin" mne zaujal právě pro svůj název, když jsem si myslel, že jde o úřední hodiny MěÚ. Ze zopakování stávajících "úředních hodin" (pondělí a pátek) mi došlo, že jde o nějakou jinou instituci. Četl jsem dále. Autor článku píše v první osobě, tak jsem se ze zvědavosti podíval na podpis a hle "Redakční rada" (pak neměl autor psát v mužském rodě)...

Ale to je jen rádoby vtipný úvod k zamyšlení nad tím, kdo je a čeho je ta  "Redakční rada".  Snad jde o redakční radu měsíčníku Slánské radnice. Zkusil jsem se podívat na tiráž měsíčníku a hle "Šéfredaktor: MěÚ Slaný".

Pak jsem článek dočetl, končí dvěma odstavci:

"Zároveň mi dovolte vám oznámit, že od 1. června letošního roku se ve všech prostorách naší radnice nekouří.

Do budoucna chystáme i další zlepšení v úrovni a rozsahu našich poskytovaných služeb, ale o tom zase někdy příště.
".


Četl ten článek šéfredaktor měsíčníku Slánská radnice? Anebo až  "zase někdy příště."?

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: Všechny
13.12.2015 - 12:55
Je až neuvěřitelné, jak dokáže nejznámější slánský mystifikátor napadat ostatní ze lži, ale to, je právě ta hlavní náplň jeho práce (rozuměj - "politikaření") i jeho kumpánů!

a) Problematika dotace ČOV, je mnohem složitější (tehdy byla zastupitelům /býv. hotel Pošta/ vysvětlována a vysvětlena). Nicméně zanedbatelná není ani ta role jakýchsi pozemků(?) o čemž by mohli své jistě říci i pánové zmínění v minulém příspěvku. Měst, která se obdobným způsobem dočkala propadnutí dotace je více. A pan Peška jistě ví, že minulé zastupitelstvo dokonce rozhodlo, že je třeba posoudit, jestli získání dotace, je ta správná cesta. Ono to totiž nemusí být vždy "výhra" (např. skokový nárůst cen vodného i stočného).
Ale tento ideální spolupracovník Svobodných pana Hůly uměl vždy a umí, ovšem jen kritizovat. Nyní je, ale na tahu on s jeho spolupracovníky, tak uvidíme - nechť se ukáží. Z jeho vystupování v zastupitelstvu však usuzuji, že o budoucím provozování toho moc neví (potažmo nevědí). Můžeme se tak, kromě zvyšování ceny vody, dočkat i problémů s provozováním.
b) Pan Peška dost zapomíná (a nebo si asi pamatuje jen co se mu hodí?). Jaksi totiž zapomněl, že v r. 2014 tehdejší starosta (Mgr. Hrabánek) žádal zastupitelstvo o revokování usnesení o (v tu dobu již zbytečně) vysokém úvěru a schválení menšího. Díky politikaření některých zastupitelů musel tuto záležitost však nechat projednávat opakovaně - ale to jen tak na okraj!
Pan Peška a jeho "fanklub" některých zastupitelů či anonymů zde v DF, rádi kritizovali braní úvěrů a "zadlužování města"! A co dělají dnes? Berou úvěry, zadlužují město a to dokonce kvůli výstavbě haly!
I jejich sliby o úsporách na platech státních zaměstnanců byly jen populistické řeči. V návrhu rozpočtu navyšují prostředky na platy o 6 milionů!
L.Sch.
Naposledy upraveno 02.01.2016 - 15:23Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 619
Hlavně pro: Čtenáři
12.12.2015 - 17:14

Je až neuvěřitelné jak dokážete lhát prakticky ovšem co píšete.

Krátce a stručně:

a) Dotace na ČOV propadla proto, že město Slaný nebylo schopné prokázat, že tuto ČOV provozuje. Bývalý starosta Rubík totiž změnil nájemní smlouvu s firmou Veolia bez vědomí rady a zastupitelstva tak, že se stala v tomto období nevypověditelnou. Původní roční výpovědní smlouva byla jím v roce 2004 tajně nahrazena smlouvu na dobu určitou až do roku 2019!

b) Vy jste  vůbec neměli snahu nějak rozložit úvěrové zatížní města. Již v roce 2013 jste si na zastupitelstvu nechali schválit úvěr na neuvěřitelných 230 milionů korun. Pouze vaše neschopnost připravit potřebné projekty v daném čase způsobila, že tento úvěr nebyl v zamýšleném rozsahu čerpán.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3864
Hlavně pro: Všechny
12.12.2015 - 17:00
Nu, nic překvapivého po přečtení příspěvku 11.12. v 15:53. Podle autora tohoto příspěvku i podle jeho čl. v Slánské radnici pasuje, jako tradičně, sebe a své kolegy, tento oblíbený spolupracovník pana Hůly, do rolí ekonomických odborníků; a pokud někdo prezentuje odlišný názor, začíná urážet. Toho jsem byl, nakonec, svědkem opakovaně i při zastupitelstvu a proto mě to ani nepřekvapuje. Tvrzení těchto "expertů" o katastrofickém zadlužení města, je ovšem v příkrém rozporu se skutečností.
Své umění tito experti naplno předvedli i při organizaci městského plesu, který je vysoce ztrátový a o pochybných dokladech ani nemluvě!
Aktuálně připravený rozpočet nedoporučil dokonce schválit ani finanční výbor.
Konkrétně - oproti rozepsaným údajným "nesplaceným dluhům" (což je neuvěřitelně mystifikační termín pro úvěry splácené ročními splátkami a přecházejícími tedy i z jednoho vol. období do druhého při čemž je, samozřejmě s nimi počítáno v rozpčtech - ale čemu se divit při jménu autora, že?) - je s podivem, že tedy autor neuvádí současně přebytky z minulých let - těměř 70 mil. Pokud bychom tedy uvažovali tímto neuvěřitelným způsobem "ekonomického experta" současné rady, byli bychom na začátku r. 2015 zhruba na nule, že?! Tak tomu ovšem není a oni to dobře vědí. Nu, ale i kdyby, a porovnal bych to se zadlužováním, které připravuje tato koalice, tak slova vybraného spolupracovníka pana Hůly o analfabetech, znějí docela úsměvně. Není ani pravdou, že akce nebyly připravené - a autor tohoto tvrzení se sám mohl v zastupitelstvu seznámit s modelem postupného rozjíždění akcí, aby nedošlo případně k nárazovému vyššímu nedostatku financí. Proto nebylo ani cílem dělat nějaké menší akce či opravy. Cílem bylo "naspořit" na další nutné investice. A i díky tomu, mělo město nízkou dluhovou službu. To, jistě pomohlo i současnému vedení při získání dalšího úvěru.
Ano, dotace na ČOV propadla. Důvodů bylo několik - jedním z nich byl problém s určitými pozemky. To by jistě lépe vysvětlil třeba p. Grohmann (tehdy manažer rozvoje města - dotace) nebo jeho přítel právník. Stejně tak zdržení dostavby dávno rozestavěné gynekologie.
L.Sch.
Naposledy upraveno 29.01.2016 - 14:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 578
Hlavně pro: Peška
12.12.2015 - 14:20

Takže jak jsem předpokládal. Nejedná se o úspory, ale o promarněné investiční příležitosti. Naštěstí jsme o prostředky nepřišli a budeme je moci využít nyní.
Rozhodně to však není nic k nechlubení, jak činí pan LSch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 383
Hlavně pro: p. RNDr. Peška
11.12.2015 - 20:57
Zdravím pane doktore,Vaše trpělivost s panem bývalým radním čtenářem je obdivuhodná. Podle mého názoru Vám však dojde. Pan čtenář byl bývalým radním ne proto aby radil - to již tehdá od něj nikdo neočekával, by do konce ani nechtěl. Ta Vaše trpělivost nemá však nárok na jeho  houževnatost                                                                   Mějte se fajn L.Š.                                                                                                                                                 p.s. Přesto máte můj obdiv za tu Vaši trpělivost stavět se proti lžím, mystifikacím a nenávisti
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 619
Hlavně pro: Robin
11.12.2015 - 20:32

Přebytky v letech 2013 - 2014 vznikly především proto, že nebyly včas připraveny plánované investiční akce. Především ČOV (čistička) a nemocnice (gynekologie). Proto se peníze připravované na tzv. spolufinancování k získaným dotacím nevyužily.

A zároveń nebyly připraveny žádné menší investiční akce či opravy, které by bylo možné relaizovat místo těchto velkých investic.

Akce modernizace gynekoligie byla zahájena až na jaře 2015, dotace na rekonstrukci ČOV (přiděleno 90 milionů korun) propadla.

 

lp

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.