Obsah  >>  Politika, politici  >>  Naše město - diskuse k volebnímu programu
Strana:   1  ...  15  16  17  18  19  ...  21

Naše město - diskuse k volebnímu programu

Marek_Maly
Počet příspěvků: 175
Hlavně pro: Naše město
15.9.2014 - 12:45

super nápad, čisté, přehledné a informovanost pro občany obrovská :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Naše město
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Všechny
15.9.2014 - 12:22

Slánské minireferendum.

V novém zastupitelstvu chceme navrhnout usnesení, které by podmiňovalo zahájení příprav na realizaci velkých investičních akcí (cca nad 30 milionů korun) projednáním v široké veřejnosti. Tedy jakési malé slánské referendum.

 

http://www.nase-mesto.info/nase-mesto-referendum.php

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: Shark
14.9.2014 - 23:02

Každá obchodní společnost je ze zákona určena k vytváření zisku. Jenže otázkou je, proč město poskytne svůj majetek třetí osobě, která ho obhospodařuje a zákazníci nesmí přejít ke konkurenci, nebo zvolit jiný produkt. RDK servis nemá nejmenší potřebu snižovat cenu pro konečného zákazníka.  Mimochodem tohle je jeden z mnoha důvodů, proč se lidé nehrnou do vila domů u Billy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 612
Hlavně pro: Shark
14.9.2014 - 21:35

Tak jak vidím, od vás se slánští občané žádného vysvětlení nedočkají. Takže se na to asi přeci jen budeme muset podívat sami.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3117
Hlavně pro: brada
14.9.2014 - 20:32

Koukám, že jste SELHAL.

Jako DEMAGOG, DOBRÝ.

ALE když má přijít na férový jednání a TVRDÁ DATA, jste úplně VEDLE !

No, já jsem nešel do kotelen s tím, abych POLITICKY účelově házel špínu na firmu, která MUSÍ PŘEDKLÁDAT Regulačnímu úřadu čísla z účetnictví ke stanovení REGULOVANÉ ceny, TO VY JSTE TAM ŠEL !

Tak, kde máte ta data?

...............................to máte nějakou schůzku s Smakyrem, toho Vám musí jiný partaje závidět!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 612
Hlavně pro: Shark
14.9.2014 - 20:23

Diskutovat s vámi o RDK ve Slaném je zjevně zbytečné. Vy byste nepřeznal ani to, že slunce každý den vychází na východě, protože je to v Rusku, že.

 

Ale když jste tak výtečný obhájce skvělé péče RDK o blaho slánských občanů, tak zkuste vy sám slaňákům vysvětlit, proč musejí platit nejvyšší ceny za teplo a teplou vodu v republice.

Naposledy upraveno 14.09.2014 - 20:24Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3117
Hlavně pro: smakyr
14.9.2014 - 20:16

Bude diskuze o zločinnosti?

Bývá zvykem u statistik dát link. To umíte?

Sebevraždy jste si našel?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Shark
14.9.2014 - 20:10

Ještě jedno porovnání ti přidám.Loupežné přepadení.Bohužel jsem na porovnání našel jen roční údaj z roku 1985.Za ten rok bylo 1660 LPíček.V roce 2008 za JEDEN měsíc 8500....Chceš diskutovat o tom co bylo a co je???
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3117
Hlavně pro: brada
14.9.2014 - 19:52

Píšete, že , cituji:" ) Jste velmi nepozorný čtenář.....
nejdůležitější, dle mého, je cena tepla ve Slaném - tedy 710 Kč za  GJ a dále pak údaj, že 90% srovnatelných zařízení v České republice vyrábí a dodává teplo a teplou vodu jejich odběratelům levněji a to někdy až o 30-40%.
To mi připadá alarmující.

Mně přijde alarmující, že jedinou faktickou informací je cena a tím rozvahu o ekonomice a tedy OPRÁVNĚNOSTI CENY KONČÍTE!

1. Máme tomu rozumnět tak, že Energetický regulační úřad stanovuje cenu právě jen a jen u RDK Slaný . špatně???????? Jak to vysvětlíte?

2. Kde máte nějakou kalkulaci, z které by vyplývalo, že účtují cenu NEOPRÁVNĚNĚ?!

3. Vám se nedostalo informací, ze kterých vyplývá , že stanovená cena je adekvátní?

Děkuji za odpovědi.

Naposledy upraveno 14.09.2014 - 19:53Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 612
Hlavně pro: RK007
12.9.2014 - 07:08

K vaší poznámce o podobnosti programu koalice Naše město a Strany svobodných občanů: Určitě jsme při přípravě našich programů nijak nespolupracovali. Spíšem je to důkaz toho, co již řadu let tvrdíme. Totiž, že problémy města, které se v komunální politice řeší, jsou objektivního rázu, nezávislé na tom, zda se na ně díváte zleva či zprava.

Máte pravdu i v tom, že v našem programu se zaměřujeme hodně na ty tzv. "velké" problémy - parkovací dům, čistička odpadních vod apod. Ale z mého pohledu je to logické. Jsou to akce či kauzy, které významně zatěžují nebo budou zatěžovat městský rozpočet. A bez jejich vyřešení je obtížné plánovat investiční akce menší - např. vámi zminovanou cestu do školy přes pole.

Je pravdou, že některé strany se těmito problémy a jejich řešením vůbec nezabývají (asi si na nalezení uspokojivého řešení netroufají), a spíše se zabývají těmi drobnějšími (obrazně řečeno třeba natíráním laviček na zeleno). Nic proti. každý si může najít tu parketu, která je mu blízká. I v komunální politice.

 

Souhlasím s vámi i v tom, že řada problémů byla ve Slaném dlouhodobě neřešena či zcela přehlížena. Ale nemá cenu slibovat, že ted, od října, bude rázem vše jinak, vše se okamžitě zlepší či jinak vyřeší. S řadou problémů budeme zápolit ještě po mnoho let. Některé závisí na zdrojích financí (výstavba startovacích bytů), jiné třeba jen na manažerských schopnostech vedení města (třeba ta koordinace příjezdu autobusových linek a místní MHD).

 

L.Peška

Naposledy upraveno 12.09.2014 - 07:16Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: brada
11.9.2014 - 23:47

Nic proti tomu, co odpovíte na moji první otázku?

K odpovědi na druhou otázku: o jaké nevyužívané objekty vhodné pro rekonstrukci na byty jde?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: All
11.9.2014 - 23:31
Mám dotaz. Zjišťovali jste si skutečný zájem o takové byty, nebo je to jen nějaké plácnutí do vody? Prostě postavíme 30 - 50 bytů a pak se uvidí. Dneska není problém požádat o příspěvek na bydlení který je velmi štědrý, s ohledem na výši příjmu. Dotyční si můžou vybrat lokalitu, byt, pochopiteln stupeň vybavení a déka bydlení může být v podstatě libovolná. Navíc žijeme (jak říkáte vy komunisti) v třídní společnosti a málokdo touží po nálepce "socka". Obávám se že vámi navrhované řešení není řešením.     Slaný by si mělo ponechat jen velmi malé množství bytů, pro případ nějaké nečekané události, ostatní je potřeba privatizovat.      Mnoho stran letos kandiduje. Zajímavé ale je, že třeba konunisti a Svobodný mají program který byl psán snad přes kopírák. V sekci doprava se všichni zabýváte parkovacím domem a parkovným v centu. Ale nikdo neřeší třeba MHD, nebo vůbec veřejnou hromadnou dopravu. Schválně si zjistěte, kdy přijíždí autobus z Prahy (mimo špičku, když končí na au. nádraží) a kdy vyjíždí mandelinka. Ten kdo tvořil jízdní řád nemohl být při smyslech. Pak tady máme rozdělení města na dvě části. Před tratí a za tratí. Obchody a služby, úřady, pošta, policie, městská policie.... to všechno je "před" tratí. Billa, parodie na poštu na Dolíkách.... to fakt není nic moc.  Kdy konečně přestanou lidé žít v poli? Copak je normální aby děti chodili do školy řepkou?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 764
Hlavně pro: brada
11.9.2014 - 21:25

....výstavba nového penzionu pro seniory by vysoko překročila částku 100 mil. Kč.

No, ale prázdnej by určitě nezustal, jako ten Rubikovo bungr.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 612
Hlavně pro: R r
11.9.2014 - 18:46

Vycházíme z finančních možností města. Rekonstruovat některé nevyužívané objekty města na malometrážní byty vhodné pro seniory či mladé rodiny je možné řešit postupně a pořídit již za několik milionů korun. Ale výstavba nového penzionu pro seniory by vysoko překročila částku 100 mil. Kč.

 

L.Peška

Naposledy upraveno 11.09.2014 - 18:46Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
dejvid
Počet příspěvků: 113
Hlavně pro: jump
11.9.2014 - 18:27

I takto se dá pane doktore odpovědět.Děkuji :-*
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 170
Hlavně pro: dejvid
11.9.2014 - 16:32

Hele, myslím, že už všichni pochopili, že na pešku inteligencí nemáš, a tak ho musíš aspon takhle anonymně urážet.

Tak zkus votravovat chvíli zase někde jinde. K tomuhle tematu zjevně nemáš co říci.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: dejvid
11.9.2014 - 15:23

Nevím, co stále řešíte. Kdo má rozum, nemůže volit komunisty ani jejich spojence.

Starosta nemusí sám rozhodovat vůbec nic - rozhoduje zastupitelstvo a rada. Starosta pouze projevuje jejich vůli a zastupuje město navenek.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Naše město
11.9.2014 - 15:18

Co uděláte s těmi, co budou byt ničit, dlužit na nájemném a do bytu přiberou ještě několik podnájemníků, třeba z Litvínova či ze Slovenska? To s levnými byty neodvratně souvisí. Nebylo by lepší se starat o dobrá pracovní místa a pro seniory třeba postavit další pension?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
dejvid
Počet příspěvků: 113
Hlavně pro: Brada
11.9.2014 - 12:47

To jsem přesně čekal, potvrdil jste mé ,,obavy".Sám v čele vedení města stát nechcete, ale funkce radního by Vám přišla vhod. Rozhodnout něco za sebe - pro město sám, toho byste se neodvážil, ale z pozice radního radit, a zejména ve Vašem případě kritizovat práci druhých, to je to oč Vám jde. Popravdě byste mě překvapil, kdybyste otevřeně řekl, ano jsem kandidát naší nově vzniklé strany na starostu. Věřím, že diskuze s Vámi a Vaše vyhýbání se přímým odpovědím budou Slaňákům dobrým důkazem koho volit a naopak.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Naše město
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Všechny
10.9.2014 - 15:04

Domníváme se, že město Slaný má nedostatek malometrážních bytů - vhodných jak pro mladé lidi jako tzv. startovací byty, tak i pro seniory. Chtěli bychom v příštích letech tento stav zlepšit.

http://www.nase-mesto.info/nase-mesto-byty.php

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  15  16  17  18  19  ...  21
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.