Obsah  >>  Politika, politici  >>  Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  34

Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ

Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: RK007
5.1.2016 - 13:16

Víceméně nebylo s návratností počítáno - oněch 18 let byla pouhá idea počítající se stálou návštěvností na určité úrovni.
APD začal nyní fungovat i bezobslužně - tak zavřít, že - a nikoliv zvýšit propagaci a pokusit se návštěvnost navýšit, že?
L.Sch.

P.S. - To je stále dokola - idea je něco jako přání, víte? - idea byl fakt který pracoval s předpokladem (návštěvnost), který se, ať už z jakéhokoliv důvodu, zkrátka, nenaplnil!!!
Zkrátka s návratností u tohoto druhu veřejně prospěšné stavby se nadá předem počítat.
K urážení - od Vás jistě takováto výtka sedí !!! Jistě dáte odkaz na nějakou takovou urážku.
Naposledy upraveno 05.01.2016 - 14:26Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 808
Hlavně pro: Čtenáři
5.1.2016 - 13:02

Návratnost 18 let je velmi slušná.... Návštevnost nebyla ničím narušena. Slaňáci o parkování v tom PD zkátka nestojí. A mají vlastní rozum. Na to nikoho nepotřebují. O veřejně prospěšnou stavbu se rozhodně nejedná, jedná se stavbu zbytečnou. Pochopitelně jsou města (i v ČR) kde by se veřejně prospěšnou stavbu jednalo, neboť se tam doopravdy nedá v širokém okolí zaparkovat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: RK007
5.1.2016 - 12:55

Sportovní areál VSH (Zimní stadion, Plavecká hala, fotbalová hřiště, atletický stadion) je jistě veřejně prospěšnou záležitostí s dotací 10 - 11 mil. od města - to nikdo nezpochybňuje. Ale veřejná prospěšnost se snad netýká jen sportu - počítejme prosím, třeba také s kulturou a i PD se současnou dotací 1 - 1,5 mil. je zkrátka veřejně prospěšnou stavbou (původně plánovaná případná návratnost 18 let - která počítala s určitou úrovní návštěvnosti, která byla ovšem narušena dehonestační kampaní odpůrců, zejména předvolební - nenasvědčuje, že by bylo příliš počítáno s komerčností PD).
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 808
Hlavně pro: Čtenáři
5.1.2016 - 06:28

Zimní stadion, plavecká hala a atletický stadion jsou sportoviště, která jsou hojně využívaná veřejností, především mládeží. Jak známo tak sport blahodárně působí na organismus, kor u dětí kterým se tělo teprve formuje. Kromě toho je prokázáné že sportovní kluby snižují dětskou kriminalitu. Přínos pro město, stát, je zkrátka nezpochybnitelný...   To se ale ani v nejmenším nedá říct o parkovacím domě, který slouží jen několika málo lidem a jehož přínos je nulový. Dost pochybuju o tom, že by někdo měl dneska o PD zájem a ztráty by hradil ze své kapsy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
4.1.2016 - 23:48
Mohli bychom zbourat Zimní stadion, Plaveckou halu, a spolu s atletickým stadionem to vše přeorat a vytvořit tam pole, které by snad přinášelo alespň nějaký užitek, že? - Logika současného vedení, kde jedním z lídrů je komunista, je vskutku "fantasmagorická" - oni snad doopravdy PD, který začal konečně, jakž-takž, fungovat (i bez obsluhy) zřejmě opravdu hodlají uzavřít a vystavit město neskutečným soudním tahanicím!!! Nu ... ???
L.Sch.
P.S. - O propachtování PD měl kdysi (r. 2013) zájem jakýsi p. Dvořák (přítel p. M.Hrušky) - nechť mu město propachtování nabídne nyní.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Matouš
4.1.2016 - 22:56

Nabízeli jsme tento objekt k provozování i jeho zhotoviteli, tedy firmě Koma, ale ani ona o to nejeví zájem.

Osobně se domnnívám, že uzavření APD bude znamenat jeho defnitivní provozní konec.  Sice by šel znovu otevřít i později, ale nevěřím, že se najde někdo, kdo by to chtěl udělat. Ale to teď říkám svůj názor, rada města může mít jiný.

Já vaše argumetny chápu a ani je neodmítám. Jen dávám větší váhu jiným.

V pohledu na parkovací dům se zjevně neshodneme. Uvedu vám ještě jeden příklad a tím bych si dovolil tuto polemiku již uzavřít s tím, že si každý ponecháme vlastní názor.

Srovnání běžného (betonového) parkovacího domu a automatického parkovacího domu.

Investiční náklady (tedy pořízení) APD je zhruba 2x dražší, než vybudování klasického  parkovacího domu.

Ovšem provoz  APD je 10x nákladnější, než tomu je u těch klasických betonových.

Takže, z mého pohledu, peníze, které byly utraceny, pro mne nejsou rozhodující. O ty jsme již definitivně přišli. Ale nevidím důvod, proč by měl tento objekt být jako nějaký "mlýnský kámen"  na krku hospodaření města i dalších 20  - 30 let.

Těch cca 50 parkovacích míst dokážeme dozajista zajistit v centru města  jinde a za zlomek současných provozních nákladů APD.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matouš
Počet příspěvků: 9
Hlavně pro: Peška
4.1.2016 - 22:06

Pravidelné zoufání politiků nad dědictvím je tradice. Přitom se o koryta dobrovolně perou a ostatní dědice by nejradši zlikvidovali. Pokud jste dědit nechtěli nebo nevěděli, co v dědictví je a jak se o něj starat, stačilo se do něj nehnat. Navíc v posledním článku Vašich novin sám uvádíte fakta o tom, v jakém dobrém stavu hospodaření a s kolika akcemi připravenými k realizaci jste před rokem město po bývalém vedení dostali. Kolik jiných měst má po mnoha letech plných investic na účtech k dispozici tolik volných prostředků, že by mohlo hned zaplatit skoro všechny pohledávky? Uvidíme, jaká bude situace při příštích volbách po Vás.
Máte pravdu, že obyvatelům sídlišť parkovací dům nepomáhá, ale to snad není důvod jeho 150 míst zrušit. Centru teď pomáhá od desítek aut a za to by byla sídliště určitě šťastná. Parkoviště v Atlasu je v místě, kde nejsou problémy s parkováním, takže je spíš jen o bezpečí a komfortu. Placené parkoviště u Finančního úřadu asi neznám. U obou navíc neznám ceny a vzhledem k tomu, že půjde asi u obou o komerční službu, těžko to srovnávat se službou veřejnosti ze strany města, která si může dovolit být i dotovaná.
Nemáte pravdu, že čekám zázrak. Já bych taky složitý strojní parkovací dům nestavěl. Tohle je ale dávno pryč, stavba je hotová a slouží. A stála dost peněz na to, abyste je lidem jen tak zahodili. Hlavně když ani nemáte žádné lepší nebo aspoň srovnatelné řešení. Píšete, že hledáte místa na zřízení parkovacích ploch u centra, ale že to nebude jednoduché a levné. Tím logičtější mi přijde nezbavovat se už hotového parkoviště, které stačí jen provozovat (ano, ne zrovna levně). Divíte se, že zastupitelstvo nezměnilo rozpočet? Já ani ne. Třeba pochopili, že lít peníze do projektu, který jeho manažeři, ať už neschopností nebo dokonce cíleně, nezvládají a viditelně ho odepsali, nemá cenu. Takže jestli jste chtěl, aby kmotrové parkovacího domu peníze přidali, chtělo to asi změnit přístup, prezentaci a máknout.

Znova bych dal dotaz, na který jste mi neodpověděl. Co bude znamenat zavření parkovacího domu? Jestli ho chcete zavřít dokonce už teď do konce ledna, musí to být přece dávno jasné. Zabední se vjezdy a vypne se stroj, aby šlo v budoucnu zase otevřít? I když se všechno odborně odstaví, nezarezne to nebo tak něco? Nebo jen zavřete pro veřejnost a necháte dodavatele, aby dál pracoval na vyřešení zbylých problémů, o kterých jste psal? Nebo naopak zánovní stroj dáte nenávratně zlikvidovat a budovu necháte prázdnou pro jiné využití?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: TSS
4.1.2016 - 15:47

Nu, Váš dojem je evidentně správný. Na zasedání zastupitelstva nebylo kvalifikovanou většinou rozhodnuto nic - pouze 7 zastupitelů hlasovalo proti provozu PD. Rada města, je však - v době kdy APD funguje již bez obsluhy a naplněnost se pohybuje mezi 40 až 60 automobily - zřejmě rozhodnuta učinit nesmírně závažné rozhodnutí - a vzít na svá bedra uzavření (místo zvýšené propagace v této chvíli) a tím znehodnocení 83 milionového majetku města, který není ještě úplně splacen. Pokud bude zablokováno splácení ročními splátkami (ještě asi 2x), je nasnadě, že budou následovat dlouhodobé soudní tahanice s velmi nejistými, spíše špatnými vyhlídkami. Ale ... uvidíme - vyčkejme ...!!!
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
TSS
povaleč
Počet příspěvků: 95
Hlavně pro: Všechny
4.1.2016 - 12:03
Rád bych parkoval v PD, ale když jsem si chtěl koupit parkovací kartu dozvěděl jsem se, že vydávání je pozastaveno a stejně už je 100 vydaných karet a že prý se mi ozvou po zastupitelstvu, které už proběhlo. Samozřejmě se nikdo neozval. Tak si říkám, jestli ta snaha naplnit PD neni jen na oko.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
4.1.2016 - 11:11
Parkování za 15 Kč na hodinu (u sloupků) do 16,00 hod. není drahé - např. na náměstí v Mělníku je to za 45,- Kč. A když jsou citimetry zabudovány, je samozřejmě třeba zajistit a kontrolovat jejich správné užívání a ne tomu nechat volný průběh (bez kontroly). To je, oč tu běží a o čem je řeč. Pak, by bylo možná pro mnohé lepší a výhodnější parkovat laciněji (10,- Kč na hod.) v PD. Nu ...?
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
TSS
povaleč
Počet příspěvků: 95
Hlavně pro: Všechny
3.1.2016 - 23:36
Protože jsou tam obchody, úřady, pošta apod. Jsou to ulice jako každé jiné. Lidi se svododně rozhodli, že si tam dojedou autem a úlohou samosprávy města rozhodně neni jim v tom bránit. Vlastně by jí do toho nemělo nic bejt.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1348
Hlavně pro: TSS
3.1.2016 - 18:12

Podobně se dá zeptat: "Proč by se mělo v centru města parkovat?"
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
TSS
povaleč
Počet příspěvků: 95
Hlavně pro: Všechny
3.1.2016 - 15:23
Já už jsem se jednou ptal, ale odpověďi se nedočkal. Proč by se v centru mělo parkování platit?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
3.1.2016 - 15:03
Tak náplní práce tohoto typu lidí, jako je radní "brada" (Ondra, Carlos, Karel ...a td.) je především politikaření, jak opět a neustále dokazuje.
Nadsázka Ing. Slavíka - při jednání zastupitelsva - že u citimetrů lze parkovat bez placení, byla, jak "nezaujatý" pozorovatel mohl pochopit a snad pochopil, narážkou na nečinnost MP, která není schopna po dobu denní provozní doby citimetrů (asi do 16,00) kontrolovat správnost parkování (1 hod. 15 Kč, 20 min. 5 Kč, 4 min. 1 Kč) u těchto sloupků!!!
L.Sch.
Naposledy upraveno 03.01.2016 - 22:21Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Namor
3.1.2016 - 13:59

Já vás nikam neposílám. Ale připomínáte mi jednoho slánského funkcionáře ODS, který se nedávno na jednání zastupitelstva chlubil, že dokáže parkovat v zoně placeného stání třeba i 14 dní a nezaplatí ani korunu.

Samozřejmě, tento typ lidí bude každou technickou zábranu, která dokáže přesně určit výši parkovného brát jako něco nepřijatelného. At je to již APD nebo závora někde v zoně omezeného parkování.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Matouš
3.1.2016 - 13:54

Snažím se na vaše otázky reagovat věcně.  Chápu, že by jste přivítal nějaké zázračné řešení, ale ono žádné není. Tak se jen snažím upozornit i na další související problémy či jiné úhly pohledu.

Myslím, že je dobré si připomenout, že problém parkovacího domu současné vedení města zdědilo po svých předchůdcích. Oni rozhodli o tom, že se budou takto "investovat" peníze města a jeho občanů. Já byl proti této akci od samého počátku.   A připadá mi zbytečně drahé agonii tohoto objektu ještě dále prodlužovat. Za 3 roky se nedokázal zbavit svých dětských nemocí a nevěřím tomu, že by se v  tomto nastávajícím roce situace nějak změnila. V rozpočtu města jsou vyčleněny peníze na provoz APD jen do konce ledna. Žádný ze zastupitelů (ani z těch, kteří byli kmotry této stavby)  při projednávání rozpočtu na rok 2016 nenavrhl tuto částku navýšit.

Pokud hledáte ještě nějaké další argumenty, zkuste si zjistit podrobnosti o využití krytých parkovacích stání  v hotelu Atlas nebo   případně obsazenost placeného parkoviště u Finančního úřadu. Zjistíte, že ani tito provozovatelé nemají obsazenost těchto parkovacích ploch nijak vysokou. A to rozhodně proti nim nikdo žádnou negativní kampaň nevedl.

Poznámkou o parkovišti na vojenském sídlišti jsem chtěl upozornit na to, že problém parkování se netýká pouze a jen centra města, ale že i v jiných částech města mají občané Slaného problém s parkováním a těm žádný provoz APD nepomůže a myslím, že ani jeho uzavřením se jejich situace nijak nezmění.

Mohu potvrdit, že hledáme další vhodná místa na zřízení dalších parkovacích ploch v blízkosti centra. Ale nejsou to řešení ani jednoduchá, ani levná. Uvidíme , zda se podaří alespoň některá z nich dotáhnout do konce.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Namor
Počet příspěvků: 11
Hlavně pro: Všechny
3.1.2016 - 12:48
Jestli myslíte pane Peško,že když přijedu do města něco na hodinu oběhnout a vy mě budete posílat parkovat někam na sídliště,tak to jste na velkém omylu.Nechám auto na prvnim volnym místě a můžete tam s měšťákama skákat třeba metr vysoko.Udělejte z PD torzo jako o kus dál jedno stojí a tlučte se do prsou jaky jste machři.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matouš
Počet příspěvků: 9
Hlavně pro: peška
3.1.2016 - 11:54

Jestli nějaký majitel parkuje v parkovacím domě hned několik veteránů, přijde mi to docela inspirativní. Když se vedení města marně snaží dům naplnit, schopný management by se zkusil marketingově zaměřit třeba na podobné skupiny. Sehnat několik dalších podobných zákazníků by dům mohlo přiměřeně zaplnit (ze současných volných míst by se jich dál drželo například jen 20 pro nerozhodnuté obyvatele a příležitostné parkující), hodně by se snížila ztráta, přitom by to výrazněji nezvýšilo zatížení stroje a všichni by byli spokojeni. Parkovací dům by plnil svou funkci, ulehčoval řidičům parkování v centru a okolí a byl by zaplněný, aby provoz nebyl příliš ztrátový.
Ulici pod nemocnicí myslíme oba stejnou a parkování v ní možné zase tak dlouho není. Odhadl bych tak 3 roky. Přivedl jste mě na ní jen tím, když jste napsal, že parkovací dům není za posledních 30 let jediná snaha o řešení problémů s parkováním a že bývalé vedení rozšířilo možnosti parkování v centru i v některých ulicích. Jiná než tahle mě ale ani teď nenapadá.
Že rada chtěla zvýšit počet parkovacích míst ve vojenském sídlišti je dobře. Beznadějné večerní hledání místa tam dobře znám. Pokud projekt nebyl nějaký paskvil a byl dobře vymyšlený, připravený a představený, nerozumím tomu, proč nenašel podporu.
Nemyslím si, že když chce vedení města parkovací dům zavřít a lidé se o tom nevěřícně baví, tak to není negativní kampaň. Nebo si myslíte, že by byla pro Slantour dobrá reklama, kdyby se o něm mezi zákazníky šířilo, že je to nespolehlivá cestovní kancelář, která je na tom tak špatně, že brzy krachne? S takovou cestovkou by asi moc zákazníků nevyrazilo.

Celkově mi ale přijde, že začínáme míchat jablka a hrušky a situace se zbytečně vyhrocuje.

Možná by bylo bývalo stejně smutné, ale jednodušší, kdybyste mi jen napsal stručné odpovědi na moje otázky, které si teď můžu z Vašich odpovědí už doplnit (jestli se pletu, klidně mě opravte) :

Opravdu se chystáte znehodnotit investici v řádu x desítek miliónů z veřejných prostředků?
ANO, CHYSTÁME.

1) Co bude dál s budovou parkovacího domu?
NEVÍME, ZA PÁR LET JÍ MOŽNÁ ZKUSÍME PRODAT.
(Tady mě napadá - co vlastně bude znamenat to zavření parkovacího domu? Vjezdy se zatlučou prkny a vedle nedostavěného betonového monstra vytvoříte další zabedněný Grand konce devadesátých let?)

2) Kde budou parkovat desítky aut, která parkovací dům v současnosti využívají? TO JE NÁM JEDNO. Kde budou parkovat ostatní, na které pak nezbyde místo? DESÍTKY DALŠÍCH AUT V ULICÍCH PARKOVÁNÍ V CENTRU UŽ ZHORŠIT NEMŮŽOU.

3) Jaké lepší řešení máte a jak chcete řešit nedostatek parkovacích míst nejen v centru, ale i v dalších lokalitách města, kde se často nedá zaparkovat?
ŽÁDNÉ LEPŠÍ ŘEŠENÍ NEMÁME, ALE JSME PŘESVĚDČENI, ŽE HO NAJDEME. NAVRHOVALI JSME NAVÝŠIT POČET PARKOVACÍCH MÍST V JEDNÉ S PARKOVACÍM DOMEM NESOUVISEJÍCÍ LOKALITĚ, ALE NENAŠLA SE POLITICKÁ PODPORA.

Když nic jiného, nepřijde  Vám to arogantní? Je vidět, že do voleb je ještě daleko a občané teď nejsou pro politiky u vesla zajímaví.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
peška
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: Matouš
2.1.2016 - 22:59

Přidám pár informací, které patrně o APD nemáte, nebo je máte poněkud zkreslené.

-  v APD je trvale zaparkováno několik tzv. veteránů, které tak fakticky i obrazně zvyšují údaje o obsazenosti objektu. Tyto vozy by jejich majitel určitě nikdy nenechal parkovat volně na ulici.

- Ulice pod nemocnicí již dávno funguje jako parkoviště (tedy pokud myslíte tu mezi Bioskou a nemocnicí)

- firma Koma už žádné další řešení technického stavu APD, které by se pozitivně projevilo  v jeho  provozní spolehlivosti, nemá.

- za uplynulý rok vedení města ani žádná ze stran, které se podílí na současné koalici nevedla žádnou negativní kampaň proti parkovacímu domu. Naopak, proběhly nejméně 2 akce, které měly za cíl slaňáky a další řidiče do APD přilákat. Obě s téměř nulovým výsledkem.

Z mého pohledu by zachování provzu APD mělo smysl, i při stávajícím vysokém dotování provozu, pouze tehdy, pokud by jej občané města opravdu využívali. A to se, až na několik jedinců, opravdu neděje. Těch pár aut, které tedy budou muset asi opět parkovat na ulici výrazně situaci s parkováním v centru zhoršit již nemůže.

Co bude s APD dále nevím. město jej nabízí k pronájmu, možná jej nabídne i k prodeji. Ale nejprve musí být dořešena právně finanční stránka celé stavby. Což bohužel patrně ještě pár let potrvá.

K dalším parkovacím místům: Rada města navrhovala v roce 2016 vybudovat nové parkoviště na vojenském sídlišti (nákladem cca 1 mil. Kč). Bohužel, zastupitelstvo finance na tuto akci neodsouhlasilo a tak v roce 2016 patrně realizována nebude.  Přesto se však hledají další možnosti.

lp

 

Naposledy upraveno 02.01.2016 - 23:03Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matouš
Počet příspěvků: 9
Hlavně pro: brada
2.1.2016 - 22:20

Že má parkovací dům pořád poruchy jsem jako občasný zákazník (v centru parkuji většinou jen krátce, tak vystačím se stáním na hodiny) nezaznamenal a ani žádné historky, kterých dřív bylo po městě mraky, už neslýchám. Slyšel jsem v poslední době naopak od všech jen to, že už funguje a sám mám podobnou zkušenost. Přitom využití se podle ukazatele volných míst proti začátkům o dost zvýšilo. Jistě ale máte lepší informace a je to složitý stroj, takže nějaké poruchy nejspíš má a mít bude. Jestli je poruch víc, než udává smlouva s dodavatelem, tím lepší máte jako vedení města pozici a snadno můžete jednat s dodavatelem o zlepšení situace.
Za sebe bych asi, bydlet v okolí, auto do parkovacího domu za měsíční paušál dával z důvodu bezpečí, jistoty místa a komfortu v zimních měsících. Že je ale parkování v něm pro mnoho lidí až tou poslední variantou, mi přijde přirozené. Když vynecháme negativní kampaň, kterou proti němu současná koalice dlouhodobě vedla a vede, tak krátkodobě zaparkuji všude kolem relativně snadno a zdarma a na dlouhodobé stání pro obyvatele nebo pracující z okolí je to pro mnoho lidí velký výdaj a zvykli si, že radši holt dojdou z větší vzdálenosti (na krátkodobé snížení cen to asi mělo smysl měnit jen pro málokoho). I tak je ale podle ukazatele uvnitř ve dne i v noci zhruba 50 aut a další se kdykoli v případě potřeby v pohodě vejdou. To mi nepřijde špatné a pro okolní oblast je to opravdu velký přínos. Kde budou tato auta stát po jeho uzavření, když jde u nich nejspíš právě o dlouhodobé stání?
Špatně jste mě pochopil o stovkách řidičů v parkovacím domě. Jak jsem psal, stovkám řidičů parkovací dům trvale usnadňuje život tím, že v něm právě ty desítky jiných, na kterých se shodneme, parkují. Pokud do přilehlých plných ulic hodláte nacpat dalších několik desítek aut, zhoršíte situaci všem bez ohledu na to, jestli v domě parkovali nebo ne.
Když se teď snažím přemýšlet o tom, kde jinde přibyla v centru nová místa ke stání, napadá mě akorát cesta pod nemocnicí (pokud jde vůbec tohle místo ještě považovat za parkování k centru). To je jednak dost sporné místo a jednak jde o navýšení s ohledem na rozvoj automobilismu a úpadek hromadné dopravy z vesnic směšné.
Jestli byl parkovací dům původně myšlen jako ziskový, byl to špatný předpoklad nebo účelové zkreslení pro jeho prosazení, jak je to v politice obvyklé. Co to ale mění na současné situaci nebo na potřebě lidí parkovat? Dotace na provoz ve výši 1,5 nebo 2 miliony je velká, ale máte lepší a levnější řešení, které obratem zrealizujete a problémy s parkováním vyřeší? Píšete, že jste přesvědčen o tom, že ho naleznete. Za rok a čtvrt se to ale nestalo, tak kdy k tomu dojde? A především - stihnete to do zrušení parkovacích míst uzavřením parkovacího domu? Jestli k němu tedy má dojít – na mou první  otázku nebo nějakou další z mých otázek jste mi neodpověděl a mohu jen mezi řádky číst, že určitě nejste jeho příznivce.
Když někdo parkuje na zpoplatněných místech a neplatí, je to jistě pro provozovatele nepříjemné, ale z hlediska počtu a nedostatku parkovacích míst k dlouhodobému stání to nic nemění. Pokud bude vedle zdarma dostatek parkovacích míst, proč by někdo riskoval pokutu. Pokud jich dostatek nebude, situaci dalšími omezeními jen zhoršíte. Na jedné straně budou prázdná zpoplatněná místa, o která zřejmě jejich dnešní neplatící uživatelé přestanou stát, na druhé straně bude o to víc řidičů, kteří budou denně hledat místo na zaparkování v okolí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  34
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.