Obsah  >>  Politika, politici  >>  Před revolucí vs. po revoluci
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

Před revolucí vs. po revoluci

Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Robin
15.9.2014 - 09:53

A co takhle srovnat stav měst? Ošuntělý,  rozpadající se fasády. To nebyl dluh? Viděl jste třeba Český Krumlov, to bylo zcela zanedbaný ošklivý město. Dneska druhá nejnavštěvovanější lokalita v Čechách.
Asi ale bylo  lepší to nechat hnít bez dluhu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: smakyr
15.9.2014 - 09:46

A teď si najdeme kolonky :
Politické vraždy ( kdybys soudruhu netušil, tak to jsou popravení jako politická opozice)
Zastřelení při útěku na státní hranici
Nucená emigrace
Internace v pracovních táborech ( lágrech)
Jak vypadá tahle statistika?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Robin
15.9.2014 - 09:21

Jogurt za 1,30 Kčs.Tak jistě , představte si, že máte plat 1000 Kčs (naprosto obvyklá výplata v 80. letech a pak to srovnejte s dneškem !
Máte ještě nějakej problém?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Shark
15.9.2014 - 05:26

Tady máš odkazy.Jo a mrkni se na celkové součty trestních činů.Rok 1985 nebudu sečítat.Ale rozhodně to nikdy nebude 700 000 trestných činů za rok....http://www.psp.cz/eknih/1986fs/tisky/t0091_01.htm  a http://www.policie.cz/statistiky-kriminalita.aspx A tohle je to,co dokázala sametová revoluce.Z lidí otroky a ze státu bordel.A protože už se všechno rozkradlo zbyla jen poslední věc - Značka MADE IN CZECHOSLOVAKIA.Ale opravdu nevidíte že vám ujel vlak???Teda nám všem.Proč východ roste a produkuje a západ se propadá do krizí???Asi proto,že je to ten NEJ systém,že???Ale tak akorát pro zloděje a podvodníky.Ale to je vlastně celkem jedno.Hlavně že je o čem kecat a hlavně - Bude hůř.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Samue
Počet příspěvků: 18
Hlavně pro: Shark
15.9.2014 - 00:22

Sortiment v "zelenině" vedle čedoku v roce 1985-88? Teď jste mě dostal svou rafinovaností... Vyjmenujte mi nezaměstané, kteří se  v letech 1981-83 zdržovali v okolí dnešního lidlu. Anebo ne, vy jste prostě před rokem 89´, na rozdíl od mnoha lidí nebyl spokojený a máte naštěstí v ruce ta tvrdá data. Půl života by jste dal za stroj času, aby jste se přenesl zpět, například do roku 1980 a přinesl rohlík, přepočítal semínka máku a tím dokázal, že dříve jich bylo o 5 méně, což je nezvratitelným důkazem zkaženosti a prohnilosti socialistického hospodářství a celého režimu. Přeji hodně úspěchů v přepočítávání semínek a shromažďování tvrdých dat, ale mě, stejně jako mnoho dalších nepřesvědčíte.

Naposledy upraveno 15.09.2014 - 01:08Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 592
Hlavně pro: Shark
14.9.2014 - 23:27

Čekal bych, že nebudete osobní. Není to pod Vaši úroveň?
Vnitřní zadlužení včetně životního prostředí nezpochybňuji, ale osobně mu dám přednost před dnešním stavem. Je to dnešní móda žít na dluh. Jenom blbec šetří, aby mu úspory pak znehodnotila ČNB. Je jedno, jestli je to měnová reforma nebo znehodnocení kurzu Koruny a emise nekrytých peněz.
O tehdejším zdravotnictví možná něco vím, a že bylo limitované prostředky? To zdravotnictví bude vždy a všude.  Opravdu si myslíte, že dnes je rovný přístup ke zdravotnictví? Máte (máte!) představu kolik lidé dnes doplácí na léky? Zažil jste někdy v lékárně, jak stará paní odchází s pláčem, že němá na doplatek? A nepište sem, o spoluúčasti 2.500,- Kč, nebo o tom, že v každé skupině je lék bez doplatku. Sám víte jak to je. Kdyby na ně tehdy dopláceli, tak by to bylo také jiné. Ale tohle Vy všechno víte, stejně jako víte jaký pokrok v přístrojovém vybavení a lécích se za posledních 25 let udál. Je jiná doba nejen v ČR, ale na celém světě.
Byli však lidé méně šťastní bez všech těch dnešních vymožeností spotřební společnosti?
To je oč tu běží.
PS.: Chtěl bych ten kyselý jogurt, co se prodával jako bílý (bez džemu) myslím za 1,30 Kčs. Měl byste  tam něco takového?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5069
Hlavně pro: smakyr
14.9.2014 - 20:09

Fetovat NIKOHO NIKDO NENUTÍ, to je individuální selhání jednotlivce, ostatně fetování existovalo i za bolševika, viz román Radka Johna.
Ale dýchat ty kancerogeny MUSEL KAŽDÝ, BEZ OHLEDU NA VĚK.
Chápu, Vás to neinteresuje, vy jste příznivcem kouření a zcela arogantně a bezohledně se neohlížíte na druhé, takže vás ten smrad na Severu jistě vůbec nezaujal, Vám se jistě líbil.
Nicménně, platí, co jsem napsal:
Odsíření severočeských elektráren byla největší enviromentální projekt a akce , co v Evropě pamatují

Soudruhu, o pedofilii se nepsalo, stejně tak o homosexuálech ALE OBOJÍ tady bylo, je a bude. To je dáno stratifikací společnosti, mění se jen medializace.

.............ty další slátaniny komentovat nemusím, stačí , že je nabídnete někomu jinému, vy nejste schopen identifikovat a odlišit  vinu státu a  společnosti versus individuální pochybení.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Shark
14.9.2014 - 19:56

Tak jsem se dobře pobavil...:D...Dluh byl nulový a naopak průmysl ziskový.Asi jste hodně zapoměl vy.Líbí se mi vaše argumenty - odsíření(tak na těch jsem já zrovna dělal v letech okolo revoluce...:D...Zamořená oblast???Tak jako elektrárny jsme dokázalit odsířit...ale ten fet,kriminalitu,pedofílii....to nás teď asi síří daleko víc,než elektrárny.O dalším bordelu nemluvě.Léčba a léčebné metody???Hehe....dneska se léčit opravdu můžete.Jen to má jednu podstatnoou podmínku - Mít haldu peněz,že??Tak že dneska se teda rovnou umírá na ulici a to doslova.Už jste zapoměl na akce kdy někdo neměl u sebe průkaz pojišťovny tak zemřel před nemocnicí.O dalších nemluvě - příklad bezdomovci a další a další....).Telefony???No táák.Opravdu to chcete řešit jestli je lepší čekat na přípojku a platit směšnou částku za volání.Nebo se nechat okrádat novodobíma operátorama(25 let nás brali pěkně u huby).A apropo:I dneska na vesnicích leckde ten foun nefunguje.O potravinách nebudu ani mluvit.Doufám že vám chutná to svinstvo co jinde(na západě) už by ani prase nežralo.....Jinak pro tvojí informaci:Uteklo 25 let.To je 1/4 století a technologie šli hooodně rychle kupředu.Tak že takové keci o trabantech....opravdu nebuď směšnej DEMOKRATE.....:o)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5069
Hlavně pro: Samue
14.9.2014 - 19:56

Zkuste nám popsat slánskou "Zeleninu" , třeba tu vedle Čedoku v LEDNU jakého chcete roku v rozmezí 1985-1988.  Co tam tak měli?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5069
Hlavně pro: Robin
14.9.2014 - 19:41

Čekal bych něco inteligentního.

Dluh socialismu NOMINÁNÍ byl skutečně NULA Kčs.
Dluh účetní byl mnoho a mnoho miliard.  
Připomenu, asi jste zapomněl:
Odsíření severočeských elektráren byla největší enviromentální projekt a akce , co v Evropě pamatují.  Nebo vy si nepamatujete pohřebný, nejhorší , nejzamořenější evropská oblast, kde dodnes a do budoucna jsou a budou lidé s POZMĚNĚNOU genetikou( je na to pěkná studie z Ostravska, mají genové aberace, který se budou přenášet na nové generace)   Ale je to pěkný, bylo to bez dluhů, že jo?
Dál jen namátkou, nemám čas na to vypisovat, co tady nefungovalo:
Vy nepamatujete, že ještě v roce 1990 se nedalo pořídit telefonní přípojku, PROTOŽE NEBYLY K DISPOZICI SÍTĚ? KDOPAK myslíte, že a KDY je dobudoval? No ale bylo to prima, že žádnej dluh ti hodní komunisté neudělali?
Máte představu, v jakém stavu byla vybavenost českých nemocnic, ve srovnání s Evropou?
Připomenu:
V 80. letech existovala vyhláška Ministerstva zdravotnictví , ve které se stanovilo, že pro nedostatek dialyzačních přístrojů ( odbočka :  nebyly devizy na dovoz, tak soudruzi vymysleli , že si je vyrobíme v Brně sami, což dopadlo tragicky, vymysleli takzvané deskové přístroje, které zaplaťbůh na pacienty nešlo nasadit, prostě to nefungovalo a tak zůstal ten dovoz) NEBUDOU BRÁNI DO LÉČENÍ PACIENTI STARŠÍ 65 let.  ( Samozřejmě existovaly výjimky, ale ty museli mít stranickou knížku KSČ)
Co tak myslíte, že se těmi lidmi stalo, milý pane?
Je to prosté, dítě by na to přišlo,  PROSTĚ ZEMŘELI !, buďte rád, že nevíte, co se vůbec dělo.
Teprve po roce 1990 se na dovoz věnovalo dostatek prstředků a ty přístroje se postupně dovezly a otevřely se nová střediska. ( Tuhle historii si můžete přečíst i volně, je například na webech dialyzovaných různě v sekcích historie)

A ted ty potraviny.-
No, to jste pobavil tedy, PATRNĚ NETUŠÍTEˇ, JAK FUNGOVALA VÝROBA MASA a některých mléčných produktů

Maso:
Do prodejen šlo běžně maso ze 7- letých vydojených krav. Pominu, že byly plný antibiotik, protože boj o dojivost vypadal tak, že veterináři to do nich prali hlava nehlava ATB ( mastitida krav byla běžnou nemocí v kravíně z důvodu ne zrovna ideálních podmínek v některých JZD) a nerespektovali vůbec ochranné lhůty, MUSELI PŘECE PLNIT PLÁN, NE! ?
A z toho se mělo vařit, připomenu, že masné plemeno jde na porážku dnes po 2,5 roku a tak starý maso nikde NEUVIˇITE, to by vůbec dneska přes SVK neprošlo!
Měl jsem kamaráda veterináře ve východních Čechách, někdy v roce 1980 mi vprávěl, jak prováděl kontrolu v Polici nad Metují.Pracovali tam jenom potrestaní a při jeho příchodu ostentativně MOČILI na MASO!
Letěl za ředitelem a co tak myslíte, že se dozvěděl? NEJSOU LIDI, nedělejte z toho vědu, já to s nima vyřídím
No vidíte a jak ten Poličan byl výbornej, že jo?
Mléko:
Mělo velký problém, obecně kontaminace v hygienické rovině( mám na mysli bakteriální kontaminaci na ose zemědělci - mlékárna, ty kravíny TOTIŽ někde NEVYPADALY ZROVNA NEJLÍP) dále kontaminace antibiotiky( popsal jsem výše).
A tak se stávalo, že v sýrárnách jim chcípaly kultury a nerostly a nezrály sýry, takový ten typ Primátor a podobně, prostě zrající sýry.
Co s tím?  Tehdejší doba byla charakterizovaná rozvojem výroby tavených sýrů, těch bylo poměrně dost.
Důvod? Šly tam ty nedozrávající sýry ( tedy s těmi antbiotiky, ale to v tavenině nevadilo)

No tak dobrou chuť a HLAVNĚ,   LEPŠÍ PAMĚŤ, i když chápu, že ty infromace  jste asi neměl.
A propos, kdyste se nevyznal v jogurtech, rád Vám poradím.
Naposledy upraveno 14.09.2014 - 19:58Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: kubisek
14.9.2014 - 17:03

Nebuďte směšnej...)...Víc toho není co by jste napsal o úspěších posledních 25ti let???To je kuwa hoodně málo.A věřte,že raději budu držet hubu,než propagovat tenhle hnus...o)...Opravdu je i lepší,si jít za názor sednout na 3 měsíce nežli v této době si moct říkat cokoli a je to stejně HO-NO platné.Kapitalismus se nám předvedl ve své kráse posledního půl roku s Ukrajinou.Dříve nás přešvědčovali o tom,že ČSSR  je politicky dobré....a divte se i bylo.Teď nás přesvědčovali půl roku o tom,jak Rusko je špatné....a divte se - ono to je úplně obráceně...)...Sestřelené letadlo je totiž podvrh zřejmě USA.Viz:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-jsou-ale-nahody-Protiproud-odhaluje-veci-kolem-malajsijskych-letadel-o-kterych-se-mlci-334947Jen mě udivuje právě přízemnost lidí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 592
Hlavně pro: kubisek
14.9.2014 - 09:42

Ten neschopný, zlodějský a podvodnický režim po 40letech devastace hospodářství měl dluh 0 Kč!. Je pravda, že jogurty byly k mání 2 nebo 3 nikoli 30 jako dnes, ale byly z mléka, špekáčky se opékaly a neuhelnatěly atd. Vyměnili jsme holt  7 divů socializmu za 7 divů kapitalizmu, viz http://vtipy1.cz/vtipy/komunismus?strana=15.
Hospodářství bylo zaměřeno na potřeby bloku, kterého jsme byli součástí, a v tomto rámci to nebyla žádná tragédie. Nebylo všechno jen špatné, jak se nám snaží propaganda sugerovat. (Občas když vidím pořad Vyprávěj, tak si říkám, že jsem snad žil někde jinde). Goebbelsovská propaganda. Lži smíchají s pravdou a pak nás tím krmí tak dlouho, až tomu ti, kteří jsou mladší nebo trpí ztrátou paměti, uvěří.
Kdybyste se mne však zeptal jestli bych tedy měnil zpět, asi bych odpověděl, že neměnil. Kdybyste se mne zeptal, zda jsou lidé šťastnější tak bych musel říci, že nevím. Jsou lidé svobodnější? Těžko říci. Napřed bychom se museli  shodnout na tom, co je svoboda.
Těžko srovnávat, zvlášť když je svět o 30 let dál.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Samue
Počet příspěvků: 18
Hlavně pro: kubisek
14.9.2014 - 01:17
Vidím, že si libujete v představování horších a ještě horších věcí. Zkuste si s tou dobou spojit nějaká, pro vás jistě malicherná pozitiva. Napovím vám několik klíčových slov: bydlení, práce, méně drog, méně únosů, prázdno pod mosty, větší bezpečí atd... Důležité: nemyslet na banány. Zkuste třeba zeleninu a ovoce z české produkce (brambory, rajčata, jablka). Pokud ale chcete v dřívější době vidět jenom to horší a ještě horší, až to nejhorší, máte jistotu, že vám ty představy a sny nikdo nevezme a vy budete štasten.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubisek
Počet příspěvků: 81
Hlavně pro: smakyr
13.9.2014 - 21:02

OK, napíšu jednu věc o tom, co je dnes lepší. Pokud byste na nějaké tehdejší hypotetické diskusní fórum (už jenom to je posun k lepšímu) napsal obdobný příspěvek o tom, jak současný (tedy komunistický) režim je neschopný, zlodějský a podvodnický a za 40 let zdevastoval hospodářství, jiste by Vás čekalo minimálně nějaké vysvětlování u fízlů. V horším případě by vás za to soudruzi nepustili na Jadran na dovolenou, dokážu si představit i horší věci, jako rozvracení republiky, vyhazov dětí ze školy, atd. Ale protože toto nechcete vidět, nepochopíte....
Naposledy upraveno 13.09.2014 - 21:03Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Všechny
11.9.2014 - 18:05
Mě se líbí jak někomu pořád leží v žaludku KOMUNISTI.Vážení - Tenhle systém jim nikdy nebude sahat ani keníkům.Vidíme dobře jak se za 25 zdevastovala země,hospodářství....jak ČESKOSLOVENSKO je zadkem a smetištěm Evropy.Tak si už ty keci ku.va nechtě.Neschopní,zlodějský,podvodnický ksind.To je to,co tady káže morálku.Jedinou kladnou věc bych prosil napsat o tom,ce je dnes lepší.Po těch letech mě ta ubohost už opravdu docela slušně dusí.Opravdu jsme národ magorů,že nám magoři musí vládnout???
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.