Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  147

Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.

Bartoníček
Počet příspěvků: 121
Hlavně pro: Peška
7.9.2018 - 15:32

Zastupiteli Peško,

nepovažuji toto DF za vhodnou platformu k diskuzi o parkovacím domě.

Pavel Bartoníček

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 121
Hlavně pro: R r
7.9.2018 - 15:30

Vážený pane Rennere,

nevím, jestli Vaše poznámka byla míněna jako reakce na můj příspěvek. Pakliže ano, musím konstatovat, že jsem P. Záloma před volbami neznal (viděl jsem ho poprvé na posledním zastupitelstvu před komunálními volbami 2014, kde seděl mezi občany a patrně nasával atmosféru na zastupitelstvu). Přesto, že mě jako zastupitel nenadchl a ve funkci starosty naprosto nepřesvědčil, byl jsem ochoten při vyjednávání nové koalice na jaře 2016 mu dát druhou šanci. Po nějaké době jsem ale pochopil, proč ho současná opozice odvolala a naprosto chápu, proč svoji politickou budoucnost spojil s ODS a osobou starosty Hrabánka, kterému je – dle mého názoru – koulí na noze. Ale i přesto jakýkoliv kvalitní návrh, který předloží v radě, či zastupitelstvu nemám problém podpořit. O něm to říci nemohu, ale jeho chování vůbec neovlivním.

S přátelským pozdravem

Pavel Bartoníček

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PP98
Počet příspěvků: 48
Hlavně pro: Bartoníček
7.9.2018 - 09:56

Pane Bartoníčku, tady se tváříte, že vy jako nic. Ale byl jste to přeci Vy, kdo pomáhal ing. Záloma dosadit do funkce místostarosty. A to už jste musel moc dovbře vědět, co je zač. Odměnou za to, jste získal  dobře placenou funkci na radnici.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 399
Hlavně pro: all
7.9.2018 - 08:27

K odpovědi pro RR  použiji alegorii.

Slánská radnice nám zplesnivěla, je flekatá a fujttajblová - a stála nás mnoho, opravdu neuvěřitelně mnoho peněz. Po sundání lešení se ukázala v plné nahotě kompetence osob sedících uvnitř a ta nás také něco stála  - neuvěřilně mnoho let zpoždění rozvoje města .

Co bych si přál?  Aby skončila doba lží, podvodů a nekompetence prezentovaná především lídry slánské ČSSD. Když se podívám na kadnidátku slánské ČSSD pro nadcházející volby, tak se mi protáčejí panenky - oni prostě nejsou schopni jakékoli sebereflexe. Je to neuvěřitelné.

Co se týče té změny, opoziční zastupitelé zahajují v pondělí v 18.00 hod. v salonku restaurace Zimní Stadion sérii besed s občany na temata: koncepce rozvoje sportu a rekreace, převzetí vodárenské infrastruktury, rozvoje technických služeb, participace občanů na správě města, investiční politiky a další. Tam budeme hovořit o tom jakou změnu si představujeme, přijďte a můžete nám i vynadat. Prozatím přeji hezký den L.Š.

 

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: L.Šmehlík
6.9.2018 - 23:32

Pane Šmehlíku,

co se týkalo mnou vysloveného  názoru, jsem napsal. Dodatečně se zamýšlím nad Vaším názorem: "Do zastupitelstva "patří" kandidát úspěšný ve svobodných volbách". Jen mimochodem, vyslovil jsem svůj názor jako tvrzení. Děláte stejné, považujme to za názor.

Podle práva každý zvolený kandidát do zastupitelstva patří. Zda tam skutečně "patří", jak jste sám zapsal do uvozovek, je věc názoru a pozdější zkušenosti, bohužel až pozdější.  Vaší vlastní zkušenost Vám jistě nemusím připomínat. Rozdíl je v tom, zda jde o člověka, kterého ještě neznáte a od něho hodně očekáváte anebo o ty, čeho jsou schopni, již předvedli.

Uvědomuji si, že jsem odpůrcem řešení osobních vztahů a sám to dělám. Jenže jsme před volbami a jde o to, kdo v zastupitelstvu bude. Tak si myslím, že diskutovat názory kandidáta vhodné je. Ti úspěšní by pak dále měli hlavně spolupracovat, případně soutěžit, ne soupeřit a osobní rozepře odložit, dát jednoznačně přednost jednání ve prospěch občanů.

Byl jste součástí tzv. koalize změny  Zastávám názor, že šlo jen o název a odhaduji, že jste ochotný se do případné nové "koalice změny" opět zapojit. Jakou změnu byste přivítal?

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: L.Šmehlík
6.9.2018 - 17:02

Pane Šmehlíku,

napsal jsem svůj názor, je na každém, jak se k němu postaví. Právo sdělovat svůj názor si neosobuji, to prostě mám, stejně jako Vy a každý. A co je na mém sdělení odvážného? Odvahy k vyslovení vlastního názoru bylo potřeba v minulém režimu.

Stejně tak není potřeba odvahy do zastupitelstva kandidovat. K tomu je potřeba chuť, vůle a vlastní rozhodnutí a to jsem prostě neměl a je to moje věc a není  to žádný důvod k omezování  ve veřejné diskuzi. Že člen strany má vyšší práva, již také neplatí.

Napsal jste k mému názoru svůj, děkuji. K čemu však ta úvodní věta a následné hodnocení? Příště, pokud byste mě oslovil, tak prosím, jen k věci, nikoliv k mojí osobě. Není žádný důvod mě kádrovat.


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 399
Hlavně pro: V.Renner a všechny
6.9.2018 - 16:24

Pane Rennere nementorujte prosím,

Do zastupitelstva "patří" kandidát úspěšný ve svobodných volbách. Pokud vím Vy jste zatím neměl odvahu ani do zastupitelstva kandidovat. Osobujete si právo sdělovat, kdo tam patří a kdo ne - velmi odvážné.

BTW. To co včera předvedli pánové Berkovec a Zálom ohledně jejich rozhodnutí potopit Technické služby (TS)  jsem dosud nerozdýchal. TS se podařilo odtrhnout od AVH a město se tak stalo jejich 100% ním vlastníkem. Téměř veškeré náklady s odtržením spojené nesly  doposud TS - to je důvod proč jsou téměř bez financí. Jak je uvedeno v článku SN - bez dotace by se TS dostaly do neřešitelné situace.  Pánové Zálom a Berkovec upředostnili  své osobní ambice před potřebami Slaňáků. Byl (a asi i je) jim u zadku osud TS a bezostyšně včera ukázali palcem dolů. Jen se bojím o budoucnost TS pokud jejich přístup přetrvá i v dalším volebním období. Město totiž bude muset ještě vyvinout velké úsilí na to, aby TS mohly plnohodnotně pracovat pro město. A když si uvědomím, že město v dalším čeká postavit na nohy Slavos a převzít vodárenskou infrastrukturu pod svou vládu  - pak vskutku nevím, jak to s těmito pány nově zvolené zastupitelstvo dokáže.

To jak pan Zálom a Berkovec dokáží bojovat, předvedli v urputné snaze získat dotace od města ve výši 69.945,- Kč pro svůj elitní  Sauna club 2002, jehož jsou oba členy. Nemohu se zbavit dojmu, že to byl pro oba hlavní bod jednání včerejšího zastupitelstva. S pozdravem L.Š.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Bartoníček
6.9.2018 - 14:36

Pane Bartoníčku,

vaší poznámce o parkovacím domu nerozumím. Mohl byste ji nějak lépe vysvětlit?

 

L.Peška

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: hopes
6.9.2018 - 13:35

Ta nesnášenlivost, podle mého názoru, začíná mimo úřad a trvá dlouhá období. Proto kandidáti, kteří mezi sebou řeší a nejsou schopni vyřešit osobní vztahy, do zastupitelstva nepatří.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 121
Hlavně pro: hopes
6.9.2018 - 13:01

Přispěvovateli hopesi,

vnímám samozřejmě dlouhodobou nevraživost ze strany místostarosty Záloma (dále jen Zálom), ale naprosto to nemůže ovlivňovat kvalitu mé práce pro město Slaný a jeho občany. Jak poté v radě města či v zastupitelstvu o mnou předkládaných materiálech Zálom hlasuje, je věcí jeho rozhodnutí. Zda je hlasování ovlivněno jeho osobními pocity nebo odbornou znalostí či neznalostí nedokážu vždy posoudit.

U materiálů, kde je Zálom předkladatelem, vždy zjišťuji informace u odboru dopravy či odboru životního prostředí. Osobou předkladatele se ovlivnit nenechám. Jedinou výjimkou je kauza parkovacího domu, kde dle mého názoru Zálom již rozhodl i bez usnesení rady či zastupitelstva. Proto jde kauza směrem, který nepovažuji pro město za šťastný. Vyústěním mimo jiné bude problém financování provozu od 1. ledna 2019 (resp. neúměrně vysoká částka na pokrytí nákladů provozu).

Pavel Bartoníček

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Slánské noviny
6.9.2018 - 10:38

Je tragické, když nesnášenlivost mezi vedoucími funkcionáři slánské radnice (Zálom x Bartoníček) již ohrožuje řádné fungování města.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Všechny
6.9.2018 - 09:11
39. zasedání zastupitelstva města - 5. září 2018 - on-line zápis

http://oms.slany-2014.cz/2018/09/39-zasedani-zastupitelstva-mesta-5-zari.html

- pokácení lípy na Komenského a stav dalších stromů
- Benar
- plovárna
- dotace
- parkovací dům a diskuze o přiměřenosti odměny advokátovi

Naposledy upraveno 06.09.2018 - 09:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 226
Hlavně pro: Všechny
6.9.2018 - 08:39

Technické služby přežily klinickou  smrt

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/15-minut-v-klinicke-smrti

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Čtenáři
30.8.2018 - 18:33

Dovolím si jen doplnit, že dle zápisu z jednání zastupitelstva dne 25.10.2017 byl přijat návrh, který předložil pan Bartoníček většinou 1 hlasů. Pro tento návrh hlasovalo 14 zastupitelů (minimální možná většina).

PRO: 14 – ŠIRC, BERKOVEC, VÍŠEK, ŠOUREK, KULICH, VAŠEK, POSPÍŠIL, HLOŽEK, JUDLOVÁ, RUBÍK, RANKOVÁ,

MATOUŠEK, BARTONÍČEK, HRABÁNEK

Proti, nebo se zdrželo či nehlasovalo se vyslovilo dalších 11 zastupitelů. Včetně pana Šmehlíka.

Nebyli to tedy jen "pánové Hůla a Peška" kdo měli výhrady proti tomuto postupu.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
30.8.2018 - 17:25
Chtěl jsem také reagovat několika upřesňujícími větami, ale p. Šmehlík to tentokrát uvedl na míru správnou - nejde totiž, pokud jde o odpadové hospodářství, o prodej, ale řekněme - břemeno v trvání tří let (zbývá dva a půl roku), jak správně p. Šmehlík uvádí.
L.Sch.
P.S. - K příspěvku v 18:33 - :Pokud p. Šmehlík nehlasoval pro, alespoň si svou chybu uvědomuje. Důležité však je, že se distancuje od lží v SN.
Naposledy upraveno 31.08.2018 - 10:55Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 399
Hlavně pro: all
30.8.2018 - 16:20
Musím reagovat, Prodej TS neprosadili pouze pánové Hrabánek a Bartoníček - já jsem také "viníkem". Situace kdy jsme měli společný podnik TS s AVH, a.s. s podílem 50/50 byla schizofrenní a neudržitelná. S ohledem na to, že každé pořádné město má mít svůj podnik, který pro něj služby zabezpečuje, byly v podstatě dvě možnosti řešení. Vybudovat nové TS tzv. na zelené louce anebo se dohodnout s AVH o rozdělění. Zastupitelstvo rozhodlo  variantu rozdělení. Ano pánové Hůla a Peška byli proti a upřednostňovali variantu "zelené louky" - zastupitelstvo ne!  Každý rozvod bolí a tratí obě strany, na druhé straně  postavit nový podnik TS také bolí. Ztráta za rozdělení bude za dva a půl roku zapomenuta - to je lhůta, kdy odpadové hospodářství budou TS opět pro město zabezpečovat.  No a co se týče ekonomické erudovanosti ? TS řídí pan J. Kučera.  Na styl jeho práce může mít kdokoli jakýkoli názor, že by však nebyl ekonomicky erudovaný, to asi neřekne nikdo. Počkejme tedy na středeční zasupitelstvo a tam se dozvíme jak toto bude situaci kolem TS řešit. Článek je proto podle mne předčasný a "předjímá viníky". Toť vše. Hezký den L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 311
Hlavně pro: Všechny
30.8.2018 - 07:54

Takhle to dopadá, když město řidí lidé, kteří o ekonomice nevědí vůbec nic.

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/technicke-sluzby-se-potapi

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
11.6.2018 - 14:10
ILUMINÁTI, kteří řídí svět, jak věří např. K. Gott, způsobili kupříkladu prý vznik komunistického východního bloku na základě potřeb Západu, aby prý nedošlo k migraci východních národů do rozvinutějšího světa. Nebo - holocaust - si prý způsobili Židé sami - Hitlera, podle těchto fantasmagorií, platil přeci Rothschild.Nu - a oblíbeným terčem útoků jistých webů je přirozeně EU, o níž lze Čechům nakukat opravdu velké množství nesmyslů; a s tím i všechno, co zavání nejrůznějími formami xenofobie.
Když prozkoumáme weby, jako Aeronet, Parlamentní listy či Sputnik, tak vidíme, že jejich metoda je opravdu zákeřná. Kladou totiž vedle sebe bez jakéhokoli rozlišení věcné a pravdivé zprávy vedle naprostých a pobuřujících nesmyslů (copak ono mně to připomíná - aha - Slánské Peškonoviny!). Méně informovaným lidem, pak, tento informační mix splývá do jedné kaše. A touto otrávenou kaší se krmí statisíce a miliony lidí denně. Například takový Protiproud Petra Hájka šířící názor, že útok na Ameriku z 11. září 2001 naplánovala a realizovala sama americká CIA, je příčinou, že tento (poněkud ... ehm ... řekněme podivný, či spíše podivínský?) názor, je zcela masově rozšířený. Šokující je, že tento zlý nesmysl šířil P. Hájek už jako tajemník prezidenta republiky V. Klause, který si toho jaksi nevšímal - jsou lži domácí a dovážené a stroj na lži v českém prostředí má celkem snadno vysledovatelné motivy - Rusko a Putin jsou strana dobra a Západ, Američané a EU strana zla!!! Inu, ruské lži se šíří lépe v prostředí, které samo tápe při hledání pravdy. Ale čemu se ve světě všeobjímajícího internetu divíme, že(?) - vždyť i Prof. Grygar musí čelit - ještě dnes - tvrzení, že Země není kulatá, ale je to placka.

S použitím výňatků z čl. "Čelíme přívalu lží a útokům na pravdu" z Revue FORUM autora Pavla Šafra - L.Sch.

Naposledy upraveno 11.06.2018 - 14:20Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenáři
6.6.2018 - 10:33


Vadí mi ta politická špína celkově.
Vadí mi že, že si mohou sami sobě odhlasovat zvýšení platů, aby si vzápětí odhlasovali zlevnění jídla ve sněmovních restauracích. A to je zajímavý, že se vždycky shodnou při takovémto hlasování. Žádný dohady, žádný hádky, ruku v ruce všichni. i s komunistama.
Tak o čem to je to ta politika. Špína, bordel, korupce.

A volby? Přijde změna?  Houno! Babiše si asi národ  zvolil, aby se nenudil a mohl po večerech na něj hvízdat na návsi v Práglu.


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: XXL
6.6.2018 - 08:24

Milý pane,
na nepolitickou poliltiku zapomeňte - nebo Vám nevadí postupné "Burešovo" přivádění komunistů k moci - a to ve chvíli, kdy dosáhli svého historicky nejhoršího výsledku?
L.Sch.
Naposledy upraveno 06.06.2018 - 08:25Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  147
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.