Obsah  >>  Politika, politici  >>  VOLBY 2018 - jak a koho volit?
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8

VOLBY 2018 - jak a koho volit?

L.Šmehlík
Počet příspěvků: 406
Hlavně pro: All
5.10.2018 - 18:13
A já budu tím, kdo Jirku Hůlu bude v otázce APD podporovat. Jeho argumentace je přesná a vševypovídající. 4 až 5 mio za provoz je luxus, který si město nemůže dovolit
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 203
Hlavně pro: Čtenáři
5.10.2018 - 17:46

Dobrý den,

pane Schneidere, počet vydaných parkovacích karet nic neznamená. Polovina z vydaných karet není vůbec užívána tzn. že z nich není ani žádný příjem. Kdybyste poslouchal na zastupitelstvu, když se tam probíral další provoz APD, tak byste to věděl. Z té poloviny (45) jich 20 využívá APD jen jako skladiště, ta auta z APD nevyjíždí. Aktivně využívá APD cca 25 aut.

Pokud by město těmto 25 lidem platilo ve městě garáž (á 1000 Kč měsíčně), tak to by to město stálo cca 300.000 Kč ročně. Místo toho platíme my všichni těm 25 lidem za APD cca 1.7 mil. Kč ročně, od příštího roku to bude 5 mil.Kč ročně (přibydou mzdové náklady na obsluhu "automatizovaného" parkovacího domu) + náklady na generální opravy (v řádech milionů Kč), protože APD je již po záruce a bude nutné ty generální opravy v případě dalšího užívání udělat.

Obhajovat provoz APD může dle mého názoru již jen naprosto nezodpovědný člověk nebo blázen. Ti, kteří mají svůj díl odpovědnosti za tuto stomilionovou hrůzu v centru města, dodnes nepřiznali chybu a ani nečekám, že  ji přiznají. Sebereflexe je slovo, které neznají. Ostatně to byl také před těmi 4 lety důvod, proč jsem sestavil kandidátku Svobodných.

Já osobně budu i nadále navrhovat zastupitelstvu ukončení provozu APD a v dalším kroku odstranění toho paskvilu z pozemku města.

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5148
Hlavně pro: Všechny
5.10.2018 - 15:50
Prodražit se PD může pouze nesmyslným souzením se, které město prohraje a vše se prodraží nejenom na prodlení v platbě a úrocích, ale i na nemalých soudních výdajích!!!
V současné době je vydáno zájemcům o dlouhodobé parkování téměř 90 celoročních (či i několik měsíčních) parkovacích karet.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Miloš Hruška
Počet příspěvků: 6
Hlavně pro: Lucije
5.10.2018 - 15:01

Omlouvám se, že jsem si dovolil vstoupit na platformu, kde jedničkou jste asi Vy, paní Lucie. Vy zde hájíte těch 16 zastupitelů tak vehementně, že to skoro vypadá, že jste jedním z nich, protože snad ani není možné, aby někdo jiný (než z těchto 16 zaprodanců) ohajovalo takovou prasárnou na občanech – tj. nezákonnou platbou 12,7 mil. Kč + DPH za zmetkový Parkovací dům. Fakt, že těchto 16 zastupitelů není trestně stíháno, ještě neznamená, že by měli mít morální právo kandidovat znovu, protože kdyby vyhráli volby, tak jsou schopni zmetkový Parkovací dům doplatit celý!!, aby tím zakryli svoji odpovědnost.

A to je právě důvod, proč doporučuji křížkovat jen ty kandidáty, u nichž máme jistotu, že nedopustí, aby město za zmetkový Parkovací dům cokoliv dalšího platilo …

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
5.10.2018 - 14:14
Volby začaly, předvolební agitace končí. Byl jsem konfliktní, provokoval jsem - získával jsem a získal informace o některých kandidátech, dal jsem najevo svůj postoj.

Tím končím, měla by končit i politika, měli bychom všichni, zejména zastupitelé, druhého poslouchat, zvažovat jeho návrhy bez toho, abychom návrhy třídili podle toho, od koho pochází.

Děkuji za názory.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: kubis
5.10.2018 - 13:20

Další demagog do party?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Všechny
5.10.2018 - 10:04
kubis
občan
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: R r
5.10.2018 - 09:10

Z níže uvedené korespondence je zjevné, že ten, kdo něčemu nerozumí jste právě Vy, pane Rennere.

Peška to napsal správně, Chyský vám to polopatě vysvětluje a vy jste natvrdlejší, než by se zdálo přirozené.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 1038
Hlavně pro: R r
5.10.2018 - 00:44

Mně, o nic. 
O žádnou politickou stranu, ani o koryto. 

Mam jen po krk těch politickejch chlívů, ve kterejch se obzvlášť teď před volbama kydá hnůj ze strany na stranu. 
Až má člověk dojem, že ten smrad, co byl v minulejch dnech ve Slanym cejtit,  pochází z těch politickejch sraček. 
Zrušit je všechny ty strany a hnutí!   Lidi se totiž už nedokážou domluvit jako lidi, natož jako politici. 
Úspěch opoziční strany přeci nelze povolit.  Je třeba jim házet klacky pod nohy, vždyť oni to minule dělali nám taky !! V tomhle duchu se tady politikaří.  Proto se furt přešlapuje na místě. 
Přeju úspěch ve volbách slušnejm lidem, NE stranám. 
Xxl
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: XXL
4.10.2018 - 23:27

Neodkopal, chápavému muselo být jasné, že jsem proti tomu, aby p. Peška v zastupitelstvu pokračoval. Méně chápavým jsem to napsal. Pan Peška mi k tomu dal příležitost.

Když někdo nerozumí legislativě a mate veřejnost, tak  to může být politika (v daném sporu již spíše diagnóza). Když jde o argumentaci k procesům stanoveným zákonem, tak to politika není.

A Vám jde o co?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Jan Chyský
4.10.2018 - 23:14

Máte pravdu, nešlo mi o žádné vysvětlování. Šlo mi o to, získat podporu při předpokladu, že tomu rozumíte. Také jsem to tak napsal a zeptal se, zda je pravda, co tvrdí pan Peška.

Co je na tom proti Vám, když jsem se jako volič zeptal kandidáta, s kým půjde do koalice? Odpověděl jste mi, děkuji.

Jak ono sporné tvrzení jeho autor myslel, by měl vysvětlit on. Snažil jste se o to Vy, děkuji. Jestli by někdo mohl získávat hlasy při jejich zpracování na ČSÚ, pak by mu je mohl přidělit jedině ČSÚ. Jistě, že se tak neděje, ale p. Peška to sděluje. Problém je, že nesmysl se vysvětlit nedá, jedině potvrdit, že jde o nesmysl anebo dokázat opak.

Vratislav Renner

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Miloš Hruška
4.10.2018 - 22:23

Bohužel pro Vás soud dosud pravomocně nerozhodl a citovat nepravomocný rozsudek může jen právní diletant. Jaký bude konečný verdikt si ještě počkáme. Pokusů o to trestně stíhat kohokoliv ze zastupitelů bylo také dost. Všechny skončili v koši. Prostě nejste jednička. Žádný zastupitel zákon neporušil, i když by se specielně Vám to hodilo. A rady o podání žaloby skončili víte jak. Inu ono to s tím zkreslováním skutečnosti občas skončí blbě. Ten kdo se o to snaží může jíst vlastní medicinku, a docela brzy. Okresní soud v Kladně opakovaně nabádal k dohodě a zaplacení, nikdy nepadlo, že se platit nemá! Chce to číst celý rozsudek, nejen vytrhávat kousky z! odůvodnění, ty totiž nikomu nic nejsou platné. Takže nikdo ze současných zastupitelů trestně stíhán není a nebyl. Loutky jsou prostě jen loutky, hra je u konce. Ta minulá. A pro Vás, pane Hruška, i ta budoucí. Vaše jednání nemusí být tak nevinné jak se Vám zdá.Lucie
Naposledy upraveno 04.10.2018 - 22:25Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Miloš Hruška
Počet příspěvků: 6
Hlavně pro: Lucije
4.10.2018 - 21:10

Paní Lucie,

kdybyste se neotírala o moje jméno, tak si tu pindejte, co chcete, ale když už si o to říkáte, tak Vám zejména, ale i ostatním objasním problém podezření z trestného činu 16 zastupitelů, s odpovědností za nezákonnou platbu 12,7 mil. Kč za zmetkový parkovací dům.

Okresní soud v Kladně potvrdil, že Smlouva o dílo na výstavbu parkovacího domu je neplatná; a zákon říká, že v důsledku neplatné smlouvy město nesmí cokoliv platit! Bohužel, přes vědomí neplatnosti smlouvy 16 našich zastupitelů umožnilo svým hlasováním zaplatit 12,7 mil. Kč za zmetkový Parkovací dům, proto jsou podezřelí ze spáchání trestného činu; někteří jednali dokonce úmyslně, zejména zastupitelé Hložek, Hrabánek, Peška. A podívejte se, všichni znovu bezostyšně kandidují, dokonce i na místech lídrů. Domnívám se, že nejsem jediný, kdo by chtěl zabránit tomu, aby tito zaprodanci byli zvoleni znovu, protože tím bychom jim umožnili dělat další prasárny.

Ať se každý volič rozhodne sám, koho a jak bude volit, snažil jsem se pouze nabídnout alternativu pro zlepšení, právě křížkováním těch slušnějších kandidátů napříč kandidátkami.

Voliči by měli vědět, že těchto 16 zastupitelů nezákonným způsobem jednalo proti zájmům občanů. Zkuste přemýšlet, co asi mohlo vést tyto „naše politiky“ k protlačení platby 12,7 mil. Kč + DPH za zmetkový parkovací dům?, přestože byli předem písemně informováni, že by šlo o nezákonnou platbu a tedy o trestný čin! (viz zvukový záznam ze zasedání Zastupitelstva dne 8.10.2014)

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 1038
Hlavně pro: Čtenáři
4.10.2018 - 20:42

Pusťte si ty politický špičky v přímym přenosu na čt a vyberte si.  

Jeden hňup větší než druhej !!!! Furt MY MY MY to ONI. 
Jste všichni už k smíchu! 
Vnímavější volič to tak vnímá.  Ti ostatní Vám ty sliby žerou. 
Ani nevim jestli Berkovec sliboval v kašně na návsi. Nebo se tam máčel někdo jinej?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5148
Hlavně pro: XXL
4.10.2018 - 17:45

A kvůli tomu jste nervózní?

Ano máte pravdu, že tu mnozí - i na naší komunální úrovni - vedou kampaň pomocí polopravd, výmyslů či přímo lží - to je velmi patrné. Lze jen věřit, že ti zodpovědní a vnímaví voliči to musí snad vidět, že?
Vaší nervozitou a hrubostí nic nezměníte - tak to holt nechte na těch vnímavějších voličích.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 1038
Hlavně pro: Čtenáři
4.10.2018 - 16:57

Proč?Protože nemam rád hňupy, co z politickejch i jinejch důvodů blejou svinstva na svoje třídní nepřítele o to víc teď před volbama. 
Vy jste výjimka, Vy tu blijete celoročně.Udělam u Vás křížek. Jste rád? Řekněte mi číslo Vaší strany, ke který jste se dal v dobách posametovejch. Nebo jste u stejný jako dřiv?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PP98
Počet příspěvků: 48
Hlavně pro: Všechny
4.10.2018 - 16:51

Je vidět, že pánové Chyský a Peška jsou inteligenčně i znalostmi asi o 2 levly výše, než pan Renner.

Ten ten problém výpočtu mandátů  doteď nepochopil.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
Počet příspěvků: 84
Hlavně pro: R r
4.10.2018 - 15:28

Tak teď jste mě dostal. Snažil jsem se Vám to vysvětlit, věnoval tomu čas, a Vy to obrátíte proti mně a ještě  uzavřete dotazem, zda půjdeme do koalice s NM. Evidentně Vám vůbec nešlo o nějaké vysvětlování.

Snažil jsem se Vám vysvětlit, jak byla zřejmě myšlena věta: "Výpočetní model pro přidělení mandátů je dán tak, že se nejprve sečtou všechny hlasy pro volební stranu a ty získává první osoba v pořadí na kandidátní listině. (Pozn: Ne vždy to musí být původní lídr kandidátky, ale ve většině případů tomu tak je.) "

Tvrzení, že by ČSÚ nějak měnilo počty hlasů jsem asi přehlédl. Každopádně to máte pravdu, že ČSÚ počty jen zpracovává, ale nemění. Někdo někde tvrdí, že ČSÚ mění počty hlasů?


Co se týče Vašeho dotazu, my nevíme, jak dopadnou volby, tak nemůžeme ani vědět, zda se s námi povedou nějaká povolební jednání ohledně případné koalice. O tom všem se rozhoduje až po volbách a nerozhoduje o tom jen Hůla nebo Chyský, ale to rozhodnutí dělá skupina lidí, která za Svobodné kandidovala ve volbách.

J.Chyský
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Miloš Hruška
4.10.2018 - 15:03

Vážený pane Hruško, nejen, že jste nikdy žádným způsobem oficiálně, tedy formou demokratické volby, či aspoň ucházením se o kandidarturu do férového politického soutěžení nešel, ale naopak Vaše, jistě dobře míněné rady a doporučení těm, kdo byli zvoleni, zas až tak dobře nedopadli. Ani ve prospěch těch, jimž jste radil, tím méně ve prospěch města i občanů. Dávat návod koho volit je poněkud za hranou demokratické formy voleb. Zejména pokud se tak stane v článku, který jste zveřejnil. Nejedná se o pomluvu ale fakt, článek je podepsaný a nedistancoval jste se od jeho obsahu. Je jen věcí oněch dnes již končících zastupitelů, zda Vaše rady ještě považují za prospěšné. Pokud ano, zřejmě si přejí opakování chyb, které se staly při pádu koalice pro změnu a především v době, která tomu pádu předcházela. Zastupitel by měl být člověk, který nepotřebuje žádného našeptávače či loutkovodiče, jak to zaznělo na onom zajímavém představení pozadí Slánské politické scény. Žádného našeptávače nepotřebují ani občané města, voliči. Jsou schopni sami se rozhodnout. Že se ze všech Vámi jmenovaných ohradil pouze jeden, je víc než výmluvné.Lucie
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Sch.
Počet příspěvků: 5148
Hlavně pro: XXL
4.10.2018 - 14:37

Pane,
vykazujete docela zbytečnou nervozitu. Proč?
L.Sch.
Naposledy upraveno 04.10.2018 - 14:38Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.