Obsah  >>  Politika, politici  >>  PRYČ S KOMUNISTY!
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  126

PRYČ S KOMUNISTY!

XXL
Počet příspěvků: 365
Hlavně pro: Jeseter1
17.2.2017 - 11:38

Nevim proč by měl být pro mne Peška vzorem. Jen jsem napsal jistému čtenáři, že je v podstatě schopen zamotat Pešku i do diskuze o menstruačních vložkách. Politika a politici na všech úrovních mne nezajímají, protože je to všechno stejná svoloč. Obyčejnej občan nemá koho volit. Za to "vícjakčtvrtstoletí" předvolebních slibů už se to člověku "přejí" a z politiky se mu zvedá žaludek. O to víc, když si jde přečíst DF a všude jeden zoufalec mele o Peškovi. Jako kdyby to byl jedinej komouš ve Slanym, ve světě, ve vesmíru. 
V KSČ, stejně tak i  v žádné jiné politcké straně jsem nikdy nebyl, tak se mi prosím nepokoušejte nikam "zaškatulkovat". Napsal jsem jen svůj názor.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tonton
Počet příspěvků: 107
Hlavně pro: Všechny
17.2.2017 - 11:37
Čtenáři mele pořád to samé. Peška Peška........., protože nesnese, že celý Peška je daleko chytřejší a rovnější než on.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
drodz60
Počet příspěvků: 18
Hlavně pro: Jeseter1
17.2.2017 - 10:24

Na druhé straně nebýt Pešky, tak si současná garnitura na radnici dělá co chce a nikdo se o tom nedoví.
A současná garnitura je prapodivný slepenec odvolaného starosty a ostatních. A to co se o nich píše asi nebude úplná lež. Mimochodem kritizujete komunisty a nikdo nevidí kam nás dovedly polistopadové vlády ODS. Do hnusu a korupce, slánskou ODS nevyjímaje. ODS si s komunisty ve způsobu zpravování státu a obcí mohou podat ruce, oboje stálo za dvě věci. Každý si domyslí za jaké.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jeseter1
Počet příspěvků: 17
Hlavně pro: XXL
17.2.2017 - 09:38

Pro Vás naopak bude pan Peška dokonalým vzorem všech ctí. On opravdu vykukuje odevšad a všude a jako pravověrný  komunista zůstane komunistou v každé situaci a nemůže zapomenout na časy, kdy bolševici vládli u nás všem a všude. A dnes? Aspoň škodí, kde může!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 365
Hlavně pro: Čtenáři
17.2.2017 - 07:00

Proč chodit na zastupitelstvo. Stačí Vaše vyjadřování tady na DF!!!   Pořád melete Peška, Peška , Peška. Jestliže i při otevírání paštiky, máte obavy, že na Vás z tý pixly vykoukne Peška, vypadá to na nutnou návštěvu docenta Chocholouška.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 1971
Hlavně pro: Všechny
16.2.2017 - 23:45
Také něco na odlehčení - citát :
F. Palacký :  " Komunismus - byť i bez krvavého boje všech proti všem provéstí by se dal - uvedl by vkrátce celé pokolení lidské do stavu zhovadilosti ! "
Kdo by nechtěl uvěřiti tomuto citátu, nechť navšíví zasedání zastupitelstva ve Slaném a sleduje vystupování zastupitele Pešky!
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2537
Hlavně pro: Všechny
16.2.2017 - 19:22
Čtenáři
Počet příspěvků: 1971
Hlavně pro: Všechny
13.2.2017 - 23:50
Útoky z leva (od jinud, předpokládám, že nikoliv) lze asi očekávat ...
L.Sch.
Naposledy upraveno 13.02.2017 - 23:56Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 1971
Hlavně pro: Všechny
13.2.2017 - 23:50
Psaný text, bohužel, mnohdy nevnímají správně ani ti u kterých by to jeden nepředpokládal - ale co s tím, že? - Holt - nic.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 1971
Hlavně pro: Všechny
13.2.2017 - 13:04
Je docela smutné, že p. Peška a spol. nechtějí dostatečně vnímat psaný text (že by nebyli schopni mu porozumět je nechci podezírat). Text v tématu "Zastupitelstvo města aneb ..." od OMS 11.2. - 20:41 je snad docela velmi srozumitelný.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 295
Hlavně pro: all
9.2.2017 - 17:07

Tak to chodí - L.Sch. se pustí do p. Pešky a diskuze o "vodě! jde stranou. Láďo prosím pokračujme v diskuzi o "vodě" a zkusme dešifrovat to magické datum 31.12. 2019. Možná dojdeme k i k tomu proč již "nevěšíš Záloma na kandelábr!"

p.s. Naše nemocnice již tuto zimu měla být bez starosti s vytápěním. Ten kdo chtěl parazitovat a získat benefity zařídil, že je vše při starém. Bojím se , že parazit čeká na kolaps a pak dojde na "jeho" řešení. L.Š..

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 365
Hlavně pro: Čtenáři
9.2.2017 - 16:53

Vám prostě nejde o kanalizaci, vodu, nebo město. Vám jde jen a jen o Pešku. Každej Váš příspěvek to jen dokazuje.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 1971
Hlavně pro: Všechny
9.2.2017 - 16:46
Tak, hodnota majetku je sice jistě vysoká, ale faktem je, že se rozhodně nerekonstruuje najednou - takže momentánní nutné opravy vybraných úseků bude jistě příležitostně a postupně, z ušetřených peněz z nájmu, možné uskutečňovat. Bude, samozřejmě, nutné vyvarovat se takových excesů, jaký předvedlo bývalé vedení s p. Peškou v radě, když nechalo zasypat a zadláždit padesátimetrový úsek kanalizace na Londě se zřejmou vadou sklonu kanalizace, což bylo nutné později napravovat!!! Už jenom z takovéto příčiny, jsem přesvědčen, že je jenom dobře, že takoví zastupitelé jako např. p. Peška (ten rozhodně především) a spol. již v radě města nejsou. Rok 2016 byl pro p. Pešku a spol. dozajista špatným rokem, když byli nuceni opustit místa ve vedení města a v radě města - takže chápu zhrzenost p. Pešky a spol. a jeho, potažmo jejich - zoufalou a křečovitou - snahu o dehonestaci vedení současného i celé současné koalice. Tak jen křečovitě a žlučovitě dál pane Peško a spol. - jen vytvářejte dál skutečný obrázek o sobě a Vašich "soudruzích".
L.Sch.

P.S. :Vše, co jsem chtěl říci v reakcích na "křeče" pánů Pešky, Šmehlíka a spol. jsem vyjádřil v příspěvcích :

8.2. - 12:55
9.2. - 14:55
9.2. - 16:46    Případné další reakce na facebooku -
odsslany.cz/?page_id=35 - a ve vývěsce vedle Okresáku.
Naposledy upraveno 09.02.2017 - 23:28Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 540
Hlavně pro: L.Šmehlík
9.2.2017 - 16:42

K tomu mohu jen doplnit, že již v polovině ledna jsem na adresu vydavatele měsíčníku Slánská radnice, tedy městského úřadu, zaslal příspěvek, ve kterém podrobně rozebírám finanční toky, které souvisejí s provozováním vodohospodářské infrastruktury a vyvracím též i bludy, které tady šíří pan Schneider o nějakých závratných milionových negativních dopadech, když si celou vodovodní a kanalizační síť budeme provozovat sami.

Otištění tohoto článku v únorovém vydání Slánské radnice však starosta Hrabánek zakázal.

 

L.Peška

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 295
Hlavně pro: L.Sch
9.2.2017 - 16:11

Nu nic Láďo. Pro pokračování diskuze (možná začátek diskuze) je dobré si připomenout vše kolem. Takže:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/boj-o-vodu

Naposledy upraveno 09.02.2017 - 16:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 540
Hlavně pro: Čtenáři
9.2.2017 - 16:03

7 milionů korun že je dostatečným příjmem na obnovu majetku v hodnotě cca 1 miliardy korun?!?

Vy byste, pane Schneidere, mohl z fleku dělat ekonomického poradce vašemu předsedovi a starostovi v jedné osobě. Oba nevíte o ekonomice provozu vodohospodářeské soustavy vůbec nic.

A zjevně, dle vašeho příspěvku nevíte vůbec nic ani o toku peněz kolem vody, Veolie a Slavosu.

Je až s podivem, že při úrovni ekonomických znalostí, které zde prezentujete  a s vědomím toho, že jste byl i nějakou dobu členem rady města, tohle město ještě stále jakž takž funguje.

 

L.Peška

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 1971
Hlavně pro: Všechny
9.2.2017 - 14:55
K čl. L.Š. 8.2., 20:23 :
Město Slaný pronajímá vodohospodářskou strukturu, mám za to, že za 7 mil. Kč - bez dalších starostí o provoz. Mám za to, že toto je dostatečný příjem, z kterého se dá ušetřit na případnou budoucí opravu (či výměnu) kanalizací a vodovodů, které jsou v majetku města. Směšnost páně Peškovy starosti o zisk zahraničního nájemce spočívá ve skutečnosti - že, kdyby šlo o nájemce zdejšího - jeho zisk by zkrátka zůstal jeho ziskem a město by inkasovalo zase - "jen" - sjednaný nájem (7 mil. Kč). V době, kdy i naši podnikatelé podnikají v zahraničí a zisky z tamního podnikání si připisují na své soukromé účty, je tato komunistická "starost" o soukromé zisky a závist vskutku velmi úsměvná, zvláště od prvního komunistického vykořisťovatele pracujících (jak takové jednání označují komunisti) ve Slaném!!!
K vodnému a stočnému:
Po použití dotace (ve výši 63% z ceny rekonstrukce) na rekonstrukci ČOV, která je však nezbytná, je více než pravděpodobné, že cena za vodné, stočné se zvýší - s tím je prostě nutno počítat. A právě z toho důvodu (je to jen můj názor) bych já - nevím, jak bude nakonec rozhodnuto v zastupitelstvu - s ustavením vlastní společnosti nepospíchal. Viděl bych, jako výhodnější pro město, ponechat smlouvu s Veolií v platnosti až do jejího vypršení v r. 2019 (a inkasovat za 3 roky 21 mil. na nájemném) - a nebylo by tudíž nutné vyplácet nájemci za předčasné ukončení smlouvy žádnou částku za ušlý zisk. A teprve pak by v klidu mohlo dojít na založení vlastní vodohospodářské společnosti města.
Pokud jde o vytápění nemocnice, jsem přesvědčen, že i vedení nemocnice je si vědomo, v čem by spočívala výhoda vytápění s kogeneračními jednotkami (- mnohem vyšší úspora -). Pravdou je, že instalace takového vytápění by vyžadovala ze strany nemocnice většího úsilí a krátkodobého nepohodlí - což bylo pravděpodobně, bohužel, důvodem výběru jednoduššího (méně omezujícího při instalaci) a lacinějšího projektu.
Pana L.Š. nehodlám rozhodně nikterak nutit, aby chápal to, co nechce, natož aby snad zkusil uvažovat logicky.
L.Sch.
Naposledy upraveno 13.02.2017 - 15:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 295
Hlavně pro: all
8.2.2017 - 20:23
Reakce na L..Sch. A konečně jsme u toho. Řečeno prostě a naplno jsou dva diametrálně rozličné názory na řešení "vody". Jedna strana zastupitelů (Zálom, Hrabánek a spol.) stojí za tím, že,  - Slaňáci teď je pro nás důležité kolik platíme za vodné a stočné". Co bude potom ? - ať se starají jiní, co nám na tom teď záleží.  V této logice pak čteme, že : Docela směšná, je jeho (Peškova) starost o to, kam jdou peníze, které jsou ziskem nájemce - Veolie - z provozování vodovodů a kanalizací."Druhá strana zastupitelů (Peška, Šmehlík, Hůla, Zlámal, Grohmann,Cílek, Heřman, Richtr,Drholec, Šircová),  si uvědomuje, že -  v detailu je ten zakopaný ďáblík.Kanály a  vodovody jsou v něčím majetku (města Slaný), ten (město) je zodpovědný za stav takové infrastruktury a je tudíž na něm, zda chce být občanům zodpovědný v plném rozsahu za poskytování služeb. Když v plném rozsahu, tak potom platby za vodné a stočné musí jít na jeho vrub.Dnešní stav je následující - kanály a vodovody jsou v majetku města, to je plně zodpovědné za jejich technický stav (včetně ČOV) po celou dobu jejich životnosti a musí realizovat opatření k jejich permanentní použitelnosti. Veolie má infrastrukturu  od města pouze pronajatou, inkasuje za vodné a stočné a provádí jen opravy nutné, spojené s její užíváním  v momentálním provozu po dobu nájmu. Veškeré zisky z vodného a stočného jdou samozřejmě pak na vrub Veolie -  do Francie. Pro pana L.Sch. je starost o zisk "směšná". Buďme objektivní - v tom má L.SCh. pravdu - ano náklady na znovupřevzetí infrastruktury zpět do rukou města budou v řádu desítek milionů a budou tvořeny zejména výdaji za znovuzřízení měststké společnosti (Slavos), která bude opět "vodu" v městě spravovat. To se jistě projeví na vodném a stočném. Výhodou však bude, že politika infrastruktury "vody" bude vždy v budoucnu jen a jen v rukou majitele - tedy města. V případě strany, jejímž zastáncem je nyní pan L.Sch, páni radní Berkovec, Zíma, místostarosta Zálom a nyní i Hrabánek a spol. (koalici je nutné za každou cenu udržet) může být zájem - jak píše L.Sch. - udržet vodné a stočné stůj co stůj po dobu jejich vlády. V budoucnu však v "jejich režimu" zcela jistě podraží nejméně o 10-20,- Kč. A to si nejsem zcela jist, zda nejde ještě o jiný zájem.
p.s. v případě vytápění nemocnice je zábavné jak L.Sch. píše o " nemocniční lobby". Ono asi  vedení nemocnice včetně vedení primariátů nechápe páně L.Sch. logiku - přiznám, já také ne!!!
Naposledy upraveno 08.02.2017 - 20:43Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 135
Hlavně pro: Všechny
8.2.2017 - 13:17
O čem to tady ten člověk blábolí? To má upito už v jednu po obědě?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 1971
Hlavně pro: Všechny
8.2.2017 - 12:55
Další příspěvek z galérie nenávisti a dezorientované, zmatené zoufalosti pana Pešky se objevil pod názvem Zbytečně vyhozené peníze! Docela směšná, je jeho starost o to, kam jdou peníze, které jsou ziskem nájemce - Veolie - z provozování vodovodů a kanalizací. O výši vodného a stočného, kteroužto položku platí odběratelé vody - což především zajímá spotřebitele Slaňáky, již takovu starost p. Peška nemá. Vodné stočné mají Slaňáci zatím kolem průměru, při pohledu na všechna města v ČR, což je v současné chvíli menší o položku něco mezi 10 - 20 Kč než v Kladně. Při vybudování vlastní společnosti to bude znamenat nemalé náklady zřizovací, zároveň při současné rekonstrukci ČOV - i když s dotací údajně 75 mil., jak uváděl p. Peška (kdepak to asi zaslechl?) někdy v prosinci a nyní je to podle p. Pešky 63 mil. Kč - což se (výše dotace) rozhodně projeví i na výši budoucího vodného, stočného ve Slaném - a to je, dá se předpokládat, právě tím co v konečném důsledku zajímá spotřebitele, že? A to pomiňme vyplacení náhrady (v tuto chvíli by byla vyšší než 10 mil. Kč) při předčasném ukončení smlouvy s Veolií, jejíž platnost končí až v r. 2019. Ale otázkou také je, kampak ono se asi ztratilo p. Peškovi 12 mil. od prosince do února, že??? On si evidentně plete výši dotace v korunách s dotací v procentech, která má být 63% z ceny rekonstrukce. Zřejmě předpokládá, že cena rekonstrukce bude 100 milionů Kč - jenže soutěž teprve proběhne, takže počkejme na její výsledek a na Peškovu nenávistnou retoriku a zmatenou zoufalost neberme zřetel.

Vytápění nemocnice a jeho modernizace je připravováno již od r. 2013. Vzhledem ke zkušenostem s velkou úsporou při vytápění s kogenerační jednotkou ve Slaném, tu byl zájem vytvořit takové vytápění i v nemocnici. Pořizovací cena by byla sice asi jednou taková, jako při současném zvoleném projektu (při hlasování v zastupitelstvu ovlivněném nemocniční lobby napříč zastupitelstvem), ale následně by nemocnici uspořila nejméně jednou tolik, ale spíše mnohem více, než po realizaci jednoduššího a lacinějšího současného projektu.
L.Sch.
Naposledy upraveno 10.02.2017 - 00:06Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  126
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.