Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.
Strana:   1  ...  140  141  142  143  144  ...  147

Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.

Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Všechny
21.9.2013 - 09:00
Jednání městského zastupitelstva je svoláno na středu 25.9.
Podrobnosti na www.slanske-noviny.cz
Naposledy upraveno 21.09.2013 - 09:02Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
xyz
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Shark
17.9.2013 - 14:48

Tak vidíte, ani britští konzervativci nerealizují hloupou myšlenku, že by občan, když ztratí práci a stane se příjemcem státních dávek, měl ztratit i volební právo. Já bych vzal volební právo raději těm, co volí nějakou stranu a neznají ani jejich základní programové téze a volí podle toho, jestli se jim líbí kravata či knír lídra na bilbordu nebo se blonďaté kandidátky nechají vyfotit v plavkách.

Problém přistěhovalců je všude v Evropě, ale to je dáno nastavením imigračních zákonů. U nás je také nemalá komunita cizinců, ale naprostá většina má status dlouhodobého nebo trvalého pobytu, nemají naše občanství a tudíž NEMAJÍ VOLEBNÍ PRÁVO a tak ve volbách nic neovlivní. Zatím.

To, jestli vy  nesouhlasíte nebo já souhlasím  s myšlenkou omezování daňových rájů a danění ne podle formálního sídla firmy, ale místa faktického provozování činnosti, není tak důležité. Faktem je, že to tak chápe G20 a nejvyspělejší ekonomiky světa v tom hodlají konečně něco dělat

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
xyz
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Nobody
17.9.2013 - 14:41

KOLOSÁLNÍ pitomosti píšete vy. Do rozvoje firmy investujete před zdaněním. Takže sazba korporátní daně pak nehraje roli. Když investuje veškerý zisk,tak vám zbude ke zdanění nula a je jedno, jestli je sazba 10-20 nebo 50% . Mám firmu, i když malou, už 20 let a živí mne dobře
No já jsem se do Bruselu necpal. Zavzpomínejte, kdo tehdy /asi 1996?/ podepsal naši přihlášku do "bruselského spolku"
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: pohoda
15.9.2013 - 21:05

Vždyť je to dobře,jsem taky rád,že tu někdo něco pochválil:-)Nebuďte uražená,vím jak to myslíte a jsem taky rád,když někdo napíše něco optimističtějšího.Jen jsem reagoval na to jak jste psala o nezamykání pokojů,o laptopu na stole atd.Vyznělo to,jako by všichni Češi kradli.Tak jsem jen chtěl říci,že takový rozdíl mezi kraji zas není.I v Čechách je spoustu dobrých lidí.I když je pravda,že Morava si mnohem lépe uchovává svoje tradice.A nebojte se pochválit něco,co se Vám líbí,to je přece dobře.Tak úsměv:-))Jste přece "pohoda":-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: pohoda
15.9.2013 - 19:12

"A také jsem si s hrůzou uvědomila,že jsme "pronárod " nespokojenců,závistivců a neustálých kritiků."   Jasněže nikoho neurážíte :)   Pokud se vám líbila včerejší akce, je to v naprostrém pořádku, stejně tak jako pochvala. Na druhou stranu nevyčítejte ostatním že něco kritizují. A tahat do toho národy je ubohost.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
pohoda
důchodkyně
Počet příspěvků: 82
Hlavně pro: Všechny
15.9.2013 - 18:56

  Měla jsem už dost toho neustálého stěžování a napadání v diskuzi.Nikam to nevedlo.Tak jsem plna dojmú ze včerejška chtěla také něco pochválit.Nechápu,proč si myslíte,že jsem urážela Moraváky.Neurážím ani Čechy.Teď už vidím,že se více nebudu k tématu vyjadřovat.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: pohoda
15.9.2013 - 18:03

No,proč ne.Pokud je někdo s něčím spokojený je pochvala na místě.Souhlasím s Vámi v tom,že málo lidí má dnes dobrou náladu a například si spolu lidé nezpívají,nebaví se atd.Společnost se za pár desetiletí dost změnila.Lidé podléhají konzumu,stresu atd.Je fajn,když si člověk odpočine a pobaví se na nějaké akci jako třeba Vy.Jen nesouhlasím s tím,že by Moraváci byli o něco lepší nebo slušnější lidé.To je skutečně jen Váš subjektivní pohled.Vzpomínám jak se před lety k nám do sousedství nastěhovali manželé odkudsi od Břeclavi.Našli si spoustu přátel,byli fajn.Jenže se brzy odstěhovali,bohužel i s nevrácenými penězi od důvěřivých lidí a nemalým nezaplaceným dluhem v hospodě.Můj kamarád byl na Moravě na vojně a jako jeden z hodně mála Čechů tam zažíval těžké chvíle.Do moravské party ho nikdy nepřijali i přes to,že to byl bezkonfliktní a dobrý člověk.Záleží na lidech,ne na tom z jakého kraje pocházejí.Je určitě dobře,když radnice pořádá pěkné akce a lidé se baví.Věřím,že chválí i mnoho ostatních kromě Vás.Některé radní akce jsou na pochvalu a jiné ne.A vyjádření názoru je vždy dobré a neznamená to,že by někdo byl notorický stěžovatel.I já jen píšu svůj názor a mohu jen doufat,že mě neoznačíte za další "letící kámen".
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: pohoda
15.9.2013 - 16:55

Já su ale potrefený Moravák. Mělo by mě těšit jak krásně o mé rodné hroudě píšete. Škoda jen, že je to velmi subjektivní pohled.  Statistiky jsou naštěstí objektivní a zcela opačné, než to, o čem tady píšete. Být vámi, tak už na Moravu nejedu. Zbytečně byste si mohla pokazit iluze.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
pohoda
důchodkyně
Počet příspěvků: 82
Hlavně pro: Všechny
15.9.2013 - 16:22
 
  Tak vida,kámen už přiletěl.Sice se vzdálím od myšlenky,co pěkného se také ve Slaném podařilo,ale nedá mi to.Minulý týden jsem byla na vinobraní v Mikulově.Přespali jsme v Pasohlávkách v ubytovně.,která byla totálně obsazená lidmi z okolí Brna.Připadala jsem si jak v jiném světě.Každý pohovořil s každým,pokoje se nezamykaly,lednice na chodbě praskala ve švech,ale nic se z ní neztrácelo.Dokonce jsme byli pobídnuti,aby jsme si vzali jejich jídlo.Přes noc ležel na stole na chodbě laptop a světe div se.On tam byl i druhý den.Mládež zdravila.Protože jsem slušný,nekonfliktní člověk,nemám problém nikde s nikým.Ale přesně takový hozený kámen jsem očekávala.V mém příspěvku jsem chválila město Slaný.A ozval se přesně ten potrefený,který je okamžitě našlápnutý a uráží.To je konec mého příspěvku.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: pohoda
15.9.2013 - 14:57

Co to tady žvaníte za pitomosti? Možná byste žasla kolik lidí žijících v Slaném pochází z Moravy. Většina jsem přišla s armádou v sedmdesátých a osmdesátých letech. Český folklor je stejně dobrý jako ten moravský a rovněž stejně oblíbený. Pochopitelně ale jen těmi, kdo ho mají rádi. Někdo dá přednost dechovce, jiný opeře, další technu. Proč ne. Zajeďte si na Moravu do kterýkoliv vesnice, někam do hospody a dejte se do řeči s místními. S hrůzou zjistíte že jste blbá Pražačka, která Moravu vykořistˇuje.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
pohoda
důchodkyně
Počet příspěvků: 82
Hlavně pro: Všechny
15.9.2013 - 13:38
 

   Ukončete tuto drbárnu.Teď z jiného soudku.Chválím  zastupitelstvo za parádní výběr kapely Hradišťan,kterou jsme si byli poslechnout včera večer.Nádhera!Byla jsem doslova dojatá.A také jsem si s hrůzou uvědomila,že jsme "pronárod " nespokojenců,závistivců a neustálých kritiků.Také jsem se přesvědčila,že se stydíme si nahlas zazpívat.Co se to s námi děje?Když jsem se zaposlouchala do textů všech jejich písní,tak mi bylo jasné,proč je rozdíl mezi lidmi z Moravy a Čech.Proto také naše zastupitele ve Slaném musím pochválit.A teď hoďte někdo kamenem.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Shark
12.9.2013 - 08:45

Jsou tu nějací strejdové, kteří netuší,  asi uvízli na zákledech marxleninismu a konzervatismus je neslušné slovo, tak to přece bylo.  Jojo díky, je to tak
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: xyz
12.9.2013 - 08:42

A vy čtete špatně Wikipedii.
1.Údaje o Portugalsku máte zcela chybné. Kdyby tam byla nezaměstnanost 12,5%, tak by se nic nedělo. 
2. Kde jste sebral tvrzení, že Linet daní jinde?
3. Vy asi netušíte , co je konzervatismus, jeho ideová východiska?
4. Ano, teprve až v Evropě všechno zakážeme, znormalizujeme a zglajšaltujeme, teprve pak se budeme mít fajn. Tomu se říká úsvit levice. Pokud se těm volum v Bruselu podaří tímhle způsobem prosadit tu novou legislativu ohledně platebních karet, tak budete mít příští rok možnost si dopady vychutnat na sobě. Pokud máte kartu a účet.
Vaš tvrzení, že "Výše korporátní daně nemá na rozvoj podniků žádný vliv je KOLOSÁLNÍ pitomost, evidentně jste o podnikání ani nezavadil a PROČ jste tedy plakal nad tím, Linet platí daně v Holandsku? Podle vás se tam přece stěhovali kvůli dani. Nebo se firmy  stěhují proto, že mají rády stěhováky?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: xyz
11.9.2013 - 00:15

píšete:"
"Vaše xenofobní úvahy o tom, že by nějaká /nejlépe levicová/ skupina občanů neměla volební právo,
komentovat nebudu."


Pane, vy žijete v bludu! Vůbec se nejedná o xenofobii, pravděpodobně neznáte vůbec základy politologie.

Základem konzervatismu, například toho britského, je i teze,bohužel politicky opuštěna takzvaným humanismem a politickou korektností, že TI, KTEŘÍ JSOU JEN PŘÍJEMCI STÁTNÍCH DÁVEK, NEMAJÍ MÍT VOLEBNÍ PRÁVO !
Je to logické. S přibývajícím procentem popuilace závislé na dávkách hrozí situace, že takový volič bude požadovat stálě větší požitky na úkor stále se zmenšující skupiny těch, kteří na ty jejich požitky přispívají daněmi, PRACUJÍ ! Jinými slovy,  postupně dochází k přerodu společnosti ve stav, který bude možno nazvat novým otrokářstvím,  postupně narůstající nepracující většina bude diktoval prostřednictvím politických institucí svoje požitky pracující menšině !    Stárnutí populace povede postupně k podobnému stavu.
A lokálně tohle hrozba už v praxi EXISTUJE !  Například v Malmö. Tam žije 50 000 ( město má asi 250 tis. obyvatel) přistěhovalců zejména z Blízkého východu, která tohle město podrobuje těžkým zkouškám.  Při poslední pouliční válce, o které Švédsko z důvodů tzv. politické korektnosti jen nerado dává informace, tihle obyvatelé podpálili sanitní auta v ulicích a následně vypálili hasičskou základnu a ve městě hořelo, jako ve válce.  Malmö je švédská noční můra, jako důsledek multikulturalismu a podobného způsobu uvažování, jako předvádíte.vy. Ten stav si zavinili Švédové sami a tady už čelí stále stupňovaným požadavkům imigrantů.

Za sebe. NE !!! nesouhlasím s jakýmkoli omezováním čehokoli.  Právě rozmanitost s konkureční prostředí ještě může Evropu zachovat  silnou. Po zglajšaltování už nebude mít šanci konkurovat Asii a Americe,  kam následně ty firmy odejdou zcela a tady zbyde socialistická zbídačená Evropa se zcela znormalizovaným, postupně upadajícím  prostředím.
A pro vás, který zcela nechápete.  Linet platí daň ze své české produkce TADY !  Šíříte dezinformace, stejně jako pár pitomejch novinářů,
Jinak to ani nejde.V Holandsku je ze zcela jiných důvodů,  stability prostředí a vyjednávací pozice a vytvoření nadnárodní struktury.
tady to máte černé na bílém
  • Linet, s. r. o., je česká firma podnikající v České republice, platící daně v České republice a mající řadu dceřinných společností v zahraničí.
  • Letní transakcí byl založen Linet Group SE v Holadsku, kam byl vložen český Linet plus řada dalších společností, které dříve patřily stoprocentně německým společníkům. Vlastnické poměry jsou v Linet Group stejné jako v Linetu, s. r. o., před transakcí. To znamená, že 50 % vlastní Linet Holding, s. r. o. sídlící v České republice a 50 % WiBo Holding GmbH sídlící v Německu.
  • Důvodů transakce bylo více. Jedním byla lepší ochrana investice z pozice zahraničního vlastníka. Druhým umístění vrcholové struktury do země se stabilní a pro holdingové uspořádání i optimální legislativou. Tou zemí je v Evropě především Holandsko. Třetím důvodem je vytváření investorské stopy pro budoucí, potenciální  vstup na německou burzu v lokalitě, kde se nejvíce potenciálních investorů nachází.
  • Z hlediska daňového ČR o nic nepřijde, naopak získá. V Holadsku i v Německu jsou korporátní daně výrazně vyšší než v ČR, a tak se samozřejmě vyplatí z hlediska EU platit daně v ČR. Navíc je a zůstane v ČR největší výrobní základna celé skupiny.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
xyz
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Nobody
10.9.2013 - 15:10

Špatně čtete, vždyť píši, že stát neumí  vydělávat jinak, než vybírat daně. To VY mu je chcete snižovat, a pak mu zbývá ta druhá možnost/=sám si na provoz vydělat ve svých podnicích, které už v podstatě nemá/ Mimochodem ty problémy hospodářské recese posledních let určitě nepramení ze státních podniků. Jejich podíl na trhu je minimální !!!!!!!!!!!
Já jsem pro vyšší výběr daní a to především u vysokopříjmových skupin, DAŇOVÁ PROGRESE je totiž ve všech vyspělých zemích ,i u vašeho oblíbeného Portugalska / daň z příjmu 11-46%/
Máte pravdu, že ti, co se jich to týká, se budou snažit zákony obcházet, ale s tím je třeba bojovat. Jedním z usnesení posledního SUMMITU G20 je omezování daňových rájů a zakotvení daňové povinnosti  podle místa podnikání a ne formálního sídla firmy S tím souhlasíte? Jaký smysl má např.když Linet sídlí v Holansku a tam platí daň. Z daní se platí třeba policie a hasiči a když bude hořet v LInetu, přijede kdo? Český hasič. A kdo to zaplatí?
Vaše xenofobní úvahy o tom, že by nějaká /nejlépe levicová/ skupina občanů neměla volební právo, komentovat nebudu.
Lepší vývoj HDP v Portugalsku není výsledkem stěhování řídících orgánů firem, ale zvýšeným exportem, tedy zvýšenou SPOTŘEBOU portugalského zboží či služeb v zahraničí,tedy jako u nás.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: xyz
9.9.2013 - 12:14

Móc, móc pěkný, že prý :
Stát získává peníze z daní, jinak to neumí,nemá jiné možnosti, když se jich zbavil privatizací / něco málo ještě zůstalo-např. podíl v ČEZu, Lesy ČR, Budvar.... - a jak je státní pokladna ráda, když ČEZ vyplatí dividendy, nebo najde nějakou miliardu na účtu Lesů/................
Ještě vám nedošlo, že ty největší problémy pramení  právě ze státních podniků?????????????????????????????????????????????????????????????????????.
A vy tady pláčete nad jejich privatizací. Lesy -tunel. ČD mají kumulovanou ztrátu 40 miliard a  to v úvěrech ! Budvar má shodně hospodářské výsledky jako Svijany. To je opravdu úžasný státní podnik. Znáte nějakou sousední zemi, ve které stát vaří pivo? Pomohu - neexistuje.
Musíte srovnávat CELKOVOU daňovou kvotu, nikoli jen holou daň, třeba korporátní.  Podniky platí také sociální a zdravotní pojištění a s touto zátěží je ČR někde uprostřed Evropy, přestože daň 15% je  nízká. Zato mandatorní výdaje !  Tady žádný prostor na zvyšováná daní není, a když, tak s negativními důsledky. Příjmy manažerů státních podniků jsou v podstatě zanedbatelný problém, ALE  40 % !!!!  ze státního rozpočtu činí  výše ročních mandatorních výdajů, kde každé 1% navýšení znamená řády miliardy !!! To je skutečně problém, včetně toho, že na tyhle peníze čeká armáda převážně nepracujících  400 tisíc Romů, levicových voličů, kerá jen poroste a populismus levice se jim bude ještě víc podbízet, což znamená dakší nárůst výdajů.  Myslíte , že tihle by vůbec měli mít volební právo?
Portugalsko si už pomáhá samo, díky snižování daní se tam už stěhují řídící orgány velkých nadnárodních firem
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ajimz
Počet příspěvků: 82
Hlavně pro: R r
8.9.2013 - 10:45

Který pak vy jste, že jste se v tom příspěvku našel ? :-))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ominad
Počet příspěvků: 33
Hlavně pro: R r
7.9.2013 - 19:56

Dobrý den, tak první příspěvek v této diskusi od „slanaci“, měl docela logickou myšlenku, popsal stav, který je, popsal co se stalo a v neposlední řadě i návrh na řešení a nikomu nic nevnucuje a hlavně je tam dosti podstatných věcí, které zapadají do sebe. A co je hlavní, že město na 10 – 15 let nebude mít peníze a to už současný pan starosta určitě nebude starostou a bude mu to jedno, že zadlužil docela pěkné město, které ale nebude na nic mít finance a bude záplatovat jen nejnutnější výdaje a rozvoj bude hodně pokulhávat. Jeho výrok, že slaňáci jsou konzervativní, je hodně urážlivý fakt a budoucnost ukáže, zda je tomu tak, nebo zda mají jen zdravý selský rozum, nikoliv jen stranickou poslušnost, kterou slepě někdo plní.  Můžeme si to říci za pět let, co se ve Slaném bude dít, už jenom ty okolní satelity jako je Lotouš,Trpoměchy, Blahotice, Netovice  atd. to poznají obzvláště, že do těchto lokalit nebude utracena ani koruna a právě tyto obce, které jsou přiřazeny ke Slanému a díky jim dostává město peníze, že má cca 15 tis. obyvatel, mají v některém směru naprosto nevyhovují podmínky na dnešní dobu, třeba nemají vodovod, nemají plyn, nemají kanalizaci a teď si položíme otázku, za kolik let se v těchto obcích něco změní, za 10 až 15 let? hodně lituji občany, kteří v této lokalitě žijí. Ptám se tedy, co udělají s tím lidé v zastupitelstvu města, kteří sedí na radnici a jestli jim ještě zbylo trochu soudného rozumu, aby napravili to, co se ještě napravit dá a zvrátili utrácení, které lze nazvat utrácení peněz našich dětí. Ať si každý zamyslí nad tím, že naše děti budou ještě toto dnešní zadlužení splácet a vůbec za to nemohou,  je velice špatné žít dnes na úkor budoucna a to si nikdo dost dobře neuvědomuje. Mějte se fajn a zamyslete se nad vším, co se ve Slaném děje. Slaný bývalo pěkné město, dnes tomu tak již není, stačí srovnávat s jinými podobnými městy v Čechách.     

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: slanaci
7.9.2013 - 00:24

Jsem Slaňák od narození a tudíž občan města Slaný a prosím, abyste si mně nebral do huby! Pište za sebe, ne za občany města, k tomu vás nic neopravňuje!
Naposledy upraveno 07.09.2013 - 00:26Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
slanaci
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: všechny
5.9.2013 - 23:05
Kauza: Automatizovaný parkovací dům; aneb proč nám jej starosta Rubík vnutil?
Automatizovaný parkovací dům ve Slaném (dále jen „APD“) se právem stal trnem v oku všem občanům ve Slaném; přičemž je známo, že to byl právě starosta dr. Rubík, který nesmyslnou stavbu APD doslova mermomocí protlačil. Nyní ale i praxe potvrdila, že Slaný vlastně žádný PD nepotřebuje (neboť v APD zaparkuje průměrně 7 aut denně), že šlo jen o uměle nafouknutou bublinu dr. Rubíka; ten se demagogicky hájí tím, že jeho rozhodnutí bylo správné, že chyba je u konzervativních obyvatel Slaného, kteří zatím nevidí výhodnost – proč by měli parkovat v jeho APD.
Jenomže to je jen alibismus, kterým dr. Rubík chce zamést pod koberec problém, který všem obyvatelům Slaného on osobně způsobil; proto by mělo být prošetřeno, zda slaňáky takto fatálně poškodil vědomě, nebo svojí hloupostí.
Existuje totiž důvodné podezření, že celá akce APD je jeden velký TUNEL, nebo-li od počátku prvoplánované předražení zakázky (údajně o částku cca 30 milionů Kč, která pak oklikou měla skončit v republikové kase ODS).
Totiž toto důvodné podezření vyplývá z uceleného řetězce indicií, které do tohoto motivu zapadají až příliš přesně:
* Je obecně známo, že pouze starosta Rubík je duchovním otcem a jediným aktivním propagátorem APD, a ten pak v pozici starosty zneužil zaslepenou stranickou oddanost a loajalitu některých radních a zastupitelů;
* Je obecně známo, že starosta Rubík je fanatickým stoupencem ODS; a tam pravděpodobně dostal stranický úkol – využít pozice starosty k získání peněz do republikové kasy ODS (tzv. černé financování strany), a to v novodobé politice osvědčenou metodou předražení veřejné zakázky – v daném případě „APD“;
* Ptáme-li se, proč dr. Rubík pro předraženou zakázku zvolil zrovna APD, tak to proto, že v ČR existuje jen jediný dodavatel APD – což umožnilo obejít podmínky dané zákonem o veřejných zakázkách (srovnávání s cenou rakouského výrobce PD bylo pouze formální a alibistické); a to potažmo umožnilo za APD sjednat cenu bezkonkurenční, předraženou natolik, aby mohla zahrnout i plánovaných cca 30 mil. Kč pro ODS;
* Zakázka APD byla od počátku zmanipulovaná (ušitá na míru pro předem vybranou firmu KOMA), čemuž napovídá i absurdní podmínka výběrového řízení – rozložení splátek za APD na dobu 7 roků;
* Totiž splácení APD po dobu 7-mi roků je už samo o sobě krajně podezřelé, neboť objektivně je nelogické a nestandardní, aby někdo odevzdal produkt za 86 milionů Kč a pak 7 roků čekal na peníze… (lze dovodit, že podmínka rozložení na splátky byla jen umělou překážkou, která měla odradit potencionální konkurenty, i když s firmou KOMA asi předem dohodnul, že újmu ze splátek nakonec stejně zahrne do konečné ceny;
* Původní cenová nabídka APD byla 60 mil. Kč, ale ta pak byla nedůvodně navýšena na 90 mil. Kč;
* Celé financování APD bylo prezentováno demagogicky = že Město si vezme úvěr a rekonstrukci čističky, ale částku 86 mil. Kč na APD údajně Město velkoryse zaplatí z „vlastních“ peněz. Takovéto vyždímání „vlastních“ peněz na APD po dobu 7-mi let pak buďto znemožní městu Slaný financovat i takové investice, u nichž by větší část mohla být čerpána z evropských fondů, nebo se Město předluží natolik nezodpovědně, že spolu s úroky bude městu Slaný hrozit bankrot; V každém případě Slaný čeká chudobná budoucnost;
* Na počátku Město mělo možnost nabídnout pozemek k prodeji nebo pronájmu firmě pro stavbu menšího obchodního domu, s podmínkou, že tato firma současně vybuduje i předem určený počet parkovacích míst, které zároveň poslouží k parkování při akcích KC Grand. Město by tímto racionálním řešením ušetřilo 86 mil. Kč, jenomže dr.Rubík takovéto racionální návrhy zastupitelů apriori zamítal a naopak - mermomocí a proti zdravému rozumu - cílevědomě prosazoval svůj nesmyslný a plánovaně předražený APD;
* Dr. Rubík v pozici starosty nepřipustil jiné využití volného pozemku proti Grandu; Nejprve prosazoval APD s argumentací, že Kulturní centrum GRAND podle evropských norem musí mít v krátkém dosahu příslušný počet parkovacích míst. Když pak ale někdo spočítal, že za situace, kdy např. po skončení plesu v KC Grand by lidé z automatizovaného PD hromadně odebírali svoje auta, tak poslední auto by bylo vyskladněno s prodlením několika hodin, tak všichni museli uznat, že APD pro Slaný je nesmysl;
* Starosta Rubík se však myšlenky 30 milionů pro ODS nechtěl vzdát – asi proto po dohodě s dodavatelem fiktivně zkrátili čas na vyskladnění na 45 sec. (od počátku s vědomím, že se jedná o účelovou blamáž); tímto „trikem“ zastupitelé byli uvedeni v omyl a na základě omylu nakonec pořízení APD i odhlasovali;
* Jenomže pak přišel zkušební provoz, v němž vyšlo najevo zmanipulování časů deklarovaných ve smlouvě, asi proto se starosta uchýlil ke zneužití pravomoci a bez vědomí zastupitelů podepsal Dodatek ke smlouvě, kterým „podvůdek s časy“ zlegalizoval; a celou blamáž pak alibisticky „shodili“ na řadového technika, který prý u dodavatele už nepracuje. Dr. Rubík nyní doufá, že na tento jeho podvůdek se časem zapomene;
Celkové jednání i následné překročení pravomoci dr. Rubíka do tohoto motivu přesně zapadá a ve svém součtu pak věrohodně podporuje podezření, že ve věci APD jednání dr. Rubíka bylo od počátku promyšlené a cílené.
Fakta, která uvedl dr. Peška na Zastupitelstvu města (zejména Dodatek ke smlouvě, jímž se mění smluvní ujednání času vyskladnění z 45 vteřin až na 6 minut), pak dávají logickou odpověď na jinak nevysvětlitelné jednání starosty; což pak ve vzájemných souvislostech vytváří důvodné podezření, že starosta dr. Rubík ve věci APD asi od samého počátku jednal s plným vědomím, že fatálně poškozuje město Slaný, resp. že se dopouští podvodu.
Město Slaný se tak vinou starosty a jeho prokletého APD dostalo do dlouhodobě svízelné finanční situace, přičemž
ten úplně největší problém nám teprve vyvstane – co si Město počne s APD, který nikdo nebude využívat?; přesto by ale Město muselo v budoucnu vynakládat další nemalé prostředky na provoz tohoto nešťastného APD.
Zastupitelstvo Slaného je dle zákona o obcích jediným orgánem, jenž vzniklé problémy může (a musí!) nyní řešit. Celá situace okolo APD se nyní jeví jako bezvýchodná, avšak existují dvě varianty řešení, přičemž každá z těchto variant i za současné situace nabízí pro město Slaný relativně výhodné řešení – ubránit se před nechtěným APD:
1) varianta řešení založená na dohodě – pokud čas 45 sec. na vyskladnění 1 auta se do smlouvy dostal „omylem“ technika firmy KOMA, pak je jisté, že odběrateli městu Slaný ze zákona vzniká právo odstoupení od smlouvy, neboť dodavatel nesplnil základní technické parametry, které deklaroval v kupní smlouvě; je totiž nepochybné, že dodavatelská firma KOMA za svoje zaměstnance i za jejich excesy nese plnou právní odpovědnost;
V takovém případě si fa KOMA vezme zpět veškeré technologické zařízení, které je na celé zakázce nejdražší (jedná se o celý vnitřek APD – plošiny, výtahy, klece atd., které jsou snadno demontovatelné), a tuto technologii může použít pro jiný APD (údajně o APD projevila velký zájem celá řada měst, kde shodou okolností vládne ODS) a ve Slaném zbude jen skelet (v ceně cca 20, max. 30 milionů Kč), který pak na základě trojdohody může odkoupit nějaký zájemce (nabízí se možnost přestavby skeletu na menší obchodní dům, který by zde slaňáci jistě uvítali); Hlavně se ale Slaný tímto smírným řešením může zbavit povinnosti sebezničujících splátek za zcela marný APD;
2) varianta řešení založená na trestním řízení ve věci tunelování – tato varianta je sice tvrdší, avšak efektivnější, neboť by se asi poměrně snadno prokázalo, že onen anonymní technik jistě nesestavoval písemné znění smlouvy, kde by on „omylem“ uvedl zkrácený čas vyskladnění; dále pak podrobným rozborem rozpočtových položek by se asi snadno prokázalo, že právě tato zakázka byla oproti jiným výrazně předražena; dále by se asi velmi snadno a rychle prokázalo, že firma KOMA zdaleka nedisponuje takovým provozním kapitálem, aby si mohla dovolit 7 roků fungovat i bez inkasa ceny 86 milionů Kč, resp. je pravděpodobné, že tato firma sama získávala finance z úvěru a tedy velikášské gesto „postupných splátek“ uměle vytvořili s dr. Rubíkem jako překážku pro případné konkurenty; nakonec však ale náhrada za splátky asi byla ve prospěch firmy KOMA stejně započtena do konečné ceny APD;
Možná by se i úspěšně prokázalo, že výběrové řízení bylo ušité na míru firmě KOMA – právě překážkou splátek (což je manipulace); a to vše by ve svém součtu jen potvrdilo současné podezření, že dr. Rubík nemohl všechny tyto triky realizovat sám, nýbrž že tyto triky od samého počátku realizovali v součinnosti s jednatelem firmy KOMA.
Pokud „tunel“ s APD připravovali oba aktéři v součinnosti, pak takováto kupní smlouva je ze zákona neplatná!!
Existuje relevantní právní názor, že Zastupitelstvo má nyní možnost iniciovat „neplatnost kupní smlouvy APD“, neboť existuje důvodné podezření, že aktéři smlouvy (starosta dr. Rubík i zástupce firmy KOMA) neuzavírali kupní smlouvu standardně, nýbrž oba v součinnosti smlouvu a dodatky od počátku směřovali k plánovanému tunelu.
Od doby podepsání kupní smlouvy (a jejích dodatků) však v ČR došlo k zásadnímu obratu při vyšetřování korupce a černého financování stran, proto lze očekávat, že bude v zájmu obou aktérů smlouvy svoji smlouvu anulovat, ať již z jakéhokoliv důvodu; čímž by v podstatě došlo k naplnění smírné varianty č. 1).
Pokud ale nedojde k naplnění varianty č. 1), je povinností Zastupitelstva uplatnit trestní oznámení pro podezření z korupce, aby protikorupční policie mohla celou věc řádně prošetřit, resp. aby protikorupční policie buď potvrdila pokus obou aktérů smlouvy o tunelování, nebo aby zde uvedená podezření věrohodně vyvrátila.
Pokud by snad jednání dr. Rubíka ve věci APD bylo křišťálově čisté, pak prošetření trestního oznámení dr.Rubíkovi prospěje více, než cokoliv jiného, neboť pokud by nedošlo k prošetření a vyvrácení podezření z tunelování, pak je tu obava, že v očích občanů by starosta Rubík zůstal poskvrněn podezřením, ze kterého by se jinak nedokázal očistit.
Pokud by Zastupitelstvo z nějakých důvodů odmítlo využít možnost iniciovat „neplatnost kupní smlouvy APD“, pak lze předpokládat, že trestní oznámení ve věci podezření z tunelování budou iniciovat sami občané Slaného, protože naštvanost většiny obyvatel Slaného na starostu Rubíka a jeho parkovací dům je obrovská.
(V každém případě by Zastupitelstvo mělo přijmout opatření, aby město Slaný neuzavíralo smlouvy na využití APD delší než jeden měsíc, aby v případě likvidace APD Městu nevznikla povinnost náhrady škod vůči uživatelům; existuje totiž podezření, že starosta Rubík se svými stoupenci budou chtít místa v APD udat alespoň na garážování a to za cenu nižší, než je cena obvyklá za garážování na periferii města; V takovémto případě by Slaný pořídilo jednu garáž za 600 tisíc Kč a ještě na úvěr! (tj. nejdražší garáž v Evropě!); A s takovým zmarem občané jistě nesouhlasí, zejména teď za situace, kdy Slaný nemá peníze ani na čističku odpadních vod a jiných obecně prospěšných investic)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  140  141  142  143  144  ...  147
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.