Obsah  >>  Politika, politici  >>  Slánské noviny
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  94

Slánské noviny

Peška
Počet příspěvků: 608
Hlavně pro: R r
3.8.2018 - 14:10

zobrazil se mi tedy ten text 2x, tak jsem jej jednou smazal

Naposledy upraveno 03.08.2018 - 14:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1384
Hlavně pro: PP98
3.8.2018 - 13:35

Zmiňujete sebeprezentaci pana Hrabánka. Tu jen porovnám se sebeprezentací pana Pešky a jeho hvězdné pěchoty. Slušná, kladná, pravdivě informující prezentace proti v zásadě negativním zákeřným polopravdám, strašení veřejnosti, vyvolávání odporu proti vedení města, ve kterém on není. Když byl, za všechny úspěchy patřily tehdejšímu vedení, dnes mu patří jen neúspěchy - objektivnost žádná.

Kdyby někdo chtěl kritizovat, rozmazávat to, co se minulému vedení nepovedlo, také by to šlo. Jde však o špatný pohled na všechny události jen z pohledu na vedení, kterým se myslí volení funkcionáři v úřadu. Nejvyšším orgánem  je zastupitelstvo a to bez ohledu na dělení kdo s kým a kdo proti komu. Práci při realizaci akcí dělají zaměstnanci úřadu. Zkuste mi napsat, co konkrétně který zastupitel udělal v akcích, které vyjmenováváte?

Mnohé "kiksy", které nebýt jejich účelového rozmazávání, se ani nestaly, jako třeba plovárna, která je v provozu.

Zmiňujete kauzy a  čachry a myslíte tím například, že místní firma dostane veřejné zakázky. A je to špatně, protože patří zastupiteli, který se nelíbí části opozice. Podle mne je to dobře. Proč by měly pro město dělat jen firmy cizí a proč ne právě místní? Jestli došlo k porušení zákona o veřejných zakázkách a máte o tom důkazy, řešte to jako svoji povinnost, pak to bude kauza, pokud ne, jsou to pomluvy.

Obviňujete i soud "... který zjevně jednal ve prospěch skupin...", nepřeháníte? Nejsem rozhodně pro to, aby zastupitelé byly kriminalizováni, tak zase jen porovnám - pokutu jako škodu městu měli zaplatit radní, co pro něco hlasovali. Kdo zaplatí soudní výlohy za to, že z pomstychtivosti byli radní žalováni a vina jim nebyla prokázána?

Ale to již stačí, nenechám se dál stahovat do žumpy zdejší diskuze, jak ji zde před časem jeden zastupitel nazval. I vy zkuste něco pochválit, ne jen pochvalou kritizovat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PP98
Počet příspěvků: 46
Hlavně pro: R r
3.8.2018 - 10:21

Já myslím, pane Rennere, že ta vaše snaha o jakési "vyvážení" působí poněkud jednostraně účelově.

Je nesporné, že předchozí vedení města  kolem pánů Grohmanna, Zlámala, Pešky či Hůly udělalo neskutečné množství práce během jediného roku. Řada dlouho neřešených problémů se posnula výrazně vpřed, zrealizovaly se velké investiční akce (Nemocnice, zimák, Ouvalova ulice, Londa). A vcelku bez nějaké chyby či závady.

Vy se to teď snažíte vyrovnat či vyvážit nějakými chodníky a debatami s občany. To to současné vedení města také opravdu dělá. Ale ta váha či význam pro rozvoj města je nepoměřitelný. To co opravdu jde starostovi Hrabánkovi lépe, než předchozímu vedení, to je jeho sebeprezentace v médiích. V tom je, musím uznat, asi nejlepší.  Dokáže i  naprostou maličkost vyprezentovat jako věc světového významu. To předchozí vedení vůbec neumělo, nebo nedokázalo.

Navíc, bohužel, těch kiksů, má to současné vedení kolem pánů Hrabánka a Záloma na hrbu opravu hodně. Rekonstrukce čističky a ekologická katastrofa v Blahoticích je asi tou nejhorší, zmatky kolem koupaliště zase vnímá široká slánská veřejnost, ty čachry kolem městských zakázek pro radního Víška asi také nejsou tím, čím by se současná rada města měla chlubit. Zmařený soud kolem parkovacího domu byl v režii místostarosty Záloma, který zjevně jednal ve prospěch skupiny obviněných v čele se starostou Hrabánkem. To jsou kauzy, které se skutečně staly. Ty si nikdo nevymyslel. A vy to teď chcete vyvažovat nějakými zmatky kolem jednacího řádu. Nepřipadá vám to trapné?

Naposledy upraveno 03.08.2018 - 10:22Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 287
Hlavně pro: R r
2.8.2018 - 20:11

No, s tím napadáním jste tady začal jednoznačně vy.

Vaše překroucené útoky nejste schopen jakkoliv podložit. Jakmile na vás chce někdo důkazy vašich výroků, tak jste v úzkých a "hned končíte jakoukoliv diskusi".

A nějaká kritika pana Grohmanna, že včas nedodal nějaký materiál není ničím (zřejmě tomu tak bylo, jinak by se o tom SN nepsalo), proti tomu hnusu, co proti němu předvedli na ustavujícím zasedání v listopadu 2014 i v zákulisí pánové Hrabánek a Matoušek.  Pokud i toto chcete hájit, tak nemáte mezi slušnými lidmi co dělat a klidně se běžte postavit do jedné řady s tímto morálním odpadem naší komunální politické scény.

A zdá se, že v té komisi jste asi také neudělal nic. Pokud by tomu bylo jinak, tak se tím tady jistě pochlubíte.

Naposledy upraveno 02.08.2018 - 20:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1384
Hlavně pro: ringo
2.8.2018 - 18:24

Naposledy, dále Vaše útoky nebudu trpět. Od toho diskuze není, jak se mylně domníváte.

Před volbami p. G. kritizovaly SN -  redakce, jeden z příkladů: "Stejně tak měli zastupitelé obdržet od ing. Grohmanna (ODS) návrh postupu při rekonstrukci ČOV. Ani ten však není doposud připraven. "

Třeba připomenout, že tu dobu byl p. G. ještě věrným členem ODS. Prostě v té době byl p. G na opačném břehu, tam dobré věci byly neviditelné stejně jako dnes. Nic se nezměnilo.  Další důkazy hledat nebudu, nemusím nikomu dokazovat, jak to s korouhvičkou ve SN je.

Oponoval jsem průběžné dehonestaci současného vedení města, chtěl jsem zde uváděné trochu vyvážit. Chtěl jsem, aby zde zazněla i kladná hodnocení. Zbytečně.

Na komisi se zeptejte jejího předsedy pana Niče. Nejspíš bude na podzim kandidovat, tak se Vám představí.

Jestli jste k dobrému slepý, máte potřebu si hojit sebevědomí napadáním jiných, najděte si někoho jiného.


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 287
Hlavně pro: R r
2.8.2018 - 17:19

Vy si nepamatujete ani to, co jste sám napsal před pár hodinami. Cituji:

Dokud manažera rozvoje řídil pan Rubík, nestál pan G. jako manažér za nic. Jakmile se přidal k přesile, byl bez chyb.

Takže se ptám: Kdo a kdy kritizoval pana Grohmanna?

Jste schopen odpovědět? Nebo zase napíšete, že nevíte?

Jenom tak plácáte ...

Pokud si pamatuji, jste od roku 2016 členem komise pro otevřený úřad. Můžete tady uvést něco, co jste jako komise zlepšili na chodu městského úřadu. Něco konkrétního?

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1384
Hlavně pro: ringo
2.8.2018 - 15:47

Mírněte se ve výrazech!. Nepokládejte mi otázky k tomu, co jsem nepsal, co tvrdíte sám. Nepomlouvejte!

Nepochopil jste. Neposuzuji žádné útoky na pana G., posuzuji hodnotu názorů tzv. slánských novin, nejsou objektivní, mění názory tak, jak se zrovna hodí.

Rekonstrukci Londy nezačalo tehdejší vedení z čistého stolu. Co chybělo, nevím. A zase jste nepochopil. Psal jsem o chodních jako celku, Londu jsem uvedl jako výjimku.

Napsal jsem, že tehdejší nové vedení rozvrátilo vztahy s TS. Vypovězení smlouvy je jasný důkaz. Pokud již byly vztahy rozvrácené, jak tvrdíte, podejte k tomu důkaz Vy, nechtějte, abych odpovídal na otázku, zda někdo bral drogy.

Pamatuji, že se volební řád napoprvé nepovedl, nepamatuji si detaily a nestojí mi za to je hledat. Tak Vám dávám za pravdu, volební řád byl úspěchem jeho autora, lepší se nenašel. Zato jednací řád byl zmetek, který spousta lidí opravovala, důkazů je tady v diskuzi dost, nebudu je hledat. Navíc jednací řád existoval, potřeboval jen malé změny či upřesnění. Důvod k jeho náhradě byl zástupný, problém byl jinde. Na víc se neptejte, pokud to chcete rozvádět, napište, proč bylo potřeba jednoduchý  jednací řád zastupitelstva nahrazovat novým, složitějším.

Svoje dojmy, na které reagujete, jsem napsal jako protiváhu ke zdejšímu obviňování současného vedení, vesměs bez důkazů. Tak skóre by mohlo být vyrovnáno a zkusme něco pochválit.

Neobviňujte mě z uctívání či klanění se současnému vedení, ale chválím postupné zlepšování stavu chodníků, vstřícnost k občanům, jejich zapojování do rozhodování, zlepšení činnosti OŽP v řešení připomínek občanů a řešení připomínek, požadavků a návrhů občanů obecně, oficiální místo pro dotazy občanů na městském webu, budování nových parkovišť, opravy fasád... Třeba také na něco přijdete.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 287
Hlavně pro: R r
2.8.2018 - 15:02

Ale vždyť vy tady jen plácáte nemysly bez jakékoliv znalosti věci. Předkládáte vaše tvrzení, bez jakýchkoliv důkazů. Jsou to jen vaše smyšlenky a  výmysly.

O čem chcete vést nějakou diskusi?

Jen pár příkladů:

S útoky na Grohmanna začal Hrabánek a Matoušek v listopadu 2014. ANO nebo NE?!?

Rekonstrukce Londy (Husovy ulice) byla nepřipravená jak  technicky tak finančně  až do konce roku 2014. ANO nebo NE?!?

Rozvrácené vztahy s TS byly z důvodů toho, že vedoucí odboru životního prostředí (kterou na místo dosadil starosta Hrabánek) byla na drogách a neodkázala si udělat pořádek ve věcech. ANO nebo NE?!?

Volební řád co se nepovedl. V čem? Navrhl někdo jiný případně lepší? ANO nebo NE?!?

 

Takže pokud o těchto vašich tvrzeních něco seriozního víte, tak to sem napište. Jinak si tady jen pouštíte hubu na špacír. I když chápu, že od toho asi takováto fora jsou.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1384
Hlavně pro: ringo
2.8.2018 - 14:33

Žádné otázky o autorech si nepokládejte, zkuste napsat něco k věci. Nebavte se o diskutérech, každý jsme nějaký.

O panu Hrabánkovi jsem nic nepsal, o p. Zálomovi a G. jsem se zmínil jen proto, abych poukázal, odkud se odvíjí nevraživost k současnému vedení - je to zaujatost, sebestřednost, nenávist k úspěšnějším. Pochopil jste?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 287
Hlavně pro: R r
2.8.2018 - 14:08

Když si přečtu tento výlev zoufalství, tak si musím položit otázku, zda je jeho autor, tedy pan Renner, opravdu tak hloupý, jak se na první pohled z jeho textu zdá, nebo jen zaslepený svou adorací k pánům Hrabánkovi či Zálomovi?

Čtenář Schneider by to nenapsal lépe. A to jsem si myslel, že Renner má přeci jen navíc. Asi jsem se spletl.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1384
Hlavně pro: Slánské noviny
2.8.2018 - 12:49

Nic proti sportovcům a sportování, nic proti stavbě nové haly, když bude fungovat vše základní jako je údržba stávajících zařízení, městského mobiliáře, zeleně, komunikací; bude všude čisto, odpad včas odvážen; vedení města bude vstřícné ke všem občanům, nejen sportovcům...

Zkuste si, notoričtí stěžovatelé na současné vedení města (ten skutečný i virtuální), postěžovat na to, co se za minulého vedení z  uvedeného nedělalo. Co vím, komunikace s občany, kromě shánění bodů pro halu, žádná (až na výjimku, potvrzující pravidlo). Na chodníky kromě Londy (již připravené akce) se nepamatovalo, byly rozvráceny vztahy s TS, že budou jen naše (tak jsou a zas je co hanět) a pak se strašila veřejnost, že se utopí v odpadcích, byl  vymyšlen nesmysl, že voda bude jen naše (nikdy nebude, i kdyby se minulé vedení vrátilo). Chlapci,  co spolu mluvili, byli silní na to, aby se dokázali hádat a při zvedání či nezvedání ruky na vymyšlené intriky (5. zasedání na příklad) nebo utíkáním ze zasedání dokazovat, že na to mají. Tak chválili starostu, vylepšili mu jednací řád zastupitelstva, který se tvůrci nepovedl, vymysleli volební řád, co se nepovedl, makali až do rána a skutek utek'. Dnes bývalému starostovi nemůžou přijít na jméno. Dokud manažera rozvoje řídil pan Rubík, nestál pan G. jako manažér za nic. Jakmile se přidal k přesile, byl bez chyb.

A teď nám budou slibovat, že když je zvolíme, již to budou umět, budou zastupovat občany, ne sebe, budou s občany mluvit a pracovat pro ně - ale ty sliby jistě podají lépe - voličům, na které pak zase zapomenou.
Blíží se volby, nikdo se dosud solidně o hlasy neuchází, tak provokuji. Když se dáte, pak si nestěžujte :-))

Vratislav Renner
Naposledy upraveno 02.08.2018 - 12:51Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 168
Hlavně pro: janek
2.8.2018 - 08:55

Asi ani ten prodej či privatizace části Technických služeb za hubičku pro firmu AVE není nic, čím by se slánská radnice mohla chlubit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: R r
31.7.2018 - 07:10

K tomu, abys viděl co všechno pánové Hrabánek, Zálom a Bartoníček na radnici nezvládají, nepotřebuješ žádný dotazník. To je přeci vidět už dlouho. Městu chybí koncepce čehokoliv, rada ani starosta nedokáží připravit jedinou větší investiční akci, aby to nesmrdělo nějakým průserem. Radní Víšek a jak teď vidím i vážený uvolněný radní Bartoníček  hrabou pod sebe, kde mohou. Ani za 4 roky se nevyřešil nefungující a nezaplacený parkovací dům. Nemocnice se nám potápí, cyklostezky jsou v nedohlednu a starosta rozhazuje peníze, kde se dá, jen aby se před lidmi ukázal někde na fotce či videu.

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1384
Hlavně pro: Slánské noviny
30.7.2018 - 15:31

Někdo tady vytahoval z lidí informace a je dobré se zeptat proč. Z dlouhodobě konstatního obrazu tazatele nelze soudit, že chce znát problémy občanů, aby pomoh městul. Naopak se lze domnívat, že hledá problémy, které by mohl současnému vedení města omlátit o hlavu nebo ve svůj prospěch z nich uvařit předvolební guláš.

Nebo je to jinak?  Komu a k čemu ten soukromý dotazník posloužil? Příloha.

Vratislav Renner


Přílohy:
obr-0085.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 168
Hlavně pro: Všechny
30.7.2018 - 12:11
Zdá se, že pánům z radnice projde všechno.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PP98
Počet příspěvků: 46
Hlavně pro: Slánské noviny
25.7.2018 - 08:45

Takhle se vydělávaj peníze. Na pány z radnice jsme všichni krátcí!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 204
Hlavně pro: Všechny
23.7.2018 - 07:53

Chcete vědět, kteří představitelé slánské radnice vydělali  na spekulativních prodejích pozemků pod severním obchvatem města?

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/spekulant-z-radnice

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 204
Hlavně pro: Všechny
14.7.2018 - 09:26

Nová videoreportáž Slánských novin. Tentokrát na téma "Potřebuje Slaný novou sportovní halu?"

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/sportovci-jsou-pro-novou-sportovni-halu

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 204
Hlavně pro: Všechny
2.7.2018 - 17:16

Zúčastněte se našeho průzkumu na téma "Jak se vám žije ve Slaném?".
Anketa resp. dotazník je zaměřen především na problematiku bydlení a věcí souvisejících.
Vyplnění dotazníku vám nezabere patrně více než 2-3 minuty.
Po 16. červenci (datum ukončení průzkumu) vylosujeme 3 respondenty, kteří od nás obdrží malý dárek!

Vstupní stránku dotazníku naleznete  na tomto odkazu:
https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/jak-se-vam-zije-ve-slanem/

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2887
Hlavně pro: ringo
30.5.2018 - 10:46

Je až udivující, jak je Vaše tvrzení i projev neuvěřitelně podobný (správně česky vyjádřeno - "nemlich to samé"!!!) jistému králi mystifikace z internetových SN.
Gratuluji k úžasnému postřehu a úsudku, že ti, kdo nebyli v zastupitelstvu nemohli ničemu bránit. Leč - měl jsem na mysli nejenom tehdejší lidi kolem pana zastupitele Pešky, ale především ty, kteří se již tehdy (nejen před volbami v r. 2014, ale téměř po celou dobu volebního období 2010-14) projevovali v tehdejší koalici podivně a nespolehlivě navzdory podpisu Koaliční smlouvy. Koalice je seskupení, které má dostatek hlasovací síly - mandátů - aby mohla prosazovat základní body svého programu vyplývajícího z průsečíků volebních programů všech členů takové koalice, kteří pak společnou smlouvu stvrdí podpisem. Nu, avšak charakter některých se ukázal být velmi chatrným a někteří z koalice tehdejší se stali - přeběhlíky - i díky jistému vyjednavači a sjednávači (z jejich řad) - k tehdy sestavované tzv. "Koalici změny".
L.Sch.

P.S. - k PP98, 10:02 :
Viditelná snaha - sprostého ubožáka - urazit. Ale už jenom to, co se tento ubohý anonym - křečovitě snaží sdělit, je evidentní a směšná hloupost!!!
Naposledy upraveno 30.05.2018 - 11:10Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  94
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.