Obsah  >>  Politika, politici  >>  Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  34

Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ

Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 180
Hlavně pro: Erik Kurach
11.3.2016 - 14:03

Dobrý den pane Kurachu,

z Vámi uvedený bytových domů je zástavní právo jen na domě Želivského 1418-1419 (dle katastru nemovitostí). Ve prospěch koho je toto zástavní právo zřízeno nevím, zjistím.

Zda má město Slaný úvěr na bazén si ověřuji, v rozpočtu města, který schvalovalo zastupitelstvo pro rok 2016 žádná taková položka v tabulce č.13 (úvěry) nefiguruje. Ale ověřuji to.

Jinak také bych souhlasil s RK007 ohledně toho, že město nemusí vlastnit tak velký bytový fond. Ovšem neshodneme se asi na tom, za jakou cenu by tento bytový fond mělo město případně prodávat. Já budu říkat za cenu tržní, nájemníci budou chtít cenu nižší a budou argumentovat tím, že platí roky nájemné atd. Pokud by zastupitelé totiž odsouhlasili cenu nižší než odhadní, tak by se vystavili riziku, že budou obviněni z poškození města a rozdíl ceny by mohl být po zastupitelích vymáhán (způsobená škoda).

Příjem z nájemného z bytových domů je velmi významnou položkou v rozpočtu města, zhruba 27,5 mil.Kč. Takový výpadek příjmů by musel být rovněž korigován na straně výdajové. Do bytových domů je např. v letošním roce plánovaný výdaj 16 mil.Kč na různých rekonstrukcích, dalších 10 mil.Kč je určeno do oprav a rekonstrukcí jiných nemovitostí města (školky, školy atd.).

S pozdravem

Jiří Hůla - Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 808
Hlavně pro: Erik Kurach
11.3.2016 - 13:32

Snadno to zjistíte na ikatastr.cz.  Podle toho co jsem našel tam nic takového není. A i kdyby bylo. Nebyl by problém dát do zástavy něco jiného. Jenže to by musela být vůle ze strany zastupitelů a ta jaksi nebyla, není a nebude. Furt mají pocit že město musí byty vlastnit a pronajímat. Osobně jsem nikdy nepochopil k čemu město potřebuje nejen byty s nájemníky, ale ani RDK servis. Než šel náš dům do privatizace (ve II vlně), tak se u nás netrhli dveře s někým od Hodyse, nebo přímo RDK. Furt toužili někde něco opravovat. S tím souvisí i takové "udělátko" u výstupu vody z topení u paty domu. Všichni kdo privatizovali domy si ho nechali nainstalovat... Platíte za teplo u vstupu, jak teplá voda opouští dům nikoho nezajímá. Takže mi jí "protáhneme" domem víckrát. Jestlipak to samé udělalo město pro vás?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Jiří Hůla
11.3.2016 - 11:46

Ahoj Jirko,

v tomto případě nemohu jinak, než poděkovat a souhlasit. Možná některé drobné komentáře bych ještě vypustil :)

Martin Matoušek
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 180
Hlavně pro: Matty
11.3.2016 - 11:33

Ahoj Martine,

reagovat na tlučhubu Posta je asi zbytečné. Ten ani neví o čem píše a jeho nařčení jsou úplně mimo mísu.

A přitom stačí jen číst. Na webových stránkách města Slaný jsou zveřejněny smlouvy mezi Městem Slaný a RDK Servis s.r.o. Jsou to smlouvy, které předchozí vedení města nechtělo zveřejnit a které byly zveřejněny na moji žádost.

http://www.meuslany.cz/cs/dokumenty-mesta/smlouvy/rdk/

Město Slaný má s touto společností uzavřené dvě smlouvy.

První z nich je komisionářská smlouva na správu nemovitostí, uzavřená 19.10.1994 na dobu neurčitou s 12 měsíční výpovědní lhůtou. Dodatky této smlouvy upřesňují jen počty spravovaných nemovitostí a upravují odměnu za prováděnou činnost dle výše inflace. Poslední dodatek smlouvy byl uzavřen v roce 2012.

Druhá smlouva je na nájem tepelných zařízení původně uzavřená 19.10.1994 na dobu určitou do 31.12.2004 s klauzulí, že pokud nebude doručena výpověď této smlouvy, tak bude smlouva automaticky prodloužena o dalších 10 let. Opět je u ní řada příloh, které specifikují jen seznam pronajatých tepelných zařízení a výpočtové listy nájemného.
Dodatek č.6 z 5.1.2004 upravuje původní smlouvu a nahrazuje dobu trvání smlouvy na dobu určitou do 31.10.2020. Pokud by nebyla smlouva vypovězena do 31.12.2018, prodlužuje se smlouva na dalších 10 let. Tento dodatek podepsal s RDK Servis s.r.o. bývalý starosta města RNDr. Ivo Rubík (ODS). Zkuste najít, kdo ho k podpisu tohoto dodatku pověřil.

Jedna věc je platnost uzavřených smluv a dodatků, jejich doba trvání atd., druhá věc je, že za tu dobu, co RDK Servis provozuje městská tepelná zařízení, se jim podařilo vlastními investicemi (z příjmů z provozování) propojit majetek soukromý s majetkem města. Chybou samozřejmě bylo, že se soukromé firmě bez většinového majetkového podílu města (město mělo vlastnit nejméně 51% společnosti) umožnilo provozovat centrální zdroj tepla tj. monopolní činnost. 

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 307
Hlavně pro: Post
11.3.2016 - 10:56

Tak ani tentokrát se vám nezadařilo sdělit nic konkrétního. Takže vaše další příspěvky je třeba brát s rezervou a nebo nečíst vůbec. Působíte jako L.Sch, i když asi z opačné strany.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Matty
11.3.2016 - 10:48

Pane PODNIKATELI - nemá smysl to nějak moc pitvat. Stačí se podívat na BLANKU a víme,jak ouřadové hospodaří s NAŠEMI penězi...:) Nebo snad radnice vypsala městské referendum - když už šlo o takový zásah do prostředí města a takové stavby? Tak že si to rozhodlo X lidí  a každý z nich,nese svojí odpovědnost které se nyní vyhýbá. S RDK to bude jako s PD a s tím,že se pořád nenašel ŽÁDNÝ z těch - kdo se veřejně činí kdo by dokázal udělat ten správný krok. Ten právě očekávám já - jako Slaňák a určitě i spousta dalších obyvatel města - od těch,kdo se uchází o místa na radnici,že jo? Asi až se jeden takový najde - bude mít nebývalou podporu lidí. Asi sám pochopíte - že úmyslně je nynější systém nastavený tak,aby obyčejní lidi měli více starostí svých,než pochodovat na místní oddělení policie a podávat trestní oznámení na zaměstanance obecního úřadu. Tam snad nějaká konkurence je a ta by měla pokračovat.Ale třeba se někdo najde až mu dojte trpělivost....:) Ale já to asi nebudu - raději se přestěhuju do města,kde jsou na radnici lidé vyspělí a civilizovaní.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Post
11.3.2016 - 09:07

Souhlasím s vámi, pokud někdo krade, měl by být potrestán. Takže pokud něco víte a můžete doložit pane NIKDO, utíkejte na policii a doložte to. Upřímně vám budu držet palce. Zisk se zlodějnou udělat nedá, říká se tomu krádež. Stejně tak vámi popisovaná korupce by měla být potrestána. tak hurá pane VELKOHUBÝ, máte šanci ten bordel napravit. Nebo je pravda to, že nic nevíte a jen tlácáte blbosti z hospody od pátého piva? Zeptejte se radních jaké TECHTLE s RDK má město, jeden z těch současných sliboval, že to rozkreje, kde je po roce a půl ono rozkrytí a napravení stavu?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Matty
10.3.2016 - 19:12

Pane PODNIKATELI - mě jsou Vaše zisky úplně u zádele. A pokud ty zisky máte zlodějnou - tak naopak se Musí dohledat jakýpak to má město - veřejně zkorumpovaný - techte s RDK. Na okrádání občanů jste kadeti!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 808
Hlavně pro: Matty
21.2.2016 - 16:40

Ale to snad ne. RDK servis je bejvalej byťák. Představa že by tito soudruzi něco investovali je směšná. Kde by na to vzali? Stejný problém je i s účetnictvím a "údržbou" obecních bytů. RDK se chová tržně, ovšem v absolutně netržním prostředí. Něco takového by vůbec nemělo existovat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 307
Hlavně pro: Robin
21.2.2016 - 16:00

Jeden radní nám tady asi před rokem slíbil ty vztahy města s RDK rozkrýt. Ale zatím nic.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 572
Hlavně pro: Post
21.2.2016 - 13:04

Špatně jsem se vyjádřil. RDK samozřejmě maloodběratel není, ale má pravděpodobně uzavřené dlouhodobé smlouvy, které brání tomu, aby se pohyb cen na komoditním trhu okamžitě promítl do cen pro RDK a tím i pro koncového zákazníka.

Vzpomeňte na poslední soutěž MěU na dodavatele el. energie, které se mohly zúčastnit i koncoví odběratelé obyvatelé Slaného. Ta cenu myslím fixovala na 2 roky?

Jěště k té provizi pro radní. Které radní máte na mysli? Ty kteří umožnili dominantní postavení RDK ve Slaném, nebo ty současné, kteří na dříve uzavřené smlouvy pravděpodobně jen zírají?

Naposledy upraveno 21.02.2016 - 13:07Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Post
21.2.2016 - 11:26

Myslím, že radní provizi nemají žádnou. Ono mimo nájem je nutno započíst investice prováděné RDK v minulých letech, především v počátcích provozování, kdy město na tyto investice nemělo. Ten vztah je velmi složitý a zpětně asi těžko dopočítáme výhody a nevýhody.... Samozřejmě se RDK chová tržně, snaží se vydělat co nejvíce. Ale ruku na srdce, to by měl dělat přece každý majitel(provozovatel).
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Post
21.2.2016 - 11:22

No, on to byl komentář k jinému oknu.. :) Tady neměl co dělat! :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Matty
20.2.2016 - 17:42

MATTY - nebuď srab a stůj si za svým slovem...:))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Robin
20.2.2016 - 17:41

RDK maloodběratel?..:D...To si děláte srandu? Nedovedete si ani představit jaký mají slevy už ze základu. Pokud není světová cena to,co ovlivňuje cenu - tak pak už opravdu netuším co jí ovlivňuje? NENAŽRANOST??? Jinak už jen pronájem majetku od města RDK za 20 000,-Kč svědčí o něčem.Sice to nechápu,že město dá do užívání milionové hodnoty za pakatel - ale asi to myslí pro dobro platících nájemníků. Kolik pak asi mají radní provizi???
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Robin
20.2.2016 - 02:50

Naposledy upraveno 20.02.2016 - 14:08Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 572
Hlavně pro: Post
19.2.2016 - 22:57

RDK podobně jako každý maloodběratel bude mít uzavřenou dlouhodobou smlouvu s fixovanou cenou na třeba na 2 roky. Světové ceny v tomto případě jsou o něčem jiném, nehledě na to, že cena bude vícesložková podobně jako u elektřiny.
Grafy nekreslí školák, ale odpovídají něčemu jinému, než kupujeme my nebo RDK. Tím se jich nechci v žádném případě zastávat. Jsem si naprosto jistý, že RDK využije každou příležitost, jak oškubat své odběratele.
Jak jsem už ale psal: "Zanechme všech nadějí"

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Robin
19.2.2016 - 21:58

Že se nezměnila? Tak to ty grafi asi kreslí nějakej školák ne???
http://www.kurzy.cz/komodity/zemni-plyn-graf-vyvoje-ceny/nr_index.asp?A=5&idk=43&od=19.2.2013&curr=CZK&default_curr=USD&unit=100%20m3&lg=1
V roce 2013-14 se pohyboval okolo 430 Kč...v roce 2014-15 okolo 250 Kč a letos od 150 - 200 Kč za 100m3.Tak jestli nejsem slepej tak je to o víc než 50% levnější.
Naposledy upraveno 19.02.2016 - 22:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 572
Hlavně pro: Post
19.2.2016 - 17:54

Zanechte planých nadějí - vytápí se plynem.
Myslím, že všechny původně mazutové kotelny byly předělány na plyn, snad jen nemocnice má jako zálohu olej. pokud jsem viděl ceny plynu se nijak zásadně nezměnily.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Všechny
16.2.2016 - 17:35
Ptak jsem se v diskuzi RDK-servis ale tady mi někdo odpoví spíš - Čím se vytápí Slánské paneláky? Předpokládám že nějakým ROPNÝM produktem - od toho také předpokládám PODSTATNÉ snížení nákladů na vytápění a tím také předpokládám vyúčtování cca 1/3 ve prospěch nájemníků.Tak doufám,že přeplatky ŘÁDNĚ vyúčtovány a po letech nedoplatků okolo 10 000,-Kč ročně se konečně dočkáme PŘEPLATKŮ...:)
Ještě teda přidám odkaz na Topný olej - už loni byl o polovinu levnější. Jak je možný že OPĚT občané dopláceli nehorázný sumy? Nechci špekulovat ale ani nehodlám DOTOVAT PARKOVACÍ DŮM !!!
http://www.kurzy.cz/komodity/topny-olej-graf-vyvoje-ceny/nr_index.asp?A=5&idk=40&od=16.2.2013&curr=CZK&default_curr=USd&unit=&lg=1
Naposledy upraveno 16.02.2016 - 17:56Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  34
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.