Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  94

PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM

RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Guest123
10.3.2016 - 21:42

Bože to jsou kecy...   Co takhle se smířit s tím, že ta stavba je tak jednoúčelová, že jí zkrátka na nic jiného přebudoval nelze. Ani to není potřeba. Nemá žádnou historickou hodnotu a jakékoliv přebudování by vyšlo dráž než zbourání a postavení něčeho jiného.  Navíc je to realtivně malý prostor, takže představa že by tam byla nějaká interaktivní expozice která by nalákala davy turistů je hodně naivní. Fakt není ideální doba na platbu dalších nesmyslů od "renomovaných" radilů. Jen pro tvojí informaci. Lidé mají nápad. A pro ten pak hledají prostory. Opačně se to fakt dělat nedá.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Guest123
10.3.2016 - 17:45

To bude asi letitým vedením města Slaného. Žádný průser se nestane jen tak...:) A takový mega na účtě - to je setsakramentskej argument. Ve Slaným by místo na 3D mohli turisty pozvat okouknout rujny bývalé stavby pár metrů od Parkovacího domu nebo by turisté mohli obdivovat kolony kamionů směřujících z Mělníka na Prahu a opačným směrem. Takouvou atrakci v jiném městě JISTĚ neuvidí.A tím se dostanu na začátek všech problémů - ÚPLATNÍ A NESCHOPNÍ NA NESPRÁVNÝCH MÍSTECH - TO JE KATASTROFA ..:)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Guest123
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
10.3.2016 - 16:25

Průběžně jsem sledoval internetovou diskusi na téma PD ve Slaném a zároveň jsem zhlédl na TVSlaný část jednání zastupitelstva věnující se tomuto tématu. Jak vidno, názory se různí, kompromis nemožný, patová situace pokračuje… Zastupitelé resp. radní sice mají kompetenci rozhodnout v dané věci (a zároveň se to od nich očekává), ale mají vůbec šanci k tomu zaujmout dostatečně objektivní názor? Ve vší úctě - nemají! Navíc je zřejmé, že se hledá varianta ta nejméně špatná mezi samými špatnými.

Věc je navíc umocněna problematikou tehdejšího uzavření smlouvy výstavby PD resp. násl. dodatků, soudním sporem s dodavatelem, peripetiemi při přejímce díla a zkušebním provozu, atd. Tady bych se to pokusil oddělit – to „nějak“ doběhne a dopadne, ale v důsledku to nebude mít zásadní vliv na rozhodnutí „co s ním dál“.

K meritu věci – když něco nevím nebo je to příliš komplikovaná otázka, proč se sakra neporadím??? Situací, kdy investiční záměr v hodnotě desítek mil CZK byl realizován, ale následně se ukázal (z hlediska rentability, zájmu zákazníků, atd.) jako neudržitelný, jsou v ČR i v zahr. spousty. Stejně tak zde fungují profesionální konzultanti renomovaných firem (E&Y, Deloitte, PwC, aj.), kteří by jistě pro Město dokázali zpracovat kvalitní „studii proveditelnosti“, tj. navrhnout či vymezit řadu variant budoucího využití stavby PD a porovnat je dle různých kritérií s přísl. vahou, vybrat optimální řešení. V rámci takové studie se běžně pracuje s průzkumy mezi obyvateli (zeptat se na názor např. několika stovek Slaňáků), mezi podnikateli působícími v regionu, zeptat se u realit. kanc. či inspirovat se odjinud. Začne se „nulovou“ variantou, tj. neudělat nic, dále stavbu dočasně uzavřít a zakonzervovat (kdo ví, třeba se během 5ti let tady objeví nějaký nový – kulturní apod. - fenomén), přes řadu variant, které se zde již objevily či je konzultanti sami navrhnou, konče variantami zdánlivě nerealistickými. Např. stavbu zbourat, anebo vyrabovat technologii pro parkování a využít objekt ke zcela jiným účelům. Vezměte si třeba co se podařilo v Liberci či Plzni – naprosto elegantně přestavěli bývalý periferní „brownfield“ na IQlandii či Techmánii, kam se i po několika letech stojí fronty, vstupné stojí kolem 200 Kč a zákazníky si tyto expozice našly daleko za hranicemi kraje(natož města). Paradoxně by např. takové 3D planetárium jistě přitáhlo pozornost a návštěvníky, ale kde by zaparkovali??:-) Stejně tak jsou otázkou možné techn. zábrany přestavby, proces rekolaudace, atd. Avšak i tyto aspekty by byly posouzeny a řešeny ve studii proveditelnosti.

Takovou studii by však zároveň bylo třeba „chytře“ zadat. Vícekriteriální VŘ, tj. hodnotit kromě nabídnuté ceny i samotné řešení (náplň, postup studie – uchazeči sami navrhnou), dobu zpracování, atd. Pochopitelně by zástupci Města vybranému zpracovateli studie jednak poskytli potřebné vstupy a jednak napomohli nastavit odpovídající váhu posuzovaných kritérií dle priorit Města (společensko-sociálních, ekonomických, atd.). Obvykle je součástí i závěrečná oponentura studie – diskutovat příp. zapracovat připomínky zastupitelů, příp. i veřejnosti.

Nebude to zadarmo (každá rada drahá, v tomto případě zvlášť) – odhaduji v řádu set tisíc, ale min. s ohledem na některé vážně vyřčené názory na preferované varianty bych to považoval za výjimečně dobrou investici…

HV
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Všechny
24.2.2016 - 15:04
Všichni kdo se podepsal pod parkovací dům - si vemte od banky úvěr a PD si od magistrátu odkupte.Každá banka vám ráda půjčí,protože to je určitě podnikání,které své investice brzo a rychle vrátí. To je jedna možnost. Druhá - sami se jděte udat,za zpronevěru státních peněz a vraťte to,o co jste Slaňáky okradli.Apropo - Aby nedošlo k omilu - Odkupte pochopitelně za náklady který město muselo investovat. Je mi jasný,že už se vám hlavinkama honí,jak si to koupíte za 2 mega.....)))
Naposledy upraveno 24.02.2016 - 15:06Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Čtenáři
7.2.2016 - 12:36

Pořád dokolečka? - KDYŽ UŽ TU PD MÁTE - TAK SE S TÍM SMIŘTE? Na to soudruhu zapomeňte!!! Vaš ODS- sácký  památník si nechte a koukejte městu vrátit investice!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: XXL
7.2.2016 - 12:04

Já s Vámi ve většině textu souhlasím.
Parkování v obchodních centrech, či jejich blízkosti, má jiný význam a jiné zadání již při svém vzniku. I když slánský PD může sloužit i takovýmto náhodným návštěvníkům (vhodnost pro uváděný příklad samotné matky s dětmi a kočárkem, je samozřejmě pofidérní, ale jde o příklad netypický), nemá ovšem asi ani takové zadání. Mělo by se jednat spíše o parkování dlouhodobější (hodinové a více, ale spíš půldenní, celodenní) nebo - stálé (s celoroční kartou).
Samozřejmě byl tu problém s počáteční poruchovostí což se nakonec podařilo odstranit propachtováním provozu PD dodavatelské firmě, která poruchovost nemalými náklady (asi 5 mil.) odstranila a splnila i zadání bezobslužnosti. Nu a v takovéto chvíli se nejeví být adekvátním jednáním vedení města, zastavovat vydávání dlouhodobých parkovacích kartiček z důvodu nevýdělečnosti (provoz je dotován - do konce roku je třeba provoz dotovat prý 700tis.) s prohlašováním, že s provozem není "město" stále spokojeno a hodlá PD pravděpodobně uzavřít. To, (když už tu PD máme) považuji za nešťastné řešení já. Malé návštěvnosti (dnes zhruba třetinové) se při takovéto "reklamě" nelze snad ani divit.
L.Sch.

P.S. - Nu, jak vidíme v následujícím příspěvku - i nedostatečnost některých, či, řekněme, jejich krystalická "nebystrost" tomu napomáhá!!!
Naposledy upraveno 07.02.2016 - 14:30Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 409
Hlavně pro: Čtenáři
6.2.2016 - 23:16

Jo souhlas, nebát se a zkusit to. Jenže problém některých řidičů je zaparkovat správně i na asfaltovém nalajnovaném parkovišti do toho "svého chlívečku". Určitě jste se už někde setkal s některými řidiči, kteří s tím mají nemalé potíže, ikdyž myslím, že z většího procenta to není "neumění parkovat", ale bezohlednost k ostatním.
Problém vidim třeba s řidičkou s dítětem, nebo dvěma  v autosedačce. Vjede před závoru v PD, začne vyndavat a sestavovat kočár ze zavazadlového prostoru, odpoutá děcko ze sedačky, vrazí ho do a připoutá v kočáru, kočár zamkne řetězem někam ke kandelábru, aby jí děcko nikdo neodvezl během doby, co se bude trefovat na plošinu ( k dětem, co už běhají sami, musí vozit pouta a přikurtovat je ke kandelábru, aby neskočily pod auto právě míjející parkhaus). Při vyparkování opačný postup, navíc uložit nákup, pokud tedy mamina nepřijela jen ke kadeřnici, nebo na kávu s kámoškou. Stresová situace pro řidičku i v případě plné naplněnosti PD pro ostatní řidiče a řidičky, kteří budou stát za ní a čekat na parkoviště. Fronta aut až k okresáku. Pozor, píšu při plné naplněnosti, kdy by opravdu mohl být problém.
Dnes jsem byl v Praze v Galerii Harfa a při výjezdu z podzemního parkoviště, kde řidiči jen před závorou při výjezdu přikládají číselný kód parkovacího lístku do čtečky a kde jsou dvě výjezdní závory (vyjížděl jsem do ulice Českomoravská, nevím kolik výjezdů je do ul. Ocelářské), čekal jsem jako čtvtré vozidlo v pořadí. Možná náhoda, možná plná naplněnost parkoviště. Ale o tu tady v parkhausu přeci jde. V Práglu pouze vyjížděla vozidla již "s plně naloženou posádkou". Kočárky, děcka  a nákup si bez zdržování těch ostatních všichni naložili v tom svém "chlívečku". 
Můj názor je, (hned mi nelinčujte)  PD= nešťastné řešení.
S pozdravem XXL
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: XXL
6.2.2016 - 22:17

Jde o to - nebát se a poprvé zkusit vzít si lístek z automatu a pak zase, při vyparkování, lístek vložit do automatu a zaplatit. Není to fakt nic složitého. Je to vlastně totéž, jako když zajíždíte do nemocnice a jste tam déle než půl hodiny - při vjezdu si vytáhnete lístek a závora vás pustí dovnitř - při výjezdu zaplatíte podle času na lístku, pak přiložíte k čidlu u závory a ta Vás zase vypustí ven. Pravda je, že se lidi těchto úkonů obávají (z obavy, aby něco nepopletli), jde jen o to to zkusit.
Při ohňostroji, máte pravdu, jsou okrajové výpadové ulice ve Slaném zacpané auty. Ale, to víte, jde o zaparkování, pak dojít na náměstí či vybrané místo, pak 10 min. ohňostroje a cestu zpět k autu - což je celkem, tak 20 min. možná 30. Kvůli tak krátké době nebude nikdo zajíždět (to račte uznat) do PD a zase hned vyjíždět - což by při naplněnosti (která ovšem v tomto případě nepřichází v úvahu) dělalo při vyparkování vskutku potíže. Ostatní akce neznamenají zdaleka takový náhlý přírůstek automobilů a už vůbec ne v takovém množství - jenže z obavy, vyplývající ze současné antipropagace (dokonce pod výhrůžkou záměru PD uzavřít) se snad ani nelze divit obavám před parkováním v PD.
L.Sch.
Naposledy upraveno 07.02.2016 - 12:25Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 409
Hlavně pro: Čtenáři
6.2.2016 - 21:36

Obávám se, že ze všech směrů přicházejí právě proto, že celej slavnej parkhaus maji u zadku.
Když je ohňostroj, různý akce na návsi, nebo v Grandu  taneční, nebo ples,  v tu dobu okolní parkoviště ( u nemocnice, u hvězdicové kotelny atd.) praskajjí ve švech. Prostě lidi tam jezdit nebudou, to vás snad mohlo trknout, už když bylo parkovný za kačku a nikdo tam nejezdil.Snad akce  "Každý desátý parkující získává pohonné hmoty za 500,-Kč zdarma" by tam možná, ale opravdu možná někoho donutila vjet.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Pivoj
kecal
Počet příspěvků: 31
Hlavně pro: pohoda
6.2.2016 - 21:22

To je asi důvod, proč je na trojce 7 dětí pod maximální kapacitu školy a Na Hájích 200 dětí chybí. Asi rodiče  hlasují trošku jinak, než podle ceny lyžařského kurzu.
Naposledy upraveno 06.02.2016 - 21:25Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: RK007
6.2.2016 - 20:43

Tak, je to stále stejné - bohužel. Umíte trochu číst, ale vnímání smyslu napsaného - to, je holt stále problém!!! Taneční zábava totiž zdaleka neznamená totéž co taneční kurzy, že?!
Nicméně i při těchto kurzech, jsem přesvědčen, je absolutní převaha Slaňáků - což lze vidět, když přicházejí ke Grandu ze všech směrů. Pokud přijedou příbuzní, těch z okolí, auty - není jich zas až tolik, aby došlo na Váš katastofický scénář. A navíc, oni po strašení v jistých internetových novinách ani mnohdy raději v PD nezaparkují.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
pohoda
důchodkyně
Počet příspěvků: 79
Hlavně pro: Všechny
6.2.2016 - 18:51
Tak to máte pravdu o 3.ZŠ.Nehorázně drahý lyžák.Ono by dětem jistě nevadilo jet na méně atraktivní místo bez bazénu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Čtenáři
6.2.2016 - 17:26

Hele,ty rozumbrado - připrav si kačky a jak tady někdo psal - Kupte si ODS ze Slanýho svůj paskvil a můžete podnikat. Divím se,jakej jsi spekulant a jak se snažíš tu hrobku za každou cenu udat. Ale ono to nekončí u PD. Nedávno jsem dostal nějaký informace o NE-fungování 3ZŠ,kde je jeden pán z ODS ředitelem a žákům prodávají výlety 3x dráž,než ostatní školy ve Slaném. Ale u lidí Vám podobným mě to vůbec nepřekvapuje že jedna škola jede na výlet s poplatkem 70,-Kč za dítě a Hrabánkova škola jede na ten samý výlet za 270,-Kč na dítě. Kdepak je chyba,co??? A to nemluvím o kuchyni a praktikách učitelek při vymáhání SRPŠ...:) To je taky zajímavý poslouchání od rodičů.
Naposledy upraveno 06.02.2016 - 17:28Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Čtenáři
6.2.2016 - 16:04

Stačí se zamyslet a Schneider se zamyslel. A zamyslel se tak důkladně, že mu úplně ušlo že pod pojmem taneční nemáme na mysli vesnické taneční zábavy, ale taneční kurzy, které jsou v Grandu každoročně pořádány a navštěvány lidmi z velmi širokého okolí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: XXL
6.2.2016 - 11:56

Tak, tento Váš projev (ač se do mně pouštíte s vervou) považuji sice za útočný, ale nikoliv tak urážlivý, jako např. v případě pana anonyma "Posta" nebo jistého agenta "00". On se při jedné příležitosti odkopal sám - nepotřebuji pátrat po něčí identitě a po Vaší už vůbec ne.
V případě vyparkovávání např. po taneční zábavě se stačí zamyslet a přijdeme na to, že taneční zábavu (nejvíce bývají nyní navštíveny maturitní plesy) navštěvují většinou místní, kteří přijdou pěšky. Budeme-li uvažovat u maturitních plesů (které dnes každá třída pořádá zvlášť), že počet žáků v končícím ročníku je 30 a dejme tomu 20 je mimoslánských, kteří přijedou automobily a ze zbývajících návštěvníků by to mohlo být také 20 dostaneme se k navýšení v PD o 40 automobilů. No, a při skutečnosti, že si všichni najednou určitě neřeknou - tak a teď si jdeme vyparkovat a při dvou výjezdech se to již nejeví tak katastroficky, jak se to někteří snaží malovat, že? Nebudeme si - předpokládám - představovat, že při kapacitě Grandu lehce přes 500 osob přijedou všichni automobily, že? Dva na jeden automobil by znamenolo, že by se do PD ani těch 250 aut nevešlo.
A kino? Návštěvnost v kině (i když máme kino 3D) je malá. A víte, kde je dnes ve Slaném kino, že? V budově muzea - takže návštěvníci s velkou pravděpodobností zaparkují na náměstí.
Zkrátka není třeba se jakkoliv čílit, o všem se dá v klidu hovořit.
L.Sch.

P.S. - Tak, jak vidíme (z následujících příspěvků), někteří lidé nedokáží hovořit v klidu, ale oni spíš nechtějí, neboť jejich úmyslem je pravý opak!!! A navíc se nedokáží zbavit anonymní zbabělosti a útočí nevkusně ze svého témného úkrytu!!!
Naposledy upraveno 06.02.2016 - 20:17Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 409
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 23:54

Jo jasně všichni najednou! 
Skončí třeba kino, nebo taneční a část kvůli vám tam asi zustane sedět přesčas, část si bude číst nástěnky Ods a část bude vyparkovávat, samozřejmě každý ze "svého" vjezdu.
Opět jste nezklamal. Musíte mít pořád navrch, přes to nejede vlak. Vy prostě neunesete ten fakt, že jste vypad s tou svou zatracenou partají od koryta a i kdyby to na radnici dělal někdo sebelíp,  (v žádnym případě nemam na mysli tu současnou partu),  vy budete mít furt plno keců. S vámi se prostě mluvit nedá. Sám jak voják v poli bojujete za propadák v podobě rubikovy kostky.  Vemte ten svůj foťák, co jste dostal od jéžíška a vyfoťte těch 50 auťáků v tom rubikovo bordelu. Na těch hodinách může svítit cokoli. Často okolo PD chodim, nebo projíždim, zajíždět dovnitř auto jsem ještě neviděl. Nepočítám tu zatěžkávací zkoušku. Ostatně, jaké tam byly naměřeny časy? Ani jako desátej v pořadí bych nechtěl čekat! 
Klidně si mne zaškatulkujte mezi ty svý odpůrce Post, Smakyr atd. je mi to fuk. Klidně sem napište moje jméno, až si ho zjistíte a příjmení taky. Nemusíte psát jen kolik má písmen, jako v případě Smakyra.

kopíruji:řeknu jen, že vím o koho jde a jeho příjmení čítá  . . . . . .  6 písmen. To jen, aby věděl, že ho znám, když mu to ještě nedošlo!!!
L. Schneider.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Lubos123
5.2.2016 - 23:09

Pokud by tam bylo vždycky narváno, pak by to mělo smysl, i kdyby to prodělávalo. Respektive nemuselo by vždycky, stačilo by třeba půl dne.  Pokud je ve špičce obsazená třetina, je něco špatně. Srovnání s koupalištěm dost pokulhává. I když nejste první kdo s tím přišel. Sportoviště města budují pro jejich blahodárné účinky na lidský organismus, hlavně děti a mládež by měly podobná zařízení navštěvovat často.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 23:05

To jsou úvahy na místě. Kvůli Grandu byl ten PD mimo jiné postaven... Nebo už to neplatí? KOMA na svých stránkách uvádí že se jedná o hotel Grand. Tak by takový systém parkování měl smysl. Jenže on už to dávno hotel není. Z plesu sice lidé odchází různě, jenže z koncertů, tanečních, a pod. nikoliv. Navíc začátek je pevný. Lidé se netrousí dvě hodiny. Zkrátka pro tyto účely je podobné zařízení absolutně nevhodné.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 22:39
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 22:35
Tak, bohužel - mail má příliš velkou velikost (2MB) a nejde stáhnout. Nicméně popis situace sedí.
L.Sch.
Naposledy upraveno 05.02.2016 - 22:39Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  94
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.