Obsah  >>  Politika, politici  >>  Před revolucí vs. po revoluci
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

Před revolucí vs. po revoluci

R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: brada
7.10.2014 - 17:41

...a pak ještě u těch, kteří pro to dělají vše, jen to neprohlašují. Byl jste zde opakovaně tázán, zda byste chtěl dělat starostu. Neodpověděl jste, že ne.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: XXL
7.10.2014 - 16:49

Možná byste měl vědět, že současná měsíční odměna zastupitele ve Slaném činí 232 Kč.

Ani u radních to není o mnoho více, tuším asi 1000 nebo 1500 Kč.

Pouze starosta a místostarosta mají odměny posazeny již výrazně výše, někde kolem 50.000 Kč měsíčně.

Takže jsem přesvědčen, že  peníze  jako motiv kandidatury do zastupitelstva určitě neobstojí. Snad jedině u těch, kteří již dlouho předem prohlašují, že chtějí zastávat funkci starosty či místostarosty.

 

L.Peška

 

Naposledy upraveno 07.10.2014 - 16:49Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Všechny
7.10.2014 - 15:48
Když už jsme u těch citátů:    Jména hloupejch na všech sloupech.

Může mi někdo z těch všudepřítomných "ksichtíků" ( bez urážky, bojím se otevřít i paštiku, aby na mne nevykouknul nějakej kandidát)  odpovědět na jednoduchou otázku?

Kandidoval byste i v případě, že jakákoli politická funkce by byla honorována průměrným platem? (myslím tím platem  v ČR, ne EU).

Děkuji.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Symetric
Počet příspěvků: 28
Hlavně pro: Klárka
7.10.2014 - 14:26

Dobře napsáno
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
MartinC
Počet příspěvků: 62
Hlavně pro: Všechny
7.10.2014 - 13:21
Když jsme u těch citátů tak tu také jeden mám - "Spokojenost člověka spočívá ve schopnosti všechno si ospravedlnit. Včetně svých chyb".Martin Cílek
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marek_Maly
Počet příspěvků: 175
Hlavně pro: Všechny
7.10.2014 - 12:39
Takže Standa Brnkovec - ví kam se nacpat
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Klárka
7.10.2014 - 12:35

Odpovídáte sice "robertovi" ale Váš příspěvek (nejenom ten) mě zaujal, tak si dovoluji reagovat. Téměř se vším souhlasím. Jen nejsem tak přesvědčený o tom, že voliči nebudou vybírat jednotlivé kandidáty. A to vidím černě, protože si myslím, že málokdo si uvědomí, že výběrem svého kandidáta vybíra předně lídra uskupení, přestože se mu třeba vůbec nelíbí.

Uvažoval jsem o "svém" zastupitelstvu, ale je to nesmysl. Tak jsem se snažil "vybrat si" starostu. Nejde mi to. Tak docházím k tomu, vybrat stranu. Ne proto, že bych se nechtěl výběrem obtěžovat. Naopak, věnoval jsem tomu dost času. A kterou? Možná tu, ze které lídr starosta nejspíš nebude.

Tak voliči  pozor! Pokud si vyberete kandidáta a zejména na nižší pozici, volíte předně stranu (uskupení) a tím jejího lídra!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
7.10.2014 - 11:04
Consortium camerale Slanense - byl původně název pro mladé kvarteto (pod vedením Ivo Horňáka) či spíše pro možný komorní orchestr nebo vůbec i pro různorodou skupinu slánských muzikantů (zkrátka Slánské komorní sdružení). Název vznikl ve spolupráci středoškolského učitele Antonína Leopolda a čl. již zaniklého Lužeckého kvarteta Ladislava Schneidera nejst. Nějakou dobu pod ním vystupovala skupina mladých slánských muzikantů - než nakonec zanikla. Mám docela radost, že se s oním názvem (na kterém se podílel i můj otec) po letech opět setkávám a že on sám nezanikl a je užíván.
L. Schneider.
Naposledy upraveno 07.10.2014 - 14:04Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: tonton
7.10.2014 - 09:54

Test parkovacího domu:

http://www.oms-slany.cz/2014/02/test-parkovaciho-domu-sobota-8-unora.html

http://www.oms-slany.cz/2014/02/zaznamy-parkovaciho-domu-patek-722014.html

Vše, co považuji za podstatné ohledně mého postoje k trestnímu stíhání studentů za využití petičního práva jsme již vysvětloval v diskuzním vlákně:

http://diskuze.slansko.cz/urady-policie/trestni-stihani-studentu-gymnazia-za-petici

Ale naposledy se k němu vyjádřím citací z jednoho mého příspěvku z této diskuse:

=======
Nemohu mluvit za ostatní, ale pro mne je zdaleka nejdůležitějším výsledkem:

"V říjnu 2013, po 16 měsících policejního vyšetřování, si studenti mohli konečně vydechnout." 
http://www.ujma-za-petici.cz/ )

Víte, na rozdíl od Vás se nedomnívám, že mediální obraz města je důležitější než osudy jeho obyvatel.
===================
Naposledy upraveno 07.10.2014 - 09:58Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tonton
Počet příspěvků: 131
Hlavně pro: Nič
7.10.2014 - 09:41
No, o té kauze se studenty raději nemluvte a parkovací dům jste asi testoval špatně
Naposledy upraveno 07.10.2014 - 09:41Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: jump
7.10.2014 - 09:24

Pokud se domíváte, že u člověka, který pracuje výrazně více než 40 hodin týdně je toto nic:

"Vždy jsem věnoval část volného času veřejným záležitostem, ve světě, v Čechách i ve Slaném. Ve Slaném jsem se aktivně zapojil do řady aktivit, moje zkušenosti s dobou totality mne vedly k úspěšné obraně studentů trestně stíhaných za využití ústavou zaručeného práva na svobodu slova, s manželkou jsme petiční akcí významně ovlivnili projednávání strategického plánu, testoval jsem parkovací dům, přináším pravidelné reportáže ze zasedání zastupitelstev, atd."
http://volby.slany-2014.cz/c2_nic.html

a navíc vždy  podporoval manželku v:

"Díky Baby Klubu, který řadu let vedu, jsem se seznámila se spoustou bezva mamin, a tak se z hrdé moravanky stal slaneček. Ve volném čase se věnuji cvičitelské činnosti v slánském Sokole, kde vedu jedno z družstev mladších žákyň a pozoruji, jak rušení mnoha dětských hřišť vedlo k tomu, že děti jsou méně obratné než v dobách mých cvičitelských začátků. Mojí velkou prioritou je dát slánským dětem co nejvíce prostoru k hraní a skotačení. Řadu let zpívám i v ženském pěveckém sboru Consortium camerale Slanense."  http://volby.slany-2014.cz/c16_nicova.html

tak jsme neudělali vůbec nic.

Samozřejmě neuvádíme maličkosti typu různých úklidů a pomocí při pořádání akcí. Je pravda, že posledního úklidu Slánské hory jsme se už neúčastnili, poněkud mne znechutilo, když jsme se předloni vrhli s manželkou do úklidu zatímco většina pořádatelů se s nadšením pustilo do fotografování sebe sama.

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 07.10.2014 - 09:31Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Klárka
Počet příspěvků: 43
Hlavně pro: robert
7.10.2014 - 09:13

Nevím. A jak taky píšu, většinou s ním nesouhlasím. Nicméně, že umí bez vytáček a přímo říct, co si myslí a jak se hodlá chovat, tím je na prohnilé politické scéně plné kličkujících ubožáků světlou výjimkou.

Projděte si kandidátky všech uskupení a u kolika lidí, obzvlášť na předních volitelných místech, víte o něčem, co pro Slaný udělali pozitivního? U většiny z nich navíc nenajdete nejenom nic takového, ale navíc budete hledat i na nich samotných marně něco pozitivního.

Zkoušel jste si sestavit například svou "kandidátku snů" a ze všech uskupení vybrat 27lidí, o kterých jste přesvědčený o jejich morálních kvalitách, nezištnosti, odpovědnosti, schopnostech a vhodnosti na posty zastupitelů? Pár jich vyberete jakžtakž snadno, pár doplníte v nouzi, ale 27? U spousty kandidátů znáte jejich neschopnost, u jiných všehoschopnost, u dalších víte, že jsou duševně naprosto impotentní, bez vlastní vize, názorů a vůle a je jasné, že pokud do zastupitelstva zasednou, budou to jen trapné loutky v rukou lídrů, tj.herci se vymění, autor představení a jeho priority se změní, ale cirkus bude pokračovat stejný jako nyní. Proto možná dokonce byli přizváni...

A co teprve, když máte vybírat dál. Vyberte radní, aby to nebyli zaslepení samovládci, aby byli na výši, schopní, odpovědní a orientovali se v problematice.
No a na závěr zkuste vybrat starostu a místostarostu (doufejme, že jich tam nebude zase zbytečně sedět několik). Navíc z osob, u kterých je šance, že by podobnou funkci šli vykonávat.

A teď si do toho všeho marasmu vezměte, že v reálu se tam žádný takový výběr nesejde a rada a vedení se nebudou vybírat z žádné kandidátky snů. Naopak, sejde se tam nějaká prapodivná sbírka z prvních míst kandidátek, protože dost lidí se určitě nebude obtěžovat s tím ani číst těch asi 270 jmen, natož mezi nimi vybírat. Prostě tam hodí stranu a maximálně jí možná oslabí o pár lidí zakřížkovaných jinde.
Některé strany na tom mají postavenou celou filozofii voleb. Kandidáty považují téměř za nepodstatné a schovávají se lídra. Další jdou ještě dál a pokud je náhodou místní lídr nějaká neznámá nula narychlo sebraná z ulice, tak ho jen nechají vyfotit před plátnem, profíky nechají udělat koláž s celonárodním lídrem, dopíšou pár populistických hesel a zaplatí nějakou nesouvisející zábavu. No a pak už jen čekají... Koneckonců, podle prognóz bude jejich výsledek tak jako tak dobrý, tak proč by měli mít nějakou potřebu a snahu dělat cokoli víc.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: oms
7.10.2014 - 09:07

Takže je to jak psal Robert. Pro město Slaný  neudělal Nič vůbec nic.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: robert
7.10.2014 - 08:57

Malé upřesnění, nepodával jsem jedno trestní oznámení za druhým, nechal jsem na sebe podat řadu trestních oznámení, to je velký rozdíl: http://www.ujma-za-petici.cz/udej_blizniho_sveho.html

Ostatní je osobní názor pisatele, se kterým je možné souhlasit nebo nesouhlasit, ale nejde s ním polemizovat.

Výběr z aktivit mne a mé manželky můžete nalézt zde:

http://volby.slany-2014.cz/c2_nic.html

http://volby.slany-2014.cz/c16_nicova.html

Miloslav Nič
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 311
Hlavně pro: Klárka
7.10.2014 - 07:59

Mně připadá Nič jako někdo kdo je poněkud duševně pomatený. Vzpomínám si, jak ve snaze na sebe upozornit podával jedno trestní oznámení za druhým a snažil se zničit nejlepší slánskou školu, tedy slánské gymnázium.

Protože kdysi dostal pendrekem přes záda, tak teď vede svatou válku proti komunistům a všem jejich přisluhovačům.

Víte někdo o něčem, co by tento člověk udělal pro město Slaný pozitivního? Já si nevybavím nic.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Klárka
7.10.2014 - 07:33

Děkuji za pochvalu. Potěšila, i když s Vámi opět nesouhlasím. :)

Rozhodl jsem se kandidovat do místního zastupitelstva na předním místě kandidátky a tím jsem se stal politikem.

Na slově politik pro mne není nic urážlivého. Zemi i město mohou řídit buď politici nebo diktátoři. Jiná možnost není.

Miloslav Nič
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Brutus
7.10.2014 - 07:10

Brutusi - nebudeme hladet co by kdyby.Tady jde o stav země.Tedy jestli jsem pochopil tuhle internetovou stránku.Nejsem komunista a v 89 jsem se také blbec odvážil cinkat.To jsem ještě netušil,že cinkáme proto,aby někdo vycinkal všechny drobný z našich kapes.Nebo tobě tohle bezvládí a beztrestné okrádání lidí(hlavně důchodců ale okrádají nás všechny) nevadí?Nebo to,že jako občan české republiky se musíš stydět za ten bordel kde žijeme?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: oms
6.10.2014 - 23:22

Není možné, aby soudný člověk kandidující v Naše město, nevěděl, že kandiduje za komunisty (přesněji pro komunistu). Sám "redakce" na svých SN napsal:  "KSČM (= Naše město)"!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Klárka
Počet příspěvků: 43
Hlavně pro: oms
6.10.2014 - 23:21

Stačí mi to - udělala jsem si vývojový diagram a zanesla do něho možné popsané scénáře. :-)

Každopádně je příjemné si přečíst něco od někoho, kdo kandiduje, ale zjevně není politik a snaží se vyjádřit jasně a přímočaře, místo toho, aby slova plynula, ale nic neřekl, mlžil, vyhýbal se jasné odpovědi, vymlouval se, hledal kličky, absurdní podmínky a připravoval si už předem půdu proto, aby mohl v budoucnu vše snadno o 180°otočit.
Člověk s Vámi nemusí ani souhlasit (obvykle s Vašimi výstupy a názory příliš nesouhlasím), ale dává mu to dojem, že jedná se svéprávnou a myslící bytostí a ne s ustrašenou, beztvarou a bezduchou loutkou.
Kéž by se podobně jasně vyjadřovali a chovali i ostatní zástupci politických uskupení (ze slánské scény se to dá říct v podstatě už asi jen o reprezentantech Svobodných).
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: oms
6.10.2014 - 23:18

Dobrý den,
pane Niči, Vy dobře víte, že se v mnoha věcech můžeme těžko shodnout - proto jsem docela v údivu, že ve Vašich odpovědích pánům Jonášovi a Cílkovi s Vámi musím souhlasit a to tak, že naprosto.
Naopak, jsem zcela udiven, že někdo, kdo o sobě prohlašuje, že je pravicového smýšlení, je schopen bez uzardění zároveň kandidovat, ne jenom na levicové kandidátce, ale přímo na té KOMUNISTICKÉ (i když pod klamavým názvem pro voliče - "Naše město") !!!

L. Schneider
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.