Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  93

PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM

Čtenáři
Počet příspěvků: 2045
Hlavně pro: XXL
6.2.2016 - 11:56

Tak, tento Váš projev (ač se do mně pouštíte s vervou) považuji sice za útočný, ale nikoliv tak urážlivý, jako např. v případě pana anonyma "Posta" nebo jistého agenta "00". On se při jedné příležitosti odkopal sám - nepotřebuji pátrat po něčí identitě a po Vaší už vůbec ne.
V případě vyparkovávání např. po taneční zábavě se stačí zamyslet a přijdeme na to, že taneční zábavu (nejvíce bývají nyní navštíveny maturitní plesy) navštěvují většinou místní, kteří přijdou pěšky. Budeme-li uvažovat u maturitních plesů (které dnes každá třída pořádá zvlášť), že počet žáků v končícím ročníku je 30 a dejme tomu 20 je mimoslánských, kteří přijedou automobily a ze zbývajících návštěvníků by to mohlo být také 20 dostaneme se k navýšení v PD o 40 automobilů. No, a při skutečnosti, že si všichni najednou určitě neřeknou - tak a teď si jdeme vyparkovat a při dvou výjezdech se to již nejeví tak katastroficky, jak se to někteří snaží malovat, že? Nebudeme si - předpokládám - představovat, že při kapacitě Grandu lehce přes 500 osob přijedou všichni automobily, že? Dva na jeden automobil by znamenolo, že by se do PD ani těch 250 aut nevešlo.
A kino? Návštěvnost v kině (i když máme kino 3D) je malá. A víte, kde je dnes ve Slaném kino, že? V budově muzea - takže návštěvníci s velkou pravděpodobností zaparkují na náměstí.
Zkrátka není třeba se jakkoliv čílit, o všem se dá v klidu hovořit.
L.Sch.

P.S. - Tak, jak vidíme (z následujících příspěvků), někteří lidé nedokáží hovořit v klidu, ale oni spíš nechtějí, neboť jejich úmyslem je pravý opak!!! A navíc se nedokáží zbavit anonymní zbabělosti a útočí nevkusně ze svého témného úkrytu!!!
Naposledy upraveno 06.02.2016 - 20:17Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 378
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 23:54

Jo jasně všichni najednou! 
Skončí třeba kino, nebo taneční a část kvůli vám tam asi zustane sedět přesčas, část si bude číst nástěnky Ods a část bude vyparkovávat, samozřejmě každý ze "svého" vjezdu.
Opět jste nezklamal. Musíte mít pořád navrch, přes to nejede vlak. Vy prostě neunesete ten fakt, že jste vypad s tou svou zatracenou partají od koryta a i kdyby to na radnici dělal někdo sebelíp,  (v žádnym případě nemam na mysli tu současnou partu),  vy budete mít furt plno keců. S vámi se prostě mluvit nedá. Sám jak voják v poli bojujete za propadák v podobě rubikovy kostky.  Vemte ten svůj foťák, co jste dostal od jéžíška a vyfoťte těch 50 auťáků v tom rubikovo bordelu. Na těch hodinách může svítit cokoli. Často okolo PD chodim, nebo projíždim, zajíždět dovnitř auto jsem ještě neviděl. Nepočítám tu zatěžkávací zkoušku. Ostatně, jaké tam byly naměřeny časy? Ani jako desátej v pořadí bych nechtěl čekat! 
Klidně si mne zaškatulkujte mezi ty svý odpůrce Post, Smakyr atd. je mi to fuk. Klidně sem napište moje jméno, až si ho zjistíte a příjmení taky. Nemusíte psát jen kolik má písmen, jako v případě Smakyra.

kopíruji:řeknu jen, že vím o koho jde a jeho příjmení čítá  . . . . . .  6 písmen. To jen, aby věděl, že ho znám, když mu to ještě nedošlo!!!
L. Schneider.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: Lubos123
5.2.2016 - 23:09

Pokud by tam bylo vždycky narváno, pak by to mělo smysl, i kdyby to prodělávalo. Respektive nemuselo by vždycky, stačilo by třeba půl dne.  Pokud je ve špičce obsazená třetina, je něco špatně. Srovnání s koupalištěm dost pokulhává. I když nejste první kdo s tím přišel. Sportoviště města budují pro jejich blahodárné účinky na lidský organismus, hlavně děti a mládež by měly podobná zařízení navštěvovat často.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 23:05

To jsou úvahy na místě. Kvůli Grandu byl ten PD mimo jiné postaven... Nebo už to neplatí? KOMA na svých stránkách uvádí že se jedná o hotel Grand. Tak by takový systém parkování měl smysl. Jenže on už to dávno hotel není. Z plesu sice lidé odchází různě, jenže z koncertů, tanečních, a pod. nikoliv. Navíc začátek je pevný. Lidé se netrousí dvě hodiny. Zkrátka pro tyto účely je podobné zařízení absolutně nevhodné.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2045
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 22:39
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2045
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 22:35
Tak, bohužel - mail má příliš velkou velikost (2MB) a nejde stáhnout. Nicméně popis situace sedí.
L.Sch.
Naposledy upraveno 05.02.2016 - 22:39Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2045
Hlavně pro: XXL
5.2.2016 - 22:33

Nu, to jsou mi úvahy - všichni najednou? Ani z plesu neodcházejí všichni najednou! A v PD ve Slaném jsou dva vjezdy a výjezdy. Pravdou sice je, že do kterého vjezdu jste automobil zaparkoval z toho samého ho musíte i vyparkovat, ale jsou dva.
Podívejme se na technicky dokonalejší parkování, ale jen s jedním vjezdem a výjezdem. Vyparkování trvá jen 1,5 min. (do odjezdu), ale je-li tam asi 60 automobilů, tak pokud by nebyla mezi výjezdy žádná, jakákoliv, pauza, tak všechny automobily by prostě najednou dříve než za 1,5 hodiny také nevyjely!!! ŽE???
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 378
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 21:59

50 automobilů. Doufejme, že si pro ně nepřijdou všichni naráz, protože ten poslední by na vyparkování čekal necelý 3 hodiny a to za předpokladu, že by během tý doby do PD nikdo nevjížděl. Při plné naplněnosti, ve kterou někteří čtenáři tohoto DF tajně věří, by si ten poslední musel vzít na vyparkování dovolenou.Za 3 hodiny se u obchodního centra na obyčejnym parkovišti vystřídá stovka aut. A bez čekání.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lubos123
Počet příspěvků: 10
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 19:53
Parkuji v PD již 2 roky a jsem velmi spokojen. Chápu že pro lidi z okrajových částech města se PD nevyplatí, mají to daleko. 20 let bydlím v centru města a zaparkovat u baráku byl někdy nadlidský úkol, který je poslední dobou čím dál obtížnější. Proto mít možnost zaparkovat 5 minut od baráku v kteroukoliv hodinu jsem okamžitě uvítal. PD nikdy nevydělá sám na svůj provoz, to je to samé jako kryté koupaliště. I kdyby tam bylo vždycky narváno, pořád ho bude město Slaný dotovat. Je to prostě služba občanům. A teď mi tu můžete nadávat za můj názor, ale mít možnost trvale parkovat poblíž místa bydliště je pro mě důležité.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 18:43

Naposledy upraveno 05.02.2016 - 18:43Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 18:39

Mám dotaz. Proč tam ti zaměstnanci MÚ a rezidenti z Londy neparkují?   A nesnažte že to je kvůli ceně. Sám jste tady před časem přepočíval kolik parkovné vyjde na den a vyšla vám dost nízká částka. (tedy alespoň vy jste jí za nízkou považoval)   Já jsem také veřejnost. A můj názor je takový, že ti co ten PD prosadili, by ho měli od města odkoupit a dělat si s ním co uznají za vhodné. Pokud přesvědčíte občany aby vám tam parkovali a vy vyděláte, bude vám přáno....  Radnice nemůže své zaměstnance a pár rezidentů z Londy nechat zadarmo parkovat v tak nákladném zařízení. To by bylo na žalobu. A oprávněně. Vyhradit někde dvůr, proč ne. Ale tohle?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2045
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 17:57

V PD parkuje nyní asi 50 automobilů (dnes v 20:40 - 57 aut) - tedy zhruba třetinová naplněnost. Všichni, kdo tam parkují, jsou spokojeni. Provoz je již i bezobslužný. A do toho se dozvídáme z jistého internetového "zpravodajství", jak není stále spokojenost s odvedenou opravou dodavatelské firmy a že by bylo nejlépe PD uzavřít , neboť na jeho provoz chybí do konce roku asi 700 tis.. Nu, tomu říkám tedy "snaha o zlepšení naplněnosti" PD. Vskutku geniální řešení!!!
Uzavřít prakticky novou stavbu po 5 milionové opravě s kterou jsou uživatelé (50 - 60) spokojeni, to je tedy velmi, ale opravdu velmi závažné rozhodování a věřím, že uvážliví zastupitelé to správně posoudí a něco takového nedopustí.
Názor na zvýšení naplněnosti PD o rezidenty z Londy (či i jiné) a případně o dojíždějící zaměstnance MÚ, je jedním z názorů veřejnosti - nic jiného. Jak se k tomuto názoru postaví vedení města je jiná věc - jde o to má-li vůbec o něco takového zájem. Tak uvidíme.
L.Sch.
Naposledy upraveno 05.02.2016 - 21:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 17:24

Ale ono to je o politice. Je to o tom, že jste si prosadili nesmysl a teď hledáte další nesmyslná řešení jak ho naplnit.  Nebudu vám popisovat rozdím mezi Prahou a Slaným. Snad jste při své inteligenci schopný určité rozdíly vidět. Záchytná parkoviště se budují na okraji měst. Přirozeně na okraji velkých měst, kde jsou velké problémy s individuální dopravou. Vy jste ho vybudovali v samotném centru malého města. To je geniální řešení. A teď tam hodláte cpát řidiče proti jejich vůli a to tak, že jinde parkování zakážete úplně, nebo zpoplatníte. ať si v tom PD parkuje ta vaše širší veřejnost a ostatní ať nechá laskavě na pokoji. Člověk má možnost výběru. Bydlet ve velkém městě, v malém městě, na vesnici, nebo na samotě. Všechno má svoje výhody a nevýhody. Nemůžu očekávat když budu bydlet na Praze 1, že budu mít snadné parkování a navíc zdarma. Ale zase tam mám několik stanic metra, tramvaje, obchodní centra, všechny banky, poštu otevřenou non-stop, divadla, kina....  Je mi záhadou, proč chce někdo bezpodmínečně přenášet nevýhody života ve velkých městech do těch malých.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2045
Hlavně pro: RK007
5.2.2016 - 16:43

Nu, do úvah, jak co řešit netřeba plést politiku - nestyda jste evidentně Vy což dáváte naodiv každým svým příspěvkem.
Samozřejmě, většina těch, kteří jedou např. do Prahy, ať už za jakýmkoliv účelem (kultura nebo i na pohřeb) nechávají automobily na záchytných parkovištích (za poměrně dost peněz) a dál pokračují metrem, tramvajemi či trolejbusy. A nikomu to nepřijde jakkoliv divné. Ale dojít na návštěvu nemocnice či hřbitova z parkovacího domu ve Slaném (asi 300 m) tu někdo staví jako nepřekonatelný problém!!! Nu a pokud tu zaznívá názor (pocházející z širší veřejnosti), jak vyjít vstříc méně pohyblivým a přiblížit jim parkování k nemocnici či hřbitovům a zároveň zvýšit naplněnost PD, opět tu někdo začíná všemožně na jakákoliv řešení téměř nepříčetně útočit. Pro invalidy jsou dnes všude malovaná parkovací místa a nebylo by asi důvodu proč jim nevytvořit taková místa i v blízkosti hřbitovů (u nemocnice už jsou).
Je to zkrátka námět z širší veřejnosti, jak vzít dvě mouchy jednou ranou - jak se říká.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 15:56

Copak by.... Ne každý je místní... Babičkám a dědečkům fakt dělá problém se z autobusáku dostat na hřbitov, tak je tam vozí jejich děti, nebo vnuci.   Mohl byste mi vysvětlit jediný důvod, proč bych měl platit za parkování u hřbitova? To by se to rejžovalo na nebožtících. ODS nikdy nebylo, není a nebude nic svaté. Na hřbitově je i občadní síň. Takže přirozeně by se to týkalo i posledního rozloučení. Že se nestydíte... Ale vlastně to vy ani neumíte. Ale schovávat se pod veřejnost, to by vám šlo... nejsou to ti stejní, kteří tak vehementně propagovali PD jako úžasnou věc, která katapultuje Slaný do 22 století?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2045
Hlavně pro: RK007
5.2.2016 - 14:34

Jistě, jde o pozemek, který byl také předmětem úvah pro směnu pozemků s tureckou firmou za park Benaru se zámečkem.
Babičky a dědečky jsem neviděl jezdit ke hřbitovu auty, ti nejsou ještě líní na krok a chodí pěšky. Těch asi pět parkovacích míst u druhého vchodu by tam jistě zůstalo pro ty kteří by přijeli s přestárlými, invalidy či méně pohyblivými osobami.
Pozemek je města a Vy nebudete poplatkem nic dotovat - Vy nebo ten, kdo by tam parkoval, by zaplatil prostě normálně parkovné. JO - TAKHLE!!! Vida, nakonec se dá všechno pochopit, že?
L.Sch.

P.S. - Prodávám to tady jako můj námět, ale skutečně jde o názory mnohých z veřejnosti, které jsem zachytil při debatách na toto téma!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 378
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 14:22
Parkhaus používám často a jsem celkem spokojen. Vždy, když jdu okolo, mrknu na ty digitálky kolik je hodin. Jsou tam velký číslice, ani brýle nasazovat nemusím. Když už teda, tak zavřít, hodiny nechat běžet.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 13:20

Jo takhle. Vy myslíte ten areál kde byly tuším TS.    A jak si tohle představujete v praxi? Já když pojedu na hřbitov, mám platit parkovné jen proto, abych zadotoval parkování zaměstnancům MÚ v PD? Vy jste se musel zbláznit.  Hlavně by mi ale bylo líto babiček a dědečků, kteří jsou rádi že se dobelhají od brány k  autu. Takhle by to měli dál, zato zpoplatněné.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2045
Hlavně pro: RK007
5.2.2016 - 13:11

V prostoru u kláštera a hřbitova (oplocený asfaltový trojúhelník) parkují zaměstnanci MÚ v pracovní dny. Pozemek se zamyká a není veřejnosti k dispozici. Pokud by došlo k parkování zaměstnanců MÚ v PD a uvolněný prostor by začal sloužit jako parkoviště pro návštěvníky hřbitovů či nemocnice (při zamezení volného parkování v silnici ulice Na vinici) - výtěžek za parkování (dejme tomu 10 Kč/hod.) by jistě pokryl náklady na parkování zaměstnanců v PD čímž by se provoz zde začal jistě rozšiřovat - leč otázka stojí tak, je-li to opravdu zájem současného vedení(?).
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 12:48

Vím co je pěší zóna, ta je tam XX let a doposud s tím nebyl problém. Pokud tam někdo parkuje, nemá tam co dělat a MP má zasáhnout. Proč nezasáhne nevím. Město fakt nemá povinnost každému před domem, ale ani jinde,  zajistit místo na parkování a už rozhodně ne v PD za sedítky milionu a obrovskými oročními náklady na provoz. Když jedu ve všední den dopoledne na hhřitov, je tam prázdno. Problém nastává v sobotu dopoledne, nebo o svátky... Těžko ale můžeme tvrdit že tam parkují zaměstnanci MÚ.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  93
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.