Obsah  >>  Politika, politici  >>  Slánské noviny
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  89

Slánské noviny

ringo
Počet příspěvků: 276
Hlavně pro: Čtenáři
1.1.2018 - 17:24

Pane Šnajdr,

tvrdíte, že Peškovo tvrzení z roku 2014 o zadluženém městě bylo přehnané nebo neoprávněné. Jak byste tedy interpretoval míru zadlužení města - viz tabulka zveřejněná na webu městského úřadu v návrhu rozpočtu města na rok 2018 s těmito údaji:

Míra zadlužení města:

2013 (tedy za působení starosty Rubíka / ODS) - 19,6%

2014 (tedy za na konci působení starosty Hrabánka / ODS) - 13,62%

2016 (tedy v době, kdy na radnici působil Peška a další jeho kolegové) - 5,56%

 

Vám nepřipadá skutečnost, že se té předchozí radě města, kterou neustále kritizujete, podařilo snížit zadlužení města o proti předchozím letům téměř na čtvrtinu, za naprosto vynikající ekonomický výsledek?

 

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 276
Hlavně pro: Čtenáři
1.1.2018 - 17:17

Pane Šnajdr,

mohl byste mi, prosím, vysvětlit, čím konkrétně starosta Hrabánek přispěl k zahájení stavby obchvatu města?

To, že dorazil na slavnostní zahájení, aby se mohl předvádět před televizními kamerami, já za nějaký přínos nepokládám. Vy osobně víte ještě o něčem jiném?

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 276
Hlavně pro: Čtenáři
1.1.2018 - 17:05

Pane Šnajdr, přečetl jsem opakovaně článek na Slánských novinách, na který reagujete:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/260-milionu

A nikde nemohu najít žádnou urážku, o které tvrdíte, že v tomto článku je  - viz vaše tvrzení "Peška pouze uráží a kritizuje své oponenty" .

Můžete tedy, prosím, uvést citiaci textu, který Vy osobně pokládáte za urážku kohokoliv?

 

Naposledy upraveno 01.01.2018 - 17:05Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2431
Hlavně pro: XXL
31.12.2017 - 18:26

Zdravím, pane Kliko,
asi se vás dotklo, že  - Slaňákům -, když jste z Rakovníka, že? Tak pro Vás opravuji - všem lidem dobré vůle - jak již jsem v jiném tématu rovněž uváděl. 16. 12., 11:56 v tématu Zastupitelstvo ... to bylo všem Slaňákům; nu a nyní, když píši - pravověrným Slaňákům, tak vězte, že to znamená všem Slaňákům, kteří mají rádi Slaný - také by se dalo třeba napsat - ortodoxním Slaňákům - víte!? Normální Čech jistě výrazu - pravověrný - rozumí, ale pro Vás dovysvětlím, že pravověrný může být i komunista - což dozajista pan Peška je a věřím, že je i pravověrným Slaňákem, takže mé přání se týkalo i jeho, narozdíl od toho když napíši - všem lidem dobré vůle - neboť on dobrou vůli evidentně nemá.

Přeji dobrý příští rok všem lidem dobré vůle.
L.Sch.

P.S. - S Vámi je diskuse planá a nehodlám ji vést - nicméně reakce na Vaši poznámku je v tučném tisku v P.S. z 20.12., 11:56 a nakonec i v čl. 31.12., 12:16.


Přílohy:
20171224-160802-001.jpg

Naposledy upraveno 31.12.2017 - 18:42Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 432
Hlavně pro: Čtenáři
31.12.2017 - 16:40

Normální člověk přeje do Nového roku tak nějak všem. 
Vy jen pravověrným. 
Vy byste snad i při hromadné nehodě třídil zraněný a jim poskytnutou pomoc podle stranickýho přesvědčení! 
Takže já přeju všem Slaňákům, tedy i Vám pane Schneider, úspěšný Nový rok a všem hodně zdraví.
F.Klika
PS. zůstal jste mi dlužen odpověď na otázku ze dne 19.12. 2017
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2431
Hlavně pro: Všechny
31.12.2017 - 12:16
Ecce homo Peška ...už zas chodí okolo a kdo se na něj koukne ...!

Inu, je po Vánocích, čas volna a blíží se volby - a ejhle, člověk Peška opět vykazuje zvýšenou aktivitu!!! Leč, stalo se již tradicí, že ve svých článcích nenabízí žádná řešení - pouze uráží a kritizuje oponenty (..."kdo se na něj koukne"!) a mnohdy jeho snažení připomene známé historické dílo Proti všem. Pan Peška není ovšem historik a tak falšování skutečnosti se v jeho podání, bohužel, týká současnosti či minulosti nedávné; a navíc, jeho názory se mění rychlostí větší než vichřice Herwart.
Již jsme v minulosti zažili Peškův obrat (něco jako "Obrácení Ferdyše Pištory"), kdy před volbami tvrdil, jak je město katastroficky zadlužené, aby ihned po volbách začal, coby člen rady, s realizací investic, které ještě měcíc před tím kritizoval a odmítal. Nu, ale nakonec, jak se říká - i to špatné je pro něco dobré - tak tato jeho charakterová vada (přivlastnit si úspěch jiných) se stala tím jediným pozitivem po, naštěstí krátkém, jeho působení v radě.
I nyní - jednou větou na zasedání zastupitelstva města tvrdí, jak má město dostatek peněz a není třeba si brát úvěr, aby vzápětí navrhoval škrty ve zdravotnictví, investicích a opravách! Naštěstí, pro většinu takovýchto návrhů hlasoval jen sám, jako pověstný - Jakešův kůl v plotě.
Nu a k úvěru na vytápění snad jen připomenu fakta. Úvěr si chtěla vzít sama nemocnice. Protože však, města získávají výhodnější podmínky, tak mělo vzít úvěr město a následné splátky úvěru měla hradit nemocnice z úspor na vytápění. Podobně (zajímal-li by se kdokoliv, kdo o tom chce něco vědět) postupuje řada měst a této metodě se říká EPC. Vzhledem k množství investičních akcí na příští rok a nutnosti ponechat zdravou rezervu, byl zvolen postup podle dlouho odsouhlaseného scénáře.
Škoda jistě je (pro nemocnici), že nebyl přijat návrh na vytápění nemocnice s KOGENERAČNÍMI jednotkami. I když by byla počáteční investice větší, vše by se vrátilo na úsporách, které by byly mnohem větší než nyní plánované 2 - 2,5 mil. Kč, což by se pak bývalo mohlo jistě pozitivně promítnout i do odměn odborného personálu.
Další oblíbené téma pana Pešky je výstavba sportovní haly. Ani v nejmenším se nelze divit, že tento absolutně nepřipravený projekt musel být pozastaven. Pan Peška sice prý, tak usilovně, "spolupracoval" s architekty a projektanty - až si nakonec ne a ne vzpomenout s kterými!!! Nakonec - možná - že by i sám projektoval??? Jedno je jisté - z podkladů, které po p. Peškovi zůstaly, je zcela jasné, že hala by stála mnohem a mnohem více a částka uváděná panem Peškou je nesmyslem a naprosto nereálná (já sám pamatuji, že kdysi začínal dokonce s částkou za celou halu - 15 mil. Kč!!!) Jestli jen špatně kalkuloval nebo záměrně oklamal ostatní a použil částku odsouhlasenou zastupitelstvem, ví asi jen on sám.
Chápu, že pan RNDr. Peška je v současné době v těžké depresi - když se konečně podařilo (a jako napotvoru - zrovna politickým konkurentům) zahájit stavbu obchvatu města, rekonstrukci ČOV a čile se opravuje městská infrastruktura. A tak - nezbývá než mu popřát do roku 2018 klid a mír v duši.

Všem pravověrným Slaňákům přeji - doufejme úspěšný - celý příští rok 2018.
L.Schneider.
Naposledy upraveno 01.01.2018 - 01:31Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 172
Hlavně pro: Všechny
30.12.2017 - 09:12

Když na nějakém tom milionu nezáleží ...

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/260-milionu

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: hunap
20.12.2017 - 12:52

On byl někdy Peška v čele rady? Já myslel, že to byl starosta Zálom a místostarosta Zlámal.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 156
Hlavně pro: Čtenáři
20.12.2017 - 12:04

To ať posoudí jiní. Ale vy nám pořád dlužíte nějaká jiná fakta, než ta, která jsou uvedena v inkriminovaném článku o starostovi Hrabánkovi.

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/hrabanek-kam-se-podivas

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hunap
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: vše
20.12.2017 - 12:04

Tak jsem si znovu pustil listopadový magazín a musím říci, že pan Peška je opravdu velký demagog. V osmi reportážích je opravdu vidět starosta Hrabánek. Rozhodně se, ale nedá říci, že je v hlavní roli. V té není ani jednou. To, že je vidět pramení nejspíš z toho, že svou funkci bere vážně a snaží se být u všeho podstatného. Inu kdo jiný než starosta by měl střihat pásku na městské policii, pokřtít rolbu či vítat občánky.  Všechny tyto reportáže jsou objektivní a dostávají tam slovo lidé, kteří k tomu mají co říci. (Sirůček, Hlavatý, atd.) Takže nechápu, proč tvůrci vyčítá objektivitu. Asi každý kdo se zajímá o dění ve městě si pamatuje na jednání nové rady v čele s Peškou, po posledních komunálních volbách. Vše bylo špatně, nemocnice, městská policie, tištěná radnice, videomagazín. Vše se zruší nebo překope. Magazín zrušíme, posléze probíhá jednání s pražskouTV a rada zjišťuje, že náklady na obdobu magazínu by byly minimálně trojnásobné. Nakonec magazín zůstává v naprosto okleštěné podobě a podle toho také vypadá jeho rozpočet na rok 2016. Pan Peška navíc velmi dobře ví, že o obsahu magazínu rozhoduje vedení města, vždyť v době kdy byl v radě a prosadil financování cyklistického závodu Lidice z městské kasy, si také vyžádal jeho natočení do magazínu když slavnostně předával ceny vítězům.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2431
Hlavně pro: hopes
20.12.2017 - 11:56

U Vás se evidentně jedno nevylučuje s druhým!!!
L.Sch.

P.S. Již první věta v Peškově článku napovídá oč autorovi jde. Že je tomu právě naopak mu nikterak nevadí a pokračuje ve svých křečovitostech popírajíc skutečnosti, jako např. zahájení prací na ČOV či konečně příprava zahájení Severního obchvatu Slaného.
Každá akce má své specifikum a fázování - na každou dojde po pečlivé přípravě a ne zbrklými kroky, jak se stávalo v radě jejímž byl zastupitel Peška členem (naštěstí jen krátce)!!!

Naposledy upraveno 20.12.2017 - 12:27Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 432
Hlavně pro: Čtenáři
20.12.2017 - 10:27

Můžete napsat tedy nějaká konkrétní čísla a tím potvrdit svá slova,  že ve SN je psáno vše opačně? Zatím na mě působíte, že jen okolo sebe "kopete".Díky Franta Klika.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 156
Hlavně pro: Čtenáři
20.12.2017 - 09:17

Myslím, že je lepší být za zbabělého anonyma, než za městského blba.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2431
Hlavně pro: Brutus
19.12.2017 - 23:29

Vaše vychování bych vskutku nechtěl mít, zbabělý anonyme !!!
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 470
Hlavně pro: XXL
19.12.2017 - 20:56

Je mi líto ale reálných důkazů a přímých odpovědí se od pana Čtenáře nedočkáte.K tomu nebyl vychován.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 432
Hlavně pro: Čtenáři
19.12.2017 - 16:02

Zdravim, můžete prosim definovat tu Vámi zmiňovanou ubohost? Článek ve SN jsem si přecetl, potřebuju se v tom trochu zorientovat. Je v článku něco nepravdivého, nebo proč jste ho “napadl”? (Myslím ten članek, že jste napadl.  Aby nedošlo k nějaký mejlce. )
Děkuji Franta Klika

Když je ve článku vše opačně, jak jste doplnil, můžete Vy doložit nějaká čísla? Díky. 
Naposledy upraveno 19.12.2017 - 16:51Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2431
Hlavně pro: Slánské noviny
19.12.2017 - 15:01

Tak, alespoň je vidět UBOHOST Peškova v plné nahotě !!!
Inu - naučené politrucké způsoby - nezapomněl.
L.Sch.

P.S. - V článku Peškově, je téměř vše opačně než píše. Je to "štěkání" neúspěšného zhrzeného radního (naštěstí jen krátce) a zoufalé "štkaní" nad uspěchy politických protivníků.
Lež a zoufalá zášť se vyčíslit nedají - tady pomůže jen zájem o to, jak se věci skutečně mají a zdravý rozum.
Naposledy upraveno 19.12.2017 - 17:35Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
oponent
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Slánské noviny
19.12.2017 - 14:47

Nevím co proti němu máte p. Peška - vždyť je to fešák.

Ať to stojí co to stojí. :-)

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 172
Hlavně pro: Všechny
19.12.2017 - 14:25

Sebeprezentace starosty Hrabánka za peníze města překračuje jakékoliv meze.

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/hrabanek-kam-se-podivas

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 172
Hlavně pro: Všechny
17.12.2017 - 19:26

První videoreportáž Slánských novin. Ing. Šmehlík (Naše město) se vyjadřuje k návrhu rozpočtu města na rok 2018:

https://youtu.be/ku2lUpiRKRU

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  89
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.