Obsah  >>  Politika, politici  >>  VOLBY 2018 - jak a koho volit?
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8

VOLBY 2018 - jak a koho volit?

Čtenáři
Počet příspěvků: 4370
Hlavně pro: R r
9.8.2018 - 15:57

Nemyslím, že by bylo nutné příspěvek 8.8.,10:48 jakkoliv upravovat - jak to pan Kubis (jenž také prý kandiduje, jak prosakuje za ty "nejpravicovější") myslel, je patrné z jiného jeho příspěvku v tématu "Naše město ..." 7.8., 09:40.
L.Sch.
Naposledy upraveno 09.08.2018 - 16:00Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PP98
Počet příspěvků: 48
Hlavně pro: Všechny
9.8.2018 - 08:45

Tak ono je to hrozně jednoduché. Buď jseš spokojenej s tím, kdo dne sedí na radnici nebo ne.

Pokud jseš spokojenej, tak budeš volit buď ODS nebo ANO. Proslýchá se, že tyhle dvě partaje, resp. jejich představitelé Hrabánek s Vondráčkem už si rozdělili místa na radnici. Nevrle na to reagoval už i Bartoníček, na kterého se prý po volbách už flek na radnici nedostane.

A nebo nejseš spokojenej, chceš, aby se něco ve Slaném změnilo a pak máš na výběr buď Sportovce (tedy USZ) nebo Svobodné nebo Naše město (s Peškou v čele). Ve všech těchle partajích jsou lidé, kteří už ukázali, že tohle město dokážou řídit a že ta jejich práce má jinej drajv, než u tý Hrábankový hvězdný pěchoty.

Jenomže se tak trochu bojím, že zase převládne vliv našeho podrazáckého pana poslance a prachy slánských kmotrů, kteří řídí místní ČSSD. Ale zkusit se to musí, protože představa, že by naše radnice fungoval i v příštím období tak, jako nyní, to je na mašli.

Naposledy upraveno 09.08.2018 - 08:46Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Všechny
9.8.2018 - 07:25

Měli bychom se poučit:

Španělsko Info @SpanelskoInfo

Podle vyšetřování britského parlamentu, Rusové se vměšovali do katalánského referenda ve prospěch separatistů.
Stalo se tak prý skvělým prostředkem k diskreditaci španělské demokracie.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: janek
8.8.2018 - 20:04

Nemyslím, že bych diskutéra přímo napadal, přesto jsem příspěvek upravil, děkuji za upozornění, přestože sám děláte to, co mě vyčítáte.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: R r
8.8.2018 - 16:49

Koukám, že vy už jste tím Peškou uhranutej podobně jako Šnajdr.

Vždyť Kubis přeci vůbec neříká koho a proč chce volit. Ani ten článek nijak jednoznačně nepreferuje Naše město.

Tak proč hned útočíte na jednoho konkrétního člověka?

Sám jste tady založil tohle téma. A v okamžiku, kdy tady někdo jen lehce vyjádří svůj názor, tak rozvinete takovouhle nehoráznou kampaň. Děláte přesně to, co vyčítáte Peškovi. Akorát mám pocit, že jeho argumenty či kritika jsou opřeny o fakta. Ty vaše jsou zcela na vodě. Jsou to jen takové vaše chiméry.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 310
Hlavně pro: R r
8.8.2018 - 15:57

Vy znáte kandidátku NM ?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: kubis
8.8.2018 - 10:48

Počínání lídra - pokud je to pan Peška, tak jemu jde jen o moc, o vlastní uspokojení. Přesvědčený komunista své soudruhy (v jejich terminologii) zradil. Seskupil kolem sebe kandidáty, kterým jeho charakter nevadí, využili volná místa na kandidátce, protože obsazené je jen jedno, to první  místo.

Již v minulém období šel do voleb s heslem, mými slovy ani vlevo ani vpravo, ale dopředu - spletl si směr, protože co dělal, dělal výhradně při rozdělování na my a oni. Nebyl sám a výsledek byl jedna hádka za druhou, prosazování moci za každou cenu, obhajoba starosty, kterého dnes on i další z NM nenávidí. Takže mu šlo jen o hlasy voličů a obhajobu svojí zrady.

Letos je to stejné - zase stejná idea správy města bez politického rozlišování, ale již nyní (vlastně stále) dělí na my a oni. Nebude to jiné a bude to tím horší, čím výš se dostane. Ale uznání si zaslouží, je schopný ve své sebeprezantaci, články mu jdou, web má zmáknutý. V tom je bez ironie ve Slaném jednička. Bohužel bez objektivity,  vše podle hesla 'kdo není s námi, je proti nám'. Kdo není s nimi, nezaslouží si za nic uznání, kdo je s nimi, nemá chyby.

Vratislav Renner

Příspěvek jsem upravil tak, aby nebyl osobní k jinému diskutérovi. Pokud jde o lídra NM, předpokládám, že je to pan Peška.
Naposledy upraveno 08.08.2018 - 20:00Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubis
občan
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Všechny
7.8.2018 - 09:37

No, když si přečtu tenhle článek:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/pohled-na-slanskou-politickou-scenu

tak myslím, že není co řešit.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
5.8.2018 - 21:23
Jak a koho již za dva měsíce volit? Koho volit je věc každého, jak volit je zde:

Hlasovací lístek může volič upravit jedním ze třech způsobů:

1. Může označit křížkem ve čtverečku v záhlaví sloupce před názvem volební strany pouze jednu volební stranu. Tak dává hlas kandidátům této strany v pořadí podle hlasovacího lístku a v počtu, který má být v obci zvolen.

2. Nebo může označit v rámečcích před jmény kandidátů křížkem toho, pro kterého hlasuje, a to z kterékoli volební strany. Nejvýše však tolik kandidátů, kolik členů zastupitelstva má být zvoleno.

3. Kromě toho lze oba předchozí způsoby zkombinovat. Tedy, lze označit křížkem jednu volební stranu i dát křížky před jména kandidátů z ostatních stran. Volič tak dává hlas jednotlivě označeným kandidátům a z označené volební strany pak kandidátům podle pořadí na hlasovacím lístku a pouze tolika kandidátům, kolik zbývá do počtu volených zastupitelů.

Pokud volič neoznačí na hlasovacím lístku ani volební stranu, ani žádného kandidáta, lístek nevloží do úřední obálky, přetrhne ho nebo vloží do úřední obálky několik hlasovacích lístků do téhož zastupitelstva, je jeho hlas neplatný.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/volby-2018-komunalni-volby-senat-podzim-2018-ff2-/domaci.aspx?c=A180719_114006_domaci_jpl
----------------------------------

Kladu si otázku, který ze způsobů volby si vyberu.  Raději bych volil stranu, která po celé volební období žila, prezentovala své představy o správě města, zajímala se o potřeby a názory občanů, znal bych její členy. Věděl bych, proč takovou stranu volit. Neznám takovou, způsob pod č. 1 pro mne nepřipadá v úvahu.

A co způsob č. 2? Bude možné nalézt 27 kandidátů, kterým bych dal  hlas, tedy křížek (hlas mám jenom jeden, křížků 27)? Zatím z kandidátů neznám nikoho. O více občanech mohu předpokládat, že kandidovat budou, ale proč se schovávají, proč žádný neměl dosud chuť a odvahu to veřejně sdělit?

Tak si myslím, že použiji způsob č. 3.

Jak to vidíte Vy?


Vratislav Renner

Naposledy upraveno 05.08.2018 - 21:26Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.