Obsah  >>  Politika, politici  >>  Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  35

Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ

Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Post
11.3.2016 - 17:14

Na tu hloupost, že jsem majitelem RDK Servis s.r.o. jste přišel jak?

Podívejte se na výpis z obchodního rejstříku.
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=450569&typ=PLATNY

Společnost GOLEM Slaný, jejímž jsem spolumajitelem a jednatelem má smluvní vztahy i s Městem Slaný, ale i s desítkami dalších firem, osob a organizací ve městě. To tak bývá, když někde podnikáte dvacet let. A pokud máte nějaké informace o korupci, tak byste je měl doložit. 

To je hezké, že chcete vidět do účetnictví soukromé společnosti RDK Servis, nejjednodušší způsob je koupit si v ní podíl. Jděte do toho. Proč si člověče asi myslíte, že jsem psal, že mělo tehdy město Slaný mít v této organizaci většinový podíl, když jí svěřilo provozování monopolní služby na 10, později na 15 let?

A proč si myslíte, že kritizuji zcela nesmyslný prodej 50% Technických služeb za 5 mil.Kč, když 90% obratu Technických služeb dělají zakázky pro Město Slaný v objemu cca 40 mil. Kč ročně? Zeptejte se těch, kteří tehdy v roce 2006 těch 50% prodali, co tím město získalo, ať Vám to vysvětlí. Začněte u tehdejších zastupitelů, kteří jsou v zastupitelstvu i dnes.

S pozdravem

Jiří Hůla - Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Jiří Hůla
11.3.2016 - 16:58

Pane Hůla - Pokud jste MAJITELEM firmy SDK - jste i odpovědný za firmu? Pokud Vás někdo podvedl a prodal Vám firmu,která v minulosti byla zřízena na to,aby rozkrádala pokladnu Slanýho - stal se z Vás teda - Bílí kůň.Jinak pane Hůla vaše aktivity jak v podnikání tak v politice se na internetu dají dohledat. To,že se podnikáte v několika fairmách,které mají co dočinění s pokladnou města Slaného je taky fakt. PŘESNÝ ÚKAZ KORUPCE A FUNGOVÁNÍ MAFIOZNÍCH PRAKTIK V ČR.
Ještě bych dodal - pokud RDK pracuje na vydělává na státním majetku - rád bych vyděl veřejný vyučtování přijmů,výdajů a nákladů téhle firmy.A možná by nebylo od věci i Technických služeb,co myslíte?
Nějak mi to hlava nebere kolik lidí ze Slanýho dělá politiku a zároveň podniká na městském majetku -- http://rejstrik.penize.cz/62958437-technicke-sluzby-slany-s-r-o
Naposledy upraveno 11.03.2016 - 17:04Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Post
11.3.2016 - 15:24

Člověče vy jste opravdu úplně mimo.

Chápete vůbec psaný text? 

Smlouva byla uzavřena 19.10.1994 tehdejším vedením města, v té smlouvě máte uvedeno kdo tu smlouvu podepsal, v dodatcích máte napsáno kdo je uzavřel. 

Já v těchto smlouvách ani dodatcích nijak nefiguruji, kandidoval jsem za Svobodné až ve volbách 2014 a od listopadu 2014 jsem zastupitel.

Pokud se jedná na radě města nebo v zastupitelstvu o nějaké záležitosti, která by byla ve střetu zájmů s mým podnikáním, tak se VŽDY hlasování zdržuji.

A nějak nevím, na čem bych si měl "mastit kapsu", když jsem neuvolněný radní, tzn. vykonávám tuto veřejnou funkci za řádově 1016,- Kč měsíčně, které ovšem posílám na transparentní účet jednomu malému chlapci. Najdete je na výpise snadno, každý měsíc.
https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/293049202-skurova-miroslava/detail-uctu-1078890530287.shtml

S pozdravem

Jiří Hůla - Svobodní

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: RK007
11.3.2016 - 15:17

Dobrý den,

ta částka je suma více akcí v rozpočtu odboru správy majetku (OSM), na každou konkrétní akci vypisuje OSM výběrové řízení nebo poptává několik firem a vybírá nejlepší nabídku. Podle výše zakázky musí poptat minimálně 3-5 firem (u malých zakázek není úspora významná) a výsledek pak předkládá ke schválení radě města (RM). RM posoudí, zda bylo obdrženo adekvátní množství nabídek a následně dle doporučení OSM zadání zakázky schválí nebo ji zruší a doporučí vypsat znovu.

Na zasedání RM dne 27.1.2016 jsme měli přehled plánovaných akcí, přikládám pro informaci.
Jen takhle z hlavy nevím, zda jsme u některých položek nezvýšili počet poptaných firem, kde se nám to zdálo jako nedostatečné.

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Přílohy:
priloha-05582016rm-zadavaci-rizeni-2016.pdf - příloha
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Jiří Hůla
11.3.2016 - 14:35

Letmě jsem si prošel dostupné info na internetu o RDK - Myslím si, že by se dalo docela lehce dohledat - že město uzavítalo smlouvy o dodávkách tepla s firmou,která v té době na to neměla živnostenské oprávnění? Nebo jak mám chápat že smouva je uzavřená 19.10.1994 a živnostenské oprávnění máte od 1.12.1994. Tak to je myslím víc než jasný PODVOD a účelově vytvořená smlouva k okrádání Slaňáků. Kdopak byl tehdy na obci a tuhle smlouvu podepsal???Nehledě na to,že se angažujete i v politice a tady jde úplně jasně o střet zájmů..:) Ale že se vám daří spoustu let mastit si kapsu,že???
Naposledy upraveno 11.03.2016 - 15:00Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 838
Hlavně pro: Jiří Hůla
11.3.2016 - 14:20

Mám dotaz... těch 16 mil., to bylo vypsáno nějaké VŘ? A nebo zkrátka RDK půjde, někde vymění vanu, jinde dveře, někde vymaluje.....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Erik Kurach
11.3.2016 - 14:03

Dobrý den pane Kurachu,

z Vámi uvedený bytových domů je zástavní právo jen na domě Želivského 1418-1419 (dle katastru nemovitostí). Ve prospěch koho je toto zástavní právo zřízeno nevím, zjistím.

Zda má město Slaný úvěr na bazén si ověřuji, v rozpočtu města, který schvalovalo zastupitelstvo pro rok 2016 žádná taková položka v tabulce č.13 (úvěry) nefiguruje. Ale ověřuji to.

Jinak také bych souhlasil s RK007 ohledně toho, že město nemusí vlastnit tak velký bytový fond. Ovšem neshodneme se asi na tom, za jakou cenu by tento bytový fond mělo město případně prodávat. Já budu říkat za cenu tržní, nájemníci budou chtít cenu nižší a budou argumentovat tím, že platí roky nájemné atd. Pokud by zastupitelé totiž odsouhlasili cenu nižší než odhadní, tak by se vystavili riziku, že budou obviněni z poškození města a rozdíl ceny by mohl být po zastupitelích vymáhán (způsobená škoda).

Příjem z nájemného z bytových domů je velmi významnou položkou v rozpočtu města, zhruba 27,5 mil.Kč. Takový výpadek příjmů by musel být rovněž korigován na straně výdajové. Do bytových domů je např. v letošním roce plánovaný výdaj 16 mil.Kč na různých rekonstrukcích, dalších 10 mil.Kč je určeno do oprav a rekonstrukcí jiných nemovitostí města (školky, školy atd.).

S pozdravem

Jiří Hůla - Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 838
Hlavně pro: Erik Kurach
11.3.2016 - 13:32

Snadno to zjistíte na ikatastr.cz.  Podle toho co jsem našel tam nic takového není. A i kdyby bylo. Nebyl by problém dát do zástavy něco jiného. Jenže to by musela být vůle ze strany zastupitelů a ta jaksi nebyla, není a nebude. Furt mají pocit že město musí byty vlastnit a pronajímat. Osobně jsem nikdy nepochopil k čemu město potřebuje nejen byty s nájemníky, ale ani RDK servis. Než šel náš dům do privatizace (ve II vlně), tak se u nás netrhli dveře s někým od Hodyse, nebo přímo RDK. Furt toužili někde něco opravovat. S tím souvisí i takové "udělátko" u výstupu vody z topení u paty domu. Všichni kdo privatizovali domy si ho nechali nainstalovat... Platíte za teplo u vstupu, jak teplá voda opouští dům nikoho nezajímá. Takže mi jí "protáhneme" domem víckrát. Jestlipak to samé udělalo město pro vás?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Jiří Hůla
11.3.2016 - 11:46

Ahoj Jirko,

v tomto případě nemohu jinak, než poděkovat a souhlasit. Možná některé drobné komentáře bych ještě vypustil :)

Martin Matoušek
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Matty
11.3.2016 - 11:33

Ahoj Martine,

reagovat na tlučhubu Posta je asi zbytečné. Ten ani neví o čem píše a jeho nařčení jsou úplně mimo mísu.

A přitom stačí jen číst. Na webových stránkách města Slaný jsou zveřejněny smlouvy mezi Městem Slaný a RDK Servis s.r.o. Jsou to smlouvy, které předchozí vedení města nechtělo zveřejnit a které byly zveřejněny na moji žádost.

http://www.meuslany.cz/cs/dokumenty-mesta/smlouvy/rdk/

Město Slaný má s touto společností uzavřené dvě smlouvy.

První z nich je komisionářská smlouva na správu nemovitostí, uzavřená 19.10.1994 na dobu neurčitou s 12 měsíční výpovědní lhůtou. Dodatky této smlouvy upřesňují jen počty spravovaných nemovitostí a upravují odměnu za prováděnou činnost dle výše inflace. Poslední dodatek smlouvy byl uzavřen v roce 2012.

Druhá smlouva je na nájem tepelných zařízení původně uzavřená 19.10.1994 na dobu určitou do 31.12.2004 s klauzulí, že pokud nebude doručena výpověď této smlouvy, tak bude smlouva automaticky prodloužena o dalších 10 let. Opět je u ní řada příloh, které specifikují jen seznam pronajatých tepelných zařízení a výpočtové listy nájemného.
Dodatek č.6 z 5.1.2004 upravuje původní smlouvu a nahrazuje dobu trvání smlouvy na dobu určitou do 31.10.2020. Pokud by nebyla smlouva vypovězena do 31.12.2018, prodlužuje se smlouva na dalších 10 let. Tento dodatek podepsal s RDK Servis s.r.o. bývalý starosta města RNDr. Ivo Rubík (ODS). Zkuste najít, kdo ho k podpisu tohoto dodatku pověřil.

Jedna věc je platnost uzavřených smluv a dodatků, jejich doba trvání atd., druhá věc je, že za tu dobu, co RDK Servis provozuje městská tepelná zařízení, se jim podařilo vlastními investicemi (z příjmů z provozování) propojit majetek soukromý s majetkem města. Chybou samozřejmě bylo, že se soukromé firmě bez většinového majetkového podílu města (město mělo vlastnit nejméně 51% společnosti) umožnilo provozovat centrální zdroj tepla tj. monopolní činnost. 

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 310
Hlavně pro: Post
11.3.2016 - 10:56

Tak ani tentokrát se vám nezadařilo sdělit nic konkrétního. Takže vaše další příspěvky je třeba brát s rezervou a nebo nečíst vůbec. Působíte jako L.Sch, i když asi z opačné strany.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Matty
11.3.2016 - 10:48

Pane PODNIKATELI - nemá smysl to nějak moc pitvat. Stačí se podívat na BLANKU a víme,jak ouřadové hospodaří s NAŠEMI penězi...:) Nebo snad radnice vypsala městské referendum - když už šlo o takový zásah do prostředí města a takové stavby? Tak že si to rozhodlo X lidí  a každý z nich,nese svojí odpovědnost které se nyní vyhýbá. S RDK to bude jako s PD a s tím,že se pořád nenašel ŽÁDNÝ z těch - kdo se veřejně činí kdo by dokázal udělat ten správný krok. Ten právě očekávám já - jako Slaňák a určitě i spousta dalších obyvatel města - od těch,kdo se uchází o místa na radnici,že jo? Asi až se jeden takový najde - bude mít nebývalou podporu lidí. Asi sám pochopíte - že úmyslně je nynější systém nastavený tak,aby obyčejní lidi měli více starostí svých,než pochodovat na místní oddělení policie a podávat trestní oznámení na zaměstanance obecního úřadu. Tam snad nějaká konkurence je a ta by měla pokračovat.Ale třeba se někdo najde až mu dojte trpělivost....:) Ale já to asi nebudu - raději se přestěhuju do města,kde jsou na radnici lidé vyspělí a civilizovaní.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Post
11.3.2016 - 09:07

Souhlasím s vámi, pokud někdo krade, měl by být potrestán. Takže pokud něco víte a můžete doložit pane NIKDO, utíkejte na policii a doložte to. Upřímně vám budu držet palce. Zisk se zlodějnou udělat nedá, říká se tomu krádež. Stejně tak vámi popisovaná korupce by měla být potrestána. tak hurá pane VELKOHUBÝ, máte šanci ten bordel napravit. Nebo je pravda to, že nic nevíte a jen tlácáte blbosti z hospody od pátého piva? Zeptejte se radních jaké TECHTLE s RDK má město, jeden z těch současných sliboval, že to rozkreje, kde je po roce a půl ono rozkrytí a napravení stavu?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Matty
10.3.2016 - 19:12

Pane PODNIKATELI - mě jsou Vaše zisky úplně u zádele. A pokud ty zisky máte zlodějnou - tak naopak se Musí dohledat jakýpak to má město - veřejně zkorumpovaný - techte s RDK. Na okrádání občanů jste kadeti!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 838
Hlavně pro: Matty
21.2.2016 - 16:40

Ale to snad ne. RDK servis je bejvalej byťák. Představa že by tito soudruzi něco investovali je směšná. Kde by na to vzali? Stejný problém je i s účetnictvím a "údržbou" obecních bytů. RDK se chová tržně, ovšem v absolutně netržním prostředí. Něco takového by vůbec nemělo existovat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 310
Hlavně pro: Robin
21.2.2016 - 16:00

Jeden radní nám tady asi před rokem slíbil ty vztahy města s RDK rozkrýt. Ale zatím nic.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 578
Hlavně pro: Post
21.2.2016 - 13:04

Špatně jsem se vyjádřil. RDK samozřejmě maloodběratel není, ale má pravděpodobně uzavřené dlouhodobé smlouvy, které brání tomu, aby se pohyb cen na komoditním trhu okamžitě promítl do cen pro RDK a tím i pro koncového zákazníka.

Vzpomeňte na poslední soutěž MěU na dodavatele el. energie, které se mohly zúčastnit i koncoví odběratelé obyvatelé Slaného. Ta cenu myslím fixovala na 2 roky?

Jěště k té provizi pro radní. Které radní máte na mysli? Ty kteří umožnili dominantní postavení RDK ve Slaném, nebo ty současné, kteří na dříve uzavřené smlouvy pravděpodobně jen zírají?

Naposledy upraveno 21.02.2016 - 13:07Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Post
21.2.2016 - 11:26

Myslím, že radní provizi nemají žádnou. Ono mimo nájem je nutno započíst investice prováděné RDK v minulých letech, především v počátcích provozování, kdy město na tyto investice nemělo. Ten vztah je velmi složitý a zpětně asi těžko dopočítáme výhody a nevýhody.... Samozřejmě se RDK chová tržně, snaží se vydělat co nejvíce. Ale ruku na srdce, to by měl dělat přece každý majitel(provozovatel).
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Post
21.2.2016 - 11:22

No, on to byl komentář k jinému oknu.. :) Tady neměl co dělat! :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Matty
20.2.2016 - 17:42

MATTY - nebuď srab a stůj si za svým slovem...:))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  35
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.