Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  97

PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM

Slánské noviny
Počet příspěvků: 197
Hlavně pro: Všechny
19.5.2018 - 08:15
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: R r
10.4.2018 - 17:52

..... Betonové parkovací domy s nájezdovými rampami nejsou levnější, nejsou výhodnější, snad v ničem. Do centra města se rozhodně nehodí.  ...

Souhlasím s Vámi, ale pokud si dobře pamatuji dr. Rubík před mnoha lety, ještě před výstavbou APD zmiňoval i variantu se zastřešením autobusového nádraží, na jehož střeše by se parkovalo. Tohle místo není ve středu města, ale je docela blízko a náklady jak investiční, tak provozní mohly být nižší. Jenže pak se někdo zamiloval do APD a jak to dopadlo víme.

 

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: R r
4.4.2018 - 22:48

Pane RR,

zabýval jsem se parkovacím domem hodně dlouho a z pohledu ekonomického vám mohu říci jedno. Postavit automatický parkovací dům je, ve srovnání s běžným parkovacím domem, asi  2x dražší. Ale provozovat APD  je ve srovnání s běžným parkovacím domem dražší asi 10x.

Souhlasím s tím, že otázka parkování je ve Slaném problém (a kde není).

Je otázkou, zda má město takto vysoce dotovat parkování pro část majitelů osobních vozidel (nebude jich asi více než 100), když pro ostatní dělá jen velmi málo.

Ale bohužel, APD problém s parkováním v centru města ani trochu nevyřešilo. V APD běžně parkuje 60-80 vozidel. Přitom stojí na místě, kde jich dříve parkovalo více než 80 za prakticky nulových nákladů pro město.

Ale budiž - APD je tady a nějakou dobu ještě bude. Je ovšem otázkou, až skončí funkčnost současné technologie, a to se obávám že může nastat v horizontu 2-3 let, co s tímto objektem dále. Jeho generální orpava (nahrazení opotřebovaných a zastaralých částí) nebude otázka jednotek milionů, ale spíše desítek milionů. Připomenu, že jen v roce 2014, kdy se KOMA rozhodla odstranit největší nedostatky APD, do této technologie musela (podle jejich vyjádření) investovat na vlastní náklady dalších cca 5 milionů korun. A to se de facto jednalo o (z pohledu celku)  "drobnosti".

Pak teprve bude ta správná chvíle se zeptat "co s ním"? Do té doby o tom můžeme přemýšlet a sbírat vhodné nápady. Každý smysluplný podnět já osobně rád uvítám.

 

L.Peška

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: R r
4.4.2018 - 20:12

Na logický a rozumný názor reakci na těchto stránkách čekat nejde.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1322
Hlavně pro: babič
30.3.2018 - 13:48

Bral jsem vážně, co nyní označujete za nadsázku. Placená parkoviště mohou být výdělečná, ale myslím, že ve Slaném nejsou. APD není 3x dražší než "běžný".

Ukončí-li se provoz podniku, který není schopen své výrobky prodat, přijdou jen pracovníci o místo a mají většinou možnost najít jiné. Uzavře-li se parkovací dům, přijde se o místa pro parkování, jiná se nenajdou.

Automatizované parkovací domy mají mnoho výhod a ve větších městech se stávají a ne-li, pak brzy budou nejpříhodnějším způsobem řešení nedostatku míst na běžné parkování. Počty aut trvale přibývají, plochy městských center se nezvětší, naopak, volné plochy jsou zastavovány. Betonové parkovací domy s nájezdovými rampami nejsou levnější, nejsou výhodnější, snad v ničem. Do centra města se rozhodně nehodí.

Napsal jsem svůj názor, nejsem a nebudu ze sebe dělat experta na parkování. Svým příspěvkem bych rád načal diskuzi, ze které bych se o technických záležitostech a osudu PD ve Slaném dověděl víc. Politických bylo dost, nic nikomu nepřinesly a přinést nemohou.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
babič
Počet příspěvků: 20
Hlavně pro: R r
30.3.2018 - 09:15

nic ve zlém, ale v čem se mýlím? Dotace na "běžná" parkovací místa byla nadsázka. Placená parkoviště mohou být výdělečná, ale regulační smysl/ při nedostatku míst/ mají také, to se přeci nevylučuje. Dotovat APD jen proto, že už tady je , je taky nesmysl.  To se mohlo po listopadu 89 dál dotovat neproduktivní fabriky , když už tady byly
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1322
Hlavně pro: babič
28.3.2018 - 19:47

Nic ve zlém, ale mýlíte se.

Rozhodně nechci diskutovat o tom, co by bylo kdyby... PD zde je,  z toho vycházím.

Máte pravdu v tom, že je "dotován" provoz PD - možná by bylo vhodnější uvést, že provoz PD je ztrátový a rozdíl je vyrovnáván z prostředků města. Cena za parkování v PD je stanovena tak, aby byl PD používán (když už tady je), ne aby si na sebe vydělal. "Dotace" parkování na běžná parkovací místa je nesmysl. Zase jde jen o cenu parkování. Placená parkování nejsou výdělečná, slouží k regulaci parkování v místech s nedostatečným místem parkovacích míst. Tedy opačně, než cena parkování v PD.

PD byl zhotovitelem nabídnut a prodán jako automatický. Co to znamená, těžko posoudit, když jeho provoz se bez stálé obsluhy neobejde.

Zaparkování vozu s vypnutým motorem je rozhodně vhodnější než "běžné". Problém je v nedokonalosti technologie.

Naposledy upraveno 28.03.2018 - 19:49Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
babič
Počet příspěvků: 20
Hlavně pro: Čtenáři
28.3.2018 - 15:15

Dotované činnosti jsou dotované právě proto,že  nevytváří finanční zisk, ale přinášejí jiný celospolečenský prospěch. To je zejména ve sportovní činnosti, ale i oblasti kultury či vzdělávání. Zde je to zcela běžné. U parkování je společenský přínos jaký? Ale budiž, město si může schválit dotace na cokoliv. Ovšem ve Slaném není dotováno parkování, pouze  AUTOMATICKÝ PD. To je jako dotovat sportování ve VSH a ostatní sportovní činnosti ne. Kolik je dotace na jedno parkovací místo v APD? Kdyby stejná dotace platila pro běžná parkovací místa, pak se parkuje zadarmo, ještě by nám muselo město doplácet, protože náklady jsou minimální. Parkování si na sebe vydělá, viz spousta placených parkovišť, netřeba dotací. Nevím, proč pořád hájíte APD. Jeho největší problém je,že je AUTOMATICKÝ. Tedy asi 3x dražší, než běžný, použitá technologie potřebuje údržbu a fyzicky i morálně zastarává. Navíc to ani nejde přestavět na nic jiného.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: XXL
26.3.2018 - 13:01

Dotované veřejnoprospěšné instituce zpravidla výdělečné nebývají a mezi ně paří i PD ve Slaném.
Nemocnice Slaný je (i přes určitou dotaci) však i přesto jednou z mála nemocnic v ČR, které nebývají prodělečné. Další takovou institucí je areál VSH s Plaveckou halou a tam bývá dotace ve prospěch sportovního vyžití Slaňáků kolem 10 mil. Kč.
V PD je nutné započítat, kromě dnes již přecejen stálého příjmu z provozu, také slušný zisk z nájmu prostor pro KB - takže když od investice do údržby a nákladů na energii odečteme celkový příjem, vyjde nám výše dotace, kterou je nutné pro PD poskytnout. Nebude to číslo nijak vysoké v porovnání s ostatními veřejnoprospěšnými náklady - čísla nemám v této chvíli k dispozici, ale rozhodně jde o náklad ve prospěch veřejnosti se snahou o zlepšení parkování ve středu města.
L.Sch.
Naposledy upraveno 26.03.2018 - 13:03Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 495
Hlavně pro: Čtenáři
26.3.2018 - 12:07

Počítat evidentně umíte. 
Spočítejte tedy, kolik ten Váš stranickej průser stojí dnes město peněz.Děkuji FK
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
26.3.2018 - 10:12
Svítí-li pod datem a hodinami č. 65 znamá to, že je volných 65 míst. Při kapacitě 147 míst je to 82 parkujících automobilů.
Pravdou je, že přes zimu bývá volných míst někdy i méně než 47 - takže parkujících bývá i přes sto.
L.Sch.
Naposledy upraveno 26.03.2018 - 15:30Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: Lucije
26.3.2018 - 08:36

Popletla jste si 100 se 65. Tolik jich tam v průměru parkuje.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Erik Kurach
25.3.2018 - 21:17

A to tam budou ty záchranné složky jako umístěni v kontejnerech, bez světla, vody, hajzlíku? Parkovací dům se nedá přestavět na nic jiného. Bohužel byl navržen jednoúčelově a tak postaven. Kupodivu se i přes odpor veřejnosti parkovací dům využívá. Vydělávat nebude nikdy. Přestavba by stála víc, než nový. Takže pokud někdo chce vyhodit nejméně 100 míčů, klidně. Město mu může APD postoupit, třeba za 1 Kč. Ovšem těch průměrně dnes již téměř 100 aut, co tam parkuje nacpeme zpět do ulic. To bude radosti!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 806
Hlavně pro: Erik Kurach
11.3.2018 - 17:06

Kdybych napsal že jsem Franta Novák budete šťastnější? Já se nepotřebuju představovat kdejakému práskači. Ta synagoga nepatří státu Izrael. Co z toho nechápete? Takže jakým právem si hodláte stěžovat na Velvyslavectví státu Izrael? Pokud katolická církev prodá faru, tak okamžitě podáváte hlášení do Vatikánu? Dost o tom pochybuju.  Přitom tam je to logičtější, katolická církev pod Vatikán spadá. Za další policie ČR není záležitostí města, ale České republiky. Koncertní síň může vzniknout. Můžeme tady mít dvě koncertní síně, nebo třeba čtyři, baletní divadlo atd. Kdo tam ale bude chodit a kdo to bude navštěvovat, to je otázkou.  Vy to nebudete.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: Erik Kurach
11.3.2018 - 14:34

Z jakého důvodu mi adresujete Váš příspěvek. Asi omylem ??
Naposledy upraveno 11.03.2018 - 14:35Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 806
Hlavně pro: levape
11.3.2018 - 10:06

Jak může nemovitost okupovat někdo, komu jí majitel pronajal?????   A co je na policii ČR nedůstojné? Muzeum má krásnou a velmi důstojnou budovu a spoustu zajímavých výstav. Kolik tam ale chodí lidí? Kromě těch několika skalních pouze školy a školky. K čemu další objekt?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: RK007
7.3.2018 - 07:46

Naopak. S tou nedůstojně okupovanou budovou Synagogy má Erik Kurach pravdu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 806
Hlavně pro: Erik Kurach
6.3.2018 - 10:05

Běžte už někam s těma vašema nápadama. Vy jste zjevně nemocnej člověk. Vazební celu si umístěte doma a zavřete se do ní. Mimochodem ta synagoga patří pražské židovské obci a ta snad rozhoduje o tom co v ní bude. Zjevně v ní muzeum nechce. Kdo jste že tady urážíte majitele, kteří jsou potomky obětí holokaustu? Nejspíš nějaký zakuklený bolševik.  
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 197
Hlavně pro: Všechny
5.3.2018 - 20:41
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: Čtenáři
1.1.2018 - 16:14

Naposledy upraveno 01.01.2018 - 16:51Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  97
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.