Obsah  >>  Politika, politici  >>  Kalouskův dluhopis
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

Kalouskův dluhopis

Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Všechny
14.8.2011 - 20:43
Přečtěte si tu přílohu,  dal jsem za to 10 Kč...-: ))),  abych koupil elektronickou verzi, jinak to mám v tištěnym a to se blbě prezentuje, stojí to zato, je to otřesný popis toho, jak krizi vidí a jak se chová a co se děje ve  Francii......
Máme se věru na co těšit

Sice to sem až tak nepatří, ale dluhopisy ( francouzské) v tom hrají hlavní roli

P.S. Bohužel, nefachá to, tak pokud budete chtít, zkopíruju to do rámců diskuze


Přílohy:
francie-je-antinemecka-stale-vic.doc - Francie je antiněmecká....
Naposledy upraveno 14.08.2011 - 20:46Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: karel
14.8.2011 - 19:44

Čekal bych, že si přečtete celý link o povinnostech  a právech České národníé banky a zjistíte tím, že ondra tuhle legislativu vůbec nezná a směruje ji neustále někam na vlády.................

Zbytek ondrova psaní jsou dohady a spekulace, okopírované z Cibulkových stránek ( což tipuji, že ani neví, které ovšem paradoxně vznikly na podkladě  Cibulkovy antikomunistické averze,  sledoval aktivity bývalých členů KSČ v bankách,  to měl pravda snadnou práci, když tam byli snad všichni........)  nebo je snad k dispozici nějaké soudní rozhodnutí, o kterém nevím?
A co se pamatuji, tak poslední stíhání někoho z KB bylo zastaveno
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-46355460-soud-zastavil-stihani-byvalych-manazeru-komercni-banky-v-kauze-h-system
Naposledy upraveno 14.08.2011 - 19:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5421
Hlavně pro: karel
14.8.2011 - 17:30

Tak od "ondry" je FAKTICKY nepravdivé téměř vše, stejně jako naprosto chybné informace od "roberta".
Drží se jen kostry, která je daná, ale oplácává ji svými konstrukcemi, které si vycucává z prstu nebo je má z jejich stranického školení! Shark na to reaguje nezpochybnitelnými fakty - nebo vy je chcete zpochybnit?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kudrna
Počet příspěvků: 239
Hlavně pro: Shark
14.8.2011 - 15:25

Čekal bych, že když chceš něco zpochybnit, že taky krom obecného odmítnutí přidáš nějaký argument, co je v textu o bankách od Ondry fakticky nepravdivého. Toho jsem se nějak v tom tvém příspěvku nedočetl.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: ondra
14.8.2011 - 13:51

Mohl by Ondra nějak oddělit text , který napsal a který zkopíroval od Cibulky?
Přispěl jste jen do seznamu webů, kde se tyhle litanie vyskytují.

Salzmana mohl klidně nachytat už Miloš Zeman,  vyvinul značné úsilí najít nějakého pachatele z řad ODS, a na navijáku zůstal visel  ministr za ČSSD, který se svou milenkou vykradl kočárkárnu v Mělníku, Libertu.


Vy klidně mýrnyxdýrnyx označíte kdekoho za pachatele, máte k tomu nějaké důkazy, Ne? Tak jste tím pachatelem v  linii vaší logiky mohl být klidně i vy !  Nebudeme se přece zaobírat nějakým důkazním řízením.

A co se týká těch bank:

Vláda nemá dodnes mechanismy
k tomu, aby kontrolovala banky,  odborným dohledem je pověřena  Česká národní banka. Že pak stát sanoval dluhy, to je stejná situace jako dnešní problémy Eurozony, státy poskytují záruky za bankami v problémech. 

Že se v legislativě vůbec neorientujete, ilustruje nejen váš předcházející příspěvek oplakávající odchod části zisku majitelům , aniž byste chápal, že daní, ale i ten poslední váš text.

Vláda NEROZHODUJE o  udělování licencí bankám, a to žádná na světě, s výjimkou Kuby  a Severní Koreje ( tam se asi argumentačně inspirujete), licenci vydává opět Česká národní banka.
Asi se nemůžete vymanit z kultu osobnosti, ale žádný premier a ani ministr financí,  nemá na počet bank vliv.  A JE TO TAK SPRÁVNĚ !   ( kdyby tomu tak bylo, tak by od podobných vám přišlo, že ho udělil za úplatek) 
http://www.cnb.cz/cs/dohled_financni_trh/vykon_dohledu/postaveni_dohledu/uverove_instituce/index.html
"Podle zákona o ČNB dohled nad úvěrovými institucemi zahrnuje rozhodování o žádostech o udělení licencí, povolení, registrací a předchozích souhlasů podle zvláštních právních předpisů, kontrolu dodržování podmínek stanovených udělenými licencemi a povoleními, kontrolu dodržování zákonů, k jejichž kontrole je ČNB zmocněna zákonem nebo zvláštními právními předpisy, kontrolu dodržování vyhlášek a opatření vydaných ČNB, získávání informací potřebných pro výkon dohledu a jejich vymáhání, ověřování jejich pravdivosti, úplnosti a aktuálnosti, ukládání opatření k nápravě a sankcí a řízení o správních deliktech a přestupcích.

Tuhle neznalost pak korunujete pindy  typu, cituju vás: " I ČNB totiž může postupovat jen v rámci vymezeném zákony a právními předpisy."

Tak se podívejte na to, jaké jsou povinnosti ČNB, ju?
http://www.cnb.cz/cs/dohled_financni_trh/vykon_dohledu/postaveni_dohledu/uverove_instituce/index.html

"Dohled nad úvěrovými institucemi je nedílnou součástí péče o stabilitu finančního systému v České republice a jeho bezpečný a plynulý rozvoj. Pod tímto obecně definovaným posláním se rozumí především podpora zdravého rozvoje, tržní disciplíny a konkurenceschopnosti úvěrových institucí, předcházení systémovým krizím a posilování důvěry veřejnosti zejména v bankovní systém. Cílem dohledu nad úvěrovými institucemi naopak není za každou cenu zabránit selhání každé jednotlivé úvěrové instituce, nahrazovat činnost soudů či arbitráží při rozhodování o soukromoprávních vztazích mezi poskytovateli služeb a jejich zákazníky, ani nahrazovat funkci orgánů činných v trestním řízení. Orgány úvěrové instituce odpovídají za funkčnost a efektivnost jejího řídícího kontrolního systému. Dohled nad úvěrovými institucemi provádí následnou kontrolu zaměřenou na dodržování stanovené regulace. Dohled nemůže sám o sobě zabránit uzavření ztrátových obchodů úvěrovými institucemi, je však povinen při zjištění nedostatků zasáhnout svými nástroji, kterými může být i odnětí povolení k činnosti nebo zavedení nucené správy.  "


Spekulace ohledně výše ztrát, podobné těm,  které tady  předvádíte, vychází z toho, že nebylo nikdy stanoveno,  jaký byl vlastně podíl vámi popisovaných podvodných jednání ( jistě existovaly, ale vy a vám podobní generalizujete a kriminalizujete naprosto všechno a každého ) a podíl těch, kteří prostě padli na držku v konfrontaci svého záměru a stavu trhu, poptávky po jejích výrobcích a službách v prostředí, které trh teprve vytvářelo.
Naposledy upraveno 14.08.2011 - 19:50Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5421
Hlavně pro: Všechny
14.8.2011 - 11:08
Upozornění :
Již jsem upozorňoval, že diskuse byla odvedena od původního tématu -" výhodnost  x  nevýhodnost  státních dluhopisů "- a to Karlem, Ondrou, Robertem, Vencou. Trvá-li p. "ondra" na svém tématu (na což bylo ovšem reagováno) - je to docela absurdní!
K naprosto chybným údajům p. "roberta" :
V r. 1993 po 1.vlně kup. privatizace měla společnost (Ralston/Bateria) kolem 7000 akcionářů. Na první valné hromadě byla schválena změna názvu na Palaba a.s. Slaný - (r.1993).
Palaba v r. 1993 navázala na přerušenou činnost po skončení vlastního akumulátorového programu obnovenou spoluprací s francouzskou firmou SAFT a kompletovala sestavy  především pro radiostanice.
V r. 1996 prodala Palaba a.s. svůj podíl americkému parterovi, který se stal vlastníkem společnosti, která se pak přejmenovala na Energizer Czech, s.r.o.
V r. 1997 z divize NiCd vznikla dceřiná společnost Bateria Slaný CZ, s.r.o., která začala vyrábět primární baterie pod značkou Bateria. Později byl sortiment rozšířen i o baterie do mobilních telefonů.  Prodej pod značkou "Bateria" zajistil firmě odhadovaný 20% podíl na trhu. Ani to ovšem nějak nestačilo, aby po odchodu amerického partnera v r. 2004 firma samostatně prosperovala.
Naposledy upraveno 14.08.2011 - 11:10Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
vašek
Počet příspěvků: 31
Hlavně pro: Všechny
14.8.2011 - 09:40
uff ... tohle když si člověk přečte, tak z toho mrazí a jde děsběs. Nechápu, jak může tahle partaj ještě vůbec existovat! Proč nejsou všichni v kriminále?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Shark
14.8.2011 - 08:28

Jen několik replik na vaši zjevnou snahu odvést diskusi k úplně jiným tématům.

a) Psal a měl jsme na mysli jen banky vlastněné na začátku 90. let českým státem. Ty finanční instituce, které vznikly díky benevolenci vlády V. Klause v 90. letech a vesměs posloužily jen k okradení důvěřivých střadatelů, nám samozřejmě v ničem nepomohli a nepomohou. Jen pro úplnost, bylo to celkem 18 bankovních ústavů, které skončily v konkursu v 90. letech či na začátku minulého desetiletí!

Je jen s podivem, jak se k tomu tehdy náš dnešní pan prezident stavěl. Mlha přede mnou, ... mlha za mnou ... by byla asi nejvýstižnější charakteristika. I ČNB totiž může postupovat jen v rámci vymezeném zákony a právními předpisy.

b) Pokud chcete tvrdit, že za účelově zneužité úvěry a jakési faktické vytunelování zdrojů většiny velkých bank v České republice v průběhu 90. let nese odpovědnost ČNB, tak jste truhlík, který v praxi nerozumí vůbec ničemu. A zjevně nemá cenu s vámi o tomto tématu vést nějakou kvalifikovanou debatu.

Typickou operací při tunelování bank byl tento postup: úvěr od banky, jeho nesplácení, převedení úvěru na státní konsolidační banku a následně jeho prodej jako nevymahatelné pohledávky za zlomek výše jistiny úvěru. Dlužník si tedy půjčil např. miliardu, nic nesplatil a následně si přes spřátelenou společnost koupil od Konsolidační banky pohledávku vůči sobě za několik desítek milionů. Tajkto to ovšem mohlo probíhat pouze s vědomím a tichým souhlasem příslušných bankovních a vládních činitelů. A to ve stovkách případů!

c) V žádném případě a nikde jsem netvrdil, že sanace dluhů bank byla jedinou příčinou našeho státního dluhu. Jen, že k němu významně přispěla. Ale pokud chcete tento problém, tj. sanaci bank státem, bagatelizovat částkou 25 miliard, tak jste naprostý neználek, byt připouštím, že přesné číslo se uvést nedá. 70 miliard je dolní odhad přímých nákladů. Jiné zdroje však hovoří o celkových nákladech ve výši několka stovek miliard korun. Některé dokonce až o bilionu korun, ale to se mi zdá být již poněkud přehnané.

Samozřejmě, další dotaz by měl znít: Kam se ty peníze přesunuly? A pochopitelně, proč policie či další orgány v trestním řízení byly tak katastrofálně nečinné? Ale to už je trochu jiné téma. Takže jen okrajově:

V roce 2003 pronikl do médií tento citát detektiva z Úřadu finanční kriminality: "Vyšetřovat třeba tunelování České spořitelny je o hubu. Dotýká se příbuzných nejvyšších politických špiček. A tak litujeme každého, kdo to dostane na stůl."

Česká spořitelna začala být tunelována již od svého vzniku v roce 1991. První hloubkový audit banky v roce 1995 ukázal obrovské díry v hospodaření - a ministr financí Ivan Kočárník podepisuje urychleně státní garanci pro spořitelnu ve výši 4,1 miliardy korun. Zároveň jsou ztrátové úvěry převáděné na Konsolidační banku a bilance banky se takto, alespoň provizorně, "čistí". - To byl první přímý důsledek tzv. "velké privatizace". V roce 1998 bylo z této banky vyvedeno na 60 miliard ztrátových úvěrů (údaj je možné dohledat ve zprávách ČTK z prosince 1998). Členkou dozorčí banky byla v letech 1993 - 2000 i jakási Livie Klausová (!!!). Nebo též poslanec ODS, pan Martin Kocourek (1996-98).

... pořád vám to nedochází ....? ... myslím ostatním čtenářům, o sharkovi nemám iluze ...

 

Můžeme tedy pokračovat kauzou IPB, která od počátku svého působení významně sponzorovala ODS. Již v roce 1992 poskytla ODS půjčku 55 milionů na financování nově vzniklé strany, následně např. sponzorovala vydávání knih Václava Klause apod.

V roce 1993 na tom banka byla tak špatně, že nezaplatila daně ve výši 173 milionů korun. Následně jí byl tento dluh rozhodnutím ministra financí Kočárníka (ODS) odpuštěn. Z této banky pak byla koncem devadesátých let, tedy ještě před uvalením nucené správy, převedena na Kajmanské ostrovy aktiva cca ve výši 50 miliard korun. Podle státních odhadů však přišlo sanování činnosti IPB až na 160 miliard korun. Dalších cca 100 miliard činí záruky pro ČSOB za převzetí činnosti IPB!

V letech 1996-1998 byla členkou dozorčí rady i tehdejší místopředsedkyně ODS, Libuše Benešová.

 

... stačí, nebo ještě chcete přidat ?...

 

Tunelování Komerční banky je spojeno především se jménem Richarda Salzmanna, ředitele banky v letech 1992 - 1998. Tento pán byl do roku 2000 též senátorem za ODS.

Z banky byly v roce 2000 vyvedeny špatné úvěry v hodnotě 65 miliard korun! Opět do Konsolidační agentury.

V 90. letech byly v dozorčí radě této banky mj.: Jan Stráský (ministr Klausovy vlády za ODS), Karel Dyba (ministr Klausovy vlády za ODS).

 

... takže ted už jen stačí sčítat a porovnávat ...

 

 

Naposledy upraveno 14.08.2011 - 09:41Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ItHaz
Počet příspěvků: 133
Hlavně pro: robert
14.8.2011 - 08:20

bože Roberte :-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 311
Hlavně pro: Čtenář
14.8.2011 - 07:32

Na začátku 90. let upadly do druhotné platební neschopnosti snad všechny větší podniky v Československu. To nebylo nic mimořádného a příchod američanů tento problém vůbec nevyřešil. Řešilo se to tak, že se Baterie a.s. rozdělila na 2 části. Ta životaschopnější byla vložena do společného podniku s Ralstonem, ten později ovládli američané zcela a následně zavřeli fabriku ve Slaném. A na té druhé zůstaly všechny negativa včetně dluhů. Tento zbytkový podnik se pak přejmenoval na Palabu a zabýval se pronájmem nemovistostí v areálu Baterie a později nějakým dovozem baterek z Číny.

O tom vojenském programu máte úplnou pravdu. Tady je jen smutné, že ukončení výroby nezpůsobil nedostatek zakázek ale přímé nařízení polistopadových politiků. Jestli i za tímhle byl přímý pokyn z velvyslanectví USA, jako v případě jiných vojenských produktů, to nevím. Ale že to byla naprostá hloupost, bylo očevidné již v roce 1991.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 311
Hlavně pro: ItHaz
14.8.2011 - 07:23

ad 1) Neprovnávám, konstatuji. Prostě to tak bylo. Se všemi pozitivy i negativy. A ta pozitiva zjevně převažovala. Nebo si myslíte, že sem američané přišli z nějaké lásky k bližnímu v čechách?

 

ad 2) Ale já popisuji stav na začátku 90.let. Tehdy ta technologie byla cca 5-6 let stará.

 

ad 3) Nespekuluji, bylo to tehdy všeobecně známo a důvody byly medializovány.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Čtenář
14.8.2011 - 00:32

No jo, máte recht, člověk si tohle vybaví, až když si to přečte, díky za rekapitulaci
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5421
Hlavně pro: Všechny
13.8.2011 - 23:18
Podnik Ralston-Bateria byl založen v r. 1991 - důvodem nebyl zájem Ralstonu, ale právě naopak - Ralston byl vyhledán managmentem Baterie, jako strategický partner po upadnutí podniku do druhotné platební neschopnosti z důvodu zániku vojenských programů a jejich přeměny na civilní, a z toho důvodu ztráty odběratelských cest (jó, W.Smlouva - to bylo nějaké odbytiště, že?). Bateria rozhodně neměla čtvrtinu světových trhů (země RVHP samozřejmě ovšem odebíraly povinně), ale držela ji zejména výroba pro vojenské účely (ta byla skutečně na výborné úrovni) - následná (po r. 1990) konverze vojenských programů ovšem byla tím, co ji přivedlo do potíží. V r. 2004 (tedy ne po 10, ale po 13 letech) přemisťuje partner Ralston výrobu do zahraničí ( opět za levnější pracovní silou) a odchází. Bateria se ještě pokoušela vzkřísit výrobu baterií, ale již bez valného úspěchu. Nicméně v r. 2010 činil základní kapitál společnosti 100 000 tis. Kč.
V areálu je okolo 40 nájemců využívajících pronajaté komerční prostory.

Firma Ralston energy systems, s.r.o. má obchodní zastoupení v Praze6 (Aviatická 12/1048)

Pohrobkem jakéhosi montování baterií je, snad ještě stále, firma BattEx.
Naposledy upraveno 13.08.2011 - 23:31Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: ondra
13.8.2011 - 22:49

Co je vam po zisku privatni banky, kam pujde, to je vysada majitelu a ne statu. Vam uz nestaci, ze tady zaplatej dan, vy chcete jeste buzerovat, jak nalozi se ziskdm? Statu do toho nic neni! Tusim, co jste zac
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: robert
13.8.2011 - 21:36

1.Jo, o tý modernizaci jsem už  tehdá slyšel a pamatuji se, rozhodně to nebylo nic lichotivého.
Pokud mne paměť neklame, ale mohu se mýlit, tak se jednalo o jakousi linku z Francie, která byla už trochu jetá, máte na mysli tohle?  Byly-li by nějaký prodrobnosti, abych to mohl konzultovat?

2.Prosim vás , jenom strašte spojením RVHP a trh.  To byl barter s "konvertibilním" rublem, kterýžto název říká vše. Tam někde čekali na baterky a za ně přišly kubánský pomeranče.

3. Poslouchejte, to ale nic nic ojedinělého, že se podnik uzavře a odejdou jinam.  V řadě případů takto u nás začínaj a nevšiml jsem si, že bychom oplakávali jejich odchod tam někde a příchod sem, protože to prostě takhle funguje, mají to spočítaný.  To se může stát každé firmě, Škodu VW nevyjímaje, kdyby byla Ukrajina trochu civilizovanější, tak se obávám, že jedou...................

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: ondra
13.8.2011 - 21:21

Jedno to rozhodně není, jedno je kolečko u trakaře. A pokud se nedokážete smířit s tím, že kapitál nezná hranic, pak vina není na naší straně.

Moc hezké vyprávění, kterým maskujete, že jste vůbec nevěděl, že daně z příjmu u bank zůstávají zde.


A co se týká těch bank: 
Pokud je škoda 70 miliard , pitvat to nebudu, protože k tomu neexistují věrohodné zdroje, je to hausnumero, ale budiž, stejně tak to může být 80 jako 25.
To by byla krása, kdyby dluh byl 70 miliard, jenomže 70 miliard činí dnes už výše ročního  ÚROKU  z dluhu představujícího  v současnosti 1 bilion a 300 miliard.  To chcete taky přišít Klasovi, který od roku 1998 nemá s vládnutím absolutně nic společného? !!!  Připomínám, že od roku 2000 neměla ODS žádnou vládní pozici a za Topola se nárůst dluhu  zmenšoval, roční nárůst v roce jeho vládnutí byl nejnižší od roku 1996.
http://finweb.ihned.cz/attachment.php/750/14364750/istu45D7GIKLMNk6Pbdfpxyz01Uw29Vm/statni_dluh.jpg
Já vám připomenu, kdo je největší pachatel. Je jím bývalý ministr financí, který nemá ekonomické  vzdělání, nikdy nepracoval a stal se profesionálním politikem bez toho, aniž by alespoň jednou sáhnul na práci :
Bohuslav Sobotka. Paroubkova loutka  na financích.

Citace:

To, že český stát hospodařil ke konci listopadu s rekordním schodkem 169,4 miliardy korun, není podle expremiéra Miloše Zemana důsledek pouze letošního hospodaření a ekonomické krize. Propad podle něj začal už v roce 2003 - tedy v době vlády ČSSD.

"Začalo to zhruba před šesti lety, kdy v roce 2003 deficit vzrostl ze 46 miliard na 113 miliard. Přitom to bylo v době začínající konjunktury. Tady se stal doslova ekonomický zločin. Nebo něco horšího než zločin - pitomost," řekl Rádiu Česko Zeman (od července 2002 do srpna 2004 byl předsedou vlády Vladimír Špidla).

Další ránou rozpočtu byla sociální legislativa z let 2005 a 2006. Opět Sobotka

Teze, že pád bank zavinil Klaus  prostřednictvím dosazeného managementu s cílem  něco privatizoval, je zcela nesmyslná.  Klaus není tak hloupý, aby  za prohřešky toho managementu platil svým politickým pádem.  Za kontrolu bank je v každé zemi zodpovědna cedulová banka, u nás ČNB.

Ne, žeby politici byli úplně bez viny, ale vláda nemá nástroje ke kontrole bank, jejího ekonomického zdraví, od toho tu je ta ČNB.
Ostatně další banky, se soukromým kapitálem, například Banka Bohemia a Ekoagrobanka. padly za stejných okolností, přestože například Banku Bohemia tvořilo téměř kompletní pražské předsednictvo KV SSM. Měl tam snad nějaký vliv Klaus, na Ulčákovy kámoše?

Naposledy upraveno 13.08.2011 - 21:52Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ItHaz
Počet příspěvků: 133
Hlavně pro: robert
13.8.2011 - 20:12

1) proč porovnáváte státem (stranou) plánované trhy typu RVHP s kapitalistickým pojetím trhu? Soudruzi naplánovali a to se prodávalo, bez ohledu na to, zda to bylo kvalitní či finančně výhodné. Takže prosím nesrovnávat jablka s hruškama

2) jakákoliv továrna se musí modernizovat každých deset let. Pokud mluvíte o nějaké "modernizaci" před 40ti lety, musím se usmát

3) jak už jsem někoklikrát řekl, to se prostě stává. Pravý důvod odchodu neznám, vy jej znáte, či spekulujete?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 311
Hlavně pro: ItHaz
13.8.2011 - 19:36

Je vidět, že o privatizaci Baterie nevíte vůbec nic. Tak nějak moc nechápu, proč se k tomu za každou cenu chcete vyjadřovat.

Tak tedy jen pár faktů:

a) Na začátku 90. let měla slánská Baterie takřka monopolní postavení téměř ve čtvrtině světa - samozřejmě především díky trhům, které si vybudovala v rámci RVHP. Jestli to vám nepřipadá dostatečné pro označení jako firmy světového významu, pak obchodu asi vůbec nerozumíte.

b) V polovině 80.let byl celý závod významně modernizován. Tehdy dokonce ojediněle západní technologií (z Francie a USA).

c) Ralston zavřel tuhle fabriku na den přesně po 10 letech od jejího převzetí (za nějž fakticky nic nezaplatil), v okamžiku, kdy mu skončili vládou udělené daňové prázdniny v České republice. Samozřejmě, distribuční síť, kterou díky Baterii získal, dál plně využívá pro své vlastní výrobky.

Ještě pořád chcete tvrdit, že o těchto věcech nerozhodovali polistopadoví politici?

 

Naposledy upraveno 13.08.2011 - 19:40Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Shark
13.8.2011 - 19:23

My sice víme, že věci, které se nehodí do vašich pokroucených polopravd nejste schopen přijmout, ale alespon pro ostatní čtenáře malé připomenutí historie českého bankovnictví posledních 20 let. Na začátku 90. let byly všechny významné banky v České republice vlastněny státem, resp. přesněji byly to akciové společnosti, které plně vlastnil český stát. Malá část akcií byla nabídnuta občanům v rámci kuponové privatizace. Ale i nadále byl majoritním vlastníkem těchto bank (KB, ČS, ČSOB, ...) stát. V polovině devadesátých let byla úvěrová politika mangmentu těchto bank, který byl bez vyjímky dosazen a kontrolován Klausem (jako ministrem financí a později premierem) a jeho ministry taková, že většina těchto bank se dostala téměř do krachu. V podstatě tyto banky posloužily jen k tomu, aby se velká část státního majetku převedla do soukromých rukou vybraných skupin osob. Říkalo se tomu také velká privatizace, ale spíš to byla největší rozkrádačka v historii českého státu snad od dob Přemyslovců. Důsledek byl ten, že Zemanova vláda na konci devadesátých a počátkem 21. století musela hledat záchrané plány na všechny významné banky v Česku. Náklady na toto "ozdravení", tedy de facto náprava hospodářských škod, které způsobil Klaus a jeho spolupracovníci se odhaduje tuším asi na 70 miliard korun (... ejhle odkud asi pochází ten dluh, který ted musíme všichni draze splácet ...!?!). A následně pak Zemanova vláda tyto banky na zlatém podnose předala zahraničním společnostem. Investice (tedy to co fakticky zaplatili) se těmto zahraničním bankám plně vrátila již za 2 až 3 roky po jejich převzetí. Od té doby vydělávají každá několik miliard až desítek miliard korun ročně.

Jaký je z toho závěr? No přeci jednoduchý - kdyby alespoň část bankovniho sektoru zůstala v rukou státu, pak by zisky z těchto bank byly příjmem státního rozpočtu, jako je tomu např. u ČEZu. A jestli tomu chce někdo říkat daně nebo dividendy, je vcelku jedno.

Naposledy upraveno 13.08.2011 - 19:27Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5231
Hlavně pro: Všechny
13.8.2011 - 14:46
Ještě se krátce vrátím k tomu ČKD a ruským odbytištím.
Rusové v současnosti nekoupí nic jiného, než značku a to tu nejlepší.  Respektive takovou, o které se mluví, ví, píše a se kterou by se mohli pochlubit, udělat dobrej dojem a vylepšit si image.  Často bez ohledu na to, zda ta značka je "jenom" značka, anebo zda to je značka podložená i kvalitou. A je jim jedno, co to stojí nebo bude stát.
V tomhle podnikatelským prostředí "nových Rusů" zavládl neuvěřitelnej snobismus, tuhle novou podnikatelskou vrstvu v podstatě nic českého už nezajímá, mají naprosto jinej okruh dodavatelů.
Vždyť  tato  bývalá letecká velmoc  přešla i v civilní dopravě na západní leteckou techniku, ty spolehlivější firmy, jako AF, létají jen s Airbusy a Boeingy.
Naposledy upraveno 13.08.2011 - 16:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.