Obsah  >>  Úřady, policie  >>  Nulova tolerance ve Slaném
Strana:   1  ...  63  64  65  66  67  ...  72

Nulova tolerance ve Slaném

Antitonda ze Slaného
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Lubos
2.11.2003 - 19:25
Tonda z Kladna je k neutahani, bejk jeden.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lubos
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
2.11.2003 - 19:23
Ze vas to bavi se urazet.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tonda z Kladna.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: anonym
2.11.2003 - 18:32
Vážený pane, oceňuji, že jste přispěl do tohoto diskusního fóra. Oceňuji Vaši životní zkušenost, která je k nezaplacení, protože lidská paměť je často krutě krátká. Jste defektní jedinec, který se obdivně hlásí k genocidě, kterou nacionální (Hitler) a bolševičtí (Lenin, báťuška Stalin, Kléma) socialisté realizovali v minulém století. Roztomilé je Vaše obviňování Němců - týká se nacistů, komunistů, nebo snad každého člověka německé národnosti? Jste typická ukázka anonymního ubožáka, který se považuje za úžasného diskutéra, ale pouze uráží ostatní / je to anonymní, že, anonyme! /a jeho příspěvky se vyznažují primitivně monotematicky rádoby pokrokovým ražením.
S pozdravem.
P.S. Jsem zvědav, jak se do mne navezete ..:)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: jf
2.11.2003 - 17:10
Vážený pane, oceňuji, že jste přispěl do tohoto diskusního fóra. Oceňuji vaši životní zkušenost, která je k nezaplacení, protože lidská paměť je často krutě krátká. Jedinec, který se podepisuje jako D´artagnan, je slušně řečeno defektní jedinec, který svojí němčinou se obdivně hlásí k genocidě, kterou Němci realizovali v minulém století. Další přispěvatel " Tonda z Kladna " je typická ukázka opět slušně řečeno anonymního ubožáka, který se považuje za úžasného diskutéra, ale pouze uráží ostatní / je to anonymní! /a jeho příspěvky se vyznažují primitivně monotematicky rádoby antikomunistickým ražením.
S pozdravem.
P.S. Jsem zvědav, jak se do mne ten grafoman naveze..:)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
K.Flieger
Anonymní uživatel
Hlavně pro: všechny
2.11.2003 - 15:33
Tak koukám, Nulová tolerance je pryč, no, nebude dlouho trvat, a tohle fórum bude smazáno také. Je pravda, že se i zde objevují rasistické názory. No, pořád lepší, zde než otevřeně a s klackem na ulici. Ještě lepší je na tom to, že si alespoň můžeme udělat obrázek o nasranosti některých spoluobčanů na sociální politiku našich představitelů. Možná, kdyby měli komunisté k dispozici takováto fóra a nemuseli se o náladě v národě dozvídat od svých nohsledů, tak by se možná věci vyvýjely úplně jinak. Takže až toto fórum zrušíte a zavedete cenzuru, a to prosím ve všech médiích, anebo ještě lépe "autocenzuru" pod trestem vyhazovu z práce, tak potom snad přijde doba, kdy bude potřeba opět se sejít ve větším počtu na nepovolených demonstracích a zahulákat si o svobodě projevu. Možná, že při tom slíznete nějakou tu ránu od Grossových dobře placených policistů anebo spršku z vodního děla, které bude mít na pancíři krásně vymalovanou rudou růži. Potom si možná připomenete, jak nevinné bylo kdysi jedno Netolerantní fórum!!!!
UFF, když už je to pod tou cenzurou, tak snad ani nemá cenu sem již psát.
Lučím se s Vámi všemi a doufám v lepší zítřky.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tonda z Kladna.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Tomáš Pecina
2.11.2003 - 13:30
Vážený pane,

shledávám-li některý z Vašich kroků křivý či pokrytecký, netvrdím, že Vy osobně jste křivák nebo pokrytec; tvrdím - na svou zodpovědnost - že to či ono, co jste učinil, je takové či makové. Ale to Vy jistě dobře víte, jen se vyhýbáte argumentaci. To zaprvé.

Zadruhé - segregací Cikánů (mimochodem - nejste schopen definovat, kdo to je Cikán) od jiných lidí porušujete zákony tohoto státu. I toto dobře víte. Činíte to proto, že z toho vytloukáte svůj pochybný kapitál. V tom jste kompatibilní s bolševiky.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tomáš Pecina
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Tonda z Kladna.
2.11.2003 - 11:58

Každá koruna, pozitivně diskriminačně věnovaná Cikánovi, schází negativně diskriminovanému Hanákovi.

Nejsem stoupencem pozitivní diskriminace a zde o pozitivní diskriminaci vůbec nejde: nájemní smlouvy jsou platné, město potřebovalo domy zbourat a náhradní byty se někde opatřit musí. Není rozhodné, jestli v kolonii bydlí Romové, Němci nebo Etruskové.

A odpusťe si, prosím, neustálé okrašlování svých polemik urážkami. Když vám scházejí argumenty, osobním napadáním oponenta to nedoženete.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tonda z Kladna.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Tomáš Pecina
2.11.2003 - 10:50
Předvádíte typickou bolševickou kličku se shrbkou: proč protežujete Cikány ve špatných sociálních poměrech oproti Hanákům ve špatných sociálních poměrech? Každá koruna, pozitivně diskriminačně věnovaná Cikánovi, schází negativně diskriminovanému Hanákovi. Tuto křivárnu Vy a Vám podobní samozvaní "ochránci" soustavně provozujete a z toho vytloukáte své kapitály.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tomáš Pecina
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Tonda z Kladna.
2.11.2003 - 10:24

Á propó - jak odlišíte chudého Róma od chudého Hanáka, pane Pecino?

A proč bych měl rozlišovat? Velká část Romů žije ve špatných sociálních poměrech, ale ne všichni, kdo žijí ve špatných sociálních poměrech, jsou Romové.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
jf
Anonymní uživatel
Hlavně pro: anonym
2.11.2003 - 10:14
Prominte, Vase argumentace je tak naivni, ze je pouze k smichu. Ironicka poznamka o celkem ubohe materstine pisatele a o jeho znalostech nemciny ( proc cituje, kdyz spatne?) se netykala nepredstavitelnych zlocinu nacistu a bolseviku. Srovnavat jejich absurditu a hruzu je nemozne. A zdurazneni jednoho neznamena popirani druheho.
Nenavist a pronasledovani mensin je hrozne a pro normalni lidi nepochopitelne - to abyste NEZAVADEL od jazyka ! Abyste vedel: pravdepodobne vim o onech dobach ve Slanem dost,abych byl skepticky. Pamatuji se na osud Jiriho Lewitta ( mel v paralelni ulici k "Londe"
obchod kuzemi - kamarad meho taty), a "arijce" drogisty Tusera (jemuz byla pri prohlidce podvrzena pistole). Pamatuji se ale na radeni 9.5.45 tech, kteri se predtim tak snazive hlasili na mimoradne smeny v Kolbence (cigarety a sardinky!) . Jak se bali hodit kousek chleba zajatym Rusum v dubnu 45 (pri onech hroznych pochodech mestem) ale jak " statecne" vytahovali
jednotlivce z dlouhych rad zajatcu nekolik dni po valce a kamenovali je v protitankovych prikopech u krizovatky Chomutov/Karlovy Vary. A jak to bylo ve Slanem po unoru?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tonda z Kladna.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Tomáš Pecina
2.11.2003 - 07:39
Inu - jste typický pokrytec. Segregujete lidi podle rasy. V Prostějově jde o protežování jedné skupiny proti jiné skupině a Vy místo toho nám tady omíláte absurdní báchorky o chudých Romech. Á propó - jak odlišíte chudého Róma od chudého Hanáka, pane Pecino?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tomáš Pecina
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Tonda z Kladna
1.11.2003 - 23:50

Situací kolonie U Sv. Anny v Prostějově jsem se zabýval poměrně podrobně, ale protože v té době už jsem se rozcházel s Britskými listy, zbyla z té práce pouze tato fotogalerie.

Stará dělnická kolonie, tuším že ze 20. let, se postupně bourá, takže městu vznikla povinnost zajistit pro její obyvatele náhradní byty. Radní tam nejprve zvolili "slánskou" cestu a přestěhovali Romy do slušných náhradních bytů, ale s tím, že s podmínkou, že přistoupí na smlouvu na dobu určitou. Tu pak město při prvním možném termínu odmítlo prodloužit.

Tento postup ovšem narazil na daleko větší odpor než obdobná akce ve Slaném (byl to opět neplatný nebo zrušitelný právní úkon, a Romové si to na rozdíl od slánských z Mexika nenechali líbit), a tak radní zvolili druhá variantu, vystěhování Romů mimo města do domů, které pro Romy chtěli formou účelově vázané půjčky koupit.

Smlouvu, na jejímž základě se tak mělo stát, mám (tak jako řadu dalších dokumentů) k dispozici, a přestože by se dalo s úspěchem polemizovat o její nezpochybnitelnosti, její podmínky jsou vůči dlužníkům férové a nepředstavuje ani nepřiměřenou zátěž pro městskou pokladnu. Kdyby totiž město mělo pro Romy, kteří žili v bytech s regulovanými nájmy, koupit byty náhradní, stálo by to spolu s jejich údržbou přibližně stejně, jako kolik se vydalo jednorázově na koupi domů, a je dost možné, že to takto bylo i levnější, protože se pořizovaly domy v místech, kde jsou nemovitosti vesměs levnější, než v Prostějově.

Někde probléhlo stěhování bez problémů a i když z početné romské komunity v Prostějově jsou Romové od Sv. Anny ti nejproblémovější (a nejchudší), na novém místě nevznikaly konflikty.

První výjimkou bylo město Kojetín, které se proti "vývozu" Romů postavilo téměř jako jeden muž. Mluvil jsem tam tehdy se starostou, který se postavil tomuto hnutí do čela. Jeho argumenty chápu: tvrdil, že v Kojetíně romský problém prakticky neexistuje, ale že tomu, aby toho dosáhli, museli věnovat značné úsilí; nechápe, proč by měli najednou řešit problémy dovezené z Prostějova - ať si problémy s prostějovskými Romy vyřeší tamní radnice sama. Nakonec, pokud si dobře vzpomínám, přeplatil Kojetín majitele té vytypované nemovitosti a koupil ji sám.

Osobně mám problém, jak se k metodě "vývoz" postavit: uznávám, že je ze strany Romů dobrovolná, je z dlouhodobého hlediska levná a je prokazatelně účinná (ghetto se rozdrobí a problémoví Romové se v menší obci snáz integrují), ale vadí mi nedobrovolnost ze strany cílové obce: mohlo by to také skončit tak, že si města a vesnice takto budou mezi sebou Romy vyměňovat navzájem.

Podle té zprávy na Dženu se zdá, že paní Rašková se v případě poslední rodiny vrací k neosvědčené metodě smlouvy na dobu určitou - nu, přeju jí měkký dopad.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tonda z Kladna.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: anonym
1.11.2003 - 19:20
"Juden Raus" bylo heslo socialistů - konkrétně nacionálních. Jiní socialisté - bolševičtí - měli podobné heslo: "Psům psí smrt".
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: jf
1.11.2003 - 18:22
Tady nejde o češtinu, ale o to, kde poprve zazněly fráze typu...Jude raus!...a poté následovalo "obdivované a doporučované" konečné řešení.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tonda z Kladna.
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
1.11.2003 - 14:01
Úžasné - čtěte, čtěte!

http://www.dzeno.cz/?c_id=2043&PHPSESSID=07b888ae7b2a224daa031db993379ac9

Z textu:
"V prostějovské kolonii U svaté Anny žilo původně asi tři sta Romů. Radnice jim přidělila sedmnáct městských bytů a zbývajícím půjčila peníze na nákup domků v okolních vesnicích. Místní obyvatelé si již nyní stěžují na hluk, nepořádek, krádeže a obtěžování. Petici, kterou zorganizovali, během tří dnů podepsalo 732 lidí. Půjčka je přitom velmi výhodná; pokud budou Romové obývat nové domy minimálně pět let a nezničí je, nemusejí městu vracet vůbec nic".

Obviňuji prostějovskou radnici z rasové segregace a teroru. Jak se k tomu postaví vícefunkční Chalupová s Polákem, pokrytecký Pecina, multifunkční regulovaný Křeček a samozvaný obhájce práv jen segregovaných Kotrba?

Tak hospodaří s penězi Prostějováků radní v Prostějově. Stejně hospodaří s penězi nás všech současná socialistická vláda. Jak dlouho to ještě budeme trpět? Co s tím uděláme? Víme, co se děje s našimi penězi? Platíme dobrovolně nebo z donucení? Kdo rozhoduje za nás bez nás?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
jf
Anonymní uživatel
Hlavně pro: ďArtagnan
1.11.2003 - 10:34
Vazeny pane, je videt, ze s cestinou mate potize.
Proc se ale poustite do nemciny? Sdelite-li mne nejakym zpusobem Vasi adresu, poslu Vam rad ucebnici nemciny pro zacatecniky ( pouzival jsem ji v mych kurzech nemciny pro cizince. ;-)

MfG
Josef Franz
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ďArtagnan
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Lubos
31.10.2003 - 20:15
Ja, ja, mein Junge, du hast Recht, entschuldig mir. Česky řečeno, odpusť kolego, blbě jsem četl. Also, noch einmal: Entschuldig mir und gute Nacht.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
dlaždič
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Lubos
31.10.2003 - 20:07
jemu je jedno co říkáte. když to neni to jeho "cikáni do plynu", tak si je máte nastěhovat do baráku bez ohledu na to , o čem jste vedl řeč. jenom aby se z těch svých švýcarek za 17 litrů nepodělal.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lubos
Anonymní uživatel
Hlavně pro: ďArtagnan
31.10.2003 - 19:02
Nevim proc se ve svem prispevku z 05:21 navazis do me,nejsem ochrance veverek a nikdy nebudu.Poradne si priste po sobe precti co napises at si nepletes jmena.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Tomáš Pecina
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Ostravák
31.10.2003 - 16:16

Ono to ale možná není tak složité, že to pochopí i slovenský policajt.

To těžko, protože část Romů podle vzhledu od Čechů nepoznáte (jsou to tzv. světští). Proto jsem se podivoval, jak to ti Slováci dokázali.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  63  64  65  66  67  ...  72
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.